Kłamstwa ,,Haareca'' ws. Holokaustu - ambasador Polski w Izraelu stanowczo reaguje - zdjęcie
15.07.21, 19:33fot. yt/fakt24/pixabay.com

Kłamstwa ,,Haareca'' ws. Holokaustu - ambasador Polski w Izraelu stanowczo reaguje

18

Izraelski dziennik „Haarec” w niedzielę opublikował tekst, w którym widnieje, że brytyjski historyk David Irving, który neguje Holokaust, miał rzekomo działać pod – jak pisze dziennik - „auspicjami polskiego rządu”. Na takie oczywiste podanie nieprawdy oraz wprowadzanie międzynarodowe środowiska w błąd zareagował stanowczo ambasador polski w Izraelu Marek Magierowski

- "Kiedy (autorzy dokumentu) odkryli, że (Irving) spędza letnie miesiące, oprowadzając wycieczki po położonych w Polsce obozach koncentracyjnych, określając je jako +podróż przez prawdziwą historię+, a wszystko to pod auspicjami polskiego rządu, postanowili umieścić go (w filmie)" - brzmi fragment tekst, do którego odwołuje się polski ambasador.

- "To bardzo frustrujące spotkać się z tego typu manipulacją w tak szanowanej gazecie jak +Haarec+. Podróże Davida Irvinga +pod auspicjami polskiego rządu+? W rzeczywistości negującemu Holokaust Brytyjczykowi zabroniono wjazdu do Polski w 2019 r. Proszę o korektę" - napisał Magierowski na Twitterze.

mp/pap/twitter

Komentarze (18):

