Jerzy Bukowski: Perfidne kłamstwa Moskwy. Nie było żadnego wyzwolenia - zdjęcie
18.01.20, 10:55Screenshot Youtube - ipn kraków

Jerzy Bukowski: Perfidne kłamstwa Moskwy. Nie było żadnego wyzwolenia

13

Nie było żadnego wyzwolenia

W obliczu kolejnej fali perfidnych kłamstw wypowiadanych w Moskwie na temat najnowszych dziejów Europy, a w szczególności domniemanej współodpowiedzialności Polski za wybuch II wojny światowej i rzekomego wyzwolenia naszego kraju przez Armię Czerwoną, pragnę krótko odnieść się tylko do tej drugiej sprawy, ponieważ w pierwszej zdecydowany, merytoryczny odpór dało już rosyjskim fałszerzom historii z prezydentem Władimirem Putinem na czele wielu naszych czołowych polityków oraz wybitnych naukowców.

W latach 1944-45 nie było żadnego wyzwolenia, lecz zastąpienie jednego okupanta przez drugiego. Owszem, Sowieci przegnali Niemców, ale potem sami zaczęli rządzić Polską, oczywiście przy pomocy rodzimych zdrajców.

W cywilizowanym świecie wyzwolenie jakiegoś kraju przez sojusznicze armie oznacza przywrócenie w nim status quo ante bellum, co nie miało miejsca w żadnym państwie środkowej Europy opanowanym przez Armię Czerwoną, a następnie w pełni podporządkowanym Kremlowi pod względem politycznym, militarnym, gospodarczym i każdym innym.

Taką prawdę historyczną powinniśmy upubliczniać na całym świecie, podobnie jak w kwestii przyczyn wybuchu II wojny światowej, której zarzewiem stał się w sierpniu 1939 roku pakt Ribbentrop-Mołotow z dołączonym do niego tajnym protokołem określającym podział Polski między dwóch okupantów oraz strefy ich wpływów w środkowo-wschodniej części naszego kontynentu.

Jerzy Bukowski

Komentarze (13):

