Kard. Zenon Grocholewski: Abp Marek Jędraszewski broni prawdy, dobra i prawa Bożego - zdjęcie
11.08.19, 10:30screenshot Youtube - Telewizja Republika

Kard. Zenon Grocholewski: Abp Marek Jędraszewski broni prawdy, dobra i prawa Bożego

71

Kardynał Zenon Grocholewski, jeden z najbliższych współpracowników św. Jana Pawła II, przesłał na ręce arcybiskupa Marka Jędraszewskiego list ze słowami poparcia, solidarości i wdzięczności za konsekwentne głoszenie Słowa Bożego.

Publikujemy list Kardynała Zenona Grocholewskiego do Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego:

 

Watykan, 5 sierpnia 2019

Ekscelencjo,

Drogi Księże Arcybiskupie,

Z wielką przykrością odbieram bezzasadne ataki na Księdza Arcybiskupa z powodu kazania wygłoszonego z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego. Z mojej strony bowiem nie dostrzegłem w treści tego kazania nic niewłaściwego, lecz, przeciwnie, realistyczne odczytanie rzeczywistości oraz poczucie odpowiedzialności, którym się Ksiądz Arcybiskup kierował, broniąc prawdy i dobra oraz prawa Bożego wobec narzucającej się obecnie ideologii. W imię tej ideologii dopuszczono się nawet do niezwykle wulgarnego obrażania najświętszych dla nas rzeczy: Eucharystii, Matki Najświętszej oraz kapłaństwa. Boleśnie mnie dotknęły te bluźniercze zachowania. Eucharystia, Matka Najświętsza oraz kapłaństwo Chrystusowe są przedmiotem żywej wiary i najgłębszej miłości ogromnej większości Polaków. Każdemu człowiekowi należy się szacunek, każdy ma prawo wyrażać także publicznie swoją opinię i poglądy, natomiast godne wszelkiego potępienia są postawy pogardy i obrażania.

Drogi Księże Arcybiskupie Marku, przyjmij moje wyrazy szczerego uznania dla Twojej inteligentnej i ofiarnej posługi duszpasterskiej. Modlę się za Ciebie i proszę Pana, by Twoje biskupie zaangażowanie przynosiło bogate owoce dla dobra Archidiecezji Krakowskiej i dla dobra Polski. Mając na uwadze nauczanie Pana Jezusa (Mt 5, 44; Łk 6, 27-28), modlę się także za tych, którzy nas obrażają.

Z braterskim pozdrowieniem w Panu

+ Zenon kard. Grocholewski

Diecezja.pl

Komentarze (71):

