Jerzy Bukowski: Żołnierze Niezłomni to spadkobiercy Armii Krajowej - zdjęcie
02.08.19, 07:35

Jerzy Bukowski: Żołnierze Niezłomni to spadkobiercy Armii Krajowej

9

Ten, kto usiłuje przeciwstawić Żołnierzy Niezłomnych (oni sami nie lubią określania ich mianem Wyklętych) Armii Krajowej wykazuje się kompletną nieznajomością najnowszej historii Polski.

Nie ma żadnej sprzeczności w budowaniu naszej tożsamości narodowej w oparciu i o AK, i o ich ideowych następców, jakimi byli Żołnierze Niezłomni. Jedni i drudzy bezkompromisowo walczyli o wolną, całą oraz suwerenną Polskę na równi zasługując na cześć i szacunek. Powojenne podziemie niepodległościowe wyrosło przecież z etosu Armii Krajowej, a także innych bijących się z obu okupantami o niepodległość formacji militarnych, nawet jeżeli nie podlegały one konstytucyjnym władzom II RP na Uchodźstwie, jak np. Narodowe Siły Zbrojne.

Wciąż jeszcze aktywne w naszym życiu publicznym sieroty po PRL nadal jednak bezczelnie kłamią, że NSZ-owcy byli faszystami, a Żołnierze Niezłomni bandytami, wolność przyniosły zaś Polsce sowieckie czołgi. Ponieważ od wielu lat nie są już stanie zohydzić rodakom AK, to usiłują przeciwstawiać sobie jej kontynuatorów, którzy stanęli po przeciwnej niż ich ideowi poprzednicy stronie barykady wybierając wierność narodowym imponderabiliom, a nie służalczą lojalność wobec Moskwy.

Pamiętajmy o wszystkich, którzy od 1939 roku aż po kres sowieckiego panowania nad Wisłą stawiali opór narzuconej nam siłą władzy i nie szczędzili ofiary krwi w walce z nią.

Kult Żołnierzy Niezłomnych nie pozostaje w żadnej sprzeczności z oddawaniem hołdu Armii Krajowej. Jeżeli ktoś twierdzi inaczej, śmiało można go nazwać homo sovieticusem.

Jerzy Bukowski

Komentarze (9):

konwertyk2019.08.2 16:09
Naród, który co do zasady nie zwyciężał na polu walki (za to, wskutek własnego warcholstwa pozwolił sobie odebrać niepodległość na przeszło sto lat), musi nieustannie zwyciężać w mitach.
GNIDA KOSZERNA2019.08.3 17:28
KONWERTYK TY NIE MYSLISZ PO POLSKU TYLKO PO ZYDOWSKU TO NA ILE LAT ZYDZI STRACILI NIEPODLEGLOSC.
Młot na katolicyzm2019.08.2 11:33
Brygada Świętokrzyska NSZ to byli niemieccy kolaboranci!
taro2019.08.2 12:25
chyba cie bezmozgu po urodzeniu wykapali w szymbie.Lewacki, dewiancie ideologiczny, kolaborantow szkaja w swojej rodzinie, jest tam wystarczajaco dosyc gnid, ktore wspolpracowaly z kazdym okupantem.
klops2019.08.3 12:02
taro ty do takich gnid należysz.
małowyklęty2019.08.2 19:19
!!! Racja -kto współpracował z gestapo jest zdrajcą i zwykłym bandytą,szczury które uciekły ze swoimi hitlerowskimi przyjaciółmi nie zasługują na jakąkolwiek pamięć. Gdy w Warszawie ginęli ludzie te "bohatery" układały się z Niemcami.
Tomek2019.08.2 9:07
Nie dziwota, że gazetka rodzinnie powiązana ze stalinowskimi zbrodniarzami pluje na polskich bohaterów. Goebbelsiki z Czerskiej śmią szczekać o faszyzmie? Czym się różnią zbrodnie Szechtera czy innego Morela od zbrodni pierwszego lepszego gestapowca?
aspiring educationalist2019.08.2 8:47
To byli bandyci i maruderzy a nie żadni "żołnierze": W pierwszym z rozkazów wydanych 19 stycznia 1945 r. gen. Okulicki, analizując ówczesną sytuację, stwierdzał: "Postępująca szybko ofensywa sowiecka doprowadzić może do zajęcia w krótkim czasie całej Polski przez Armię Czerwoną. Nie jest to jednak zwycięstwo naszej słusznej sprawy, o którą walczymy od 1939 r. W rzeczywistości, mimo stwarzanych pozorów wolności, oznacza to zmianę jednej okupacji na drugą bardziej niebezpieczną, bo przeprowadzoną pod przykrywką Tymczasowego Rządu Lubelskiego, bezwolnego narzędzia w rękach sowieckich. [...] Walki z sowietami nie chcemy prowadzić, ale nigdy nie zgodzimy się na inne życie, jak tylko w całkowicie suwerennym, niepodległym i sprawiedliwie urządzonym społecznie Państwie Polskim. Obecne zwycięstwo sowieckie nie kończy wojny. Nie wolno nam ani na chwilę tracić wiary, że wojna ta skończyć się może jedynie zwycięstwem słusznej Sprawy, triumfem dobra nad złem, wolności nad niewolnictwem". https://dzieje.pl/aktualnosci/rozwiazanie-armii-krajowej
PajacNaCokoleOwiniętyTaśmąPamięciToaletowej2019.08.2 8:36
Krakowski pomnikomaniak Bukowski. Naczelny Kombatant Kraju. Dyżurny Akowiec Niezłomny. Najprawdziwszy Wyklęty Polski. Ostatni Rycerz Niepokalany Spod Grunwaldu. Najbardziej Wygadany Cichociemny Powojenny. Ogólnie - nic nie znaczący człeczyna łasy na zaszczyty i tytuły, które gromadzi na trupach i niedobitkach rzeczywistych Ludzi Walki i Honoru.