Kard. Walter Brandmüller: Niemcy dążą do autodestrukcji - zdjęcie
01.10.19, 12:30

Kard. Walter Brandmüller: Niemcy dążą do autodestrukcji

40

Kardynał Walter Brandmüller, jeden z sygnatariuszy słynnych dubiów do papieża Franciszka, ostrzega Konferencję Episkopatu Niemiec. W ocenie hierarchy Niemcy krocząc Drogą Synodalną mogą doprowadzić do utworzenia "narodowego kościoła" pozbawionego niemal wszystkich więzi z Rzymem. To byłaby "z pewnością najpewniejsza droga do ostatecznego upadku", wskazuje.

Purpurat swój komentarz do Drogi Synodalnej opublikował na łamach austriackiego portalu Kath.net. Rzecz została przetłumaczona na angielski przez LifeSiteNews i tam również opublikowana.

Według kardynała Niemcy żywią bardzo silne antyrzymskie resentymenty, a istotną częścią ich "kultury pamięci" jest wspominanie bitwy w Lesie Teutoburskim z 9. roku po Chrystusie, gdzie germańskie wojska pod wodzą Arminiusza (Hermanna) pokonały spektakularnie Rzymian.

To daje się odczuć także ws. Drogi Synodalnej, na którą w tym roku zdecydowali się wejść niemieccy biskupi i świeccy katolicy. Chcą zreformować celibat, moralność seksualną, podział władzy w Kościele oraz rolę kobiet.

Brandmüller ocenia, że dzisiejszy katolicyzm w Niemczech to już tylko "resztki", a i te są zagrożone przez "widmo utworzenia narodowego kościoła Niemców". Według hierarchy byłoby czystym absurdem, gdyby jego rodacy uprawiali "samodestrukcyjny narodowy partykularyzm".

Kardynał sądzi, że niemieccy biskupi chcą stać się "nauczycielami" całego Kościoła powszechnego i eksportować własne idee. Zdaniem Brandmüllera wpływowym narzędziem biskupów są pieniądze, które płyną z ich kraju szerokim strumieniem do państw biedniejszych, umacniając ich wpływy.

bsw/LifeSiteNews

Komentarze (40):

Valentynka skorno weneryczna2019.10.2 21:05
To dogra wiadomość tylko trzeba się odizolować i zabezpieczyć by nas nie pociągnęło.
igor2019.10.1 19:12
szwab to szwab, knur to knur
anonim2019.10.1 17:50
Serdecznie Niemcom współczuję, z ideologii nazizmu wprowadzono ich w ideologię neomarksizmu, zapewniając, że tym razem będą po właściwej stronie, mechaniczna pomarańcza par excellence!
az2019.10.1 14:55
Tragiczne jest to, że diabeł usiłował Niemcy uczynić swoim igrzyskiem, począwszy od XVI w. cytuję: „Luter nauczył Niemców, a poprzez Karla Rahnera także i katolików niemieckich (nie tylko protestantów), że Bóg jest jedyną racją zła. Wtedy, takim aktem kasujemy sakrament spowiedzi świętej, ponieważ Niemcy powiedzą: „Skoro Pan Bóg zgrzeszył, to w gestii Pana Boga jest się rozgrzeszyć z tego grzechu”. Dlatego mamy takie sytuacje w Niemczech, że niektórzy klerycy niemieccy odbywają pielgrzymki do miejsc świętych, żeby… wybaczyć Panu Bogu. Skoro Pan Bóg jest jedynym grzesznikiem w świetle doktryny protestantyzmu, nie dziwmy się, że część episkopatu Niemiec dzisiaj twierdzi, ze im Urząd Piotrowy, czyli Papież, jest niepotrzebny. Wystarczy, że oni są biskupami i to jest wystarczające do tego, żeby mogli sobie całą naukę, na przykład prawno-moralną, określać w Kościele (...) Friedrich Nietzsche pisze, że pierwszym, który zniszczył myślenie katolickie, czyli rzymskie – jest Marcin Luter. Cała gama niemieckich myślicieli, jeśli chodzi o ich religijny rodowód, to byli protestanccy myśliciele. Wszyscy idealiści niemieccy to protestanci: Karol Marks jest protestantem, Fryderyk Engels jest protestantem, Martin Heidegger staje się protestantem. Zauważamy, że to jest ten zwrot. Dopiero wtedy, kiedy zrozumiemy istotę tego myślenia, dopiero wtedy zrozumiemy położenie kultury niemieckiej, religii w Niemczech, a także pozycję kościoła rzymsko-katolickiego w Niemczech dzisiaj" – powiedział m.innymi ks.prof. Tadeusz Guz. Bardzo zachęcam do posłuchania: https://youtu.be/igBDx5IbdPI
MyślącyInaczej2019.10.1 13:36
A tak z innej beczki: Czy kościół polsko - katolicki uznaje zwierzchność Rzymu?
