Kard. Burke i bp Schneider wzywają do krucjaty modlitwy i postu - zdjęcie
12.09.19, 14:45

Kard. Burke i bp Schneider wzywają do krucjaty modlitwy i postu

57

Kardynał Raymond Leo Burke i bp Athanasius Schneider wzywają do krucjaty modlitwu i postu. Proszą, aby katolicy na całym świecie błagali Boga o powstrzymanie herezji i błędów, które mogą wypaczyć Synod Amazoński. Ich apel został opublikowany na pch24.pl.

 

"Proponujemy, aby czterdziestodniowa krucjata modlitwy i postu rozpoczęła się 17 września i zakończyła się 26 października 2019 r., w przeddzień zamknięcia Specjalnego Zgromadzenia Synodu Biskupów dla Regionu Panamazońskiego. Każdy, kto dowie się o Krucjacie po jej rozpoczęciu, może oczywiście włączyć się w nią w dowolnej chwili" - piszą hierarchowie.

"Proponujemy, by podczas czterdziestu dni modlitwy i postu codziennie odmawiać przynajmniej jeden dziesiątek Różańca Świętego i aby raz w tygodniu pościć w wyżej wymienionych intencjach. Zgodnie z tradycją Kościoła post polega na spożyciu tylko jednego pełnego posiłku dziennie oraz dodatkowo – opcjonalnie – najwyżej dwóch mniejszych posiłków. Polecany jest ponadto post o chlebie i wodzie tym osobom, które są w stanie się go podjąć" - dodają.

Hierarchowie piszą, że dokument przygotowawczy do Synodu Amazońskiego - tak zwane Instrumentum laboris - zawiera szereg bardzo poważnych błędów. Są to:

- ukryty panteizm;

- uznanie pogańskich zabobonów za źródło Bożego Objawienia i za alternatywną ścieżkę do zbawienia;

- zastąpienie ewangelizacji tak zwanym "dialogiem międzykulturowym";

- błędne pojęcie święceń sakramentalnych, które skutkuje otwarciem na ustanowienie szafarzy obu płci, mających sprawować nawet szamańskie rytuały;

- umniejszenie ludzkiej godności poprzez promocję "ekologii integralnej";

- deprecjację wyjątkowości i wolności każdego człowieka za sprawą forsowania kolektywizmu plemiennego.

"Teologiczne błędy i herezje, zawarte w sposób ukryty lub jawny w Instrumentum Laboris zbliżającego się Specjalnego Zgromadzenia Synodu Biskupów dla Regionu Panamazońskiego, są alarmującym przejawem zamętu, błędu i podziału, które gnębią Kościół w naszych czasach. Nikt nie może zwolnić się z obowiązku bycia poinformowanym o powadze sytuacji i z podjęcia należytych działań z miłości do Chrystusa i do Jego życia z nami w Kościele" - piszą kardynał i biskup.

"Niech Bóg, za wstawiennictwem wielu prawdziwie katolickich misjonarzy, którzy ewangelizowali rdzenne ludy Ameryki, między innymi św. Turybiusza de Mogrovejo i św. Józefa Anchiety, oraz za wstawiennictwem świętych, których dały Kościołowi rdzenne ludy Ameryki, m.in. świętego Juana Diego i św. Kateri Tekakwitha, a w szczególności za wstawiennictwem Najświętszej Dziewicy Maryi, Królowej Różańca Świętego, która kruszy wszelką herezję, pozwoli, aby członkowie nadchodzącego Specjalnego Zgromadzenia Biskupów dla Regionu Panamazońskiego oraz Ojciec Święty zostali zachowani od niebezpieczeństwa zaaprobowania błędów i niejasności doktrynalnych oraz podważenia apostolskiej zasady celibatu kapłańskiego" - kończą.