anonim2019.08.12 16:53
Wielkie dzieki Kardynale jestem dumny ze jest jeden prawdziwy kardynal ,ale mam pytanie gdzie jest prymas gdzie jest Kazimierz Kuc i im podobni . wykreslic z listy katolikow to sa MASONI
Ewa B.2019.08.12 9:07
Kochani Kapłani ! Jeśli nie zaczniecie głosić Prawdziwej Ewangelii to niedługo nie będziecie mogli pokazać się w sutannie na ulicy. Spójrzcie na Zachód. Wy jesteście fachowcami, więc wiecie jak potężne siły ruszyły do walki z Kościołem. MODLITWA ŚW. FAUSTYNY - DZ. 1052: " O JEZU MÓJ, PROSZĘ CIĘ ZA KOŚCIÓŁ CAŁY, UDZIEL MU MIŁOŚCI I ŚWIATŁA DUCHA SWEGO, DAJ MOC SŁOWOM KAPŁAŃSKIM, ABY SERCA ZATWARDZIAŁE KRUSZYŁY SIĘ I WRÓCIŁY DO CIEBIE PANIE PANIE, DAJ NAM ŚWIĘTYCH KAPŁANÓW, TY SAM ICH UTRZYMUJ W ŚWIĘTOŚCI. O BOSKI I NAJWYŻSZY KAPŁANIE, NIECH MOC MIŁOSIERDZIA TWEGO TOWARZYSZY IM WSZĘDZIE I CHRONI ICH OD ZASADZEK I SIDEŁ DIABELSKICH, KTÓRE USTAWICZNIE ZASTAWIA NA DUSZE KAPŁANA. NIECHAJ MOC MIŁOSIERDZIA TWEGO, O PANIE, KRUSZY I W NIWECZ OBRACA WSZYSTKO TO, CO BY MOGŁO PRZYĆMIĆ ŚWIĘTOŚĆ KAPŁANA, - BO TY WSZYSTKO MOŻESZ."
Ewa B.2019.08.12 8:49
Każdy, naprawdę każdy człowiek już przed poczęciem był chciany i kochany przez Stwórcę. Stworzył nas Pan z miłości, dla miłości ( nie mylić z lubieżnością ) i do wiecznej miłości jako dzieła nie dokończone. Tak ufa człowiekowi, że dał mu wolną wolę i wybór formacji. Co zrobiłeś ze swoim życiem Adamie ? Co zrobiłaś Ewo ?
Ewa B.2019.08.12 8:43
Kochani Tęczowi ! Chcecie własne grzechy przykryć cudzymi ? Nie da się. Chcecie zastraszyć wyznawców Chrystusa ? Tak, boję się bardzo, bardzo się boję, że jak stanę przed Panem Bogiem, a każdy stanie, co odpowiem na pytanie: Gdzie byłaś, gdy mnie znieważano ? Co zrobiłaś, gdy moje ukochane dzieci odurzone narkotycznymi oparami własnych świństw staczały się w nieszczęście ? Gdzie byłaś Ewo ? Gdzie byłeś Adamie ?
Polak2019.08.12 7:49
Jedyną "prawdą" jaką kiedykolwiek bronił Jędraszewskie jest znany moskiewski periodyk.
anonim2019.08.12 1:44
banda gnojów z krakowskiego Tygodnika Powszechnego wspierająca sodomitów i gomorejki LGBT zgrzyta zębami i bluźni przeciw Bp Jędraszewskiemu, wierze i Kościołowi... czegóż to innego można oczekiwać od zboków Tyg. Powszechnego ?
rewolucjonista2019.08.11 21:17
Czy sie komu podoba czy nie, czy bedzie politycznie poprawny czy hipokrytyc zny lewak - to JEST zaraza, teczowa zaraza, bo zaraza zlem nowe pokolenie. Rzecz jest prosta.
nikt o2019.08.11 20:22
Słowianin i taki bezmyślny . Prawdy można też bronić w sposób chrześcijański a nie agresywnie , chamsko i bezczelnie . Dlaczego w czasach PRL oficjalnie , tak jak teraz nie nazwał Komunizmu zarazą ? Bo był tchórzem jak każdy z nich . Teraz jest odważny ? I potrafi nazwać zarazą słabszych od Katolicyzmu ? Ciekawe jak się zachowa wtedy , gdy Katolicyzm będzie powalony klękał ? Proste....zwieje .
tt: @PromocjaPWS2019.08.11 20:11
Dzisiaj normalność nazywa się kontrowersją, wszelkie normy/prawdy straciły ważność, bezdyskusyjność, a wynika to z tzw.zwrotu lingwistycznego, który przeniósł się do nauk społecznych, a który wyw. się z filozofii analitycznej. Wykwitem zwrotu lingwistycznego jest m.in. teoria gender. SPIS TREŚCI historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#spi MITOLOGIA NOWOCZESNOŚCI historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mit ANTROPOLOGIA ANTYCHRZEŚCIJAŃSKA historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#ant