Z pomocy Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie oraz działającej na Miodowej Jadłodajni każdego dnia korzysta blisko dwieście bezdomnych osób. Do drzwi kapucyńskiego klasztoru pukają z prośbą nie tylko o jedzenie, ubranie, leki ale również o modlitwę czy pomoc w znalezieniu pracy. 

 

Jedną z form społecznej aktywizacji bezdomnych było utworzenie grupy, która zajęła się robieniem różańców. Na początku miało to być tylko 200 sztuk, które kapucyni chcieli sprzedawać na organizowanym przez siebie spotkaniu Golgota Młodych. Szybko jednak okazało się, że taki rodzaj pracy rozwija podopiecznych Fundacji Kapucyńskiej, uczy pracy zespołowej, uczy poczucia odpowiedzialności i konsekwencji działania. Ale przede wszystkim sprawia, że czują się potrzebni. 

 

Spotkania, podczas których powstają różańce, to dla bezdomnych okazja do integracji, dająca poczucie przynależności do grupy, a także okazja do odwdzięczenia się braciom za otrzymywaną od nich pomoc. Bezdomni czerpią radość, że mogą sami coś „dać”, a nie tylko „brać”. Ale co najważniejsze - odkrywając swoje nowe talenty przekonują się, że nie są bezwartościowi, jak często myśli o nich świat. 

 

Stąd osoby zaangażowane w pracę na rzecz Fundacji Kapucyńskiej postanowiły uruchomić sklep internetowy z przedmiotami wykonanymi przez bezdomnych. W ofercie, poza klasycznymi różańcami, znajdziemy różańce-bransoletki. Jak zapewniają kapucyni, taki różaniec to doskonały pomysł na prezent. Dodają również, że działają z zyskiem, nie dla zysku. Ta inicjatywa ma służyć usamodzielnieniu bezdomnych oraz ich integracji ze społeczeństwem. 

 

Fundusze, które zostaną pozyskane ze sprzedaży różańców w całości zostaną przeznanocze na realizację celów statutowych Fundacji. 

 

Różańce można kupić tutaj

 

eMBe