Kolejna próba pacyfikacji Majdanu. Wolna Ukraina nadal walczy! - zdjęcie
11.12.13, 07:34

Kolejna próba pacyfikacji Majdanu. Wolna Ukraina nadal walczy!

5

Jedna trzecia Majdanu już nie istnieje. Berkut zniszczył zapory, barykady i namioty. Ale ludzie nadal są na placu. A liderzy opozycji zapewniają, że udało się im odeprzeć atak milicji i przetrwać. Na plac przybywają nowi ludzie, a z głośników – jak donoszą reporterzy Telewizja Republika – leci przebój „Viva Ukraina” grana na melodię „We will rock You”.

Głos w sprawie pacyfikacji zabrała już nawet baronessa Catherine Ashton. „Nadal jestem w Kijowie. Byłam wśród was na Majdanie wieczorem i byłam pod wrażeniem determinacji Ukraińców protestującymi za europejską perspektywą dla swojego kraju. Kilka godzin później ze smutkiem obserwują, że policja używa siły, aby usunąć pokojowych ludzi z centrum Kijowa. Władze nie muszą działać pod osłoną nocy, by za pomocą policji rozprawić się ze społeczeńśtwem. Dialog z siłami politycznymi i społeczeństwem oraz stosowanie argumentów jest zawsze lepsze od argumentu siły” - napisała na Facebooku szefowa unijnej dyplomacji.

TPT/Telewizjarepublika.pl

Komentarze (5):

anonim2013.12.11 8:11
Szczerze kibicuję Berkutowi. Na pohybel banderowcom!
anonim2013.12.11 8:19
No i komu kibicować? Putinowi czy banderowcom sławiącym rzeź Polaków na Wołyniu przez UPA i oddzialy SS Galizien? Frondo - określ się i napisz to wprost!
anonim2013.12.11 8:48
@Wojciech_Polak Jak to komu, masz takiego nicka i nie wiesz? Polakom! Na dzisiejszej Ukrainie jest ich dość i czują się zapomniani i często po prostu zdradzeni przez pseudorząd polski i nawet przez opozycję tego pseudorządu.
anonim2013.12.11 9:01
Corve -> Na pohybel czerwonym, rusofilom i innym idiotom !
anonim2013.12.11 15:28
walczą o swoją własną wolność, jednak Unia Europejska nie jest synonimem wolności, a raczej socjalistycznego totalitaryzmu podatkowego, finansowego uzależnienia i kneblowania ust przeciwnikom ideologii egalitaryzmu i dywersyfikacji