ANTROPOLOGIA ANTYKULTUROWA historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#anty ANTROPOLOGIA KONSTRUKCJONISTYCZNA historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#kon ANTROPOLOGIA MAGICZNA historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mag TEZA O KONFLIKCIE RELIGII I NAUKI , KOMPETENCYJNY KONFLIKT RELIGII I WŁADZY , KONFLIKT RELIGII I WŁADZY , SPRAWA GALILEUSZA historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#ane Więcej też na kanale P. Karonia: youtube.com/HISTORIASZTUKI2011
Marek2019.08.11 19:43
Dlaczego dopiero po pięciu dniach? Dlaczego nie wcześniej?
gustek2019.08.11 16:27
ktora zaraza jest gorsza czerwona czy czarna
Majestic2019.08.11 19:21
za Senyszyn powtarzasz, nie świadczy to dobrze.
Szendzielarz2019.08.11 15:26
oczywista oczywistość
skopiowane z Frondy2019.08.11 15:22
Jak podaje Brockhaus Enzyklopädie pacjentem tzw. zero czyli pierwszym ktory zmarl na AIDS byl Gaëtan Dugas, w 1984 r. Od tamtego czasu na AIDS zmarlo dziesiatki milionow ludzi, glownie homoseksualistow. I dalej umieraja i dalej zarazaja siebie i innych, ale nie tylko homoseksualisci umieraja. W latach 80-tych i jeszcze na poczatkach lat 90-tych medycyna nie miala skutecznego testu aby rozpoznac kto jest zarazony. Fakt ten wykorzystywali sadystyczni, zarazeni homoseksualisci "honorowo" oddajac krew do Czerwonego Krzyza, szpitali, etc. Zamordowali tysiace ludzi bowiem zrobili to celowo. Wsrod zamordowanych byly dzieci. Wielu z tych sadystow-zbrodniarzy poszlo do wiezienia a raczej do szpitala wieziennego, gdzie szlag ich trafil. Jest to prawdziwa teczowa zaraza - zbrodnia dokonana na ludzkosci. Tu mozna znalezc dane o zbrodni homoseksualizmu na ludzkosci. https://www.hiv.gov/hiv-basics/overview/data-and-trends/global-statistics Do dnia dzisiejszego zamordowanych przez AIDS jest blisko 37 milionow. W tym blisko 2 miliony dzieci. Stalin, Hitler, AIDS
Moly2019.08.11 15:17
Prawa bozego: w porzadku ( wyrazy wspolczucia nawiesem mowiac). Ale prawdy i dobra? Nigdy! On nie ma licencji na decydowanie co jest prawda i co jest dobro: moze katolicak prawda i katolickie dobro (i znowu: wyrazy wspolczucia) ale nie uniewersalne prawo i dobro. Gora dowodow rosnie kazdego dnia; i w czasach social media nie ma gdzie sie ukryc. Agresywni mezczyzni skandujacy wyp...c; DZIECI : krzyczace jeba...c ich. To golym okiem widac jaka to degrengolade totalna. Odrazajaca brzydota. PS: Dorosle chlopy zeby mialy tekiego bzika na temat seksu!: to bylobu smieszne , gdyby nie bylo niebezpieczne i tragiczne w swoich skutkach
Mądra Polska2019.08.11 14:43
Żeby zrozumieć pojęcie "czerwonej zarazy" należy cofnąć się do podręczników historii, a szczególnie do początków XX wieku, kiedy to bolszewicy rozpoczęli w Rosji swoją rewolucję. Jak prześledzimy plan ich działania, to zrozumiemy że komunizm ma się dobrze, tylko zamiast czerwieni , mieni się różnymi barwami. Zapraszam do interesującej lektury o bolszewickiej rewolucji seksualnej https://madrapolska.blogspot.com/2019/08/czerwona-zaraza-bolszewicka-rewolucja.html
Kazimierz2019.08.11 13:10
W walce z tęczową zarazą należy być konsekwentnym nie odpuszczając ani przez chwilę. Nie pozwólmy złu się plenić!
bogdanus2019.08.11 12:51
Należy zastosować pasywny sprzeciw zgodny z prawem wobec LGBT. Nic tak nie złości środowiska LGBT jak osoby z religijnymi symbolami. Ich duchowość jest antychrześcijańska i dlatego porusza ich do głębi. Zagraniczne media chcąc chwalić się następną homoparadą, będą musieli pokazać krzyże ustawione wzdłuż przemarszu, co dla nich jest niedopuszczalne.