ZERR02019.10.1 13:50
Kościół Polskokatolicki nie uznaje zwierzchności Rzymu. Należy do Unii Utrechckiej. https://pl.wikipedia.org/wiki/Kościół_Polskokatolicki_w_Rzeczypospolitej_Polskiej
anonim2019.10.1 14:00
Kościół Polskokatolicki uznaje zwierzchność TORUNIA !!!!!!!!!!!!!!!
man.of.Stagira2019.10.1 13:23
„Biedny Wagner! W cóż to wdepnął! Żebyż był przecież pojechał przynajmniej między świnie! Lecz między Niemców! Ostatecznie należałoby, dla nauki potomności, prawdziwego Bayreutczyka wypchać, jeszcze lepiej wsadzić w spirytus— z napisem: tak wyglądał „duch", na którym zbudowano państwo! „Czego nie wybaczyłem Wagnerowi nigdyl Że stał się powolny żądaniom Niemców — że stał się państwowo niemieckim. Dokąd sięgają Niemcy psują kulturę" Fryderyk Nietzsche
anonimus2019.10.2 13:11
Genialne,jesli prawdziwe.Coroczne koncerty muzyki Wagnera,ulubionego przez Hitlera kompozytora "prawdziwie teutonskiej muzyki "w Bayrouth (byc moze zle napisalem nazwe miasta w Bayern)maja na kilka lat do przodu wyprzedane bilety wstepu.
man.of.Stagira2019.10.2 13:37
@anonimus Witold Zbierowski, Fryderyk Nietzsche o Niemcach (Dysharmonja kultury niemieckiej), „Kuryer Literacko-Naukowy” [dod. do „Ilustrowanego Kuryera Codziennego”], 1939, nr 28, s. II-IV.
JS2019.10.1 12:51
Zaczęło się u nich od Lutra, potem byli Nietsche, Hegel, Marx, Engels, Hitler. Walczyli z katolikami, prześladowali bł. A.K. Emmerich. Sprowadzili tron szatana z Pergamonu i po roku Hitler i demony doszły do władzy. Te demony pozostały w narodzie niemieckim. Nadal go prowadzą, ponieważ Niemcy nie mają już związku z Jezusem i Jego prawdziwą nauką. Dumni i ufni w swoją wielkość nie widzą w jaką wpadli pułapkę szatańską. Ten naród zginie z ziemi i nie odrodzi się w Nowym Świecie. Króluj nam Chryste Pozdr.
anonim2019.10.1 13:31
Następny idiota po dziadku kardynale !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JS2019.10.1 13:40
A ty jaką szkołę skończyłeś/aś, że wydajesz takie mało wyrafinowane osądy ? Pozdr.
anonim2019.10.1 13:55
Studia techniczne, w latach 60-tych, a Niemcy znam od podszewki. Dlatego mam prawo i obowiązek, właściwie to skomentować !!!
kill_Soros2019.10.1 14:13
W latach 60-tych?I ty masz czelność nazywać kardynała dziadkiem, dziadzie?? Niemcy to trup.Tylko ten trup nie wie że jego gnicie zaczęło się już w 1517r.
