Dziś rano hakerzy przejęli twitterowe konto redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza. Okazuje się, że to nie jedyna aktywność wymierzona przeciwko polskim mediom. Hakerzy zaatakowali też związany z Telewizją Republika portal „Poland Daily”. Podobnie jak w przypadku Sakiewicza, zamieszczono na nim informację o rzekomym wzywaniu przez Polskę i Litwę NATO do agresji na Białoruś. Za atakiem najpewniej stoją rosyjskie służby.

Jak już informowaliśmy [TUTAJ] ofiarą działań hakerów został dziś redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz. Włamano się na jego konto na Twitterze, gdzie zmieniono hasło i e-mail dostępu. Udostępniono też wpis następującej treści:

- „Polska i Litwa wzywają NATO do wysłania wojsk na Białoruś”

W rozmowie z portalem niezależna.pl dziennikarz przekonuje, że za atakiem stoją rosyjskie służby.

Do zamieszczonego na Twitterze wpisu dodano link odsyłający do artykułu na portalu Poland Daily, prowadzonego przez Związek Polaków na Białorusi. Artykuł ten też jest cyberprowokacją. Zamieszczono w nim informacje, wedle których Polska i Litwa naciskają na NATO, aby wysłać wojska na Białoruś. Artykuł został napisany w j. angielskim.

To kolejne działania Moskwy wymierzone przeciwko polskim mediom prawicowym. Z falą podobnych ataków mieliśmy do czynienia w maju tego roku, kiedy w polskich mediach hakerzy zamieszczali treści propagandowe dot. współpracy polsko-amerykańskiej w zakresie wojskowości. Wówczas polskie służby specjalne potwierdziły, że źródło ataku pochodziło z Rosji.

kak/niezależna.pl