Katolickie Noble rozdane – znamy laureatów Nagrody TOTUS TUUS 2021 - zdjęcie
09.10.21, 18:12fot. FDNT

Katolickie Noble rozdane – znamy laureatów Nagrody TOTUS TUUS 2021

17

W sobotę 9 października 2021r. na Zamku Królewskim w Warszawie miała miejsce gala TOTUS TUUS. Co roku „katolickie noble” wręczane są osobom i instytucjom, których działanie w szczególny sposób przyczyniło się do rozpowszechniania nauki św. Jana Pawła II i budowania cywilizacji miłości. Statuetki obrazujące anioła wzbijającego się do lotu przyznane zostały w czterech kategoriach.

Laureatką nagrody TOTUS TUUS w kategorii „Promocja godności człowieka” została pani Katarzyna Jachimowicz za świadectwo obrony życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci oraz prawa do klauzuli sumienia. Do nagrody w tej kategorii nominację otrzymała również siostra Michaela Rak ZSJM jako założycielka pierwszego na Litwie hospicjum dla dzieci i dorosłych za ofiarną służbę chorym i ich rodzinom oraz siostra Aldona Skrzypiec SSpS jako pielęgniarka w szpitalu, hospicjum dziecięcym i w „Domu Nadziei” za roztropne i troskliwe animowanie Bożych dzieł.

W kategorii „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej” statuetka trafiła do rąk pana Leszka Mądzika za prowadzenie ludzi poza to co widzialne i tymczasowe, poprzez tworzenie sztuki będącej świadectwem chrześcijańskiej nadziei wobec najważniejszych pytań egzystencjalnych i metafizycznych człowieka. Nominowana do nagrody została pani Elżbieta Penderecka za kreowanie wielkich projektów w sztuce inspirowanej religią i duchowością, w tym Wielkanocnego Festiwalu im. Ludwiga van Bethovena oraz pan Jerzy Surdykowski za wyjątkową umiejętność pisania o Bogu i chrześcijaństwie językiem współczesnego człowieka w symbiozie nauki i wiary.

Nagrodę w kategorii „Propagowanie nauczania Świętego Jana Pawła II”  otrzymał pan Stanisław Grygiel za twórczość naukową i publicystyczną, poświęconą myśli Jana Pawła II i współtworzenie światowych ośrodków naukowych teologii ciała, małżeństwa i rodziny. Pozostałe dwie nominacje w tej dziedzinie przyznano kolejno panu Pawłowi Skibińskiemu za prace historyczne promujące życie i nauczanie św. Jana Pawła II jako wiodącej postaci w historii Kościoła i świata oraz pani Jolancie Sosnowskiej za twórczość popularyzującą życie i nauczanie św. Jana Pawła II, w tym za monumentalną biografię „Hetman Chrystusa”.

Kolejną kategorią, w której przyznano tegoroczną nagrodę był TOTUS medialny im bp. Jana Chrapka, której laureatem została wspólnota ewangelizacyjna „Mocni w Duchu” za działalność ewangelizacyjną z wykorzystaniem telewizji i mediów społecznościowych łączących pasję i profesjonalizm z charyzmatem i osobistą formację. Wśród nominowanych znalazła się Fundacja Kornice Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara za przeprowadzenie ogólnopolskiej kampanii bilbordowej i plakatowej promującej wartość miłości małżeńskiej i rodzicielskiej oraz godność życia ludzkiego od chwili poczęcia. Kandydatem do nagrody był również Przewodnik Katolicki za inspirowanie wewnątrzkościelnej dyskusji w zgodzie z duchem Ewangelii oraz prezentację orędzia chrześcijańskiego w duchu nadziei i otwartości bardzo potrzebnej dzisiejszemu światu.

Tego wieczora wręczono jeszcze nagrodę specjalną, której zdobywcą został prof. Carl Albert Anderson – amerykański prawnik, trzynasty Najwyższy Rycerz Zakonu Rycerzy Kolumba. Nagrodę otrzymał za promocję osoby św. Jana Pawła II oraz wiarygodne wcielanie w życie na arenie międzynarodowej głoszonych przez niego wartości.