anonim2019.10.1 14:43
Od kiedy to IDIOTO, dziadek nie może dziadka nazwać dziadkiem ???????????? A trupem, to Niemcy są już, od czasu Grunwaldu, 1410 roku. Chociaż jako Niemcy, Księstewka niemieckie istnieją dopiero od czasu zjednoczenia ich w jedno Państwo, przez Bismarcka. Dobrze, że geniusz kill_Soros im to przypomniał. Hahahaha
ZERR02019.10.1 14:50
Niemcy? Jacy Niemcy? Niemcy nie mają więcej jak 200 lat
anonim2019.10.1 15:20
Przecież od czasów Bismarcka, nie upłynęło więcej, jak 200 lat!!!
anonim2019.10.1 16:23
Ponieważ jestem od Kardynała, o 15 lat młodszy, to z czystym sumieniem mogę użyć określenia "dziadek", jako stan wieku. W przeciwieństwie do kilera, który nazywa mnie "dziadem", pomimo że takim nigdy nie byłem. Wkrótce po studiach wyjechałem na zachód, pracowałem dalej jako inżynier. Od 60 r. życia poszedłem na emeryturę i delektowałem się życiem. Wielu moich kolegów w Polsce jeszcze pracuje. Wykaż mi kretynku kilerze, jak w tej sytuacji, mogę być dziadem kalwaryjskim. Może ty jesteś i z upodobaniem używasz tego określenia, zamiast rzeczowych argumentów.
JS2019.10.1 14:33
Frau Merkel może dużo wiedzieć o historii swojego narodu ale przeciętny Polak, który tam długo mieszkał zna Niemcy od podszewki ? Może codzienne życie w jakimś regionie tak. Wprowadzasz ludzi w błąd. Gdybyś wiedział co faktycznie pisał Luter, ze strachu chyba uciekłbyś do Polski. A co pisał opowiada np. ks. prof. Tadeusz Guz. On bardzo dużo wie o historii Niemiec. Pozdr.
anonim2019.10.1 15:16
Kto długo mieszkał i urodził się w Niemczech, a część życia spędził pod administracją polską, studiując historię kraju swoich przodków, temu nie można zarzucić nieznajomości tematu. Z tą, Frau Merkel, to się wyjątkowo zbłaźniłeś. W NRD, Merkel była szefową organizacji FDJ, Wolnej Młodzieży Niemieckiej, tej z bloku Sowieckie. Więc jej znajomość historii Niemiec jest raczej wątpliwa. Dla niej Niemcy, na zachód od Łaby, były wrogiem, a wolności NRD, broniła 500tyś. Armia sowiecka. Zaś Merkel więcej chyba przebywała w Moskwie niż w NRD. Po zostaniu Kanclerzem, zrobiła Niemcom więcej szkody niż jakikolwiek Kanclerz niemiecki. Nazywam ją dlatego, "spóźnioną zemstą Honeckera zza grobu".
JS2019.10.1 15:36
Jak byłą szykowana na kanclerza a była, chociażby przez powiązania z IG Farben (obejrzyj na yt: dr rath kartel farmaceutyczny ), musiała nawet za młodu dużo wiedzieć o sąsiadach. Pozdr.
anonim2019.10.1 18:12
Dalej bzdury piszesz. Po aferze Kohla z finansowaniem CDU. została wybrana w 2000r., przewodniczącą CDU i dopiero w 2005 CDU wygrała wybory i Merkel jako kandydat na Kanclerza w wyborach, została Kanclerzem. To nie są czasy Królów, gdzie księcia przygotowuje się do roli króla. Nie wiem skąd te bzdury z IG Farben, bo w 1945 alianci rozbili go na 11 oddzielnych i samodzielnych Zakładów. Wszystko można wygooglować i przeczytać w internecie. Nie wiem dlaczego stosujesz zasadę strzyżone-golone, jak w internecie jest wszystko dokładnie opisane i udokumentowane.
anonim2019.10.1 15:33
"A co pisał opowiada np. ks. prof. Tadeusz Guz". Tym osobnikom z przekonania nie wierzę. Są tak wiarygodni, jak Biblia, spisana w III wieku n.e. Kopiowana i ulepszana przez następców z istotnymi zmianami. Przed spisaniem treść była przekazywana z ust do ust. Dla wiarygodności, proponuję zabawę w cichy telefon i proszę tę zabawę ocenić.
