Joe Biden: Musimy zakończyć tę wojnę! - zdjęcie
20.01.21, 17:33Fot. screenshot - YouTube (Radio TOK FM)

Joe Biden: Musimy zakończyć tę wojnę!

51

- „Będę prezydentem wszystkich Amerykanów. Obiecuję wszystkim, że będę walczył w imię tych, którzy mnie wspierali, a także w imię tych, którzy mnie nie popierają” – powiedział Joe Biden w czasie swojej mowy inauguracyjnej.

Joe Biden został przed godz. 18:00 czasu polskiego zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. W czasie swojej przemowy inauguracyjnej poruszył problem pandemii koronawirusa. Zapewniał też, że będzie prezydentem wszystkich Amerykanów.

- „To jest dzień Ameryki, to jest dzień demokracji, dzień historii i nadziei, to dzień czegoś nowego. Przez wieki Ameryka była testowana i zawsze stawiała czoła każdemu wyzwaniu. Dzisiaj świętujemy nie triumf kandydata, ale z powodu, który jest częścią demokracji. Chodzi o wolę narodu, która została wysłuchana i spełniona” – mówił Joe Biden.

- „Po raz kolejny nauczyliśmy się, że demokracja jest czymś cennym i jest czymś kruchym. Demokracja pokazała, że przetrwała. Dlatego teraz w tym jakże świętym miejscu, w którym przemoc chciała zniszczyć fundamenty demokracji Kapitolu, jesteśmy tu jako jeden naród, niepodzielny, by pokojowo przekazać władzę” – dodał, nawiązując do zamieszek na Kapitolu, jakie miały miejsce 6 stycznia.

W czasie swojej przemowy wskazał, że USA potrzebuje dialogu zamiast sporu.

- „Historia, wiara i rozum pokażą nam drogę naprzód. (…) Musimy się traktować z godnością i należytym szacunkiem - przestać krzyczeć, a zacząć rozmawiać, obniżyć temperaturę sporu. Bez jedności nie ma pokoju, jedynie poczucie strachu i gorycz. Nie będzie wtedy narodu, tylko jeden wielki stan chaosu. To nasz moment historyczny, gdzie możemy przezwyciężyć ten kryzys” – stwierdził.

- „Musimy zakończyć tę wojnę - czerwonych kontra niebieskich, miejskich kontra wiejskich, konserwatywnych kontra liberałów” – dodawał.

Zapowiedział, że Stany Zjednoczone odbudują swoje sojusze i otworzą się na współpracę z całym światem w dążeniu do bezpieczeństwa, pokoju i dobrobytu.

Kończąc wystąpienie, Joe Biden poprosił uczestników uroczystości o chwilę cichej modlitwy w intencji Amerykanów, którzy stracili życie z powodu COVID-19.

kak/PAP, wPolityce.pl

Komentarze (51):

