Konwencja Platformy. PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS... - zdjęcie
23.03.19, 12:45

Konwencja Platformy. PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS...

25

Grzegorz Schetyna na dzisiejszej konwencji Platformy Obywatelskiej opowiadał czcze banialuki - jak zawsze. Obrażał PiS - i w gruncie rzeczy nie robił nic więcej.

,,Łączy nas coś, co od wieków jednoczy Polaków, czyli marzenie o silnej, pięknej i wolnej Polsce, w której władza jest skromna i służy obywatelom. Polsce, w której nikogo się nie odrzuca, nikogo nie prześladuje, gdzie ludzie szanują się nawzajem, bez względu na to jak są różni. Polsce, gdzie każdemu bez wyjątku chce się żyć. Polsce gospodarnej i zamożnej. To jest Polska jakiej pragniemy'' - mówił na przykład.

,,Gdzie są leki za złotówkę dla seniorów? Gdzie są tanie mieszkania? Gdzie szybsza budowa dróg? Gdzie czyste powietrze? Gdzie uczciwe państwo? Gdzie jest to wszystko?'' - pytał dalej Schetyna, współrządzący przez osiem lat Polską.

Wreszcie zapowiadał, że on, którego partia przez osiem lat nie dała nauczycielom nawet złotówki, teraz da im 1000 złotych.
,,Mówiłem, że tęsknię za wami. Stęskniłem się i kandyduję, bo jak widzę, jak marnowany jest dorobek całego pokolenia „Solidarności” i pozycja międzynarodowa Polski, to mnie po prostu szlag trafia! Kandyduję bo nie chcę pozwolić tej ekipie bezczelnych partaczy na wyprowadzenie nas z UE'' - perorował z kolei w chamskim stylu Radosław Sikorski.

Stwierdził też, że Brexit zaczął się w latach 80-tych i on to dobrze pamięta. Dziś w Polsce jest tak samo, jak w Wielkiej Brytanii 40 lat temu. ,,Kandyduję, bo polexit już się dzieje! Już nas wyprowadzili z automatycznej procedury stosowania europejskiego nakazu aresztowania. Gdyby dzisiaj Polska kandydowała do NATO czy UE, to by takiej Polski nie przyjęli. Jest o co walczyć!'' - wołał Sikorski.

W podobnie histeryczne tony uderzał promotor homoseksualizmu i nauczania dzieci o masturbacji, Rafał Trzaskowski. Warszawski prezydent przekonywał, że jego partia Platforma reprezentują światło, a PiS - ciemność. ,,To jest wybór pomiędzy prawdą, a kłamstwem. To jest wybór pomiędzy wspólnotą, a konfliktem. I w końcu to, co najważniejsze - wielokrotnie będziemy o tym mówili - to jest wybór pomiędzy Wschodem, a Zachodem'' - mówił.

Trzaskowski przekonywał też, że jego formacja reprezentuje ,,dumny patriotyzm, dumny z tradycji i wartości''. Właśnie dlatego w Warszawie promuje się homoseksualne związki wychowujące dzieci. Tak, tak, jasne...

bb/pap, wpolityce.pl

Komentarze (25):