az2019.10.1 14:41
@JS - Tragiczne jest to, że diabeł usiłował Niemcy uczynić swoim igrzyskiem, począwszy od XVI w. cytuję: „Luter nauczył Niemców, a poprzez Karla Rahnera także i katolików niemieckich (nie tylko protestantów), że Bóg jest jedyną racją zła. Wtedy, takim aktem kasujemy sakrament spowiedzi świętej, ponieważ Niemcy powiedzą: „Skoro Pan Bóg zgrzeszył, to w gestii Pana Boga jest się rozgrzeszyć z tego grzechu”. Dlatego mamy takie sytuacje w Niemczech, że niektórzy klerycy niemieccy odbywają pielgrzymki do miejsc świętych, żeby… wybaczyć Panu Bogu. Skoro Pan Bóg jest jedynym grzesznikiem w świetle doktryny protestantyzmu, nie dziwmy się, że część episkopatu Niemiec dzisiaj twierdzi, ze im Urząd Piotrowy, czyli Papież, jest niepotrzebny. Wystarczy, że oni są biskupami i to jest wystarczające do tego, żeby mogli sobie całą naukę, na przykład prawno-moralną, określać w Kościele (...) Friedrich Nietzsche pisze, że pierwszym, który zniszczył myślenie katolickie, czyli rzymskie – jest Marcin Luter. Cała gama niemieckich myślicieli, jeśli chodzi o ich religijny rodowód, to byli protestanccy myśliciele. Wszyscy idealiści niemieccy to protestanci: Karol Marks jest protestantem, Fryderyk Engels jest protestantem, Martin Heidegger staje się protestantem. Zauważamy, że to jest ten zwrot. Dopiero wtedy, kiedy zrozumiemy istotę tego myślenia, dopiero wtedy zrozumiemy położenie kultury niemieckiej, religii w Niemczech, a także pozycję kościoła rzymsko-katolickiego w Niemczech dzisiaj" – powiedział m.innymi ks.prof. Tadeusz Guz. Bardzo zachęcam do posłuchania: https://youtu.be/igBDx5IbdPI Pozdr.
JS2019.10.1 15:37
Bardzo dobrze napisane ! Dzięki za wsparcie ! Pozdrawiam
az2019.10.1 16:40
@JS - jest bardzo znamienna wizja niemieckiej mistyczki Teresy Neumann. Z Twoich wpisów wynika, że odczytujesz znaki czasów i pewnie jest Ci to znane (? ) Ale jakby co, to wklejam link do całości: http://www.duchprawdy.com/teresa_neumann_wizja_o_polsce_1948.pdf Pisze m.innymi tak: "A teraz słowa wtóre, jakie kazał mi rzec Pan do wszystkich ludzi: „Idzie godzina wielka, groźna, sądu i kary. Póki macie czas posłuchajcie i porzućcie grzechy wasze, które na karę zasługują. Biada ziemi, gdy owocu pokuty zabraknie, a usta modlących się zamilkną. Nie otworzą się tym razem upusty niebieskie, jak za dni Noego, i nie popłyną wody, by zalać ziemię skalaną grzechami. Ale otworzy się ziemia, zapłonie od wulkanów, które już zagasły, i będzie drżało jej łono, aż walić się będą lądy, gdzie szumi zboże i stoją łany. Pioruny będą padały z chmur jak deszcz, aż poruszona zostanie materia nienawiści ludzkiej. Zbliża się nowy potop, nie potop tym razem wody, lecz ognia i błyskawic. Biada wam synowie, którzy czynicie nieprawość. Biada wam narody, które się zaparły Boga i podeptały Krzyż Jego, które wstydzicie się znaku Krzyża, znaku odkupienia waszego, a nie wstydzicie się zbrodni i okrucieństwa. Biada przede wszystkim tobie Germanio. Nie pomyśleliście nigdy na szlaku waszej zbrodni, że nienawiść wasza i pycha mogły stworzyć dla was niezgłębioną czeluść w miejsce