Kościół Anglii przypomina: Seks tylko w małżeństwie heteroseksualnym! - zdjęcie
25.01.20, 09:15(fot. pixabay)

Kościół Anglii przypomina: Seks tylko w małżeństwie heteroseksualnym!

20

Kościół anglikański w Anglii przypomina swym wiernym, że nadal obowiązuje w nim chrześcijańska wizja małżeństwa i seksu. Pożycie płciowe jest dozwolone jedynie w heteroseksualnym związku małżeńskim – czytamy w nowych wytycznych wydanych przez anglikański episkopat.
 

 

         Są one komentarzem do nowego prawa, które umożliwia zawarcie związku partnerskiego również osobom różnych płci. Związki partnerskie zostały wprowadzone w 2004 r. dla par jednopłciowych. Nie zniesiono ich jednak, kiedy 9 lat później wprowadzono tak zwane małżeństwa jednopłciowe. Od ubiegłego roku każdy może więc zawrzeć albo małżeństwo, albo związek cywilny.

Anglikańscy biskupi oświadczyli jednak teraz, że zmiany w brytyjskim prawie „nie zmieniły nauczania Kościoła o małżeństwie czy relacjach jednopłciowych”. Jak czytamy w oficjalnych wytycznych, „relacje seksualne poza małżeństwem heteroseksualnym należy postrzegać jako uchybienie względem Bożego zamysłu dla człowieka”.

 

bz/vaticannews.va/Krzysztof Bronk - Watykan

Komentarze (20):