hk/pch24.pl

Komentarze (57):

gniew. 2019.09.13 18:00
Krucjaty KK przerabiał w przez wiele wieków.Modli się od 2000 lat i nic to ludziom nie daje.Może posty dla biskupów i księży coś dadzą ludziom { chleb i woda}
kibic2019.09.13 8:31
czy to oznacza, że biskupi przestaną jeździć wypasionymi limuzynami?
BędęSięGłodziłŻebyKardynałMógłWpierdalaćFrykasy2019.09.13 2:59
Klesze mordy spasłe pasożytowaniem w złotych pałacach to efektowna oprawa dla apeli o post wodo-chlebowy. Aż dziw bierze, że oderwali się od koryt z żarciem, żeby wydalić taki bełkot.
Wojtek Polak 2019.09.13 7:53
chorzy są zwolnieni z postu a przecież homoseksualizm to choroba, tak więc ty możesz nie odsuwać ''mordy od koryta z żarciem''.
Lennon2019.09.13 2:10
Ten gruby z lewej wzywa do postu? Paradne...
Wojtek Polak 2019.09.12 22:13
post i modlitwa to jest to co nas uratuje, nie przejmować się lewacką zboczoną patologią tylko za ni się modlić.l
Wojtek Polak 2019.09.12 22:10
post i modlitwa to jest to co nas uratuje ,i nie przejmować się lewacką zboczoną patologią za nią też trzeba się modlić.
violencja2019.09.12 21:52
Podejmijmy , każdy jak może , nawet choćby aktem strzelistym albo zanurzeniem w Miłosierdziu Bożym.Albo i coś więcej.Trzeba.
Janka2019.09.12 21:52
Powołują się na prawdziwie katolickiego misjonarza Józefa Anchietę - mordercę Indian, który twierdził że "miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje". No trzeba mieć niezły tupet.
Darek2019.09.12 21:45
"za wstawiennictwem wielu prawdziwie katolickich misjonarzy, którzy ewangelizowali rdzenne ludy Ameryki" - ten fragment powala na kolana już na amen.
katolik2019.09.12 17:22
Modne i wydaje się być bardzo poprawnym ,aby nie mieszać polityki i kościoła.Niestety,patrząc głębiej,należy wręcz na politykę i dokonywanie wyborów patrzeć przez pryzmat Kościół,tzn nauczania Jezusa Chrustusa i wybierać taką Partie,która wnosi odniesienie do Boga,bo tym samym wnosi odniesienie do godności człowieka.Taka partią w Polsce jest PIS.natomiast jak spojrzeć na PO PSL SLD WIOSNA NOWOCZESNAS to są grupy ludzi których zniewolił szatan ,dlatego ich symbolem jest zło ,zepsucie, demoralizacja. i chęc uczynienia z Polaków dna. i zaprzedania się zachodowi,to są sprzedawczyki poprostu
andrzejhahn32019.09.12 16:18
SRAM NA OBRZYDLIWY I ZBRODNICZY kosciol katolicki
violencja2019.09.12 21:49
A podcierasz się i podmywasz? Nie zapomnij o higienie , i spuszczeniu wody i zostawienia tego miejsca w porządku
Lublinianka2019.09.12 15:56
Katolik, wyłącz łaskawie Caps Locka. Okej?
katolik2019.09.12 16:08
ok
katolik2019.09.12 15:42
DO ZYX- MOŻE TAK BYĆ,ŻE CI, KTÓRZY OPLUWAJA RELIGIĘ KATOLICKĄ SZUKAJA BOGA,ALE Z ROZNYCH POWODÓW GO JESZCZE NIE ODKRYLI,ODKRYLI ALE NIE BYLI SILNI ABY PRZY NIM TRWAC,TERAZ SA SFRUSTROWANI,BO NIE MAJA NIC,MOŻE PYCHA ,KTÓRA POCHODZI OD SZATANA NIE POZWALA IM STANĄC PRZY BOGU,.ZA BOGA ZROBILI SOBIE -PO -NOWOCZESNĄ PSL SLD WIOSNĘ-WIĘC AUTOMATYCZNIE NADAL TKWIA PRZY SZATANIE,MOZE POBIERAJĄ JESZCZE PIENIĄDZE ZA OPLUWANIE ,WIEC SA SPRZEDAJNI,TAK WIĘ ZATACZAJA KOŁO SWEJ BEZSILNOŚCI,TO SĄ LUDZIE SŁABI,POGUBIENI,NIE POTRAFIĄ SI EODNALĘZC W TYM CO DOBRE,BO ŻYJĄ WTYM CO ZŁE,POCHODZĄCE OD SZATANA,TAK PROŚSCIEJ,.STĄD ICH ROZGORYCZENIE I FRUSTACJAPODDAWANIE SIĘ MAMIENIU PRZEZ TAKICH Z PO PSL SLD WIOSNA NOWOCZESNA JAK ONI.SĄ ZAŁOSNI,ALE NIE WIEDZA O TYM
