Kard. Timothy Dolan udzieliłby Komunii św. Joe Bidenowi - zdjęcie
05.11.19, 16:45

Kard. Timothy Dolan udzieliłby Komunii św. Joe Bidenowi

9

Kardynał Timothy Dolan, arcybiskup Nowego Jorku, udzieliłby Komunii świętej byłemu wiceprezydentowi USA, Joe Bidenowi, który poparł aborcję. Jak powiedział hierarcha, nie chciałby oceniać subiektywnej (!!!) winy innych osób.

Południowej Karolinie ks. Robert Morey odmówił niedawno Joe Bidenowi sakramentu Eucharystii. Jak poinformował później media, idzie o poparcie Bidena dla swobody procederu mordowania dzieci nienarodzonych. Komentując tę sprawę kard. Dolan powiedział, że zgadza się merytorycznie z ks. Moreyem i docenia fakt, że ks. Morey publicznie dał wyraz wadze sakramentu Eucharystii.

On osobiście jednak zachowałby się inaczej. Wprawdzie sam radziłby proaborcyjnym politykom powstrzymywać się od przyjmowania Komunii świętej, ale osobiście w kościele by jej nie odmowił. Nie chciałby bowiem decydować, czy ktoś jest w stanie łaski uświęcającej, czy też nie. Gdy udziela Komunii świętej, nie jest sędzią, ale pasterzem, powiedział.

A co z obiektywnym stanem grzechu ciężkiego, o czym uczył wyraźnie kard. Józef Ratzinger/Benedykt XVI?...

bsw

Komentarze (9):

anonim2019.11.5 19:32
Pan JEZUS powiedział '' niech wasza mowa będzie TAK TAK NIE NIE a co ponadto od złego pochodzi.'' To ja się pytam od kogo pochodzi mowa tego niby pasterza Kościoła.
Lupaszko2019.11.5 19:15
oraz pedałom
anonim2019.11.5 18:38
Tak się wypowiada ten, który zgłupiał w swej mądrości.
stan2019.11.5 18:24
Jesteś szafarzem Jezusa i musisz dbać o lud wierny, kardynale. Jaki to byłby przykład dla wiernych, gdybyś udzielił Komunii osobie w stanie grzechu ciężkiego? Gdzie ci księżą są kształceni, że nic nie rozumieją z wiary, której szafarzami zostali z wyboru?
Stanislaw2019.11.5 17:40
No tak, no tak... http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/prawda.gif
athos2019.11.5 17:30
Kard. Dolan to jest jeden z tych "postępowców", którzy w Boga nie wierzą i odrzucają Jego obiektywne Prawo Boże. Winy nie można uznawać czysto subiektywnie, mianowicie, że ten sam czyn dla jednego jest moralnie zły, a dla drugiego nie, bo ten po prostu swej winy nie uznaje. Otóż, wina czy grzech nie jest sprawą czysto subiektywnego uznania, lecz są określone przede wszystkim obiektywnie - są przekroczeniem Prawa Bożego. Za to jest kara Boża. Kto tego nie uznaje, jak ów Dolan, daje świadectwo swojego lekceważenia Boga, w sposób jawny buntuje się przeciw Bogu.
Jędrzej2019.11.5 19:53
To nie jest prawda. Kardynał Dolan został wybrany na metropolitę Nowego Jorku przez Benedykta XVI. Później zostal powołany w skład Kolegium Kardynalskiego również przez BXVI. Dolanowi daleko do takich liberalnych kardynałów jak Cupich z Chicago.
athos2019.11.5 20:46
To dlaczego kompromituje się takimi wypowiedziami. Ten problem, zwłaszcza w USA, nie jest nowy. Byli już tacy biskupi, także w USA, którzy wyraźnie opowiadali się przeciwko udzielaniu komunii św. tym politykom, którzy otwarcie popierają aborcję. Publiczne popieranie aborcji przez polityka, który mieni się katolikiem, musi go dyskwalifikować, musi go stawiać w oczach opinii publicznej jako człowieka niewiarygodnego.
Jonasik2019.11.5 17:05
Jak wspomniałem, jestem teologiem marksistowskim, hmm ... z przymrużeniem oka, że tak powiem. Mówię zatem, każdemu dać "to to" oraz serwertkę z papierka żeby wypluć. Żeby nie na podłogę. Byłoby nieładnie.