Kawa na ławę! Kaleta pyta o zatrudnienie twórcy Sokuzburaka w miejskiej spółce - zdjęcie
02.10.19, 16:05Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Kawa na ławę! Kaleta pyta o zatrudnienie twórcy Sokuzburaka w miejskiej spółce

3

Warszawski radny Prawa i Sprawiedliwości Sebastian Kaleta złożył w biurze TBS Warszawa Południe pismo z pytaniami o zatrudnienie Mariusza Kozaka-Zagozdy.

Według portalu wPolityce Mariusz Kozak-Zagozda, twórca portalu SokzBuraka, był pracownikiem tej spółki.

SokzBuraka publikuje między innymi memy, fotomontaże i inne materiały, często wymierzone w polityków związanych z Prawem i Sprawiedliwością.

Jak mówił Sebastian Kaleta "pismo zostało złożone w trybie interwencji radnego". Radny pyta w nim czy i w jakim okresie Mariusz Kozak-Zagozda pracował w spółce TBS Warszawa Południe; jakie było jego wynagrodzenie i zakres obowiązków. Pytania dotyczą także formy zatrudnienia oraz sposobu rekrutacji.

Adam Godusławski, prezes zarządu TBS Warszawa Południe, potwierdza przyjęcie pisma z pytaniami radnego. Zapowiedział, że Sebastian Kaleta otrzyma informację o którą zabiega. - Informacja ta, zgodnie z przepisami będzie dostępna publicznie. Udzielimy odpowiedzi po wcześniejszej analizie pisma przez prawników - powiedział prezes spółki.

Dziennikarze tygodnika "Sieci" ustalili, że za stronami i profilami społecznościowymi pod nazwą SokzBuraka stoją osoby związane z Platformą Obywatelską. Twórca portalu, Mariusz Kozak-Zagozda, został w kwietniu na sześć miesięcy zatrudniony w marketingu warszawskiego Ratusza. Stowarzyszenie powiązane z SokiemzBuraka dostało od prezydenta Płocka lokal na preferencyjnych warunkach - w tej sprawie zostało złożone zawiadomienie do prokuratury.

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze (3):

XYZ2019.10.3 7:57
A prokuratura je odrzuci,kropka
ubawiony lewackim bydłem2019.10.3 6:55
No i przy okazji wychodzi sprawa całego przekrętu TBS, czyli biurek do spania dla różnych pociotków. Rozwalić towarzystwa wzajemnej adoracji o nazwie TBS, oddać mieszkania ludziom, którzy w nie zainwestowali!
man.of.Stagira2019.10.2 19:48
. . złodzieje, mafiozi i anarchiści z PO-KO wspierani przez sprzedajną ferajnę pseudo-celebrytów zwanych artystami sceny lub aktorami nadwornymi zrobią wszystko włącznie ze szkodzeniem Polsce na arenie międzynarodowej aby zdobyć WŁADZĘ. . po nich - choćby POTOP. . tacy to "Polacy"