M.2021.01.23 11:40
"Dobry początek" już był.
zioło2021.01.21 21:17
pierdu pierdu
TAN2021.01.21 6:43
Oj trzeba przestać, koniecznie, mówić co innego a robić co innego.
Jazzz2021.01.20 23:03
BĘDĘ PREZYDENTEM WSZYSTKICH ... . To najgłupsze powiedzonko używane przez wielu polityków, polskich też. Bo jeśli polityk ma odrobinę uczciwości TO NIE MOŻE BYĆ prezydentem wszystkich. Bo to nielogiczne. Jak pokazuje praktyka NIE MOZNA BYĆ ZA, A NAWET PRZECIW.
Olej2021.01.20 21:33
,,,,,,In case you missed it!’’’’’’’angielszczyzną z translator,,,,,,poducz się Siergiej języka !!!!................................ Jaka będzie ? Specjaliści z KGB rezydentury w NY lub Washington DC wiedzą, Trudno aby to wiedział murzyk z sowieckiego kołchozu siedzący nad klawiaturą i pulpitem komputera ustawiający logarytm odpowiedzi i komentarzy na forach internetowych i cyberprzestrzeni ideologicznych wrogów Sajuza. Ustawiający program na zwolenników i przeciwników komentujących temat. I tak jeden lejtnant Siergiej, Siergiejewicz robi z publiki zbiór tumanów kołując nimi jak sobaczym zaprzęgiem. Zadanie do wykonania – zantagonizować, skłócić, dezinformować, wprowadzać zamęt i chaos informacyjny. I poniekąd się udaje. Lejtnant Siergiej Siergiejewicz ma praktyczny dostęp do informacji przetworzonych na poziomie operacyjnym, wie co pisać ,co podawać, jest przygotowany psychologicznie, ma rozeznanie sytuacji, nastrojów społecznych i wie gdzie i do kogo pisze, kto jest jego odbiorcą. Przypomina się stara dobra szkoła Iwana Sierowa, który potrafił całą polską czołówkę z Komendy Głównej AK wpakować w samolot i wytransportować na Łubiankę. Trzeba im przyznać są szkoleni wyśmienicie. Umieją trafiać do ludu i każdej grupy społecznej, która jest poddana rozpracowaniu wywiadowczemu. I tak piszący i produkujący się ,,amerykanista’’ robi robotę dyskredytacji portalu, oraz jakichkolwiek sensownych i wrogich państwu sowieckiemu wypowiedzi, a także tych, które ujawniają prawdę i istotę rzeczy. Udaje się ,,amerykaniście’’ robić bardak, kołować i zniechęcać wszystkich rozsądnie komentujących, którzy są przeciwnikami bolszewizmu, a jako tacy są wrogami sowietów, które z wierzchu są białe jako niby Rosja a pod spodem czerwone jak porządny bolszewik. Orieł carski, flaga Rosji a tradycje i duch sowiecki, metody i działanie jak za czasów NKWD. Trzeba się tylko uczyć i uczyć od najlepszego diabła na świecie, który siedzi na Wieży Spaskiej i kalkuluje, kalkuluje jak wziąć za pysk cały świat.
Yo ... tovarisch Dick Hertrich-Woleński,2021.01.20 21:47
Would like to visit my estate? My dog needs TLC - which means; "you'd better" suck his dick and pick up dog shit in the yard. What say you kike?
Olej2021.01.20 21:51
Jeżeli wiesz co to znaczy po polsku - bujaj się cepie na Berdyczów ! Tam cię wysłuchają !
In case you missed it!2021.01.20 20:29
Jaka będzie prezydentura Bidena? - - - Już raz była, przez 8 lat Obama-Biden. Faktycznie w pierwszej kadencji to Biden był prezydentem. Murzynek Mambo göwno wiedział o USA, o ekonomii, polityce wewnętrznej, zagranicznej, etc. Pretty boy Mambo rozgrzewał tłuste panienki po obu stronach oceanów. - - - Obama-Biden zajęli WH mając Kongres z większością Demokratów, podobnie jak dzisiaj. Bardzo szybko doznali największej porażki w wyborach do Kongresu w 2 lata później. Porażki na skalę biblijną. Czy Biden wyciągnął z tego wnioski? Wątpliwe, jest polityce od 50 lat, a jak przysłowie mówi; You can't teach an old dog new tricks. - - - Czas pokaże.
MT(*) - Olej - Po 11...2021.01.20 20:28
Pierrdolenia c.d. Ty Eris44 z rączką na tym żydowskim serduszku: CO TY TAK NAPRAWDE WIESZ o USA?
MT(*)2021.01.20 20:24