wiecznej zagłady, czeluść, której głębię wielkość waszej winy wypełnię żarem takich płomieni i taką siłą kaźni, jakiej dla innych nie będzie. Nie pomyśleliście nad tym, jaką grozą mogą na wieki zapłonąć, na hańbę waszą i karę, słowa waszej pychy. Nur fur Deutsche. Uznaliście siebie samych za nadludzi, a przez uczynki wasze staliście się gorsi niż wilki i hieny, gdy nie oszczędziliście ani żywych, ani umarłych i pohańbiliście zwłoki tych, którym wydarliście życie. Przydaliście nowe zbrodnie do starych, a krzyk pomordowanych Żydów przyłączył się do starych, wołaniem krwi, ludów zapomnianych. Biada przede wszystkim wam Prusacy, wodzowie i nieprzyjaciele. Przyszły już dwa uderzenia wichru i upadło Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego oraz moc sroga synów Północy. A przyjdzie trzecie uderzenie, a wtedy biada i Berlinowi. Los Berlina będzie jak los Niniwy, bo gdy padnie w gruzy, nie odbuduje się już więcej. Wicher pustyni zasypał piaskiem Niniwę, choć była większa niż inne miasta starożytności. Puszcza będzie szumiała nad gruzami Berlina – miasta zbrodni i pychy. Będzie to szczęście dla ciebie, Germanio, jeżeli inny obejmie władzę nad tobą, jeżeli obmyta strumieniem krwi i łzami późnej pokuty, usłuchasz innego głosu, poznawszy w czym była twoja wina i zguba twoja. Nie ci, bowiem są wybrani, którzy się za takich uznają. Inni, którymi gardzicie w pysze, wyprzedzają was w słowie i mocy (...)" Błogosławię +++
JS2019.10.1 16:59
Czytałem o św. Teresie Neuman. Jeszcze raz dziękuję ! Niech Pan Jezus Błogosławi Tobie ! Pozdrawiam serdecznie
az2019.10.1 18:09
@JS – ja również dziękuję 😊 Podobnie jak Ty, czerpię garściami z katechez ks.prof. Guza. On jest wielkim darem dla nas Polaków w tym trudnym czasie. Mieliśmy okazję poznać tego niezwykłego Kapłana osobiście i wiele by mówić, ale krótko – wielka pokora, wielka mądrość, wielka miłość do ludzi i do Polski. Podczas jednego ze spotkań powiedział bardzo pokrzepiające proroctwo. Oto jego słowa: „Na sam koniec chcę Państwu powiedzieć to, co wypowiedziałem (nie będąc przygotowanym) w Olsztynie. A mianowicie wypowiedziałem następujące słowa: „Pan Bóg w starożytności postanowił z narodem żydowskim rozpocząć dzieje ludzkości i świata. W wiekach średnich z narodem niemieckim, postanowił kontynuować te dzieje Swojego przymierza. A wiecie co się stało w tych wiekach nowożytnych? Ten sam Pan Bóg pomyślał sobie, żeby związać się z narodem polskim na sposób szczególnego przymierza – i całą ludzkość i wszystkie narody ziemi, Swoją Miłosierną Miłością doprowadzić do spełnienia się całych dziejów świata.” Nie wiem – mówił dalej Ks.prof. Guz - ale nie była to na pewno moja myśl, którą powtarzam, ale sam się zdziwiłem, że ją wypowiedziałem. A okazuje się, że jak przybyłem na ziemię Miłosierdzia, tutaj do Białegostoku, to w rozmowach z Waszymi wspaniałymi księżmi arcybiskupami i innymi znakomitościami w białostockiej ziemi, że ja się (wybaczcie mi) upewniłem, że było to jakieś przesłanie Boże, które wolno mi było tylko wypowiedzieć, ale z góry mówię, że ja go nie wymyśliłem”. cdn.