NiktNieDotknieGrypsuOdKleroPedofila2019.08.11 12:31
Ruszyły irlandzkie porządki w Polsce i żadne liściki krążące między arcy-klero-pierdziochami tego nie zatrzymają! Wyeksmitujemy tych pasożytów ze złotych pałaców do zaszczurzonych katakumb. Niech stamtąd ruszają boso na drogę ewangelizacji. Bez limuzyn i lokajów. Będą się utrzymywać wyłącznie z podatku kościelnego i datków wiernych. Godnie i uczciwie. A który zechce kraść albo gwałcić, tego po osądzeniu wsadzimy do zakładu karnego. Koniec z bezkarnością kleru! Żaden przestępca w sutannie nie może uciec przed sprawiedliwością do sąsiedniej parafii, na urlop do Domu Księży Pedofilów czy na egzotyczne misje.
teczowa zaraza ....2019.08.12 7:42
homosiu z AIDS w odbycie ...juz po tobie ....nie zarazaj innych teczowa gnido...
bogdanus2019.08.11 12:24
LGBT mężnie się broniło do czasu gdy do naszego sprzeciwu dodaliśmy słowo "Ideologia". Bez tego słowa cokolwiek negatywnego pozwiedzało się o LGBT byliśmy sądzeni wyzywani że atakujemy ludzi a narody były terroryzowane. Abp Marek Jędraszewski dodając to słowo i podając rys historyczny LGBT, całkowicie rozbroił tą antyludzką neomarksistowską kulturę. Ważne że oddźwięk tego kazania rozszedł się po całym świecie i dał innym przykład jak postępować.
Albert.2019.08.11 12:13
Świadczył się Cygan złodziejem.
anonim2019.08.11 12:00
mam odruch wymiotny patrząc na ten tępy świński ryj obrońcy pedofilów w koloratkach
anonim2019.08.11 12:06
Też jesteś obrońcom pedofilów ,bo wiesz o przestępstwach i nie zgłaszasz ,a co robisz z pedofilią wśród innych środowisk chyba ci to się podoba ,bo jakoś nie krzyczysz z oburzenia ,.
Taki ktoś 2019.08.11 12:27
Szczekać tylko potrafisz ,,a tak na prawdę bronisz pedofilów ,bo nic nie robisz w tej sprawie ,wiesz o przestępstwie i nic nie robisz z tym ,znasz księży pedofilów i nie zgłaszasz tego ,czemu ? Po za tym oburza ciebie pedofilia w kościele ,a nie oburza wśród innych środowisk ,nie dziwne to ,czy tamta jest dla ciebie nieznacząca ,czy tamte ofiary nie cierpią ,nie współczujesz im ,widocznie podoba ci się to . podoba ci się to ..Ja współczuję wszystkim ofiarom pedofilów i jakbym wiedział o krzywdzie kogoś zgłosił bym to na policję ,ty piszesz piszesz o księżach to chyba wiesz którzy to czemu nie zgłosisz czemu pozwalasz na to zło
Majestic2019.08.11 19:17
lustereczko powiedź przecie, nie przeglądaj się tak często to ci minie, czerska swinio :)
anonim2019.08.11 20:29
Czytając twój parszywy komentarz, to mam odruch, aby cię tak kopnąć w d...., abyś przez przynajmniej przez tydzień nie mógł na niej usiąść.
KKna1022019.08.11 11:49
Znów zacofany starzec mówi mi jak mam żyć. DO BUDY PSIE!!!!
anonim2019.08.11 12:02
Sam jesteś psem i żyjesz jak zwierze .
Majestic2019.08.11 19:19
dobrze by było gdybyś wysłuchał i zaczął żyć, a tak z lgbt gnijesz w grzechu sodomii, fuj.
Jarek2019.08.11 11:44