JS2019.09.12 15:35
Niestety to wołanie jest już mocno spóźnione. Komu żyjącemu w wygodzie i dobrym bycie chce się pościć a tymbardziej wyruszać na krucjatę ? Pozdr.
zyx2019.09.12 15:31
Bardzo intrygującym zjawiskiem, na tym i innych katolickich serwisach internetowych, jest obecność tych wszystkich ateistów i ludzi, którzy określają się w ten sposób. Pytanie tylko, na czym polega ten ateizm? Skoro nie wierzę, to uznaję, że coś nie istnieje – i nie walczę z czymś, czego – moim zdaniem – nie ma. Nie złoszczę się na to, co nie istnieje, nie obrażam tego, nie komentuję. A jednak. Niektórzy uważają, że Pan Bóg nie istnieje, ale namiętnie i z wyjątkową zaciekłością powracają na fora i serwisy katolickie, żeby prowadzić ciągły spór z osobami wierzącymi. Czy to są prawdziwi ateiści, którzy agresywnie, wulgarnie walczą z czymś, w co nie wierzą, czego nie uznają? Odpowiedź jest jednoznaczna, osoby wypowiadające się w ten sposób pomyliły pojęcia ateizmu i obłędem antyklerykalizmu.
Lublinianka2019.09.12 15:55
Zyx, Kościół katolicki nie istnieje?
zyx2019.09.12 17:29
Kościół katolicki istnieje i dzięki Bogu będzie istniał, aż do skończenia świata :) Mamy to zapisane w PAPIERACH...
Jarek2019.09.12 15:57
@ zyx, Skąd ta pewność, że każdy, kto ma inne zdanie w sprawach wiary, czy poruszanych tu tematów, jest od razu ateistą? Prawdziwi ateiści nie atakują. Atakują źli ludzie bez względu na to, czy są ateistami, muzułmanami, katolikami, buddystami, etc.. Wielu traktuje frondę jako portal satyryczny - ja czasem również. Przyznam, że czasem chciałbym popolemizować na jakiś temat, ale czasem jest ten problem, o którym piszesz. Fronda jest sama sobie winna. Nie wiem czy posiada moderatorów forum. Moderatorzy powinni tępić trolli i chamstwo. Odnoszę wrażenie, że Fronda jest portalem partii rządzącej, a nie katolickim. Jezus nie jest członkiem PIS, a fronda miesza Boga, Chrystusa, Maryję do prawie wszystkich tematów związanych z PIS.
zyx2019.09.12 17:26
Nie piszę o „każdym, kto ma inne zdanie w sprawie wiary”, ale o tych którzy kpią z katolików i z naszej wiary, wyraźnie deklarują się jako osoby niewierzące i celowo niszczą jakąkolwiek rozmowę na tym forum. Sporo osób chętnie wzięłoby udział w rozmowie, ale wycofują się czytając nienawistne, bluźniercze wpisy, na które (jak piszesz) moderator strony niestety nie reaguje. Niewielu jest w stanie i ma ochotę przebijać się przez to bagno antyklerykalizmu. To tak jak walka z wiatrakami.
Antoni2019.09.12 15:29
Niech sobie posczą, nie mam nic przeciwko
katolik2019.09.12 15:20
