Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg - zdjęcie
09.11.19, 09:19

Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg

20

(Ez 47,1-2.8-9.12)
Podczas widzenia otrzymanego od Pana zaprowadził mnie anioł z powrotem przed wejście do świątyni, a oto wypływała woda spod progu świątyni w kierunku wschodnim, ponieważ przednia strona świątyni była skierowana ku wschodowi; a woda płynęła spod prawej strony świątyni na południe od ołtarza. I wyprowadził mnie przez bramę północną na zewnątrz i poza murami powiódł mnie od bramy zewnętrznej, skierowanej ku wschodowi. A oto woda wypływała spod prawej ściany świątyni, na południe od ołtarza. Anioł rzekł do mnie: „Woda ta płynie na obszar wschodni, wzdłuż stepów, i rozlewa się w wodach słonych, i wtedy wody jego stają się zdrowe. Wszystkie też istoty żyjące, od których tam się roi, dokądkolwiek potok wpłynie, pozostaną przy życiu: będą tam też niezliczone ryby, bo dokądkolwiek dotrą te wody, wszystko będzie uzdrowione. A nad brzegami potoku mają rosnąć po obu stronach różnego rodzaju drzewa owocowe, których liście nie więdną, których owoce się nie wyczerpują; każdego miesiąca będą rodzić nowe, ponieważ ich woda przychodzi z przybytku. Ich owoce będą służyć za pokarm, a ich liście za lekarstwo”.

 

(1 Kor 3, 9b-11.16-17)
Bracia: Jesteście uprawną rolą Bożą i Bożą budowlą. Według danej mi łaski Bożej, jako roztropny budowniczy, położyłem fundament, ktoś inny zaś wznosi budynek. Niech każdy jednak baczy na to, jak buduje. Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego niż ten - który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus. Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest święta, a wy nią jesteście.

(J 2,13-22)
Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie, oraz siedzących za stołami bankierów. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: „Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca targowiska”. Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: „Gorliwość o dom Twój pożera Mnie”. W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: „Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz?”. Jezus dał im taką odpowiedź: „Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo”. Powiedzieli do Niego Żydzi: „Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?”. On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy zatem zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.

Komentarze (20):

