Ks. Lemański wciąż oskarża u Moniki Olejnik bez przytaczania faktów - zdjęcie
09.07.13, 09:03(Fot. FreeDigitalPhotos)

Ks. Lemański wciąż oskarża u Moniki Olejnik bez przytaczania faktów

22

To co wydarzyło się w styczniu 2010 roku, podczas spotaknie mojego z arcybiskupem Henrykiem Hoserem, było głęboko niestosownym zachowaniem wobec mnie, zachowaniem obraźliwym, ja używam mocniejszych słów, obrzydliwym zachowaniem. (...) Po tych trzech lata odbieram je jako traumatyczne i rana po tam tym spotkaniu i tamtym zachowaniu wobec mnie arcybiskupa Hosera trwa we mnie do dzisiejszego dnia.

Na pytanie Moniki Olejnik jakie to były konkretnie słowa, ks. Lemański tylko odsyłał dzeinnikarkę do abp Hosera. Nie zdementował także sugesti, że chodzi o kwestie molestowania seksualnego. Mimo, że taką możliwość odrzucił pośredni świadek tamtych wydrzeń redaktor Zbigniew Nosowski. 

ToR/TVN24

Komentarze (22):

anonim2013.07.9 9:13
Dlaczego mam wierzyć krzywoprzysiężcy czy tw? ależ nie wierzę .... narracja dla zniewolonego motłochu ... znowu panów będą riezat?? medialnie riezają, intelektualnie do pięt nie dorastają ....
anonim2013.07.9 9:15
Ks. Lemański ledwo nadążał wczoraj ze swoim turne po stacjach telewizyjnych
anonim2013.07.9 9:16
Każdy ksiądz, który idzie do pani Olejnik i kala swoje gniazdo powinien wzbudzać daleko idącą ostrożność. I ten tekst, że arcybiskup mu coś zrobił, ale nie powiem co - dziecinada.
anonim2013.07.9 9:18
Strzeżcie się wilków w owczych skórach.
anonim2013.07.9 9:27
Słuchaliśmy uważnie. Obrzydliwym jest to co i jak ten człowiek wygaduje.Corruptio optimi - pessima.
anonim2013.07.9 9:34
@artur.db7 Pan Terlikowski nie jest księdzem. Zaskoczenie?
anonim2013.07.9 9:36
Thorgal znowu brudzi na chodniku. Proszę omijać, żeby nie wdepnąć.
anonim2013.07.9 9:40
A jak ktoś zajrzy do dziejów księzy patriotów czy księzy paxowskich to zauwazy ,że oni też podobną retoryką się posługiwali. Podobnie mówili o biskupach , podobnie tez mieli poparcie głównych mediów. I to ks.Lemański powinien zauważyć ,że jest tylko narzędziem.
anonim2013.07.9 10:06
Może abp Hozer krzywo się popatrzył na ks. Lemańskiego albo nie uśmiechnął się do niego i ks. proboszczowi sprawiło to głęboką przykrość? Takie zachowanie może być głęboko niestosowne, obraźliwe, a nawet obrzydliwe, gdy ktoś liczy na życzliwość, przyjaźń, wsparcie. Ks. Lemański powinien napisać o tym do Stolicy Apostolskiej.
anonim2013.07.9 10:32
Po owocach i czas pokaże. Bez komentarza.
anonim2013.07.9 10:34
Zaraz, zaraz. Atakują księdza katolickiego, a Fronda mało, że go nie broni, to jeszcze przyłącza się do tej nagonki? Coś tu nie gra.
anonim2013.07.9 10:45
Ksiądz nikogo nie oskarża, wyraża jedynie swój ból, a biskup ma okazję wypowiedzieć się co się stało, jeśli jest taki niewinny ...
anonim2013.07.9 10:53
@HubaGruba ehh kolejny, który dookoła widzi agentów i ludzi z układu, a pewnie także masonów, żydów, spiskowców, zamachowców, homoseksualistów, antypolskie media i polityków :D Paranoje i spiski zawsze modne wśród pewnej części społeczeństwa - bez nich życie byłoby puste i bezsensowne heh.
anonim2013.07.9 10:55
