Kard. Robert Sarah: Niektórzy księża pogrążyli się w diabelskiej logice - zdjęcie
11.05.20, 10:55Fot. Episkopat via Flickr, CC BY-NC SA 2.0

Kard. Robert Sarah: Niektórzy księża pogrążyli się w diabelskiej logice

14

To, co dzieje się w Niemczech, jest straszne. Odnosi się wrażenie, że prawdy wiary i nakazy Ewangelii zostaną poddane pod głosowanie. Jakim prawem mielibyśmy postanowić, że rezygnujemy z części nauczania Chrystusa?” - powiedział kard. Robert Sarah.

Prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w rozmowie z francuskim „Valeurs Actuelles”, którą przedrukował po polsku „Nasz Dziennik” podkreśla, że mamy obecnie w Kościele katolickim do czynienia z głębokim kryzysem.

Przejawem tegoż kryzysu – stwierdza kardynał – są obrzydliwe zbrodnie księży. Jak podkreślił – zdaje on sobie sprawę z tego, że cierpi na tym wielu niemieckich katolików. Przypomniał też słowa Benedykta XVI, który stwierdzał wielokrotnie, że niemiecki Kościół jest zbyt bogaty. Dodał:

Mając pieniądze, jest się kuszonym, by zrobić wszystko: zmienić Objawienie, utworzyć inne Magisterium, Kościół, który nie będzie już jeden, święty, powszechny i apostolski, ale będzie niemiecki. Istnieje niebezpieczeństwo, że ten Kościół będzie myśleć o sobie jako o jednej z instytucji świata”.

Apelował do niemieckiego Kościoła, aby doświadczył ubóstwa i zrezygnował z państwowych subwencji. Dodał, że ubogi Kościół nie będzie obawiał się radykalizmu Ewangelii.

W dalszej części stwierdził, że niektórzy spośród księży pogrążyli się:

[…] w diabelskiej logice nadużyć władzy i zbrodni seksualnych. Jeśli ksiądz nie doświadcza codziennie, że jest tylko narzędziem, wtedy grozi mu upojenie się poczuciem mocy. Jeśli życie księdza nie jest życiem konsekrowanym, wtedy zagraża mu wielkie niebezpieczeństwo złudzenia i wypaczenia”.

Na tym jednak kardynał nie poprzestał. Podkreślił, że choć oblicze Kościoła zostało zbrukane, dziś na nowo ukazuje się i jaśnieje ono „[…] w tych odważnych księżach, którzy towarzyszą umierającym, narażając własne życie, w tych księżach, którzy niosą swój lud w milczącej i sekretnej modlitwie”.

dam/„Nasz Dziennik”/radiomaryja.pl

Komentarze (14):