Jeszcze kilka słów człowieka, który przeżywa kryzys wiary ze względu na takie postawy w KK jak broniony tutaj i inni To co widzę w polskim KK, to coś, co trudno jest pogodzić podstawami i dogmatami wiary. Coraz bardziej się przekonuję do tego (widząc takie postawy w polskim KK, i jak skończył KK w Irlandii), że to działa jak zorganizowana grupa mająca na celu panować nad światem. Kanon współczesnej Biblii został przyjęty ostatecznie na Soborze trydenckim w XVI w. Po ponad 1400 latach od pontyfikatu zakończonego w 199 roku, kilku facetów decyduje, które księgi są właściwe. Pytanie: właściwe dla kogo. Pamiętajmy, że w ówczesnych czasach Kościół dzierżył władzę absolutną. Myślę, że nieźle nakombinowali aby mieć spokój z maluczkimi: - kara wiecznego potępienia załatwia problem z ok. 60% społeczeństwa; - 20 % myślących i wykształconych (w różny sposób), z większą dozą wolnej woli, można jakoś opanować, a jeśli nie, to zawsze można im zarzucić: magię, wiarołomstwo, lewactwo. Kiedyś palono takich na stosach; - pozostałe 20% bandytów, karano śmiercią, lochem, torturowano wcześniej. Na każdy problem człowieka jest odpowiedź, co, do której nie można się przyczepić: - jeśli człowiekowi się nie wiedzie, lub jest chory - odpowiedź: "to Bóg najbardziej kocha właśnie Ciebie, teraz cierpisz, ale po śmierci będziesz w raju" - jeśli sąsiadowi się lepiej wiedzie, niż drugiemu - odpowiedź: "Sąsiad za tego życia odbiera już swoją nagrodę, po śmierci będzie się smażył w ogniu piekielnym" - zadbano i o trzos, aby na tacę dawać hojnie - przypowieść o wdowim groszu, ma wydźwięk, im więcej nam dasz, tym bliżej do raju. No i wisienka na torcie - gwałcenie wolnej woli nadanej człowiekowi przez Boga, obowiązkiem posłuszeństwa, często wobec osób niezrównoważonych psychicznie - jak pokazuje historia. Tym zamykamy usta niewygodnym, którzy chcą aby prawda zwyciężyła - widzieliśmy i widzimy, jak przełożeni niektórych duchownych nakazują im milczenie. Bo prawda ma być jedna - nasza prawda! Nie martwcie się o moje zbawienie. Jak każdy człowiek grzeszę - korzystam z wolnej woli. Jak napisał Św. JPII: "Wolna wola sprawia, że człowiek znajduje się w szczególnej relacji do Boga: Bóg traktuje człowieka jako suwerennego partnera, któremu proponuje przymierze. Dzięki wolnej woli człowiek może przyjąć lub odrzucić Boże propozycje, a nawet sprzeniewierzyć się Jego woli, grzesząc." A Chrystus powiedział: „Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem”.
Tomek2019.08.11 11:49
Moja rada - jeśli musisz to się wyspowiadaj, przyjmij Komunię Świętą, jak najczęściej nawiedzaj Najświętszy Sakrament w kościele i módl się często codziennie. Zobaczysz wówczas, że nie będziesz miał żadnego kryzysu wiary z żadnego powodu, a będziesz chodził szczęśliwy i uśmiechnięty. Testowane na sobie ;) Polecam!
Jarek2019.08.11 12:04
Czyli ma m być ślepy, lub prowadzony przez ślepca? Przepraszam, modlę się codziennie; napisałeś wyspowiadaj się - właśnie w to przestaję wierzyć, bo dochodzę do wniosku, że piąty warunek dobrej spowiedzi jest tylko dla plebsu, wielcy są z niego zwolnieni. 5. Zadość uczynienie Panu Bogu i Bliźniemu. W jaki sposób księża pedofile zadość uczynili bliźniemu? Zdrowaśkami?
Tomek2019.08.11 12:20
Zajmuj się swoimi grzechami nie cudzymi. A wiesz dlaczego? Bo z własnych grzechów będziesz sądzony, a nie z cudzych. :)
Jarek2019.08.11 13:29
Masz rację, dlatego nie będę uczestniczył w obłudnej wspólnocie. Przekonałeś mnie.
ZERR02019.08.11 14:56
ty w niczym nie uczestniczysz, obłudniku, tylko brudzisz wszystko naokoło
stahu2019.08.11 11:51
Chrystus dziś skręcił by bicz na pedalskie łby i naparzał aż by trzeszczało jak szubrawców w świątyni Jerozolimskiej ...
Moni2019.08.11 11:38