Szkoda, ze sie tak troche ks.Lemanski zagubil w swojej wlasnej medialnej tworczosci, gdzies sie po drodze stracila wg. mojej skromnej oceny jego bycie ksiedzem. Duszpaserskie dzialania w Polsce i o ile dobrze pamietam w Bialorusi czy na Ukrainie sa juz tylko wspomnieniem i historia, teraz sa te madialne burze i szukanie sensacji - tak aby sie nie strac ze swiadomosci spolecznej. Mysle ze zamiast biegac od stacji radiowych czy telewizyjnych czy udzielac do gazet wywiadow - jak to biednego ksiedza Lemanskiego wszyscy w Kosciele nielubia i szykanuja ... Duzo wiecej Dobra, Prawdy i Milosci Bozej przyniesie spoleczenstwu i Kosciolowi gdy ks.Lemanski czas stracony w mediach ofiaruje na Adoracje Najswietszego Sakramentu i modlitwe
anonim2013.07.9 11:02
Żeby więcej było takich księży jak ks. Lemański, to kościoły byłyby oblegane. Niestety dla radykałów, ale wielu wolałoby aby twarzą kościoła byli właśnie tacy ludzi. Jego postawa, sposób bycia jest bliski papieżowi i gdyby tylko do niego bezpośrednio dotarła ta sprawa to wyszedłby tego zwycięsko. Lemański wypija się z tego układu, pewnej konwencji i dostaje po głowie. Smutne.
anonim2013.07.9 11:20
Sugestią celowo przez Lemańskiego podsycaną, jakoby mogło dojść ze strony Abp. Hosera do molestacji wobec niego....Lemański obnaża się i sięga rynsztoka. Rozbudza najgorsze podejrzenia wobec swojego przełożonego...jednocześnie celowo kryjąc oskarżenia za niedomówieniami. Lemański swoją sprawą bije jednocześnie w Kościół, przybierając minę pokornego i skrzywdzonego....Promuje jednocześnie swoją osobę....nasuwają się skojarzenia z jednym z apostołów, którego kariera zakończyła się wielkim upadkiem
anonim2013.07.9 11:26
Blumkwist Pięknie to ująłes.
anonim2013.07.9 11:43
To przecież sam ks. Lemański powoływał się na redaktora Nosowskiego jako świadka.
anonim2013.07.9 12:23
"pośredni świadek" ... widać durnowate określenia rosną jak grzyby po deszczu.
anonim2013.07.9 12:30
Oj, to proste - Lemański stosuje taktykę "łapaj złodzieja". Próbuje bezczelnie przetworzyć sprawę w personalny konflikt z biskupem, co jest bzdurą. Mało tego - to podłe i wystawia Lemańskiemu jak najgorsze świadectwo. Ja tam wziąłbym parę jego tekstów z natemat.pl. pozbierał trochę nagrań z wypowiedziami w mediach i poslał do Rzymu z prośbą o konsultację doktrynalną. Sądzę, że to byłby koniec sprawy i klęska Lemańskiego ostateczna.
anonim2013.07.9 13:02
Każdy ksiądz, który chodzi do TVN i POlsatu, nie powinien byc księdzem. NIech wystąpi, widać jego powołanie było fałszywe. Pójście na słuzbę do szatana jest niewybaczalne. Juz odezwał się Adam Szostkiewicz, Andrzej Celiński w obronie pana Lemańskiego. Brakuje tylko głosu Biedronia, Rozenka, Środy i innych znawców Koscioła Katolickiego.
anonim2013.07.9 16:33
@fideli - to nie chodzi o to aby Kościoły były pełne. To można łatwo osiągnąć - na chwilę. Właśnie głosząc program "lepiej dać dla biednych". Sorki maupko, ale księdza obowiązują śluby posłuszeństwa i katechizm. Jeżeli głosi coś sprzecznego z nimi to niech się cieszy, że mu tylko parafię odebrali, a nie dostał z miejsca ekskomuniki. Poza tym kto chodzi do Moni Flaszki? Oczywiście, w naszym państwie UB spało, żadnych agentów poza agentem Tomkiem niecnie wykorzystującym -- a i jeszcze policjantkę która zatłukła świętą Basię Bidę - nie było, A jak się ksiądz wypina z konwencji, to konwencja też wypina się na niego. Wychodzisz na główny korytarz w swoim korpo i drzesz się, że lepiej wszystko zorganizujesz, a w ogóle to pracować każesz bez garniturów i to na liczydłach, bo kompy pójdą do Domu Dziecka. Jak daleko dolecisz krzywą balistyczną po celnym kopie ochrony?