04.12.19, 15:57Zdj. Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr

KO nie wystawi wspólnego kandydata na prezydenta?

Koalicjanci Platformy Obywatelskiej: Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni, nie wykluczają wystawienia własnych kandydatów w wyborach prezydenckich. 

Wiceprezes PO, Borys Budka już zapowiada, że będzie przekonywał partie Koalicji Obywatelskiej do poparcia kandydata lub kandydatki PO. W sobotę w Sejmie obradować ma Rada Krajowa Inicjatywy Polska, z którą, obok Nowoczesnej i Zielonych, Platforma Obywatelska współtworzy Koalicję Obywatelską. Wśród tematów spotkania są przyszłoroczne wybory prezydenckie. 

Inicjatywa Polska rozważa wystawienie własnej kandydatki- Barbary Nowackiej, czyli liderki ugrupowania. 

"Ja będę przekonywał nasze koleżanki i kolegów do poparcia kandydata czy kandydatki Platformy Obywatelskiej. Te rozmowy przed nami, bardzo cenię współpracę w ramach klubu parlamentarnego i wierzę, że ta dobra współpraca klubowa przełoży się również na bardzo dobrą współpracę partyjną"-stwierdził wiceszef Platformy Obywatelskiej, Borys Budka. Również Nowoczesna przygotowuje się do rady krajowej. Była liderka tej partii, Katarzyna Lubnauer ujawniła, że ugrupowanie faktycznie podjęło uchwałę związaną z konwencją dotyczącą formy wyboru i poparcia kandydata na prezydenta przez Nowoczesną. 

Wystawienia swojego kandydata nie wykluczają również Zieloni. 

"18-19 stycznia we Wrocławiu mamy kongres wyborczy, który wybierze nowe władze, a także zdecyduje o krokach do podjęcia w kwestii wyborów prezydenckich" – poinformowała Małgorzata Tracz, przedstawicielka tego ugrupowania. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Sutener z Krakowa Marian.B 2019.12.4 21:05
Fronda martw ty się o Dudusia, a nie PO się zajmujesz.!!!
Kler2019.12.4 16:50
NO I BARDZO DOBRZE. Po to robi się praw wybory, żeby wybrać tego odpowiedniego. O ile nie żyje się w dyktaturze gdzie prezes polski wybiera kto startuje, to prawybory są dobre. Popatrzcie, w USA to standard.