INTERIA, dziś. Spotkanie metropolity z kombatantami W sobotę również z abp. Jędraszewskim spotkała się reprezentacja kombatantów ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Jak poinformowała krakowska kuria, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK przekazali arcybiskupowi list z wyrazami solidarności i wdzięczności za głoszenie prawdy. Kombatantów reprezentowali: major dr Janusz Kamocki ps. Mamut, żołnierz niezłomny-cichociemny, członek Kedywu; porucznik Wacław Szacoń, ps. Czarny, żołnierz niezłomny, członek AK, WiN, walczący w oddziałach "Żelaznego" i "Uskoka", skazany na czterokrotną karę śmierci; kapitan Stanisław Pazurkiewicz, żołnierz AK, skazany w 1949 roku na 10 lat więzienia za działalność antykomunistyczną; Stefania Szaconiowa, skazana na 6 lat więzienia w tzw. procesie pracowników krakowskiej kurii w roku 1953 jako szpieg amerykański. Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/malopolskie/news-krakow-przybyli-poprzec-abpa-marka-jedraszewskiego,nId,3141816#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Tomek2019.08.11 11:25
Bravo Arcybiskupie! Z Polski wyjdzie iskra, która odnowi ten zepsuty świat sodomski! Idźmy śmiało naprzód z Jezusem Chrystusem, głośmy odważnie prawdę! Któż jest jak Bóg! Na końcu zło zostanie zrzucone do piekieł i nastąpi wieczna szczęśliwość w Bogu!
Jarek2019.08.11 11:23
"Abp Marek Jędraszewski broni prawdy, dobra i prawa Bożego" Tak, broni prawdy używając języka, które sieje nienawiść wobec innych. Już to cytowałem, wg słownika PWN: zaraza 1. «choroba zakaźna występująca masowo» 2. «groźne, trudne do zwalczenia zjawisko» 3. pot. «wyzwisko lub przekleństwo» Kraków czeka na odejście Jędraszewskiego, będzie świętował podobnie jak Łódź świętowała. Wzór do naśladowania: potępia, tych co robią to z własnej wolnej woli, ale broni tych, którzy przyczynili się do krzywdy innych, próby ukarania pedofili nazywa atakiem na kościół. Jeden nazywa ludzi zarazą, inny drugim sortem, elementem animalnym. Gratuluję postawy miłości bliźniego, wspaniałe przykłady godne naśladowania.
stahu2019.08.11 11:34
Ja nazywam was bydłem szatana pędzonym na ludzkość , aleeee .....my sobie z wami poradzimy . Szczury są łagodniej tępione niż wy będziecie . Przeginajcie dalej ... szukaj nory i to głebokiej !
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.11 11:39
^^To właśnie jest prawdziwa morda katolstwa, żadne "miłosierdzia" ani tym podobne piierdolety. Trzeba was krótko za mordę, inaczej rozpuszczacie się jak dziadowski bicz. Będziesz siedzieć katofaszystowska szmato.
stahu2019.08.11 12:00
nie jestem katolem bo oni nie wierzą w to co Chrystus ! min. Szabas Prawo Boże zmienili wdeptali w błoto ,Dlatego Pan zsyła taką kanalie jak ty i tobie podobne by wykonała wyrok -kare na nich !
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.11 12:42
Jesteś zdemoralizowanym fanatykiem religijnym a to jest jeden pies co katoprawactwo. Z tej samej faszystowskiej denominacji jesteście i tak samo trzeba was gonić. Jesteście czarną zarazą.
ZERR02019.08.11 14:46
Dla was każdy sprzeciw to "nienawiść" widać że osądzacie własną miarką Gdy jakis 10-latek powiedział że nie chcemalować gejowej tęczy, zwyzywaliście go od morderców. To typowe dla Sekciarzy - hejt i wyzwiska, bicie z maksymalna siłą przy najmniejszym oporze. btw każdy widzi że jesteście groźnym, trudnym do zwalczenia zjawiskiem.
Hak Ci w smark2019.08.11 11:21
No nie broni prawdy. Co najwyżej swoich przekonań.
ks emeryt2019.08.11 11:08