Musimy zakończyć tę wojnę - twierdzi idiotycznie Biden. Żadnej wojny, panie Biden, nie zakończycie. Nie jesteście w stanie zakończyć. Tę wojnę wywołało w świecie i USA tęczowe lewactwo żądne nieograniczonej aborcji, eutanazji, zniszczenia normalnej rodziny, narodu i państwa. To teraz w tej wojnie dopiero na własnych karkach się przekonacie, panie Biden, jak bardzo twórcza w walce z lewacką nienormalnością potrafi być normalna, konserwatywna, miłująca wolność i prawa naturalne ogromna przecież część amerykańskiego narodu. Tęczowe lewactwo w USA nie zazna godziny spokoju, to w istocie będzie walka na śmierć i życie. Na ostateczne zwycięstwo normalności, wolności i demokracji a nie dominacji różnorakich mniejszości, ich skłonności do cenzury i i kolejnego totalitaryzmu w historii. Tym razem lewacko - tęczowego. To w USA nie przejdzie, przekonacie się o tym szybko i bardzo dotkliwie. Normalni Amerykanie zawsze potrafili się pozbierać i dać nowe impulsy dla świata wolnych ludzi.
Skrzypek na dachu2021.01.20 20:19
Globalisci Seorge Goros Szwab i Gates mowia Teraz K.... My .
Ulises2021.01.20 20:07
Staruszek miał dzisiaj moc wrazeń wiec zaraz musi iśc spac
matis892021.01.20 20:04
„Będę prezydentem wszystkich''. Na szczęście my już wiemy co to znaczy po THusku, Komoruskim, Dudzie, Morawieckim. Czyli wszyscy dostaniecie po du*** bo reprezentujemy masonerię i Rząd światowy NWO, a nie was idioci.
SPIERRDALAJ TY K U R W O ruska,2021.01.20 20:08
polsko-radziecki narodowy "katoliku"!
Szybki Lopez do chama STK r2021.01.20 23:49
Ciebie mogę wziąć tylko przez onuce, zaznaczam będzie bolało, chcesz w dupcie?
katolicka deratyzacja Polski2021.01.25 12:16
Konfederacja sprzedaje Polakow za rubkle i szekle.
matis892021.01.20 19:59
Masoni wystawili starucha, by ludzie jak rozwali USA nie ścigali ich. Zwalą winę że to staruch, już chory i niedołężny to można mu odpuścić bo więzienie by go zabiło i te warunki. Szatanista Biden musi się nie spinać by radzić sobie bez laski i wózka.
Skrzypek na dachu2021.01.20 19:46
Biden to hologram ale Kamala zyje w oklamanej alternatywnej rzeczywistosci bo to Hinduska . Jej Bog jest Kali a ona nalezy do sekty Thugee .
a2021.01.20 19:53
To by wyjaśniało modlitwę demokratów do jakiegoś Brahmy.
man.of.Stagira2021.01.20 19:34
Wy bidet i ta wasza pielusia z harrisem, to musicie zapytać Sorosa. // Najpierw.
Kosiarz2021.01.20 19:18
Oho, Biden-Harris będzie bronił pokoju jak ZSRS.
anatol2021.01.20 19:04
Ameryka swój dobrobyt buduje zawsze kosztem innych
Np. kogo?2021.01.20 19:19
"Ameryka swój dobrobyt buduje zawsze kosztem innych"
Prawda2021.01.20 19:03
Wywoływanie wojen w USA przez partie == Demoratyczną mają w Genach ==jak wietnam --Irak Afganistan ==a Republikanie jak Regan i Trump wykańczli Ekonomicznie jak Czerwoną Zaraze Ruska gdzie W Polsce czerwoni padli w 1984 roku a Ruska Zaraza CCCP czyli Cep Cepa Cepem Pogania w 1986 roku KAPUT ====
Olej2021.01.20 18:56
Musimy zakończyć tę wojnę rozpoczynając ją fikcją wyborów, fikcją wolności słowa, zastraszaniem ludzi i niszczeniem wolności.
Diabeł z Frondy2021.01.20 18:55
Nawet nie dbam już o poglądy kiedy widzę dziadka całującego się z własną wnuczką to stwierdzam że trzeba go zastrzelić.
Halo , jestem "Mirek " , ale niezupełnie,2021.01.20 18:50
Bo jestem też: Alojzy Cedzidło , Figo Fago a tak naprawdę to męska tylko z nazwy , pisda . Wycieram doopy Polskim Panom , ale mam ambicje . Ogólnie mówiąc to jestem głupia pisda zza Buga , dosłownie i w przenośni i nienawidzę Polskich Panów . Wprowadzają mnie w kompleksy . Moi rodzice do śmierci spali na piecu i gotowali jedzynie dla nas i świń w tym samym kotle . Tutaj się podpisuje różnie , bo jak wspomniałam , jestem głupia pisda zza Buga , ale lubię "politykować , "filozofować " , pokazywać jaka ja dobra jest nie tylko z polskowo jazyka , itp . , itd . , ale i innych obcych , choć doopy wycieram .
no i stało się!2021.01.20 18:47
bójcie się Pana Boga Amerykanie! bo na wstyd i opamiętanie już za późno.
Mirek2021.01.20 18:46
Biden będzie słabym prezydentem . Dolar poleci na łeb , bezrobocie w Stanach wzrośnie , złotówka w stosunku do dolara umocni się , Chinole będą drenować gospodarkę amerykańską . A tak w ogóle to lewactwo doprowadzi Amerykę do zubożenia i ludzie mogą się złapać za gardła a zważywszy że Amerykanie mają prywatnie 400 milionów sztuk broni to może być tam bardzo ciekawie .
Skrzypek na dachu2021.01.20 20:04
