Ks. Piotr Pawlukiewicz: Prawdziwe życie zaczyna się później - zdjęcie
02.09.20, 13:50Screenshot Youtube

Ks. Piotr Pawlukiewicz: Prawdziwe życie zaczyna się później

6

Komentarze (6):

qwer2020.09.4 0:11
naiwny Gościu...już żeś tam poszedł...ja tam byłam, nie warto umierać
Anonim2020.09.3 4:03
„Prawdziwe życie zaczyna się później” He, he, he. Czy ktoś wierzy jeszcze w takie bajki? Nauki o późniejszym życiu i zapłacie za trud wpajano przez wieki niewolnikom. Niewolnik nie mógł się buntować, bo jego zapłata za trud na Ziemi miała być zrealizowana dopiero po śmierci. Panowie tego świata nawet wyr*chali niewolnikowi żonę i niewolnik musiał cicho siedzieć, bo z ‘wolą boską’ się nie dyskutuje. Teraz czasy są inne – ‘niewolnik’ jest oświecony, i więcej nie myli ‘woli boskiej’ z ‘wolą ludzką’.
Polak2020.09.2 15:42
Można powiedzieć że życie zaczyna się dopiero po wyzwoleniu się z kłamstw religii.
Jan Hertrich-Woleński, geremkowski profesor2020.09.2 14:24
Masz 80 lat, byłeś "celebryta naukowym" w PRL-u mając karierę zapewniona legitymacją PZPR-u, teraz kiedy cuchniesz trumną zupełnie straciłeś poczucie własnej godności produkując się tu. Pozostaje ci tylko osobiście przedstawić się. Ale się pękasz m.in. o kolegów redakcyjnych z "polityki". Adaś Szostkiewicz obciągnie każdego druta za free trip do duchowej ojczyzny, Izraela, a w doope weźmie za wyjazd do USA, Jasiu Hartman, podobnie jak ty wyjątkowa koorva żydowska.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.2 14:10
mamy tylko jedno życie! później już nic nie ma! oczywiście obłudne klechy z lęku przed śmiercią zrobiły sobie kij na niepokornych, nie będziesz przestrzegał naszych zasad to po śmierci spłoniesz itp. bzdury...
Klejnot Nilu2020.09.2 14:00
Ktoś, kto wymyślił koncept życia po śmierci był pieprz*nym geniuszem. "Męcz się teraz robaku i w żadnym wypadku nie korzystaj z życia, najlepiej cały majątek oddaj kościołowi, a po śmierci dostąpisz zbawienia". I cyk, mamy całe stado baranków do ostrzyżenia. A że po śmierci nic nie ma? Oj tam, im to już i tak nie zrobi różnicy ;)