Kard. Nycz: Kościół jest z rodzin i dla rodzin! - zdjęcie
04.06.15, 16:11Kard. Kazimierz Nycz

Kard. Nycz: Kościół jest z rodzin i dla rodzin!

6

- Patrzymy na rodziny pozytywnie, bo jesteśmy w pełni świadomi, że nikt i nic do końca nie potrafi rodziny zastąpić, która jest potrzebna społeczności ludzkiej, jest dla wychowania następnych pokoleń wspólnotą niezastąpioną i niezastępowalną” – mówił podczas Bożego Ciała Kard. Kazimierz Nycz.

Kardynał zwrócił się do mieszkańców Warszawy:

- „Dzisiejszemu spojrzeniu na rodzinę towarzyszy jednak troska, gdyż polskim małżeństwom trudno jest pogodzić życie rodzinne z pracą zawodową”

Odniósł się również do związków partnerskich tej samej płci:
- Patrzymy na rodziny z niepokojem także wtedy, kiedy się próbuje podważyć w Europie, w Polsce też czasem, tożsamość małżeństwa i rodziny. Ostatnie referendum w Irlandii w sprawie związków partnerskich tej samej płci, a zwłaszcza jego wynik w tak bardzo katolickim kraju, jeszcze 30 lat temu, są poważnym ostrzeżeniem dla całej Europy. A bracia i siostry bądźmy pokorni i powiedzmy, że są także ostrzeżeniem dla naszej Ojczyzny – mówił.

Kard. Nycz nawiązał także do aktualnej sytuacji wojny na Ukrainie:

– Nie jesteśmy przecież naiwnymi pacyfistami, którzy chcieliby zapomnieć, że pokój trzeba zapewniać rozsądnie także w naszej ojczyźnie – powiedział kardynał.

Wyraził także niepokój, który wynika z coraz większej liczby rozpadających się małżeństw.
- Kościół jest z rodzin i dla rodzin. Kościół jest nadzieją dla rodzin, ale rodziny są nadzieją dla Kościoła – mówił.

W warszawskiej procesji, która przeszła z archikatedry św. Jana przez pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, ul. Królewską na pl. Piłsudskiego, prócz licznie zgromadzonych wiernych uczestniczyli m.in. członkowie chrześcijańskich stowarzyszeń i zgromadzeń, władze wyższych uczelni, harcerze, młodzież szkolna, dzieci sypiące kwiaty i żołnierze. Procesja zatrzymała się przed czterema ołtarzami ustawionymi przed kościołami na Krakowskim Przedmieściu oraz na pl. Piłsudskiego, gdzie kardynał wygłosił kazanie.

KZ/Tvn24.pl/Niezalezna.pl

Komentarze (6):

anonim2015.06.4 16:31
Kościół Katolicki jest i będzie obrońcą rodziny, pozostałe modle egzystencji typu związki partnerskie są dziełem demona.
anonim2015.06.4 16:32
prawomocny i zarazem dla Polski bo Kościół i Polska są nierozerwalne tworzą jedną spójną całość
anonim2015.06.4 16:51
prawomocny ten proces nigdy nie zostanie zrealizowany zbyt dużo krwi Polaków pochłoną wasz luby komunizm. Kościół Katolicki w Polsce stanowi ostoję w które Naród zawsze znajdzie schronienie przed sługami demona pragnącymi zerwać konkordat i religie z szkoły usunąć. To Kościół Katolickiego jest zasługą że Polacy mają własną tożsamości od 966 roku. Jeśli już coś zrywać to pręgierz ciążący na Polsce zwany ateizmem bo to wasze działania sprawiły że Polska upada i to już nie na kolana.
anonim2015.06.4 17:20
prawomocny nie ma znacznie wiek , masz cechy wskazujące że komunizm jest ci bliski. Rodzina powinna się wstydzić że wychowała takiego osobnika wynaturzonego z szlachtą masz może tyle wspólnego że twoi przodkowie byli chłopami pańszczyźnianymi. Z katolicyzmem w kręgach z których się podobno wywodzisz też różnie bywało przykładem współczesnym może być Komorowski podobno Katolik postępujący wbrew nauce Bożej. Nie wiesz co to normalność , nadużywasz tego słowa, osoba która stwierdza że chce żyć w kraju wolnym od Watykańskiej okupacji ewidentnie normalna nie jest. W Irlandii tymczasowo macie prawne przyzwolenie na zboczenie ale ludzie szybko zrozumieją że źle postąpili.
anonim2015.06.4 18:14
prawomocny Komorowski jest może formalnie katolikiem, jego czyny świadczą że nie przysługuje dla niego zaszczytne miano katolik raczej termin ateista do niego pasuje. Stwierdzanie że Komorowski to konserwatysta jest niedorzeczne, zastanów się chociaż przez chwilę bo opowiadasz bzdury. Nie ma czegoś takiego jak małżeństwo homoseksualistów jest to związek patologiczny dwóch mężczyzn bądź kobieta. Ziemskie prawne regulacje nie są na stałe więc i głosowaniem można zmienić chwilowe na dewiacje zezwolenie.
anonim2015.06.4 18:18
Maksym opowiadasz historyjki pozyskane z wyborczego szmatławca. Raport Ryana to w większości oszczerstwa i tylko kretyni wierzą w te jego wynurzenia.