NA ZŁO KTORE MA MIEJSCE W POLSCE -PROFANACJE -EPISKOPAT POWINIEN WEZWAC DO POWSZECHNEGO ROŻAŃCA,BO SZATAN UJAWNIŁ SIE W PO SLD PSL WIOSNA I CHCE ZNISZCZYC POLAKÓW.
Matka Polka2019.09.12 15:13
Może dziwnie zabrzmi to pytanie .., ale czy w obliczu zawartości Instrumentum Laboris przygotowanego na Synod Amazoński to ... czy wszyscy Biskupi są Katolikami? Wspaniała inicjatywa, jestem ZA.
Jarek2019.09.12 15:44
Mamusiu Polko, czy aby nie zagalopowałaś się w ocenie. Oczywiście jesteś pewna, że Jędraszewski jest w 100% katolikiem. Papież Franciszek nie, bo: - zwrócił uwagę na miłość do bliźniego; - pokazał, że mimo pontyfikatu można żyć skromnie, chodzić w starych butach, a nie pantofelkach z niewiadomo jakiej skóry; - szanuje wszystkich ludzi, bez względu na wyznawaną wiarę, poglądy, preferencje, itp. Boją się nasze klechy, że im pogoni kota na synodzie. Już pominął ich w awansach do armii czerwonej. To sygnał. Kościół potrzebuje zmian , bo inaczej wszędzie będzie, to co w Irlandii.
Matka Polka2019.09.12 16:16
Drogi Panie, nie odnoszę się do Papieża, tylko do zapisów w Instrumentum Laboris stojących w jawnej opozycji do Ewangelii. Skoro podpisali ją Biskupi, to zadaję pytanie czy są Katolikami. Nikogo nie oceniam, zrobi to Pan Bóg. Po prostu pytam. Tyle w temacie. A o Księżach proszę z szacunkiem. Czy "grozi" nam Holandia? Zapraszam w do udziału w sobotniej akcji "Polska pod Krzyżem" - ale zapewne nie muszę, bo Drogi Pan się wybiera.. Prawda? Pozdrawia Matka Polka.
Jarek2019.09.12 17:11
Droga Pani, No niestety nie wybieram się: 1. "Dobra zmiana" zmusiła mnie do pracy z dala od rodziny i w soboty również; 2. Byłem kiedyś gorliwym uczestnikiem w KK, duszpasterstwo, pogadanki, podróże w miejsca pobytu pierwszych chrześcijan - nadal zgłębiam ten temat. Ale byłem, jakoś nie mogę utożsamiać się urzędnikami KK, którzy robią sobie z piątego warunku dobrej spowiedzi spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. To co widać teraz, to jest walka o wpływy w KK. Totalna walka o wpływy. Brak poszanowania ludzi. Pisałem o Irlandii, nie Holandii. Polacy, a zwłaszcza zwolennicy PIS i Fronda, zawłaszczyli Boga do partyjnych interesów, mają syndrom narodu wybranego. Coraz mniej pokory, coraz więcej pychy.
Jarek2019.09.12 17:17
@ Matka Polka, c.d. "... odnoszę ... tylko do zapisów w Instrumentum Laboris stojących w jawnej opozycji do Ewangelii." Wow sama Pani, to wywnioskowała, czy wyczytała na Frondzie. Głoszę bardzo odważne tezy czasem, ale do takiego stwierdzenia bym się nie posunął. Czyli można wybaczyć prostytutce (bo Chrystus wybaczył), ale gejowi już nie. Ksiądz pedofil może być rozgrzeszony przez kolegę i przyjmować komunię, a rozwodnik nie?
Matka Polka2019.09.13 12:06
Maria Magdalena uznała swój grzech. Dlatego Bóg jej wybaczył, co było początkiem jej nawrócenia. Geje również mogą uznać swój grzech i zmienić swoje życie. Tak jak każdy inny grzesznik, również ten noszący sutannę. Czy szanowny pan słyszał gdzieś, że księża są bezgrzeszni? Spowiadają się jak my wszyscy, a przynajmniej powinni. Instrumentum Laboris nie czytałam, wywnioskowałam z Frondy i innych dostępnych źródeł. Apel Kardynałów uważam za słuszny - każdy z nas może dołożyć cegiełkę (post, modlitwa i jałmużna) w celu powstrzymania herezji i błędów, które mogą zagrozić jedności Kościoła.