Hanys GórnoŚląski2021.07.16 12:39
Jedynym sensownym wyjściem z sytuacji jest zerwanie stosunków dyplomatycznych z "izraelem". Jakiekolwiek kontakty z tym "krajem" nie są nam Polakom do niczego potrzebne. To izraelczykom powinno zależeć na dostępie do naszego kraju: turystycznie, gospodarczo, nam Polakom to zwisa, jedyne po co jeździmy do "izraela" to Pielgrzymki do Ziemi Świętej a bez tego da się żyć. Innych kontaktów z tym "państwem" nie mamy - i słusznie.
Stefan2021.07.16 8:22
Jako " były " żyd ( wyznanie ) obecnie katolik, żonaty z Polką posiadający dzieci, chodzący do K.K. płacący w Polsce podatki wiem, że wielu Żydów wyssała w mlekiem matki nienawiść do Polaków. Przepraszam za ten żydowski rasizm.
Anonim2021.07.16 6:40
Ani na tą mordę, ani na ten "pałac" patrzeć się nie daje. A jedno i drugie ma ten sam rodowód.
Palestyna2021.07.16 4:46
Tylko patrzec jak za mordy w Palestynie oskarżą Polakow
trzaska2021.07.16 6:48
Wszystko jest u nich możliwe,bo 600 letnia,, trauma prześladowania "w Rzeczypospolitej która jak matka dała im schronienie przed przed pacyfikacjami w Europie i pozwoliła im rozrosnąć się do wielu milionowego narodu,tak ujemnie odbiła się na ich psychice.
J*bac zydostwo ..wrzod tego swiata2021.07.16 1:18
URATUJ ZYDA TO ZYD CIE SPRZEDA....
JUŻ NIE MA ZNACZENIA,2021.07.16 0:43
czy Polska jest antysemicka, czy nie. - - - JUŻ NIE MA ZNACZENIA czy Polacy masowo mordowali Żydów, czy NIE! - - - JUŻ NIE MA ZNACZENIA, że były tysiące frajerów którzy poginęli wraz rodzinami, całymi wsiami dając chleb Żydowi! - - - - Jest bigoteria, opętane nienawiścią żydostwo, czego mamy najlepszy przykład tu na Frondzie, a także w Michnika GW, w tyg. Polityka - Hartmana - Passenta - Hertrich-Woleńskiego ... ICH NIC I NIKT NIE ZMIENI! - - - Szkoda tylko tysięcy polskich żyć, jakie dla Polski zostało straconych ratując grossów, grabowskich i inne szmondactwo... Zatem, jak już jesteśmy antysemitami, więc do roboty. - - - WYPYERDOLIC TO GÓWNO ŻYDOWSKIE JAKIE JESZCZE TU POZOSTAŁO. - - - - Nie pozostaje nic innego jak POUŻYWAĆ sobie jako antysemici i rasiści i chüj wie jeszcze co. - - -
Żyd,2021.07.16 0:41
szczególnie ten, który korzystał z naszej polskiej idiotycznej gościnności, jest teraz największym wrogiem Polski i Polaków. Żydzi doskonale wiedzą, że bez Polski nie byłoby tego ich Wysraela, to Polska, dając im schronienie uratowała żydostwo od praktycznego nieistnienia. Nawet bez II WŚ. To w Polsce te szmondaki mieli swoją "Jerozolimę", swoje setki jesziw, to w Polsce swoje żydostwo zreformowali będąc pod wpływem katolicyzmu, to z Polski i z Polską pomocą ich rasistowski syjonizm nabrał realnych kształtów czego rezultatem było powstanie tego ich Wysraela. Żydzi nawet próbowali imitować polską szlachtę ubierając się jak oni. Do dzisiaj tak się "ubierają". Kupowali tytuły szlacheckie, głównie w pruskim zaborze. To w ich Knessecie do lat 60-tych pyskowali do siebie po polsku. Cała ich elita polityczna i wojskowa TO parchy z POLSKI. - - - - BEZ POLSKI państwo IZRAEL BY NIE POWSTAŁO!
Tylko POLSKIE PO, nie KOMUNISTYCZNO-FASZYSTOWSKIE2021.07.15 21:24
Bez dr EWY KUREK nic nie będzie. Chyba, że damy się DYMAĆ tak jak do tej pory. Wielką PRZYJACIÓŁKĄ PRZYZWOITYCH, UCZCIWYCH, SPRAWIEDLIWYCH ŻYDÓW, szczególnie POLSKICH ŻYDÓW, jest PRAWDZIWA POLKA, mająca największą wiedzę o ŻYDACH, szczególnie mieszkających kiedyś na terenie Polski, dr EWA KUREK, nie powinna ona wychodzić ze STUDIA TELEWIZYJNEGO wyjaśniając kwestie ŻYDOWSKIE między POLAKAMI i ŻYDAMI. Nie mówiąc o tym, że w imieniu POLSKI powinna być od "SPECJALNYCH ZADAŃ" w KONTAKTACH z ŻYDAMI. Taki nijaki DANIELS, Żydowska ambasadorka, czy ten Żydowski minister, a nawet nijaki Netanjahu, powinni być pod specjalnym "NADZOREM" dr EWY KUREK, reprezentującym POLSKĘ w tych kontaktach. Kiedy POJAWI się w RZĄDZIE POLSKIM, jako EKSPERT i osoba ODPOWIEDZIALNA za kontakty z ŻYDAMI, dr EWA KUREK, to będzie znak ze nie ma żadnej z KIMŚ "USTAWKI"? OCZYWIŚCIE dr EWA KUREK musi być mocno "UMOCOWANA", najlepiej, jako WICEPREMIER, lub w ostateczności, jako MINISTER. Inaczej to jest tylko "BAJER". Inna sprawa to, że teraz jest cała masa ekspertów od ŻYDÓW z grona dziennikarzy, którzy do tej pory byli ekspertami od sportu, rolnictwa, pojazdów w ruchu drogowym, skupu opakowań zwrotnych czy obrotu owocami. Przy okazji spytam, KIEDY zostanie wyemitowany przez PiS, FILM dr EWY KUREK pt., „KTO RATUJE JEDNO ŻYCIE" znany POLAKOM „PUŁKOWNIK" (od prawie 21 lat leży na półce). Właśnie w tej chwili jest OKAZJA na taką emisje tegoż FILMU. Pięknie współgrałby ze ŚWIADECTWEM POLSKIEGO ŻYDA, ocalałego z Holokaustu, uratowanego przez POLAKÓW Edwarda Mosberga. Przy okazji spytam, CZY będą wspólne z IZRAELCZYKAMI KONFERENCJE na temat "OSZUSTWA w JEDWABNEM", na temat "NIEDOKOŃCZENIE EKSHUMACJI w Jedwabnem", na temat "JAK WSADZIĆ DO WIEZIENIA NIJAKIEGO GRONSSA"" za KŁAMSTWA i PONIŻANIE POLSKI???? Jak zabezpieczyć się przed FABRYKĄ zwaną "PRZEDSIĘBIORSTWO HOLOKAUST" i jej 447??? CZY jak wymóc aby nie nazywano POLSKI naszej OJCZYZNY jakimś dziwacznym słowem POLIN, co to jest POLIN???, ponoć znaczy "MIEJSCE TYMCZASOWE" dla KOGO??? Czy Żydzi będą współpracować nad rozwiązaniem tych spraw??? Czy w końcu IZRAELCZYCY pozwolą pochować na CMENTARZU ŻYDOWSKIM, POLSKICH ŻYDÓW z TEGO DOŁU w JEDWABNEM w którym leżą WRZUCENI jeden na drugim NASI STARSI BRACIA w WIERZE, POLSCY ŻYDZI ZAMORDOWANI PRZEZ siepaczy niemieckich GESTAPOWCÓW i SS-manów??? Przecież jest cały RYTUAŁ POCHÓWKU NASZYCH BRACI POLSKICH ŻYDÓW, nie mogą leżeć we wspólnym DOLE bez POCHÓWKU. CZY JEST ZAPROSZONA do tych rozmów PROFESOR EWA KUREK??? Jak wiemy byli różni ŻYDZI. Jedni byli gotowi oddać swoje życie za Polskę i POLSKICH ŻYDÓW, inni ŻYDZI zaganiali kijami Polskich Żydów do BYDLĘCYCH WAGONÓW na "UMSZLAGPLATZ" aby zawiść tych POLSKICH ŻYDÓW do GAZU w NIEMIECKIM OBOZIE KONCENTRACYJNYM AUSCHWITZ.
Anonim2021.07.15 20:59
Czy Autor ósmego przykazania jest rzeczywiście bogiem współczesnego Izraela?
Mistrz i jego uczeń2021.07.15 20:30
Kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą ...
Anonim2021.07.15 20:24
czy się kiedyś doczekam jak migalski opluje jakiegoś israaelczyka??
olo2021.07.16 6:39
MIGUS TO MEDA ANTYPOLSKA.
Anonim2021.07.15 20:02
To do cholery przestańcie żydkom wydawać paszporty polskie.
Serio?2021.07.15 20:06
Dałeś mi lajka?
Anonim2021.07.15 20:23
nie kutafonie ,pojedyńczo
To nie my mordowaliśmy Żydów! To Niemcy!!!2021.07.15 19:53
Niemcy i Holendrzy mordowali! My Polacy nie!
Anonim2021.07.15 20:22
a gdyby nawet, to co?? ,kto strzelał do oficerów a katyniu i innych miejscach ? co te cwele wyprawiały jak kacapy przywlekły komunizm 44-45 i po ?? dośc z tym cholerstwem ,wypad do na syjam hehe i koniec pisdzielce z pszportami dla tych skur..ów