andrzejhahn32019.11.9 16:25
SRAM NA OBRZYDLIWY ZBRODNICZY kosciol katolicki
Ron2019.11.9 14:19
Dlaczego nie piszecie o próbie podpalenia Kościeła Ewangelicko-Metodystycznego przy ulicy Ogrodowej w Poznaniu ? https://epoznan.pl/news-news-99941-wlamanie_i_proba_podpalenia_w_poznanskim_kosciele
ktoń tam2019.11.9 11:07
@mineciarz Zgodnie z obietnicą, tutaj. No skoro obowiązuje narracja, że "każdy klecha to zbok" to i wychodzi na to, że każdy ministrant był, jest albo będzie miał okoliczność bliskiego spotkania III rzędu z przebrzydłym klechą. W języku niewyszukanym z okolic penitencjarnych określa się to przecweleniem. Uj, to się tego w ramach pci menskiej nazbierało... A jeszcze te lekcje religii przez te dziesięciolecia i dalej... No jak wszyscy duchowni to zboki, to ni ma rady... każden jeden chłop od kołyski po grób z księdzem do czynienia miał. Jest tylko jeden problem... A równouprawnienie gdzie? Otóż widzę tu istotną niedoróbkę bo kobiety zostały WYKLUCZONE. Uj, jaki antyfeminizm wśród antyklerykałów. A co żałować kobietom... skoro ministranci pci wszystkich mogą to dlaczego nie baby, też pci wszystkich? Precz z wykluczeniem, precz z dyskryminacją... Ja w ogóle nie rozumiem dlaczego kwiat postępu, środowiska LGBT tak krytykują klechów. Przecież zgodnie z obowiązującym przekazem, że "każdy klecha to zbok", oni Wam przygotowują kadry. co jest zgodne z przesłaniem tow. Stalina, że "kadry decydują o wszystkim i twierdzeniem "Drogiego Papieża Franciszka" czyli Bergoglio, że "komuniści myślą jak chrześcijanie"... Więc może jednak nie "każdy klecha to zbok"... No ustalcie tam między sobą w końcu czego mamy się trzymać... no bo p. Biedroń oburza się, na zakaz nauczania seksualnego w szkołach i z tym oburzeniem biega do PE, co nasuwa przypuszczenie, że w ujęciu LGBT-owskim pedofilia i nauczanie seksualne są tym samym. A jak wiadomo gejem to można być a nawet wypada, ale pedofilem to już broń Panie Boże, o czym nieustannie zapewniają różni p. Rabiejowie i inne tuzy postępu...
ktoś tam2019.11.9 11:08
Ps Znowu wyszło "ktoń" zamiast "ktoś".
Jarek2019.11.9 13:01
@ ktoś tam, napisałeś: "A jak wiadomo gejem to można być a nawet wypada, ale pedofilem to już broń Panie Boże, o czym nieustannie zapewniają różni p. Rabiejowie i inne tuzy postępu..." Czy ty k..wa znasz różnicę pomiędzy homoseksualizmem a pedofilią?! Właśnie teraz Jędraszewski i inna banda kretynów stawia tu znak równości. Wg słownika PWN pedofilia «zboczenie seksualne polegające na odczuwaniu popędu płciowego do dzieci» (dzieci ogólnie, nie koniecznie chłopców) homoseksualizm «pociąg seksualny do osób tej samej płci» Już wiadomo dlaczego Jędraszewski i reszta matołów stawia znak równości pomiędzy pedofilią a homoseksualizmem. Bo księżulkowie lubią młodych chłopców.
ktoś tam2019.11.9 18:57
No tak, znaczy się geje są w społeczeństwie a pedofile to duchowni. Dobrze zrozumiałem? Ach te kadry naukowe po różnych współczesnych WUML-ach...
mineciarz2019.11.9 9:56
A jak ksiądz zniszczy odbyt ministranta to co bóg na to??
ktoś tam2019.11.9 10:12
Uj, aleśmy się zbulwersowali Twoim wpisem... Brakuje tylko, że "każdy ksiądz" i "wszyscy ministranci". Co za niedopatrzenie... Oficerze prowadzący, zgłaszam u podwładnego lekceważenie swoich obowiązków i należy się mu obcięcie wynagrodzenia. Nie wyrabia normy.
mineciarz2019.11.9 10:18
A co to za bełkot? Jest dopiero 10 rano a Pani już pijana?
ktoś tam2019.11.9 10:41
Uj, Misiu-Pysiu, coś niewyraźnie... jaką tu płeć wybrać, jaką tu płeć wybrać z tych 50-ciu... niech będzie po ciemnogrodzku... Zatem coś niewyraźnie napisałem? Ach tak... mowo polsko trudno jezd... Ale jeszcze Ci co napiszę tylko w innym miejscu.
Mejer2019.11.9 14:11
a czytasz ze zrozumieniem czy tylko śledzisz literki?
JD"A2019.11.9 9:46
Dziś świat chce zniszczyć świątynie Boga w duszach już tych najmniejszych w dzieciach i młodzieży gdzie coś niewinnego a jeszcze nie ugruntowanego w wierze co jeszcze niestabilnego ,bo wie że później będzie trudniej lub wcale niemożliwe . Szatan wie co robi przecież jest najbardziej inteligentny spośród stworzeń , Boże chroń naszą przyszłość w naszych potomkach .
anonim2019.11.9 9:37