gumowa kaczka2020.01.26 4:59
? Przecież ludzie muszą coś zrobić z popędem ,o który się nie prosili Frondzie chyba powinno zależeć na promocji niekontrolowanej liczby narodzin -ciągle marzą o modelu rodziny z Bangladeszu 2+ 10
Cool (druga odpowiedz dla M. Blaszczyk)2020.01.25 16:05
1 cyt: " Przynajmniej część sprawców jest znanych. Są to skazani w procesie. Byli Polakami. Nie Białorusinami, nie Żeydami, nie Chińczykami..." odp: ... Możesz więc co najwyżej napisac, że ten konkretnie przestepca był Polakiem! ... twierdzenie, na podstawie pojedynczych przypadków, że Polacy byli mordercami, jest generalizowaniem i podła manipulacją. 2 cyt: " ... Do tego piszesz: " jednocześnie o ofiarach Holokaustu mówicie o Żydach i słowem nie wspomnicie, że połowa, to byli polscy obywatele." Ja jestem jedna i ja np. tu: https://www.fronda.pl/a/jacek-sasin-prezydent-andrzej-duda-podjal-jedyna-mozliwa-decyzje,138814.html pisałam, dziwiąc się dumie z doprowadzenia do takiej sytuacji, pod postem pana hrabiego Potockiego: "??? Jesteśmy dumni z sytuacji, że rządzący Polską doprowadzili do sytuacji, gdy na obchodach jednego z największych ludobójstw w historii, których ofiarą byli głównie polscy obywatele, polski prezydent nie ma możliwości się wypowiedzieć? .... " odp: ... pomijam fakt, że jak zwykle błednie okreslasz sprawców i winnych, to gdybyś trochę myślał to wiedziałabyś, że właśnie dlatego, żeby między innymi słowa o polskich ofiarach nie dotarły do szerokiej rzeszy odbiorców, Duda nie został dopuszczony do głosu! ... Twój głos natomiast, wybacz! ... ale nic nie znaczy! 2cyt::" ...No a Holocaust zorganizowali naziści. Różnych narodowości. Jego głównymi sprawcami było dwóch Austriaków akurat: Hitler i Eichmann. Nie widzę ŻADNEGO powodu, by fakt ten zatajać." odp: ...Idąc Twoim tokiem "myślenia" holokaust współorganizowali Żydzi, bo Hitler miał też pochodzenie żydowskie. Ale nie bedę brnął w ten idiotyzm bo jego pochodzenie nie ma najmniejszego znaczenia! ... istotnym jest fakt, ze był przywódcą Narodu niemieckiego, realizującym plan z demokratycznym poparciem i dla korzyści państwa niemieckiego. 3cyt: " ... Dobrowolna współpraca przy byciu mordowanym to dość zabawny pomysł. Chyba nie bardzo rozumiesz koncepcję dobrowolności..." odp: Dobrowolny = ochotniczy. 4 cyt: " ... Co do Jedwabnego... No cóż. Mnie te zeznania przekonują, jest ich tyle, że nie potrafię zrozumieć, po co tyle osób, nie mających żadnego w tym interesu, miałoby kłamać, podobnie jak przekonały zespół specjalistów z IPN i Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, A tymczasem człowiek podpisujący się Cool wie lepiej od sądu, specjalistów, prezydenta i w ogóle wszystkich..." odp: Gratuluje niezachwianej wiary w system polityczno-sądowniczy! Muszę Cie jednak zmartwić, IPN właśnie prowadzi archiwizacje dokumentalną zeznań świadków tej zbrodni i czeka na "zielone światło" na wznowienie badań, niestety nie ma jeszcze decyzji politycznych na wyższych szczeblach ... jednak wydaje się to kwestią czasu! :-))
Maria Blaszczyk2020.01.25 16:40
Nie będę Ci sto razy odpisywać, przestań wklejać, gdzie popadnie. Wczoraj odpisałam Ci 5 razy, dziś raz. I to jest koniec. Rozumiem, że masz jakąś niezdrową obsesję na moim punkcie, ale może pójdź do jakiegoś specjalisty.
vvv2020.01.25 14:49
Wkładanie komuś w tyłek to nie jest żaden seks tylko mieszanie g....w d.... A jak jeszcze to robi dwoch "chłopów" to jest to nie dość że ohydne to zagrażające zdrowiu a nawet życiu
Asia2020.01.25 11:33
Nie sądzę żeby bóg był taki małostkowy żeby wtrącał się w to czy ludzie się bzykają przed ślubem albo jedzą mięso w piątek. Amen.
"frajer"2020.01.25 11:09
Raz swawolny Tadeuszek - nałapał do flaszki muszek.
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.25 11:02
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈MAMY TO W D U P C E 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Maria Blaszczyk2020.01.25 10:31
No i dobrze. Związek wyznaniowy zwraca się do swoich wiernych i mówi im, jaki ma pogląd na daną sprawę. Nie wyzywa wyznawców innych osób i osób niewierzących od "zarazy", nie prowadzi walki politycznej, nie włazi do szkół publicznych, by edukować cudze dzieci.
leszczyna2020.01.27 10:45
LGBT też niech się nie pcha do szkół publicznych, by edukować cudze dzieci, zwłaszcza dzieci rodziców, którzy tego nie chcą.
JS2020.01.25 9:50
Kościół Anglii pod władaniem królowej należącej do tajnych walczących z Kościołem Powszechnym organizacji może mówić piękne rzeczy ale ludzie nie wiele sobie z tego robią. Anglicy żyją jak chcą. To samo jest już w Polsce. A nasi hierarchowie cieszą się ze statystyk i swoich opracowań. Pozdr.
To My2020.01.25 9:38
NO TO JAK TAM ROZWIĄZUJĄ PROBLEM SEKSU KSIĘDZA Z MINISTRANTEM? CZY KSIĄDZ UDZIELA IM TYMCZASOWEGO MAŁŻEŃSTWA NA CZAS STOSUNKU, CZY MOŻE UDZIELA ROZGRZESZENIA ZARAZ PO AKCJE SPEŁNIENIA?
Asia2020.01.25 11:43
"W pupkę i do buzi się nie liczy. Tak można i przed ślubem, ale tylko w miejscach uświęconych (zakrystia , plebania, inne miejsce poświęcone przez księdza - np. salka katechetyczna)." Instrukcja kapłana księga II wers 763 Amen
🐛2020.01.25 9:30
Apel do około 40% mieszkańców UK. Z tego 33% wierzy w istnienie Boga. Z tego pewnie połowa dawno nie było w kościele.
Janek2020.01.25 9:23
Co jednoczesnie nie przeszkadza brać rozwodów, którym to ów Kościół nie ma nic przeciwko.
MAVERICK JONASIK2020.01.25 9:20
Goździkowa przypomina, jak seks, to tylko piękna i mądra dziewczyna.
katolik2020.01.25 9:23
Piękna i mądra? To musisz szukać w kościołach, bo lewaczki są brzydkie i gupie. vide komentarze frondy.
MAVERICK JONASIK2020.01.25 9:33
Coś w stylu Sobecka? Aż tak piękne i mądre? Nie, to nie moje progi....
git fumfel2020.01.25 9:39
Tak, to prawda nie twoje. Za to spore szanse masz u Pani Grodzkiej.
katolik2020.01.25 9:42
Sobecka jest normalną kobietą w średnim wiek, w jej wiek wszystkie kobiety tak wyglądają.
antykatolik2020.01.25 9:49
Sugerujesz, że wszystkie kobiety po 60 są otyłe, nie dbają o siebie i mają przetłuszczone włosy. mniej więcej w jej wieku sa Monika Olejnik, Kidawa Błońska, Kwaśniewska, Katarzyna Dowbor, w tym wieku była Maria Kaczyńska, widzisz różnice?