Kard. Sako do przywódców islamu: Nie jesteśmy „niewiernymi”, poprawcie podręczniki - zdjęcie
15.04.21, 17:48fot. yt/52nd International Eucharistic Congress

Kard. Sako do przywódców islamu: Nie jesteśmy „niewiernymi”, poprawcie podręczniki

8

Rozpoczęcie ramadanu stało się dobrym momentem dla patriarchy Kościoła chaldejskiego do wezwania irackich muzułmanów, aby ci wykazali się konkretnymi gestami braterstwa.

Jak dowiadujemy się na portalu Vaticannews.va, w podręcznikach szkolnych tamtejszych muzułmanów chrześcijanie są przedstawiani w nieprawdziwym i złym świetle.

Do naszych braci i sióstr muzułmanów kieruję szczere życzenia i błogosławieństwo, prosząc wszechmogącego Boga, aby pobłogosławił ich post i dał im cieszyć się zdrowiem i bezpieczeństwem, a także, aby uchronił ich wraz z całą ludzkością od niebezpieczeństwa pandemii Covid-19 – napisał na wstępie kard. Louis Sako.

Kard. złożył także życzenia wyznawcom islamu z okazji rozpoczynającego się postu, by ten okres „modlitwy i jałmużny stał się okazją do pogłębienia więzi braterstwa, przyjaźni i wzajemnego szacunku”.

Patriarcha Sako zwrócił także uwagę na to, że podręczniki, które są w irackich szkołach publicznych obowiązujące, zawierają błędne i nieakceptowalne treści dotyczące chrześcijan, w tym m.in. nazywają chrześcijan niewiernymi, politeistami albo błądzącymi.

Patriarcha zaapelował, aby te treści zostały zmienione, ponieważ chrześcijanie są „ludźmi księgi” i osobami wirzącymi.

 

mp/vaticannews.va

Komentarze (8):

Troll2021.04.16 12:20
"Patriarcha Sako zwrócił także uwagę na to, że podręczniki, które są w irackich szkołach publicznych obowiązujące, zawierają błędne i nieakceptowalne treści dotyczące chrześcijan, w tym m.in. nazywają chrześcijan niewiernymi, politeistami albo błądzącymi." Nawet w nawolywaniu do dialogu nadaje takie bzdury, ze dialogu byc nie moze. Tresci, ktore sa bledne i nieakceptowalne sa z punktu widzenia chrzescijanskiego. Jak chrzescijanie mowia dokladnie to samo o muzumalmanach, nie uwazaja, ze sa to tresci bledne i nieakceptowalne. To samo o bladzeniu. co do politeizmu, chodzi oczywiscie o trojce, ktora zarazem jest jedna, aa to jest wewnetrzny dogmat, w ktory trzeba wierzyc. Jak sie nie wierzy, a muzumalnie w to nie wierza, to wyglada to na politeizm, zupelnie tak jak w hinduizmie, ktory zreszta tez wcale politeistyczny nie jest.
Tochwood2021.04.16 7:59
Problem, panie Sako, jest, że wy macie swoją księgę bajek, a oni swoją...
trzaska2021.04.16 8:18
Ty nawet bajek nie umiesz opowiadać, nie mówiąc o morale które z nich wypływa.
DanielS2021.04.15 22:25
Chrześcijanie nie są ''ludźmi Księgi''. Co za bzdury ten kardynał wygaduje.
Ano!2021.04.16 10:41
Zgadza się. Chrześcijanie to nie "ludzie księgi". Chrześcijaństwo to nie religia przepisów i jakiegoś bóstwa, które trzeba zadowolić sprawując kult. Polega na oddawaniu Bogu czci w Duchu i prawdzie, czyli osobowej relacji z Nim. W Islamie tego nie ma.
Anonim2021.04.15 18:09
JP II odwiedzał meczety i oczywiście nie miał żadnych uwag na temat ich przekonań. Czyżby kardynał zapomniał o postępowaniu świętego ?
Oczywiście, że MIAŁ!2021.04.15 18:21
Nie wspominając Benedykta XVI w katedrze w Regensburg!
man.of.Stagira2021.04.15 17:51
OD RAZU każcie ŻYDOM poprawić to co wypisują od 500 lat cenzurując własny Talmud o Jezusie. // Nienawistnicy i ANTY-semici z Żydów są że ho, ho, ho....