Niech Bóg wynagrodzi JE ks Kard. Grocholewskiemu! Deo gratias. A gdzie poparcie od kardynałów: Dziwisza, Nycza, Ryłki, Gulbinowicza, Jaworskiego? Obcy wspierają, a gdzie reszta polskich biskupów?
stahu2019.08.11 11:45
Oprzytomniej, oni już po tamtej modernistycznej szatana stronie .
Agnieszka2019.08.11 11:57
Jakby taki Nycz ujął się za abp Jędraszewskim w sprawie jego kazania, to albo koniec świata, że Nycz się nawrócił albo by znaczyło, że abp Jędraszewski zaczął się wyrzekać Jezusa dla poklasku pewnych środowisk.
BiegunkaProrocza2019.08.11 20:49
Ale paskudna purchawa ten pan kardynał. Bleee
Balonik na druciku2019.08.11 10:52
Kościół nie może żyć bez wroga. Kiedy w napoleońskim stylu pokonali pedofilię w swoich szeregach, znaleźli wroga na zewnątrz.
CIPAK2019.08.11 10:49
Czy ukamienowanie gostka, który w sabat zbierał drwa - to też prawo boże??? To trzeba bronić prawa - trzeba koniecznie!!!!
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.11 10:46
"Powstańcy oburzeni kazaniem abp. Jędraszewskiego. "Osoby LGBT były wśród nas i należy im się szacunek. Nie wiemy, ile - wśród naszych koleżanek i kolegów - było osób, którym Stwórca nadał cechy określane dzisiaj mianem LGBT. Wiemy tylko, że byli wśród nas, walczyli i umierali." http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,25074024,powstancy-oburzeni-kazaniem-abp-jedraszewskiego-osoby-lgbt.html#s=BoxLoCpMT
www2019.08.12 21:27
Nie było żadnego LGBT w Powstaniu. LGBT postało w latach 90-tych, przedtem ta ideologia nie istniała.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.11 10:46
"Brat autora wiersza Janusz Szczepański pojawił się podczas środowego protestu przed Nuncjaturą Apostolską. Tam powiedział, że wiersze jego brata "nie mają nic wspólnego z tym, co było głoszone w Krakowie. W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski zacytował wiersz Józefa Szczepańskiego "Ziutka". Utworu użył w kontekście homofobicznym. Brat autora tekstu zastanawia się nad tym, czy nie pozwać duchownego." https://natemat.pl/281097,brat-ziutka-rozwaza-kroki-prawne-wobec-abp-jedraszewskiego-przez-wiersz
Agnieszka2019.08.11 11:53
A jakim prawem brat Ziutka bezcześci jego pamięć, atakując bezzasadnie biskupa bez zapoznania się z treścią kazania? Słyszałam tego ogłupionego, biednego staruszka na Polsacie. Wmówili biedaczynie, że arcybiskup powiedział, że Ziutek był przeciw LGBT a przecież w wierszu "Dziś idę walczyć mamo" nic nie mówił o stosunku do LGBT. Serio tyle z tego wszystkiego ten staruszek zrozumiał - że arb Jędraszewski na podstawie wiersza "Dziś idę walczyć mamo" (czyli nawet nie tego o "czerwonej zarazie" tylko innego) wykazywał, ze Ziutek pisał przeciw LGBT. Myślałam, że Polsat wyrwał z kontekstu i umieścił w innym, bo człowiek nieporadnie bronił arcybiskupa stąd wyszło na chrzanienie bez ładu i składu nie na temat. A tu się okazuje, że staruszkowi faktycznie mózg przeprali. Ciekawe ile się przed czerwoną zarazą musiał poglądów brata bohatera, patrioty, AKowca i antykomunisty wypierać, że dziś nic nie rozumie ani z jego poezji ani z kazania biskupa i tylko gada jak go nastawią jak papuga - bez zrozumienia czegokolwiek. No cóż - nie on pierwszy. W końcu mieliśmy już kompromitacje żony Zbigniewa Herberta, co przepraszała za poglądy i poezję męża, tłumacząc, że nie wiedział co mówił, bo był chory psychicznie.
Zimne oko2019.08.11 14:07