Gospodarke niszczy wysokie opodatkowanie i panstwowe interwencje kontrole regulacje i wymuszane oplaty i skladki ktore tez sa ukryte podatki . Kandydat falszywy Biden obiecywal gospodarcza sowietyzacje w USA globalistokorporacyjnej uzywajac kitajski wirus jako pretekst .
katolicka deratyzacja Polski2021.01.25 12:19
Sobacze korwy z Komuno-Konfederacji ciesza sie,ze beda Rozbiory i Polska zniknie z mapy.
Grr2021.01.20 18:46
..."trzeba zakończyć tę wojnę"... najlepiej fałszywcu Bidenie, nie zaczynać wojny to potem nie trzeba jej będzie zakańczac
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.01.20 18:44
Miło patrzeć na ponowne odrodzenie DEMOKRACJI w Ameryce, a nie ciągle to szambo pogardy, nienawiści i arogancji władzy które funduje nam PiS w Polsce.
Tak, tak ...2021.01.20 18:47
Możesz tylko popatrzyć wyobraźnią i pomarzyć o USA!
Mirek2021.01.20 18:56
Demokracja w wydaniu wybitnie lewackim zachowała się jeszcze w Korei Północnej . W Polsce ta "demokracja" była ponad 50 lat i dlatego ja PiS-owiec życzę aby Amerykanie mieli taką "demokrację" chociaż 8 lat [dwie kadencje Bidena] . Nie żałuję im marksizmu-leninizmu . Jest takie porzekadło : Nauczy się pies pływać jak mu się w uszy wody naleje .
aeouiy2021.01.20 19:35
Lewacka demokracja jest jak lewacka tolerancja, lewacka wolność słowa, lewacka prawda, lewacka kultura, lewacka walka o robotników, lewacka logika, lewacka troska o pomniki i zabytki, itp, itd.
katolik2021.01.20 18:40
biden dopiero rozpoczął wojnę, ale ma rację dla niego wojna na tej ziemi juz się skończyła, przypieczętował wszystko szatanem
Grr2021.01.20 18:39
..."będę prezydentem wszystkich Amerykanów"... - z wyjątkiem tych co się jeszcze nie narodzili bo wspieram zabójstwa nienarodzonych i dla uspokojenia swojego sumienia nazywam to wolnością i prawem do dysponowania swoim ciałem
DYKTATURA PiS2021.01.20 18:35
Joe Biden "Widzisz, co się dzieje, od Białorusi po Polskę, Węgry i wzrost totalitarnych reżimów"
Anonim2021.01.20 18:13
po kilku miesiącach przekaże urząd hienie Kamali
szczupak2021.01.20 18:24
I będzie kolorowo - żeby nie powiedzieć, że tęczowo.
Jaka będzie prezydentura Bidena?2021.01.20 18:11
Już raz była, przez 8 lat. Faktycznie w pierwszej kadencji to Biden był prezydentem. Murzynek Mambo göwno wiedział o USA, o ekonomii, polityce wewnętrznej, zagranicznej, etc. Pretty boy Mambo rozgrzewał tłuste panienki po obu stronach oceanów. - - - Obama-Biden zajęli WH mając Kongres z większością Demokratów, podobnie jak dzisiaj. Bardzo szybko doznali największej porażki w wyborach do Kongresu w 2 lata później. Porażki na skalę biblijną. Czy Biden wyciągnął z tego wnioski? Wątpliwe, jest polityce od 50 lat, a jak przysłowie mówi; You can't teach an old dog new tricks. - - - Czas pokaże.
JonB2021.01.20 18:02
Przeciw komu wywola pierwsza wojne ???
Karol2021.01.20 18:01
HA HA HA.... lider demokracji którego zaprzysiężenia chroniły dwie dywizje piechoty w rynsztunku bojowym
Grr2021.01.20 18:43
to typowe dla "demokratów" aby oddzielić się murem od pospólstwa. W Polsce też tak mamy np. szczepionki dla elyty albo Tusk co tydzień latający samolotem do Gdańska kiedy był przy rządach.
hassan2021.01.20 18:01
jaka wojne oszuscie jeden
Maciej Płatov2021.01.20 17:56
Ciekawe jak DŁUGA jest smycz Izraelitów .Pokaże to Stosunek do Rosji ,Chin ,Iranu. Bo czy polski Rząd potrafi powiedzieć NIE>>>USA???????????????????????? WĄTPIĘ by ogarnięty epidemią Rusofobi rząd wymógł PARTNERSKIE stosunki z USA ,a NIE WASALSKIE.
Bison2021.01.20 17:53
Lewak i pedał z Kaliforni nigdy nie zaakceptuje chrześcijańskich wartości farmera ze środkowych Stanów. I odwrotnie. Czyli bla bla bla. Lepiej Joe staraj się utrzymać kruchą równowagę i nie suportuj BLM i Antify.
Never say never, you asshole!2021.01.20 17:54
"Lewak i pedał z Kaliforni nigdy nie zaakceptuje chrześcijańskich wartości farmera..."
Farmer2021.01.20 18:27
Kolega z Kalifornii???
Knutsen2021.01.20 17:44
Dziadziuś...przecież ty zrujnujesz ten kraj. Zresztą to nie ty będziesz rządził.