Ma\\\\\\\\305\\\\\\\\202gorzata2020.05.26 12:55
Kardynał mówi o Kryzysie i jego przejawach nie wspominając o najważniejszym ŹRÓDLE KARYZYSU JAKIM JEST II SOBOR WATYKAŃSKI I JEGO NISZCZĄCE REFORMY. To NIE powołani do Kapłaństwa młodzi ludzie są winni popadnięcia w grzechy ale HIWERARCHOWIE i NAUCZYCIELE SEMINARYJNI WDRAŻAJĄCY NOWE NAUCZANIE POSOBOROWEGO kościoła. Zarzut DAIBELSKIEJ LOGIKI powinien być postawiony ODPOWIEDZIALNYM ZA ZARZĄD KOŚĆIOŁA w tym Kard. Sarah , który dopiero w dobie jawnego już KRYZYSU zaczął wybiórczo grzmieć na alarm. Ta diabelska logika wzięta z Ducha Świata już zaistniała w proklamowanych Dokumentach IIS.W. Co to za mówienie, że jeśli życie księdza nie jest życiem konsekrowanym TO ZAGRAŻAJĄ mu WYPACZENIA To cała osoba przyjmując święcenia kapłańskie jest KONSEKROWANA. Jednakże poprzez wymuszanie i uczenie fałszywej pokory seminarzytów a także WYPACZONEJ NAUKI K.K. tworzymy armię prezbiterów niszczącą kościoł od WENĄTRZ.
ja 2020.05.23 9:51
A my w Polsce razem z Trzaskowskim i PO KO czekamy z radością kiedy wreszcie ludzie zostaną zaczipowani i staną się bio robotami do obsługi naszych uciech pedalskich , pedofilii dla naszych artystów, kasty sędziowskiej, banksterów i polityków... Czekamy z radością na czipy od Billa Gatesa. Wszystkie liberały i lewusy łączcie się w pedalskie towarzystwa.
Małgorzata2020.05.15 11:31
Jeśli mamy do czynienia z głębokim KRYZYSEM. To warto zapytać DZLACZEGO ? Co było i jest tego powodem. Dociekliwi wierni już wiedzą REFORMY II Soboru Watykańskiego , które były dla Kościoła Katolickiego jak Rewolucja Francuska. To co wydawało sie NIEMOŻLIWE stało się dzięki NOWYM tłumaczeniom modernistycznych protestanckich teologów, zhumanizowanych oświeconych , "braci" Żydów, otwartości na Nowe J.P.II [Asyż} , ULEGŁOŚCI w fałszywej pokorze duchowieństwa , brakach w wiedzy katechizmowej wiernych , i bazowaniu postępowców na SENTAMENTALIŹMIE i UCZUCIOWOŚCI umęczonych wojnami i komuną Polaków darzących Kościół zaufaniem . Jednakże , najważniejszym ELEMENTEM - o którym Kard. Sarah stara się NIE PAMIĘTAĆ to TWORZENIE NOWYCH SEMIARIÓW z Nową Nauką wpisujących się w Reformy II S.W. To tam w sercach młodych kleryków zasiewano "ziarno buntu" przeciwko temu co stare tzn. Nauce Kościoła Katolickiego i Tradycji. Jakże pomocne są WSPOMNIENIA Ks. Hryniewicza mówiące o WOLNOŚCI w SWOBODNYM poszukiwaniu nowej religii i prawdy dla świata i ludzkości. Bohaterscy PIONIERZY przewrócili STARY PORZĄDEK jak powiedział B.XVI - dokonało sie SAMOZNISZCZENIE. O NIE - tego dokonali sami hierarchowie i odpowiedzą za to przed Panem Bogiem. Czyżby Kard. Sarah nie wiedział o tym ? Teraz jest emerytem to może sobie pobiadolić i pokazywać RUINY. Podobnie jak emeryt papież dokonywać ANALIZY kryzysu/upadku kościoła.
DIABEŁ JEST CZARNY2020.05.14 19:18
NA SZCZĘŚCIE BIOLOGICZNI NIEMCY SĄ BIALI I NIE DZIAŁA NA NICH MOWA NIENAWIŚCI CZARNEGO PASTERZA. PODPALANY KARDYNAŁ LEKKO ODYMIONY KATO-PIERDAMI PLUJE NA SWOJEGO ŁASKAWCĘ I DOBROCZYŃCĘ ZAPOMINAJĄC O TYM KTO FUNDUJE MU PACIORKI NA RÓŻAŃCE I BANANY NA PRZEGRYZKĘ.
Styki2020.05.11 20:31
Tam gdzie ginie spowiedz indywidualna tam umiera kosciol.
PB2020.05.11 21:02
Czysta prawda, mądre stwierdzenie. Pozdrawiam
popierajacy2020.05.11 17:49
To wielki czlowiek, glebokiej wiary katolik. Jest prawdziwym, odwaznym filarem dzisiejszego, zagubionego Kosciola.
Glaudiusman2020.05.11 16:02
To wszystko prawda o kościele niemieckim. Tam jest silny napór protestantyzmu od pięciuset lat. Niestety jest taka zasada, że gorszy pieniądz wypiera lepszy. Ludzie w swej nędzy i lenistwie wybierają to wszystko co jest mniej wymagające od nich, nawet jesli ma to prowadzić do przepaści ognistej piekła. Zatracili wiarę, więc przestali przez to bać sie sankcji wiecznej. I to jest tragedia ich, a sukces złego.
ktoś tam2020.05.11 15:50
Drogi Kardynale. A to nie hierarchowie niemieccy są najbliższymi współpracownikami Bergoglio, ksywa: "papież Franciszek"? Zna Ksiądz Kardynał powiedzenie, że "najciemniej jest pod latarnią"? Od 7 lat w KK rządzi ten sam człowiek, który na ropoczęcie "pontyfikatu" wyrzucił z siebie: "błondziorno". I tak będziecie szukać tych źródeł problemów po całym świcie błąkając się jak nasz Koziołek Matołek, a pominiecie to co jest u Was w chałupie na miejscu. Z takim naprawianiem Kościoła to jeszcze Wam minie milenium i tak nic nie osiągniecie... o ile jeszcze będzie co zbierać po Kościele... Tak, tak, wiem, "bramy piekielne nie przemogą"... Jednakże nie jest powiedziane, jak wiele będzie jeszcze tego co nie zostanie przemożone... Ziemia? Kontynent? Kraj? Diecezja? Dekanat? Parafia? Jedna rodzina??? Człowiek? W końcu nie bez przyczyny Chrystus zadał pytanie czy znajdzie wiarę na Ziemi gdy wróci... Zadał takie pytanie czy nie zadał Księże Kardynale?
Marian2020.05.11 13:19
Trwa ostra rywalizacja kto zostanie nowym Lutrem.
katolik2020.05.11 13:13
Nie można się nie zgodzić z Kardynałem Robert Sarah, mówi prawdę, ze swej strony dodam że nie dotyczy to tylko Niemiec i dotyczy to nie tylko hierarchii ale także zwykłych księży, z drugiej strony obecnie również proboszczowie parafii boją się odpowiedzialności i daleko im do pasterzy kościoła, są raczej najemnikami (jak w przypowieściach biblijnych) którzy bardziej boją się korono-wirusa jak Boga!, wymagając od wiernych by przyjmowali Komunię Świętą w sposób świętokradzki, na rękę, bez uszanowania dla Boga.
violencja2020.05.11 18:29
Nie wszyscy księża są tacy jak w Twoim opisie , nie wolno uogólniać , ponieważ wtedy krzywdzisz innych księży... Mam do czynienia z wieloma kapłanami , nie boją się , nie namawiają ani nie wymagają przyjmowania Komunii na rękę! Kłamstwa piszesz.
katolik2020.05.11 19:09
...owszem nie wszyscy, nie uogólniam by nie ranić ty dobrych pasterzy, których myślę że jest ich zdecydowana większość, ale jak w każdym środowisku są i tacy i tacy, ponadto Kościół nie podlega władzy świeckiej, a Kościół wykonuje ich zakazy i polecenia,
violencja2020.05.11 22:48
Kapłani są z ludu , z nas . Jaki kapłan -taki lud.Powinniśmy się za nich modlić i brać do duchowej adopcji.Ja mam :) https://ddak.wordpress.com/ Pozdrawiam:)