mieszko2020.01.19 8:24
Dzisiejsza wschodnia granica Polski to granica wytyczona przez Stalina i Hitlera w pakcie Ribbentrop Mołotow. Brrr!!! Obecność Amerykanów tutaj konieczna, żeby naszym odwiecznym "przyjaciołom" nie zechciało się powrócić do przeszłości
wystraczy troche poczytac2020.01.18 13:55
Od zakonczenia wojny wyszlo doslownie tysiace publikacji, wystarczy pojsc do ktorejs z ksiegarni Weltbild Publishing w Niemczech zeby zobaczyc, ze na temat Holocaust jest wiecej publikacji niz np. historii Anglii. Nic nikomu nie trzeba udowadniac kto ponosi wine z wybuch wojny, jest oczywistym, ze to byl Stalin i Htler. Ale nie nalezy zapominac, ze najwiecej mundurow niemieckich oprocz Niemcow nosili obywatele Rosji sowieckiej; Rosjanie, Bialorusini, Ukraincy, z Krajow Baltyckich nawet Kalmuki. W sumie to okolo 3 milionow. W Polsce byly przypadki zabojstw Zydow, wydawania ich w rece niemieckie - nikt tego faktu nie ukrywa. Byly to wypadki jednostkowe a w zadnym wypadku masowe jak to bylo np. we Francji, Holandii. Niech sie ciebie "Stachu" zapytam czy nie nalezales do TPPR-u, ZMS-u i kto wie czy nie do PZPR-u zeby sobie zapewnic stanowisko, prace, przydzial na mieszkanie, itp. Jezeli nie ty to twoi rodzice. To tez kolaboracja, to tez niszczenie innego czlowieka wlasnym skorumpowaniem. Zatem ostroznie z tymi na slepo rzucanymi oskarzeniami. To co Kreml wyprawia jest idiotyczne - widac takich maja "decydentow" - idiotow. Maja swieto narodowe z okazji "opuszczenia" Moskwy przez Polakow (dlaczego nie Francuzow?) a teraz wiwatowali z okazji "wyzwolenia" Warszawy. Nazywa to sie kompleks nizszosci wobec Polski i Polakow.
Matwiej Bej2020.01.18 12:26
Kłamiesz Jerzy. Zapytaj Byłych Więźniów Obozów ,czy dla Nich był;o to Wyzwolenie?
MAVERICK JONASIK2020.01.18 12:22
Najgorsze jest to, że np. pan Kaczyński odebrał edukację w czasie radzieckiej okupacji. A okupant nie edukował swoich wrogów, szczególnie na poziomie uniwersyteckim. Jak to możliwe, że teraz nie siedzi za oczywistą kolaborację? Gdzie dekomunizacja?
janstan2020.01.18 14:12
Zależy , gdzie się studiowało; na Politechnice Gdańskiej wprowadzono, na początku 70-tych, pojęcie konwergencji systemów ekonomicznych, przebąkując o upadku socjalizmu.
KOSTEK2020.01.18 12:15
Powracający regularnie zajadły spór o to, czy było wyzwolenie, czy go nie było nie ma większego sensu, gdyż jest tylko sporem o znaczenie słów, a nie o fakty. Tak samo można się spierać, czy ktoś, kto ma 10 włosów jest łysy, czy jeszcze nie jest. Faktem jest, że sowieci przepędzili z Polski Niemców, ale wolności nam nie przynieśli, bo sami jej nie mieli.Faktem jest też, że żaden z zachodnich aliantów, którzy prawdziwie wyzwalali okupowane przez Niemców kraje, nie chciał wyzwalać Polski. Faktem jest poza tym, że okupacja sowiecka, co by nawet najgorszego o niej powiedzieć, ma się tak do okupacji niemieckiej jak dzień do nocy. Faktem jest również, że w żadnym byłym kraju komunistycznym, spór o wyzwolenie nie jest tak zajadły i nie wpływa tak destrukcyjnie na bieżącą politykę. Stanowisko w tym sporze nie jest tam probierzem patriotyzm. Dzieki temu kraje te mają w miarę poprawne stosunki z Rosją, nie są przez Rosję atakowane i rozgrywane na arenie międzynarodowej. Szkoda, że w Polsce się to nie udaje.
wujek dobra rada2020.01.18 11:43
Co te idioty wypisuja? To jest zupelnie nielogiczne.Armia Czerwona nie przyniosla Polsce wyzwolenia? Tylko co? Spytajcie sie barany, Zydow, co oni maja do powiedzenia. Dla nich to bylo zbawienie, nowe narodzenie. Cierpien Polakow nie mozna nawet porownac z losem Zydow, to prawda, ale tez wielu Polakow szlo na smierc i wmawianie im, ze nadejscie Armii sowieckiej nic dla nich nie znaczylo, czy nie wyzwolilo ich od hitlerowskiego terroru, to jak zadanie im ciosu w twarz. To co sie pozniej stalo, to inna rzecz, ale nie kto inny tylko zachodnie mocarstwa oddaly nas w radziecka strefe wplywow. Zreszta ZSRR wyzwolil Polske za cene zycia setek tysiecy radzieckich zolnierzy. Trudno oczekiwac, by nie spodziewal sie zadnych politycznych rekompensat za zlozona przez nich danine krwi.
StanPio2020.01.18 12:19
Kilku ludobójców ludojadów oskarża się wzajemnie o kanibalizm albo goibalizm.
taro2020.01.18 13:09
,,glupis tomus,,- tekst czeresniaka,jak ulal pasuje do ciebie. Co interesuja mnie w Polsce zydzi? Wykop z ziemi tych wszystkich Polakow, ktorych bandyci sowieccy zameczyli, rozstrzelali, wepchhneli im w usta gips z trocinami,by nie krzyczeli przed i podczas egzekucji podrzynania gardel. Powiedz to kosciom tych, ktorzy zostali wywiezieni przez sowietow na pewna smierc,by zostali utopieni,zaglodzeni, wykonczeni psychicznie,fizycznie,by zamarzli. Powiedz to tym wszystkim,ktore zostaly zgwalcone,a potem zdzgane bagnetem. Wielu ich zginelo na polskiej ziemi, ale jeszcze wiecej zdechlo przez ichnich bandytow w stopniach generalskic,jak zukow,koniew, ktorzy robili pomiedzy soba zawody sportowe,by przypodobac sie bandycie stalinowi. Ale do sedna sprawy, policz najpier te ofiare zlozona przez Polakow, cywili i zolniezy, ktorym zycie zostalo odebrane w haniebny,zdradziecki sposob, a jest ich kilka milionow z czasu wrzesien 1939-czerwiec 1941,jak i kwiecien 1944-1953.
anonim2020.01.18 11:34
– Jestem prezydentem Rzeczypospolitej i powiem bardzo mocno: nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy – tymi słowami Andrzej Duda skomentował próby blokowania reformy polskiego sądownictwa z zagranicy BRAWO ANDRZEJ DUDA !! MASZ MÓJ GŁOS !!!!
cenisz dobre dziennikarstwo?2020.01.18 11:16
Ale jeśli chodzi o "starszych braci w wierze" to już wolicie dmuchać na zimne, nie podskakiwać i grzecznie świętujecie "wyzwolenie byłego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau". https://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/75-rocznica-wyzwolenia-bylego-obozu-auschwitzbirkenau-uroczystosci-w-polsce-i-jerozolimie/46018696 Wszędzie w waszych przekaziorach konsekwentnie mowa o wyzwoleniu obozu.
janstan2020.01.18 14:03
W obozie było półnapół Zydów i nieżydów.
man.of.Stagira2020.01.18 10:59
Faktem jest, że Pan Tusk robił Doktora Laska Panu Putinowi przez kilkanaście miesięcy trwania tzw. 'Komisji Laska'. Tej HAŃBY domowej n i k t Wam kocmołuchy od Kopacz z PO-KO nie odbierze. Nawet c e n z o r fronda.pl . tyle PS tak się robi Laska Putinowi: https://web.archive.org/web/20151120091948/http://www.faktysmolensk.gov.pl/