Majestic2019.03.24 21:59
Platforma ma PiS fobie, niech przedstawi Schetyna program, nie, to zbyt trudne, lepiej atakowac PiS.
JR2019.03.24 13:04
Schetyna na Ukrainę! Taki bohater marnuje się w Polsce? Ukrainie okradają ziemie, Krym, a on tu siedzi i smrodzi powietrze! Bezczelny chamski człowiek, bezmózgowiec.
polka2019.03.24 12:58
Przeciez Schetyna wymienia na swojej konwencji czgo wlasnie PO nie zrobilo jak rzadzili.A poniewaz nie ma zadnego programu na koncu mowi: PIS,PIS,PIS i.t.d.I to cala filozofia Grzesia, co mu sie juz caly piasek wysypal jak szedl przez wies.
Janek2019.03.24 12:39
Konwencja PiS. Tusk Tusk Tusk...
Mateusz Jegli\\305\\204ski2019.03.23 21:04
Moni znasz tę przypowieść Pana? Mt13, 24-30 24 Inną przypowieść im przedłożył: «Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swej roli. 25 Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. 26 A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. 27 Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: "Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?" 28 Odpowiedział im: "Nieprzyjazny człowiek to sprawił". Rzekli mu słudzy: "Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?" 29 A on im odrzekł: "Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. 30 Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza"». Niestety chwasty zawsze będą starały się zagłuszać i wyrastać ponad pszenicę.
MediuM2019.03.23 14:26
Zachód, to XIX marsz żółtych kamizelek; Francja, Niemcy, itp. już wiedzą, gdzie są prowadzeni i co ich czeka. U nas spokój i bezpieczeństwo w każdej dziedzinie życia społecznego. Owczarki szczekają, a KARAWANA idzie dalej...
Jacek2019.03.23 14:18
PostKomuna kwiczy hahahahabelkocza cos o patriotyzmie hahaha o wladzy ,ktora jest skromna hahah no szczegolnie u Sow&Przyjacieke hahaha i wladza ,ktora bedzie sluzyc obywatelom hahah no sluzyli obywatelom przez osiem lat a teraz sluza obywatelom PRL-u ,Ci moszewicz ,Miller,Buzek itd,Himalaje hipokryzji.
marianl2019.03.23 14:08
Moni .Nie przepisuj się komentarzami z Albertem szkoda czasu.On jest zabetonowany w klatce nienawiści do KK i wszystkich ludzi dobrej woli wierzących i tych niewierzących.
OZ2019.03.23 14:08
Grzesiu - stały program waszych partii to nieustająco : jak ja nienawidzę PiS, jak ja nienawidzę PiS, jak ja nienawidzę PiS. Grzesiu wymień chociaż ze trzy przykłady co zrobiliście dla dobra Narodu Polskiego !!!
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.23 13:49
Głupia ta frądla, nawet stylizacja zdjęcia zdradza, że całość jest daleka od obiektywizmu.
Pikuś2019.03.23 16:39
Nikt cię tu na siłę nie trzyma (mądry człowieku).
słowiczek poznański2019.03.23 13:34
Stachu WTF is "fanbase'u", you faggot?
Naczelny2019.03.23 15:11
Translalor google Ci nie przetłumaczył kretynko?
Mirosław2019.03.23 13:32
Każda konwencja Platformy to orwellowski seans nienawiści do elektoratu PiS. Nic się nie zmienia. Ciągle ta sama pustka programowa i pazerność na władzę. Towarzystwo niesłychanie wyposzczone i wystraszone.
Bawełna Polityczna2019.03.23 13:29
5. Cele wytyczone przez WHO. Alarmowani przez Rodziców, zdecydowanie wspieramy ich w walce o ochronę dzieci przed deprawacją proponowaną przez WHO. Walka ta staje się zrozumiała i konieczna, gdy nie polegając na propagandowych hasłach, przywoła się fakty z publikacji wydanej przez Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia dla Europy i Federalne Biuro ds. Edukacji Zdrowotnej w Kolonii, pt. Standardy edukacji seksualnej w Europie. Podstawowe zalecenia dla decydentów oraz specjalistów zajmujących się edukacją i zdrowiem. Wystarczy zapoznać się z tabelami na stronach 38-51, aby zobaczyć jasno, że wyznaczone tam cele są nie do przyjęcia, nie tylko dla chrześcijan, ale dla wszystkich uczciwych ludzi, którzy kierują się dobrem dzieci. Oto wybrane cytaty: Grupa wiekowa 0-4 lata: przekaż informacje na temat „radości i przyjemności dotykania własnego ciała, masturbacji w okresie