29.05.19, 09:15(fot. screen)

Koniec ŚWIATA!! ''Gazeta Wyborcza'' krytykuje KE! ,,To była przegrana na własne życzenie''

"Gazeta Wyborcza" krytykuje Koalicję Europejską! Dziennikarze zwracają uwagę, że za kampanię wyborczą KE do PE odpowiadali ci sami ludzie, którzy pracowali przy nieudanej walce o reelekcję Bronisława Komorowskiego. - Sztab wyborczy? To była raczej grupa towarzyska - mówi "GW" współpracownik PO

- PiS miał pogłębione analizy, wiedzieli, dokąd jechać, by uzbierać jak najwyższe poparcie. Wyszło im, że na ścianę wschodnią. I pojechali.  Koalicja Europejska takich analiz nie miała. Dziś jej politycy wiedzą, że też trzeba było jechać – na zachód Polski – i namawiać do udziału w wyborach. - opowiada polityk PO.

- Jest takie powiedzenie, że dobrą kampanię poznaje się po stanie butów. Jeśli znoszone, jest dobrze. Ale coś było bardzo nie tak – mówi nam poseł PO. – Ci, którzy nie oglądali się na partię i sami sobie robili kampanię, na tym zyskali. Trzeba jeździć po powiatach, wysłuchiwać narzekań, czasami i chamskich, ale przełknąć dumę i przybić piątkę – czytamy w „GW”.

Za kampanię KE odpowiadał Marcin Kierwiński z PO. Wspierali go inni politycy Platformy: Cezary Tomczyk, Robert Tyszkiewicz, Sławomir Nitras, Mariusz Witczak i Piotr Borys, bliski współpracownik Grzegorza Schetyny. To ci sami ludzie, którzy pracowali przy nieudanej reelekcji Bronisława Komorowskiego w 2015 r.

- A ludowcy opowiadają, jak poprosili w sztabie Koalicji o jakieś gadżety, by mieć co ludziom po spotkaniu zostawić. Nie dostali nic. - czytamy w "GW"

- Naprawdę wierzyliśmy, że wygramy - mówi "GW" inny polityk PO

Jak widać, wciąż nie nauczyli się pokory...

W wyborach do europarlamentu PiS zdobył 45,38 proc., Koalicja Europejska – 38,47 proc., a Wiosna Roberta Biedronia – 6,06 proc. Poniżej progu wyborczego znalazły się: Konfederacja (4,55 proc.), Kukiz'15 (3,69 proc.) oraz Lewica Razem (1,24 proc.).

 

bz/Wyborcza.pl

Komentarze

man.of.Stagira2019.05.29 11:02
. . . ONI N I E krytykują KE. ONI chcą, ż e b y ś m y WSZYSCY t a k MYŚLELI. . Chcą się UWIARYGODNIĆ, tylko i aż. . . To są ponurzy i d i o c i NIE inteligentni ludzie, ta wataha z Czerskiej.
edi2019.05.29 10:12
BRAWO PiS - BRAWO POLSKA - BRAWO POLACY - NA NIC LEWACKIE PODRYGI - POLACY JUŻ NIE POPEŁNIĄ BŁĘDÓW Z PRZESZŁOŚCI - Prawo i Sprawiedliwość WYGRAŁO te i następne wybory TEŻ WYGRA gdyż OPATRZNOŚĆ MA TAKI PLAN - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MARYJA KRÓLOWĄ - Polska BĘDZIE URATOWANA ! NIE BĘDZIE W POLSCE ANI GENDER ANI KOMUNY ANI LGBT !!!!!
ja2019.05.29 9:56
No... A Fronda szybciej skrytykuje Jezusa Chrystusa niż PiS :P
edi2019.05.29 10:15
a za co ma krytykować PiS ??? ZA SUKCES !!
J.P2019.05.29 11:36
Za kolejki do lekarzy Za fikcyjna reformę obciążeń ZUSowskich i podatkowych dla przedsiębiorców. Za helikoptery Antoniego. Za pomoc dla niepełnosprawnych w tym zaniechanie dotacji na najważniejsze środki do życia. I za tysiąc innych rzeczy.
Mirek2019.05.29 9:47
Żeby wygrać wybory to trzeba właściwie zdiagnozować obecną sytuację . Dookreślić punkt wyjścia z jakiego startujemy . PiS wprowadził ogromne programy socjalne , ułatwienia dla przedsiębiorców , ruszyła gospodarka , ograniczono złodziejstwo . A co ma do zaoferowania totalna opozycja ?! . Nic !! . Poza straszeniem PiS-em ....nic !! . Ośmioletnie rządy PO - PSL skończyły się ogromnym złodziejstwem i licznymi aferami . To cud że w takiej sytuacji Koalicja Europejska uzyskała 38% głosów . Jeżeli w dalszym ciągu będą prowadzili tak dalej kampanię wyborczą to w jesiennych wyborach takiego wyniku nie uzyskają . Samo straszenie PiS-em , kpiny z wiary katolickiej , afirmacja pedalstwa to za mało żeby wygrać wybory parlamentarne .
J.P2019.05.29 9:46
Uczcie się w takim razie od GW krytykować poczynania swoich ulubieńców, bo z samokrytyką u was marnie a jest tego sporo. Ciągły samozachwyt jest słodki, cukierkowy i mdły jak serial brazylijski.
Cogito ergo sum2019.05.29 9:39
Jeżeli Platforma jest niekompetentna aby profesjonalnie przygotować wybory, to tym bardziej braknie jej kompetencji kierowania krajem. Historia VAT dobitnie to pokazuje. Kompetentni są w ustawianiu się jak pani Adamowicz. Kobieta luksusu i blichtru uwiodła płytkich i naiwnych Gdańszczakow
Ukasz2019.05.29 9:37
Widzicie? Nie potrafią poprowadzić kampanii. Jak oni śmią przymierzać się do rządzenia krajem?!