az2019.10.1 18:11
cd. - I ku pokrzepieniu serca wklejam jeszcze orędzie Pana Jezusa do Polaków, które zapisała Anna Dąmbska w „Bożym Wychowaniu”, a w które jakby wpisuje się to, co powiedział ks.Profesor: http://www.objawienia.pl/anna/spis-anna.html † Was uczynić pragnę wykonawcami Mojego dzieła miłosierdzia. Przez wasze ręce uczynię to. Wy, Polacy, będziecie Moimi pasterzami. Ale że żywiliście w sercach nienawiść i pogardziliście zamysłem Moim, „trudami przyginam wam serca” i nikt wam nie pomoże, jak tylko Ja sam. Kiedy poprzez cierpienia ucisku i trwogi obudzi się wasza dusza na bardziej od was uciśniętych, błądzących i ślepych krzywdzicieli waszych i zawołacie: „zbłądziliśmy”, a ratunku tylko ode Mnie wzywać będziecie, wyprowadzę was z ciemności i mroku, i kajdany pokruszę, byście wolne dłonie mieć mogli. Bo Ja posyłam was, abyście nieśli i rozdawali chorym i znędzniałym Słowo Moje, „aby ich uleczyć i wyrwać od zagłady ich życie”. Dzięki Mi czyńcie za łaskawość Moją, za Moje cuda dla synów człowieczych, bo na waszych oczach uczynię je. Ź radością głoście dzieła Moje, bowiem pobłogosławię was, „podniosę nędzarza z niewoli”, rozmnożę was i ubogacę. Tym zaś, którzy „prześladowali biedaka i nieszczęśliwego”, „mówili językiem kłamliwym”, „bez przyczyny napastowali braci”, a Moim błogosławieństwem wzgardzili, cofnę je, a ich pozostawię żywiołom. Bo litość mam nad udręczonymi, a sprawiedliwość dla dręczycieli. Wedle ich złości osądzę ich. Sędzią jestem Ja. Wy nie sądzić macie, a miłować nieprzyjaciół waszych. cdn.
JS2019.10.1 20:15
Wielkie podziękowania za te słowa i przypomnienie orędzi danych Annie Dąbskiej. Czeka nas Wielkie oczyszczenie. Wielu zatwardziałych nędzników, którzy dyżurują tu i niczego nie chcą się nauczyć, czeka srogi Sąd. A mi wcale nie zależy żeby za wszelką cenę dotrwać do Nowego Świata. Niech będzie wola Boża. Króluj nam Chryste Jeszcze raz pozdrawiam serdecznie
az2019.10.1 21:20
@JS - wszystko w rękach Pana Boga - to On ma klucze do wszystkich drzwi - my musimy tylko chcieć, a z tym jak wiadomo jest największy problem. Mam jednak wielką nadzieję, że Polacy będą godni spełnić te Boże oczekiwania. Wczoraj było takie niezwykłe pierwsze czytanie i myślę, że jak się dobrze wsłuchamy, to Pan Bóg na każdej Mszy Św. też do nas nieustannie mówi o "aktualnej" sytuacji i o Swoich planach. (Zach 8,1-8) „Pan Zastępów skierował do mnie następujące słowo: «Ogarnęła Mnie zazdrość wielka o Syjon i zapłonąłem wielką żarliwością o niego. Powrócę znowu na Syjon i zamieszkam znowu w Jeruzalem. I znowu Jeruzalem nazwą Miastem Wiernym, a górę Pana Zastępów – górą świętą. I znowu staruszkowie i staruszki zasiądą na placach Jeruzalem, wszyscy z laskami w ręku z powodu podeszłego wieku. I zaroją się place miasta od bawiących się tam chłopców i dziewcząt. Jeżeli uchodzić to będzie za coś niemożliwego w oczach Reszty tego ludu w owych dniach, czy Ja również mam to uważać za coś niemożliwego?» Tak mówi Pan Zastępów: «Oto Ja wybawię mój lud z krainy wschodu i z krainy zachodu słońca. Sprowadzę ich, i mieszkać będą w Jeruzalem. I będą moim ludem, a Ja będę ich Bogiem, wiernym i sprawiedliwym”. Sursum corda! Z Bogiem i Matką Najświętszą damy radę