wczesnego dzieciństwa”; pomóż dziecku rozwijać „świadomość, że związki są różnorodne”. Grupa wiekowa 4-6 lat: przekaż informacje na temat „różnych koncepcji rodziny”; „Związki osób tej samej płci”. Pomóż dziecku rozwijać postawę „moje ciało należy do mnie”. Grupa wiekowa 6-9 lat: przekaż informacje na temat „różnych metod antykoncepcji”; „Seks w mediach (łącznie z Internetem)”; „Zadowolenie i przyjemność z dotykania własnego ciała (masturbacja/autostymulacja”. Pomóż dziecku rozwijać „zrozumienie pojęcia „akceptowalne współżycie/seks (za zgodą obu osób)”. Grupa wiekowa 9-12 lat: przekaż informacje na temat „przyjemności, masturbacji, orgazmie”; „różnych metod antykoncepcji i jej stosowaniu, mitów dotyczących antykoncepcji”; naucz „skutecznego stosowania prezerwatyw i środków antykoncepcyjnych”; przekaż informacje na temat „różnic pomiędzy tożsamością płciową i płcią biologiczną”. Grupa wiekowa 12-15 lat: naucz „umiejętności negocjowania i komunikowania się w celu uprawiania bezpiecznego i przyjemnego seksu”; pomóż dziecku rozwijać „krytyczne podejście do norm kulturowych/ religijnych w odniesieniu do ciąży, rodzicielstwa itp.”.
Moni2019.03.23 13:25
Widoczne jest, że na forum katolickiej Frondy, ale pewnie i na innych podobnych, nieustannie dyżuruje on-line spora grupa ludzi, dla których nienawiść i wulgarność wobec katolików to jedyne prawdziwe życiowe wyznaczniki. Kim są? Zapewne to ci, którzy równie chętnie, gdzie i kiedy tylko się da, z patologicznym wrzaskiem krzyczą o konieczności tolerancji. Ale tylko tolerancji dla samych siebie. Każda inna tolerancja, wobec kogoś innego, jest dla nich nie do zniesienia. Taka tolerancja to dla nich atak wprost na ordynarny kodeks zasad, którymi się kierują. Stąd ten piekielny wrzask i językowy rynsztok. Ale to mniejszość, tak populacyjna jak biologiczna. Również w sensie historycznym. Upadek sowieckiego systemu ich wartości, dla normalnych ludzi – braku wartości, był i jest dla nich nadal wstrząsem. Ich dziadziusiowie i tatusiowie przez lata wpajali im, że stają się elitą totalitarnej komuny, są jej przyszłością. Przez dziesięciolecia zwalczali więc, również biologicznie, resztki polskich elit intelektualnych, usiłując je zastąpić ledwie ogładzonym prostactwem, przyśpieszoną edukacją i pseudo-intelektualizmem. To ich niedawni przodkowie z podobną wściekłością zwalczali Kościół, wiernych i kapłanów nie cofając się przed zbrodnią. Wydawało się krótko, że komuna upadła i homo-sovieticus odejdzie do lamusa historii. Nic takiego się nie stało, homo-sovieticus przeobraził się bardzo łatwo w zażartego obrońcę UE, z radością homo-sovieticus z Polski przyłączył się do antychrześcijańskiego lewactwa zachodniej Europy. Ba, ze zdziwieniem stwierdził, że ono w swoim europejskim raju krzyczy to samo co on i jego przodkowie krzyczeli wobec myśli o wolnej i demokratycznej Polsce, wobec Kościoła i wierzących w Polsce lat PRL. Trudno więc dziś się dziwić, że rozwrzeszczana lewacka tłuszcza genetycznie nie znosi myśli o humanistycznej roli chrześcijaństwa w trwającej dwa tysiące lat historii cywilizacji europejskiej. Ten motłoch kwestionuje od dekad nawet fakty historyczne, to wbrew rozumowi, lecz lewacki motłoch w Polsce żyje zakonserwowany latami sowieckiego totalitaryzmu. Nie ma w tym żadnej przenikliwej myśli i idei społecznej, humanistycznej. Idą wybory do PE, wiele się po nich w Europie zmieni. Dlatego teraz, lewacka ciemnota usiłuje zakrzyczeć, gdzie się da i kiedy się da, scenariusz tego co wydaje się nieuniknione: zmian w Europie. I dlatego wulgarnie pokrzykuje również na Frondzie. Zróbmy tak, by po dwóch najbliższych wyborach ledwie popiskiwała w swojej szczurzej norze. Tam jest jedyne miejsce dla zacofanej, lewackiej, postsowieckiej tłuszczy.
Albert2019.03.23 13:31