Biblię czyli Stary Testament spisano dopiero w czasach Niewoli Babilońskiej. Wcześniej przez setki lat cała treść Tory i cała nauka wiary była przekazywana przez kapłanów ustnie. Jak udowodniła historia im dłużej jakaś historia jest przekazywana z ust do ust tym bardziej różni się od tego co było mówione na samym początku gdy zaczynano dopiero opowiadać historię. Treść Tory mogła być zmieniana z różnych powodów. Jednymi z tych powodów mogły być:troska o zdrowie moralne Izraelitów,chęć uczynienia wiary w jedynego Boga bardziej atrakcyjną dla zwykłych ludzi lub też z biegiem wieków najważniejsze szczegóły zostały zapomniane i po prostu nauczano tego co było dla kapłanów wygodne. Nawet Nowy Testament był wielokrotnie zmieniany. Dobrym przykładem jest nasz swojski Dekalog w którym 9 przykazanie brzmi: nie będziesz pożądał żony bliźniego swego. Z kolei 10 przykazanie brzmi: ani żadnej rzeczy która jego jest. W oryginalnym żydowskim dekalogu przykazanie 9 i 10 występują razem w jednym przykazaniu. W oryginale w drugim przykazaniu była mowa o zakazie czynienia obrazów i oddawaniu im czci. Gdy nastało chrześcijaństwo 2 przykazanie zostało wygumkowane i został wprowadzony Dekalog w formie jaką znamy obecnie. Więc pytam. Biorąc pod uwagę że zarówno Stary jak i Nowy Testament były wielokrotnie zmieniane jakim prawem ktoś twierdzi że coś niezgodne z wolą Boga?
ktoś tam2019.11.9 9:45
I w ten sposób dochodzimy do miejsca, w którym należy postawić sobie pytanie: na co komu Pismo Święte? To kiedy napiszesz własną Biblię, już taką "najprawdziwszą"? Natomiast co do owego drugiego przykazania wg. Starego Testamentu to po pierwsze, można spokojnie zapoznać się z nim chociażby w Biblii Tysiąclecia - nie korzystasz z tego tłumaczenia? - zatem nic nie jest ukrywane, a po drugie czy Jezus Chrystus dla ciebie jest czy nie jest Bogiem? Wygląda na to, że jednak nie jest...
Mikołaj 2019.11.9 10:19
Po owijaniu wełny w bawełnę widać ,że jesteś sekciarzem !. Nie kłam , że w przykazaniu Bożym (rzekomo drugim), jest zakaz malowania , rzeźbienia Boga i " tego co się Bogiem zwie" !.. Tam jest zakaz odnośnie tego; " co wysoko na niebie (nie w niebie !) " , tego co nisko na ziemi(złe i podłe w oczach ludzi ) oraz tego co " w wodach pod ziemią " . Żaden z tych przypadków nie dotyczy sztuki sakralnej !.
Dam2019.11.9 11:11
Skoro tak, to dlaczego KK je usunął?
Urszula2019.11.9 13:04
Bardzo głupie stwierdzenie. Po co manipulujesz. Pismo jest napisane prostym i zrozumiałym językiem i nie trzeba do niego żadnych objaśnień, krytyki i wydumań. Jeśli jest napisane, że: nie będziesz sobie czynił żadnej podobizny tego co na ziemi tzn., że nie będziesz robić sobie figurek ludzi, zwierząt i nie będziesz sią im kłaniać. Biblia nie mówi, że z tego obowiązku są zwolnione jakieś sztuki sakralne bo sztuki sakralne to właśnie te bożki, które katolicy z uwielbieniem czczą. Ponadto gdzie ty wyczytałeś o jakimś zakazie czy zezwoleniu na rzeźbienie Boga? Nie ma o tym nigdzie choćby jednej wzmianki, to twój wymysł tylko ciekawe na jakiej podstawie. Boga należy czcić w duchu i prawdzie, a nie modląc się do tego co ludzkie ręce wykonały.
kumaty2019.11.9 10:21
Ty nieuku! Dlaczego cytujesz Dekalog wg formuły katechetycznej, a nie z pełną wersję z Katechizmu Kościoła Katolickiego? W Biblii nie ma numeracji przykazań. Twierdzenie, że cyt.: "2 przykazanie zostało wygumkowane" - jest kłamstwem! KKK: Artykuł pierwszy PIERWSZE PRZYKAZANIE Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył (Wj 20, 2-5) 1. Artykuł dziewiąty DZIEWIĄTE PRZYKAZANIE Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego (Wj 20,17). Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa (Mt 5, 28). Artykuł dziesiąty DZIESIĄTE PRZYKAZANIE Nie będziesz pożądał... żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego (Wj 20, 17). Nie będziesz pragnął domu swojego bliźniego ani jego pola, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do twojego bliźniego (Pwt 5, 21).
Jarek2019.11.9 16:33
@ kumaty, a jednak nie kumaty To po co się kłaniacie figurkom i obrazom? Tak naprawdę KKK przemilcza i nie komentuje tego: "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu, ..." Jest ogólne stwierdzenie, że „Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie” zawiera to o rzeźbach i obrazach. Czytałem kiedyś, że biskupi celowo usunęli tą frazę, gdyż ludziom trudno było wyobrazić sobie Boga jako absolut bez wizerunku. To co twierdził Himmler - ludzie potrzebują totemów. To głęboko zakorzenione pogaństwo.
Jarek2019.11.9 12:51
@ Mikołaj, Poczytaj historię "sztuki sakralnej" - kto pozował do tych niby świętych obrazów. "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu, ..." To co jest na ziemi nisko, to też ludzie, którzy pozowali do tychże rzeźb i obrazów.