az2019.10.1 18:12
cd. - Miłować, znaczy to nie tylko odpuścić im, użaliwszy się nad nędzą ich duszy, ale zapragnąć dla nich uzdrowienia, zapragnąć służyć im bogactwem, które wy macie – prawdą i miłością Mojego Syna; prosić o to dla nich, o co dla siebie prosicie: o wolność – Moją, o przebaczenie – Moje, o miłość i błogosławieństwo – Moje. Wtedy otworzę wam serce Moje i bogactwa Moje staną się waszymi. Spełnijcie nadzieje, jakie w was pokładam. Ukażcie światu dobroć i przebaczenie Ojca. Oto teraz zacznie się oczyszczenie ziemi we łzach i trwodze. To, czego ludzkość zrozumieć nie chciała w miłości i cierpliwości Mojej, pozna i pojmie w grozie i bólu. - Nie do tego świata was posyłam, jaki się kończy, lecz do tego, który zrodzi się ze zniszczeń, cierpienia i klęski pośród płaczu, pokuty i wzywania ode Mnie ratunku. Otworzą się ślepe oczy i obudzą sumienia. Zapragną Mnie całym sercem i duszą. Was wzywam zawczasu, bo wy być macie pierworodnymi synami Moimi w tym dziele. Rozumieć Mnie, służyć Mi i plany Moje wypełniać macie. Was uczynić pragnę wykonawcami Mojego dzieła miłosierdzia i przebaczenia. Oto sprawiedliwość Moja wobec was grzesznych ustępuje przed zmiłowaniem i współczuciem moim. Żałujcie, a zapomnę wam winy wasze. Zapragnijcie służyć Mi, a zleję na was ogromy łaski, które was podniosą, umocnią i uczynią godnymi służby Mojej. Ukochani, biedni, bolejący synowie Moi! Jak długo jeszcze dacie się prosić...? Dziękuj Mi, dziecko, że wybrałem ciebie; gdyż większej marności nie znalazłem i właśnie słabość twoja wzrusza Mnie i pociąga ku tobie. Bo ty, Anno. taka słaba jesteś, że żyć beze Mnie nie możesz. Wiem o tym i staję przy tobie w całej mocy Mojej. Jesteś jak twój naród, tak słaby bezradny, cierpiący i pełen wad. Nie posiadasz nic i nic sama nie możesz, ale pragniesz Mnie. Dlatego moc Moja przybliża się i napełnia cię. Dlatego pokochałem was i u was zakładam kamień węgielny domu Mego. Z wami żyć pragnę i z wami odnowić ziemię. Taka jest wola Moja, taka miłość Moja!". Pozdr.
stahu2019.10.1 19:10
Ktoś tu co najmniej mija się z prawdą... weźmy do ręki tezy Lutra i zobaczmy czy Boga oskarża ? czy odstępstwo KK ? Przecież L. pisze to ,,na kolanach,, albo ja co innego widze ! Jako laik - prosze o źródła ,, że Luter oskarża Boga , nazywa złem .
cde2019.10.1 19:53
@stahu - Zachęcam Cię do obejrzenia dokumentu pt. "Luter i rewolucja protestancka" - dzięki któremu można zrozumieć jak gigantyczny i głęboki wpływ na dzieje ludzkości miał Luter i protestantyzm. Nie da się zrozumieć historii bez jego uwzględnienia. Wpływ ten był niezwykle destrukcyjny, a osoba Marcina Lutra i jego poglądy to temat niezwykle ZAKŁAMANY. W filmie wypowiada się 19 wybitnych ekspertów z tej dziedziny – zarówno świeckich, jak i duchownych, łącznie z 8 państw. Oto link do filmu: https://youtu.be/TechAN1vVPQ Jest też wspaniały wykład ks.prof. Guza na temat Lutra: https://youtu.be/Po33t0rOsz8 Wiedza o źródłach protestantyzmu i jego wpływu na współczesną kondycję duchową świata, jest dla mnie osobiście wręcz "powalająca". W każdym lepiej można rozumieć otaczającą nas rzeczywistość :) Pozdr.