ZerrO2019.09.12 15:09
Hierarchowie siebie niech wezwą do krucjaty, modlitwy i postu. Najwyższy czas o ile nie jest za późno.
az2019.09.12 15:07
"Dzienniczek" nr 686 - św.s.Faustyna: https://youtu.be/DnKn-6MgADg + Wrzesień. Pierwszy piątek. Wieczorem ujrzałam Matkę Bożą, z obnażoną piersią i zatkniętym mieczem, rzewnymi łzami płaczącą, i zasłaniała nas przed straszną karą Bożą. Bóg chce nas dotknąć straszną karą, ale nie może, bo nas zasłania Matka Boża. Lęk straszny przeszedł przez moją duszę, modlę się nieustannie za Polskę, drogą mi Polskę, która jest tak mało wdzięczna Matce Bożej. Gdyby nie Matka Boża, na mało by się przydały nasze zabiegi. Pomnożyłam swoje wysiłki modlitw i ofiar za drogą Ojczyznę, ale widzę, że jestem kroplą wobec fali zła. Jakże kropla może powstrzymać falę? O, tak. Sama z siebie kropla jest niczym, ale z Tobą, Jezu, śmiało stawię czoło całej fali zła i nawet (129) piekłu całemu. Twoja wszechmoc wszystko może".
RHQQ22019.09.12 15:10
Z pamiętnika schizofrenika: 7:00 - Wstaję i chwilę leżę w łóżku. Mimo że mieszkam sam, słyszę kroki w całym mieszkaniu. Zaczynam się zastanawiać, czy ktoś się przypadkiem nie włamał się w nocy, więc wstaję to sprawdzić. Nikt nie wchodził, drzwi są nadal zamknięte. Mimo tego ciągle słyszę kroki dochodzące z kuchni. Sprawdzam drzwi i obchodzę całe mieszkanie jeszcze co najmniej trzy razy, aby upewnić się, że jestem sam. 7:30 - Biorę miłą kąpiel, ale w trakcie napuszczania wody do wanny słyszę rozmowę odbywającą się tuż za drzwiami. Wiem, że nikogo tam nie ma, bo przecież sprawdzałem drzwi i w ogóle, ale nic nie poradzę, że słyszę jak ludzie debatują nad tym, czy lepszym materiałem pokrycia foteli samochodowych jest welur, czy też skóra. Zanurzam głowę pod wodę i staram się ignorować to, czego tak naprawdę nie ma. 8:00 - Czy coś pełza po mojej nodze? Sprawdzam. Nic nie ma. W ciągu dnia zdarza mi się to co najmniej raz na pół godziny, więc nie będę już o tym wspominał. 9:00 - Jem śniadanie i czuję metaliczny smak w czasie jedzenia tosta. Jest tak intensywny, że tracę apetyt i nie mogę dokończyć posiłku. 10:00 - Idę do szkoły, a po drodze grawitacja ciągnie mnie dziwnie w prawo. Czuję jakbym miał się za chwilę przewrócić, więc siadam i odpoczywam aż zmysł równowagi się nie zresetuje. Staram się nie zwymiotować przez narastające zawroty głowy. 10:30 - Głos w mojej głowie, który swoją drogą ma na imię Nero, odzywa się reagując na grupkę dziewczyn, które idą powoli przede mną chodnikiem. Mówi mi, że powinienem wypatroszyć jedną z nich, drugą udusić wnętrznościami tej pierwszej, a trzecią skopać kiedy będzie płakała patrząc na śmierć koleżanek. Wyprzedzam je i złe myśli powoli cichną. 11:15 - Siedzę na toalecie, a kafelki na podłodze stają się na zmianę mniejsze i większe, przez co prawie puściłem pawia.
