Jerzy Bukowski: Niepoważna opozycja - zdjęcie
13.04.20, 12:20Fot. Platforma Obywatelska via Flickr, CC 0

Jerzy Bukowski: Niepoważna opozycja

9

Niepoważna opozycja

Z ogromnym rozbawieniem wysłuchuję kolejnych wypowiedzi kandydatów na Prezydenta RP. Od chwili ogłoszenia, że glosowanie odbędzie się metodą korespondencyjną wykonują oni manewr, który jeden z moich przyjaciół zwykł nazywać „stójką na dwunastnicy”.

Gromko nawołują do bojkotu wyborów, ale nikt z nich nie wycofał się z wyścigu o najwyższy urząd, co byłoby przecież naturalną konsekwencją takiego apelu. Krytykując nietypową metodę głosowania zastanawiają się, czy nie mieliby jednak szansy na przejście do drugiej tury. Pryncypialnie potępiając obóz rządzący kombinują na boku, jak zdystansować rywali i w dodatku obciążyć ich winą za to, że nie doszło do powszechnego bojkotu.

Nawet w tak ważnej i wydawałoby się w naturalny sposób jednoczącej opozycję sprawie nie jest ona w stanie wypracować jednolitego stanowiska. Czy można ją więc traktować poważnie?

Jerzy Bukowski

 

Komentarze (9):

krakus2020.04.13 16:20
Komuchy z PiS gdzieś mają prawo oraz zdrowie i dobrobyt obywateli...
Nina2020.04.13 16:19
Ta epidemia dobitnie pokazała nieudolność rządu na wielu płaszczyznach... tylko w demolowaniu kraju i okradaniu Polaków są nie do pobicia.
anonim2020.04.13 16:18
Nawet w Święta Bukowski tylko potrafi pluć jadem jednocześnie się kompromitując...
Mirek2020.04.13 15:47
Problem totalnej opozycji polega głównie na tym że nie posiadają oni żadnego programu dla Polski ....żadnego !!! . Jedynym ich "programem" przez 8 lat ich rządów było ZŁODZIEJSTWO I ŁGARSTWO !!! . Na podstawie tego "programu" okradli Polskę na 600 miliardów złotych !!! . Dzisiaj chcą PiS odsunąć od władzy bo nie mają co rabować i grozi im rozpad i niebyt . I druga sprawa . Do wyborów prezydenckich wystawili Kidawę która jest jednym wielkim nieszczęściem co oni sami dostrzegają i gdyby została prezydentem byłaby pośmiewiskiem na cały świat . Dlatego robią wszystko aby przesunąć wybory prezydenckie aby mieli możliwość dokonania zmiany kandydata . A wszystko to robota Schetyny [to on ją zarekomendował] który przecież nie jest aż tak głupi aby nie zdawać sobie sprawy z poziomu intelektualnego Kidawy .
Walter2020.04.13 14:16
Tytuł artykułu "niepoważna opozycja" sprowokował mnie do napisania komentarza. Andrzej Duda wielokrotnie złamał konstytucję, jest posłusznym wykonawcą poleceń Jarosława Kaczyńskiego, 2 mld zł z budżetu państwa przeznaczył na swoją kampanię wyborczą, chce wymusić przeprowadzenie wyborów prezydenckich w maju, w czasie pandemii koronawirusa, kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Za kilka miesięcy będzie głęboka recesja gospodarcza i jego szanse na reelekcję znacząco spadną. Kto tu jest niepoważny?
Zyta2020.04.14 11:27
Ty jesteś niepoważny, jak chcesz głosuj sobie na Kidawy, Biedronie i inne Hołowczyce. Może jeszcze powołasz się na Konstytucję.
Senior2020.04.13 13:31
Czy totalsi z targowicy cierpią na cieżką postać schizofreni?Z jednej strony ze względu na kompromitujące icj sondaże a nie w trosce o życie i zdrowie Polaków wściekle wyją o zmianę terminu wyborów.Gdy rządzący wystąpili z taką propozycją, to totalna targowica , która wszystko neguje , również zanegowała nowy termin wyborów, którego ponoć chce. MKB ponoć zrezygnowała z wyborów, a każdego dnia wściekle jak kundel ujada w mediach? Normalne czy chore? Czy wybory są przymusem, czy przywilejem dla wyborców? Czy ktoś kogoś zmusza do nich? Po co to wściekłe wycie i szczekanie dziczy?
Sex Randki Online2020.04.13 13:18
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na http://www.xlove.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już dziś!
MT(*)2020.04.13 12:43
Kontrkandydaci Andrzeja Dudy to paranoicy. Zamiast nawoływania do bojkotu wyborów powinni się po kolei wycofywać i publicznie przy tym głosić, że robią tak, ponieważ nie chcą narażać wyborców na niebezpieczeństwo. Uczestnicząc nadal w prezydenckim wyścigu ci paranoiczni kandydaci przeczą, że wybory korespondencyjne są niebezpieczne. Zwykli ludzie widzą, że ci kandydaci to paranoicy, paranoicy zaś nigdy nie dostrzegają swojej choroby. Ba, jest im w tej chorobie całkiem przyjemnie. No to już bardzo dobrze wiemy jakie są zagrożenia dla najwyższego urzędu w RP.