Wszyscy goście oraz widzowie mogli usłyszeć utwory w wykonaniu Ani Byrcyn, laureatki nagrody im. Anny Jantar w Opolu, autorki singla „Chowam się”. Na scenie wystąpiła też Eleni, polska piosenkarka pochodzenia greckiego oraz Krzysztof Antkowiak – polski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów. Uroczystość poprowadzili Paulina Guzik, dziennikarka Redakcji Katolickiej TVP, laureatka tegorocznej nagrody „Ślad” im bp. Jana Chrapka, wraz z Grzegorzem Miśtalem, aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym, dziennikarzem, prowadzącym wraz z Pauliną Guzik w TVP 1 program „Między Ziemią a Niebem”.


mp/episkopt.pl/Izabela Lengiewicz – FDNT

Komentarze (17):

Polak2021.10.10 12:36
Noble lepsze od żydowskich...
Foster2021.10.10 10:22
Co to za nagroda jak laureaci muszą ją sfinansować z własnej kieszeni.
rebeliant2021.10.10 2:19
Katolickie noble Fallus Pyttus dos Puppus.
Po 11 ...2021.10.9 22:38
Nagroda specjalna dla trzynastego Najwyższego Rycerza Zakonu Rycerzy Kolumba :)))
Rycerz2021.10.10 13:04
Jaja, nie...
Katolickie Noble!2021.10.9 19:31
Dowcip dekady! Przyznajcie jeszcze katolickie stopnie admiralskie i katolickie Miss World. A gdzie 10 milionów SEK?
Zamknij się Lechu K...2021.10.9 22:54
Kto cię prosi o głupi wpis! Z ciebie się nie śmiać, a płakać trzeba! Widać, że masz sam ze sobą wielki problem! Nie umiesz sobie poradzić! Więc wyżywasz się na reszcie! Jak widzisz trolku, nic ci to nie pomaga!
🤔🇪🇺2021.10.9 19:14
„ Silny kraj nie boi się grupki ludzi uciekających przed wojną i koczujących na pograniczu. Chrześcijański kraj zamiast deklaracji wiary, oferuje dach nad głową i pożywienie.Chrystus mówi: cokolwiek uczyniliście jednemu z moich sióstr i braci, mnieście uczynili“
KleroPedofilomLaskęDynamituOdPanaNobla2021.10.9 18:48
Brakło kategorii Klero-Pedofil Roku oraz Jego Arcy-Kanalia Ukrywacz Klero-Pedofilów. Nawet nie pytam, czy w poprzednich edycjach JanPapaBis dostał Nagrodę Specjalną w honorowej kategorii Zasłużony dla Klero-Pedofilii. Dostał wszystkie dotychczas przyznane!
matis892021.10.9 18:45
Jedno pytanie do nich, czy popierają aborcyjne, demoniczne szczepionki Antychrysta przeciwko Chrystusowi. To by rozwiało wszelkie wątpliwości w czasach gdy medialnie podstawia się lewakoateistów udających katolików.
matis892021.10.9 18:45
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Jahu🐟2021.10.9 20:34
matis.. a Pan Jezus nic nie wspomniał dlaczego te szczepienia będą potrzebne..no bo wiesz jak by Pan Jezus nie dopuścił czegoś takiego jak covid to by nie trzeba było szczepionek..
matis892021.10.9 18:39
Jestem zwykłym chüjem żydowskim, kürwą, która włazi w dupsko Putinowi i nienawidzi wszystkich. Najlepiej, żeby mnie auto przejechało, bo sam widzę, jaką beznadziejną kürwą jestem, nie do życia. Kto by takiemu chüjowi jak ja rękę podał. Mam nadzieje, że mnie chüj strzeli w sam łeb wkrótce!
matis892021.10.9 18:44
DO LEWACKIEGO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892021.10.9 18:31
Jedno pytanie do nich, czy popierają aborcyjne, demoniczne szczepionki Antychrysta przeciwko Chrystusowi. To by rozwiało wszelkie wątpliwości w czasach gdy medialnie podstawia się lewakoateistów udających katolików.
Anonim2021.10.9 18:17
„Katolickie Noble” czyli nic niewarte nagrody dla członków kółka wzajemnej adoracji. Szkoda, ze Janiak zdążył zdechnąć, bo zapewne dostać by nagrodę za męczeństwo.
Zboczony człowieku!2021.10.9 22:58
..... Lechu-"anonimie"! .... Lecz nogi...! Na rozum już za późno!.....