Dlaczego jednokomórkowy zboku używasz angielskiego słowa gej. Używaj polskiego pederasta, które pięknie definiuje twoje śmierdząco - brązolubne zboczenie. Widocznie sperma, którą systematycznie pompują ci od tylca dotarła w końcu do twojego łba i uszkodziła ci tą jedyną komórkę, którą posiadasz, ty głupia amebo. Brzydzę się tym, że muszę dzielić z taką kreaturą jakiekolwiek wspólne mianowniki, jak chociażby Polski język, którego choć trochę się wstydzisz. Dla mnie jesteś pedalskim trollem, śmierdzącym ruskimi onucami.
Majestic2019.08.11 19:33
Za ile się tam zjawił, poszedł na marsz lgbt za frajer i powiedział to wszystko, po czym jego Brat w grobie się przewrócił.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.11 10:46
Wzruszające, a teraz codzienna dawka faktów nt. Jędraszewskiego, w obliczu których katoprawacko dostaje apopleksji: Jędraszewski pod lupą prokuratury. Wpłynęły zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25071855,abp-marek-jedraszewski-pod-lupa-prokuratury-wplynelo-zawiadomienie.html
Serena2019.08.11 12:32
I co z tego???nie jest pod zadna lupa wy bedziecie niedługo pod lupa społeczeństwa które ma was dosyc .
dr med2019.08.11 10:37
UWAGA!!!!! Większość heteroseksualistów jest nosicielami i nosicielkami wielu chorób. HIV,syfilis,kiła,rzeżączka.Ludzie,uważajcie na kontakt z nimi.
Balonik na druciku2019.08.11 10:51
Trzeba się było zabezpieczać a nie teraz się żalić.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.11 10:56
Dobrze wiedzieć, trzeba ich w kosmos wysłać, a nie pozwalać po ulicy bezkarnie chodzić. Do szaf, w domu po kryjomu, a po ulicy nie parami, tylko dwa kroki dalej. Tak, żeby społeczność zdrowych obywateli nie musiała być gorszona heterozboczonym obnoszeniem.
Alojzy Cedzidło2019.08.11 16:10
Jak jeszcze ,,Dumny..." napiszesz ,żeś chłop w 8 miesiącu ciąży . , to ja idę do lekarza . po skierowanie do psychiatry ....Dla Ciebie . Z siłowym doprowadzenie na wizytę. A tak poważnie . Odkryłeś marzenia LGBT .,, My , tylko my , na tej Planecie się liczymy " Tylko co wy zrobicie jak do kopulowania zostanie tylko chłop z chłopem. . Sprowadzicie z kosmosu zarażonych HiV ?
Suweren2019.08.12 11:24
Alojzy, ja tam nie chcę się za bardzo wtryniać w wasze romanse, ale uzyskanie zdrowego potomstwa dwóch osobników tej samej płci jest możliwe. Dotyczy to zarówno samic, jak i samców Na razie tylko mysich i wymaga dawcy oocytu do enukleacji, ale... może załatw sobie to skierowanie za wczasu.
Mądra Polska2019.08.11 14:44
Zapraszam do lektury, a później do polemiki https://madrapolska.blogspot.com/2019/08/czerwona-zaraza-bolszewicka-rewolucja.html
Alojzy Cedzidło2019.08.11 16:17
Ale Pani marzy . Kiedy oni pisali zgodnie z tematem ? Przeczytanie materiału i polemika z nim zgodna ... Na to zlecenia nie mają
anonim2019.08.11 15:59
Panie Doktorze , Pan to jest . Dzięki za ostrzeżenie . Co by bez Pana pedały robili . Teraz to wszystko jest jasne.Wiemy skąd się biorą zoofile . Posłuchali Pana Doktora ostrzeżenia . Chociaż niech uważają . Małpy podobno tez,,noswzą"
Alojzy Cedzidło2019.08.11 16:20
Uzupełniam : Adresat .,,dr. med " Nad .: A. Cedzidło
Majestic2019.08.11 19:16
Simon Mol doceniany przez lewice ci się w pas kłania, ale nie widzisz w około siebie tego czym innych usiłujesz obrzucić.
teczowa zaraza ....2019.08.12 7:38
AIDS,HIV. i inne venery z odbytu to teczowa zaraza rozsiewa...nie dotykac teczowych....nie podawac reki.... niech ich venery zjedza !!!!