Kosiniak znowu kokietuje LGBT. Taki to ,,konserwatyzm'' - zdjęcie
12.11.19, 08:45Kosiniak, fot. Lukas Plewnia, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia, zdj. edyt.; golasy, fot. CE Photo Uwe Aranas, zdj. edyt., via Wikipedia

Kosiniak znowu kokietuje LGBT. Taki to ,,konserwatyzm''

13

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz jest przekonany, że może wygrać wybory prezydenckie. Polityk deklaruje, że chce być otwarty także na wyborców lewicowych, dlatego nie zamierza być "prezydentem sumień". Jak mówi Kosiniak, mógłby podpisać ustawę legalizującą związki partnerskie. 

"Udowodniliśmy, że ciężka praca popłaca, i idziemy za ciosem. Od wyborów, gdziekolwiek się pojawię, to słyszę „Władek, musisz!". Widzę, że rozbudziliśmy nadzieję na przełamanie POPiS-owego duopolu, i nie chcę tej nadziei zawieść" - deklaruje Kosiniak-Kamysz w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Szef PSL wyjawił też, że optuje za organizacją prawyborów w opozycji.

"Jestem gotów na debatę z Małgorzatą Kidawą-Błońską, Rafałem Trzaskowskim czy Radosławem Sikorskim. Nie jest jeszcze za późno na prawybory, które mogłyby rozbudzić polityczne emocje wśród Polaków przed świętami" - powiedział.

Kosiniak zadeklarował też, że chce być prezydentem również lewicowców. Pytany o podpisanie projektu ustawy o związkach partnerskich, odparł:

"Zależy, co byłoby w tej ustawie. Jeżeli byłyby tam kwestie ułatwiające dziedziczenie, dostęp do informacji medycznej, to dlaczego nie? Prezydent musi być otwarty, nie może się zamykać tylko w swoim środowisku politycznym" - wskazał.

Jak mówił wcześniej, "nie chce być prezydentem sumień" ani "dyskryminować za światopogląd czy nakreślać, jak [ktoś] ma żyć".
Szef Ludowców zapewnił ponadto, że nie blokowałby ustaw PiS tylko dlatego, że są PiS.

"Nie, nie będę prezydentem chaosu. Liczyć się będzie to, co jest w ustawie, a nie kto ją zgłasza. Dobre projekty przyjmę, złe odrzucę. Myślę, że wielu Polaków, także sympatyków PiS, chciałoby aby rząd, który popierają miał nad sobą kogoś, kto umie powiedzieć „STOP!", gdy przesadzają. Najskuteczniejszy w tej roli mógłby być prezydent" - stwierdził.

Kosiniak mówił, że nie obciąża go poprzedni rząd PO-PSL; wprawdzie za poważny błąd uznał głosowanie za podwyższeniem wieku emerytalnego, ale podkreślił, że to właśnie on wydłużył do roku urlop rodzicielski, wprowadził 1000zł miesięcznie przez rok po urodzeniu dziecka, zagwarantował ubezpieczenie zdrowotne rodzicom na urlopie wychowawczym, rozpoczął rządowe programy budowy żłobków i domów seniora oraz projekt Karta Dużej Rodziny.

Polityk zasugerował też, że prezydent Andrzej Duda mógłby zostać postawiony przed Trybunałem Stanu.

"Za niezaprzysiężenie prawidłowo wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego należałoby sprawdzić, czy głowy państwa nie należy postawić przed Trybunałem Stanu" - powiedział.

bsw/rp.pl

Komentarze (13):

Beata 2019.11.13 17:17
Mam pytanie odnośnie "Niedziel handlowych" Zakaz handlu w niedziele służy pracownikom ale szkodzi pracodawcom. Podoba mi się pomysł wolnych niedziel od pracy, ale nie podoba mi się to jak zostało to rozwiazane. Czy ma Pan pomysł jak to rozwiazać?
Stanis\\305\\202aw2019.11.12 16:15
Ciekawe czy nawet przed własna rodziną mu nie wstyd... To się do niego przylepi jak g...o
Polak Ateista Dumny Gej2019.11.12 13:37
On i tak nie ma żadnych szans
ktoś tam2019.11.12 11:17
Najpierw PSL w wyborach do Europarlamentu "stracił cnotę" a potem wszystkim wmawiał, że "dziewica". Nie na długo jak widać. Pewnie za chwilę znowu usłyszymy jakąś "homilię" Kosiniaka o braterstwie czy innych "słodkościach"...
anonim2019.11.12 11:11
Ludzie !!! Czy wyście już pozapominali - KTO WNIOSKOWAŁ w Sejmie o Podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat , kto wnioskował o przeniesienie ok. 150 mld zł z kont OFE na konta Rządowe( pokrycie deficytu). Opamiętajcie się . Tacy ludzie działali wbrew NARODOWI i powinni zniknąć z polityki raz na zawsze
gosiek2019.11.12 11:04
Ewangelia jasno mówi w przewrotnym ciele Pański Duch nie mieszka ... także akcyż Kosiniak Kamysz
gx2019.11.12 14:48
dosłownie
anonim2019.11.12 10:50
...Zależy, co byłoby w tej ustawie. Jeżeli byłyby tam kwestie ułatwiające dziedziczenie, dostęp do informacji medycznej, to dlaczego nie? Po co wpisywać co jest już możliwe? Przecież wypełniając kwestionariusz szpitalny określam osobę upoważnioną i nie potrzebuję określać kim jest dla mnie!
Brooklyn952019.11.12 20:20
Będąc nieprzytomnym w stanie krytycznym raczej tego nie zrobisz ;)
orgi2019.11.12 10:48
Naczelny Alfons III RP ..... władek i jego "prostytutka sejmowa " ......psl
Ala2019.11.12 10:08
Władysław Kosiniak-Kamysz gotów jest wszystko podpisać, żeby tylko dochrapać się do korytka władzy.
POLA..2019.11.12 9:13
psl jak pani lkekkich obyczajow tylko o wladzy mysli i przez 30 lat mu sie to udaje POkazuje zamaskowana twarz "godzacych "wszystkich a jej dzialania reka w reke z komunistami przez wiek odbila pietno na ich czlonkach i niby "konserwatywny kukiz drugi palikot probuja grac POjednatorow POlitycznych wstyd KTO IM JESZCZE WIERZY !!!!!!!!!!!
Marian2019.11.12 9:43
Pola, nie bluznij,oni odwoluja sie do 100-letniej tradycji-do Witosa