Tyle bełkotu bez żadnej treści i tylko jedno zdanie, do którego się można odnieść: "humanistycznej roli chrześcijaństwa w trwającej dwa tysiące lat historii cywilizacji europejskiej" I właśnie biorąc pod uwagę te dwa tysiące lat chrześcijaństwa, trzeba się go pozbyć jak najszybciej. Ciemnogród, podobnie jak raka i gangrenę należy po prostu wyciąć i rany wypalić. W normalnym świecie nie ma miejsca dla fanatyzmu, zabobonów, kłamstw, oszustw, złodziejstwa i wszelkiego rodzaju pasożytów w kieckach.
Moni2019.03.23 13:41
Dosłownie to samo głosili komuniści. Dosłownie. Nie dziwię się więc, że ich potomkowie "odkurzają" ich propagandowe książeczki zwykle w czerwonych okładkach. Zmiana ustrojowa 1989 roku ocaliła ich ideowe potomstwo. Dlatego teraz należy je chirurgicznie wyciąć, podobnie jak odrastającego raka i gangrenę a rany wypalić. Nie będzie kłamstwa lewackiej ciemnoty, sowieckich obyczajów, oszustw, złodziejstwa i wszelkiego zła jakie ciemnota lewacka od dziesięcioleci usiłuje zaszczepić cywilizacji europejskiej.
Janek2019.03.24 12:53
A na końcu rozpalimy stosy...
MB2019.03.24 19:47
Zauważyłem, że ten tekst był za trudny dla Ciebie. Nie każdemu jest dane wszystko rozumieć. Konstrukt myślowy dla ciebie był zbyt trudny.
Marzena2019.03.23 18:44
MONI! Dzięki za tak wspaniały komentarz! Napisałaś całą prawdę w pigułce! ALBERFT,CHCIAŁEŚ FAKTY? TO MASZ! Przeżyłam to na własnej skórze, myślisz, że zmyślam!? Nic z tych rzeczy! Mam już swoje lata.! OD DAWNA ICH SIĘ NIE BOJĘ ! ALE WIDZĘ, ŻE CHYBA JESTEŚ PO DRUGIEJ STRONIE, TEJ BARDZIEJ CZERWONEJ.? Czy się mylę? Przyszło mi się uczyć i zacząc pracę w Komunie! W internacie się mieszkało, było wtedy mało szkół. Nie dali chodzić do Kościoła, karali nas za to! Uciekaliśmy w niedzielę na Mszę, wielokrotnie skakaliśmy z balkonów na półpiętrze. Jak po godzinie wracaliśmy, Kierownik internatu stał w progu i spisywał nazwiska. Były uwagi, zmniejszona ocena ze sprawowania. Zabierali nam też stypedium, mnie też. Wzywali rodziców ze skargą na nas, że usuną nas ze szkoły! Na 1-go maja trzeba było w 100 % być i listę podpisać. Gdy zaczęłam pracę, po pól roku wołali mnie do Komitetu Powiatowego PZPR, dając mi deklarację na wstąpienie do nich, bo nie mogą takich tolerowac! Udało mi się, mówiąc im, że jestem młoda i trochę się rozejrzę i sama przyjdę ! Wzywali mnie potem kilka razy, bo im psułam frekwencję partyjną , tak mówili! Na koncu powiedziałam, że zapisałam się już do ZSLu, a to było kłamstwem z mojej strony. Nie sprawdzili tego.! DO TEJ PORY NIGDZIE NIE NALEŻAŁAM I NIE NALEŻĘ! I NIE MÓW MI CHŁOPIE, ŻE TO BEŁKOT, O CZYM PISZE MONI! JA TO WIEM! Na studia dostawało się dodatkowe punkty za pochodzenie społeczne i należność do Partii! Były "egzaminy" na studia! Mało kto studiował, PRZEWAŻNIE DZIECI PARTYJNIAKÓW! Napisałam zaledwie ułamek tego, co wtedy było! Za brak uczestnistwa w Pochodzie 1-majowym, zwalniali lub nagana była w pracy ! Listę się też podpisywało, szturmówki dawali nieść, itd. itp. Nie wierzysz? Twoja broszka, mogę nawet podać nazwę miasta, szkołę , nazwiska partyjniaków. A ile było procesów, ile Polaków siedziało , ile po kryjomu zakatowano! UWAŻASZ, ŻE TO TEŻ BEŁKOT? Są dokumenty , nazwiska. Trudno to zapomnieć! Jak słyszę " Komuno wróć", to mnie wstrząsa! Wiem, im było dobrze, ale nie reszcie Polakom! Tak było wtedy!
Magda2019.03.24 21:55
No i nasz ALBERCIK, JAKOŚ DAŁ KOSZA ! WIEDZIAŁAM, ŻE TAK ZROBI! PODAŁAM MU FAKTY I STCHÓRZYŁ! BO NIBY CO MA NAPISAĆ,?? WIDAĆ ŻE JEST CZERWONY I WIE, ŻE JESZCZE GORZEJ BYŁO! A JA NAPISAŁAM 100% PRAWDY, TEGO CO BYŁO ZA KOMUNY! ALE TO JEST KROPLA W MORZU KOMUNY" !
Stachu2019.03.23 13:09
Jak to mówią "najciemniej jest pod latarnią" :) CBA zatrzymało cztery osoby w sprawie wyłudzenia kilkudziesięciu mln zł na szkodę firmy specjalizującej się w budowie i remontach infrastruktury kolejowej. Wśród zatrzymanych ma być wydawca tygodnika "Wprost" oraz "Do Rzeczy" Michał Lisiecki.
Janek2019.03.24 12:46
Bo najważniejsze jest żeby w Polsce było dobrze, ale tylko nam...
Reno2019.03.24 18:01
O co ci chodzi?mógłbyś takie zdania wygłaszać,gdyby go NIE ZATRZYMALI!