marek2019.09.12 15:20
Natychmiast do dobrego psychiatry. Twoja choroba nie ma nic wspólnego z mistyką. Jesteś poi prostu ciężko chory.
anonim2019.09.12 17:40
Współczuję ci człowieku ,to ciężka choroba ,ale leki i wsparcie rodziny mogą dużo zdziałać ,życzę powodzenia w leczeniu.
Lublinianka2019.09.12 15:05
Jezus powiedział, że są takie złe duchy, które można pokonać TYLKO modlitwą i postem. Biorąc pod uwagę to, jakich bluźnierstw i profanacji dopuścili się w ostatnich miesiącach sodomici z LGBT w Polsce, to taka krucjata modlitewna faktycznie jest naszej Ojczyźnie potrzebna. 👍👍👍
Urszula2019.09.12 17:07
Jakąś nową Biblię cytujesz. Gdzie Jezus powiedział, że złe duchy można pokonać tylko modlitwą i postem? Nie tylko nie nakazał postu, ale nawet skrytykował tych, którzy zarzucali mu iż on i jego uczniowie nie poszczą.
anonim2019.09.12 17:36
Pani Urszula nie zna Biblii ,a się madrzy ,nie ładnie. Mt 17,21 Uzdrowienie epileptyka8 14 Gdy przyszli do tłumu, podszedł do Niego pewien człowiek i padając przed Nim na kolana, 15 prosił: «Panie, zlituj się nad moim synem! Jest epileptykiem i bardzo cierpi; bo często wpada w ogień, a często w wodę. 16 Przyprowadziłem go do Twoich uczniów, lecz nie mogli go uzdrowić». 17 Na to Jezus odrzekł: «O plemię niewierne i przewrotne! Jak długo jeszcze mam być z wami; jak długo mam was cierpieć?9 Przyprowadźcie Mi go tutaj!» 18 Jezus rozkazał mu surowo, i zły duch opuścił go. Od owej pory chłopiec odzyskał zdrowie. 19 Wtedy uczniowie zbliżyli się do Jezusa na osobności i pytali: «Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić?» 20 On zaś im rzekł: «Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: "Przesuń się stąd tam!", a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was. 21 <Ten zaś rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem>»10.
anonim2019.09.12 17:56
Nie wkleiło się wszystko ,akurat najważniejszy cytat Uzdrowienie epileptyka8 14 Gdy przyszli do tłumu, podszedł do Niego pewien człowiek i padając przed Nim na kolana, 15 prosił: «Panie, zlituj się nad moim synem! Jest epileptykiem i bardzo cierpi; bo często wpada w ogień, a często w wodę. 16 Przyprowadziłem go do Twoich uczniów, lecz nie mogli go uzdrowić». 17 Na to Jezus odrzekł: «O plemię niewierne i przewrotne! Jak długo jeszcze mam być z wami; jak długo mam was cierpieć?9 Przyprowadźcie Mi go tutaj!» 18 Jezus rozkazał mu surowo, i zły duch opuścił go. Od owej pory chłopiec odzyskał zdrowie. 19 Wtedy uczniowie zbliżyli się do Jezusa na osobności i pytali: «Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić?» 20 On zaś im rzekł: «Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: "Przesuń się stąd tam!", a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was. 21 <Ten zaś rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem>»
anonim2019.09.12 18:05