az2019.10.1 21:06
Trudno w kilku zdaniach streścić tragizm reformacji, bo słynne tezy, to tylko promil twórczości Lutra. A fakty są niestety takie, że Luter odważył się formułę: „simul iustus et peccator" - czyli zarówno sprawiedliwy jak i grzesznik - odnieść do Chrystusa. Bo według Lutra śmierć Jezusa na Golgocie była tylko uzewnętrznieniem tego, co wcześniej stało się już w wieczności. Pisze o tym w komentarzu do listu apostoła Pawła do Efezjan: „Syn Boży musiał jeszcze przed stworzeniem świata umierać na krzyżu”. Obalił w ten sposób prawdę o tym, że śmierć jest skutkiem grzechu, a w zamian za to ogłosił, że jedynym grzesznikiem wieczności i czasu jest sam Pan Bóg (sic!) Wprowadzając takie myślenie Luter uznał misję Jezusa za dzieło "samozbawiania” się Absolutu i jednocześnie w swojej nauce o usprawiedliwieniu odrzucił zasadę i cnotę sprawiedliwości, czyli to że człowiek powinien starać się z całych sił, żeby postępować sprawiedliwie, być prawym i uczciwym. Luter to wszystko odrzuca. Jego zdaniem Bóg Ojciec jest największym tyranem, który - nie tak jak mówi Pismo św. przybył na ziemię z miłości, aby zbawić ludzkość, lecz - zmusił Jezusa do tragicznej męki i śmierci na krzyżu. Luter twierdzi również, że każdy chrześcijanin jest Piotrem. Czyli jednym słowem twierdzi, że nie potrzeba apostołów. Dlaczego? Ponieważ każdy człowiek jest, według protestantyzmu, częścią Boga, jest już boskością. Głosił taż zasadę predestynacji, czyli że Bóg wybiera do Królestwa Niebieskiego jednych, nawet żeby czynili największe zło, a drugich potępia, nawet gdyby czynili największe dobro i wrzuca do piekła. Dlaczego? Bo Bóg jest tak nieobliczalny. Co ciekawe, w skutek tych wszystkich „przemyśleń” napisał traktat „O niewolonej woli” i w liście do swojego oponenta - Erazma z Rotterdamu – przyznaje że: „Tylko ty, Erazmie, zrozumiałeś mnie prawidłowo. Nie chodzi mi o handel odpustami, ani o czyściec, ani o papiestwo, ale wyłącznie o zniewoloną wolę, która jest moim zasadniczym tematem. To nie biedny człowiek jest winny, lecz niesprawiedliwy Bóg. To Bóg spowodował, że Adam upadł. To Bóg sprawił, że Judasz stał się zdrajcą. Bóg jako stwórca dobra i zła”. Katolicy z taką herezją nie mają NIC wspólnego! Oto 35 absurdalnych tez Lutra: https://www.pch24.pl/500-lat-protestantyzmu--35-absurdalnych-cytatow-z-marcina-lutra,55707,i.html Miłej lektury 😊
ZERR02019.10.1 12:44
Nieprawda. Niemcy nie dążą. Niemcy sa prowadzeni na rzeź jak na łańcuszku podobnie zresztą jak reszta Europy.
Troll Hunter2019.10.1 13:14
Tak. I na pewno prowadzą ich Żydzi. A wszyscy się poddają, bo tu sami idioci i nikt nie wie, co się dzieje. Czy tak?
ZERR02019.10.1 13:30
Tak dokładnie jest. Wszyscy sie poddają, poniewaz sa metodycznie ogłupiani, nauka zaś ogłupiania tłumów poczyniła od czasu hitlera i stalina gigantyczne postepy. Najlepszym dowodem jest fakt, że plebs łyknął bez popitki hipotezę o "normalności" LGBT. Ty oczywiście rżysz jak kobyła, ale to dobrze. Selekcja musi być.
Jarek2019.10.1 18:44
Jak na razie Niemcy wiodą prym w Europie. Ilu z Was "patrioci" jeździ niemieckimi samochodami? Mentalność Kalego! Martwcie się o Polskę, nie o Niemcy.