I znowu to samo to doklejam tylko cytat Mt 17 ,21 21 <Ten zaś rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem>»*.
anonim2019.09.12 18:08
21 <Ten zaś rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem>»10.
anonim2019.09.12 18:14
.cyt Ten zaś rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem . Mt 17,21
anonim2019.09.12 18:20
Tak ,że Jezus mówił o modlitwie i poście . Przepraszam, za to wklejanie wielokrotne ,ale w końcu się udało .
Urszula2019.09.12 18:48
No dobra, doceniam, że mnie nie oplułeś. (pisze się "nieładnie"). Tak się składa, że nie mam tego wersetu w Biblii i nie wiem czy to błąd czy celowe opuszczenie tych słów. Muszę to sprawdzić w innych przekładach Biblii. Druga sprawa to odnośnik. Do tego wersetu nie ma żadnego odnośnika, żaden werset nie potwierdza tych słów. Przynajmniej ja nie znalazłam. Czy nie jest dziwne, że Jezus z jednej strony wyjaśnia uczonym w piśmie dlaczego nie pości, a z drugiej strony twierdzi, że wyleczenie z demona możliwe jest tylko przez post. I modlitwę. Jest za, a nawet przeciw?
Urszula2019.09.12 19:53
Uzdrowienie epileptyka - Ew. Mateusza 17:21 "Ale ten rodzaj nie wychodzi inaczej, jak tylko przez post i modlitwę". Uzdrowienie epileptyka - Ew. Marka 9:29 " I rzekł im: Ten rodzaj w żaden inny sposób wyjść nie może jak tylko przez modlitwę". A więc nie mamy tu postu jedynie modlitwę. Uzdrowienie epileptyka - Ew. Łukasza - nie ma słowa o tym, że tylko post i modlitwa lub tylko modlitwa mogą uleczyć epileptyka. Które z tych wersetów jest prawdziwe? Należy przeanalizować stanowisko Jezusa w temacie modlitwa i post w innych sytuacjach. Jezus uczył jak mamy się modlić, sam się modlił do Boga, a więc modlitwa, którą Bóg wysłucha i da nam to o co prosimy jest tu jak najbardziej potrzebna. A post? Pamiętajmy też o tym, że w Biblii możliwe są błędy. Przekłady nie zawsze są dokonywane z języków hebrajskiego i greckiego, często przekład jest robiony z innego przekładu więc o pomyłki nie jest trudno.
Darek2019.09.12 15:03
Hehe, pedofile się boją że im papież źródełko odetnie. Już sobie nie będą mogli na tyle pozwalać.
Jarek2019.09.12 15:34
Ano boją się synodu amazońskiego, a zwłaszcza po tym jak nie awansował żadnego z naszych - do armii czerwonej.
inż. Wiewiórow2019.09.12 17:00
I bardzo dobrze... trzeba wywalać tych czerwonych diabłów przebranych w kapłańskie szaty z KK zanim go zniszczą...
ciekawy2019.09.12 15:00
Oni powinni zacząć od siebie Najwięcej grzechów jest w samym kościele
Spoko2019.09.12 15:02
Ty jesteś śmierdzącym ateistą, bo wogóle nie rozumiesz Kościoła !
Lublinianka2019.09.12 15:08
Ciekawość to pierwszy stopień do piekła 😂😂😂😂😂
Altai2019.09.12 18:23
Za to poza kościołem grzechu nie ma hahahahahaha
anonim2019.09.12 21:38
Nie tam sami swieci ,hihi
Marcin2019.09.12 14:56
Krucjata to taki dostawca milosierdzia ogniem I mieczem tak?
Spoko2019.09.12 15:03
Tak !
misiek2019.09.13 6:10
Nie, modlitwą.....
Elzbieta Kogutowska2019.09.12 14:52
Kwestię postu właśnie załatwiłam na waszym forum. Nie dziękujcie Katolicy.