Jedwabne. Kto zabił Żydów? Prof. Chodakiwicz vs. dr Leszczyński - zdjęcie
23.03.20, 14:25

Jedwabne. Kto zabił Żydów? Prof. Chodakiwicz vs. dr Leszczyński

43

Komentarze (43):

Ben2020.07.30 18:59
Dlaczego nie dokończono prac wykopaliskowych - czy w Polsce nie podejmujemy suwerennych decyzji ?Jakiekolwiek będą wyniki to i tak położą kres spekulacjom książkowym skrajnie nieprzyjaznym Polsce "historykom " !
Foster2020.03.23 21:40
A Wy jeszcze o tym. Przecież to już dawno zostało wyjaśnione. Zapraszam do IPN.
ZERR02020.03.23 22:03
Nic nie zostało wyjaśnione, a wypociny z IPN pełne są antypolskich łgarstw. Papier wszystko wytrzyma, wystarczy klepać w klawisze.
MaxFiend2020.03.24 10:15
Ustalenia śledztwa możesz zaskarżyć prywatnie i zarzucić im kłamstwo o ile masz jakiekolwiek niepodważalne dowody. Do dzieła! Na co czekasz? :-D
tommy2020.03.24 23:39
Żeby zaskarżyć wyniki śledztwa należy mieć oficjalny dokument. Czy został on upubliczniony czy zostały podane wypociny innych osób. Proszę pisać merytorycznie a nie jak gimnazjalista można zaskarżyć tak było bo prawdę mówi tylko ten jeden jedyny. Prawda zawsze leży po środku a twierdzenie że podczas wojny zabijano tylko jednych co jest udowadnianie takimi incydentami świadczy o głupocie tak twierdzących. IPN ustala zawsze wersję zaaprobowana przez wybranych, co zostało udowodnione próba wprowadzenia ustawy przez niż zresztą zaaprobowane. Dlaczego nikt nie zacznie się zastanawiać dlaczego do tego doszło ze strony niemieckiej? Niestety niewygodne pytanie nie znajduje wytłumaczenia w słowach "bo się dziwnie ubierali", "nie asymilowali się". Nie da się ukryć że jakby Polska i Polacy byli tacy anty to tyłu osób z narodu wybranego by się u nas nie znalazło szczególnie po pogromach w innych krajach Europy. Niestety najlepiej przekręcać historie po swojemu.
O2020.03.23 20:05
Z komunistami nie moze byc zadnej dyskusji,bo oni nas morduja,i zamordowali juz kilka milionow Polakow. Owszem,mozna przygotowac sie do aktywnej samoobrony,ale dyskutowac,nigdy,sorki.
to both dicks.2020.03.23 18:26
Do "prokuratorów" na forum: Max i bezlitosny. Musicie odróżniać obywateli polskich od Polaków etnicznych. Polska przedwojenna miała 10 milionów mniejszości etnicznych, obywateli Polski. Jeszcze nikt nie ustalił czy zbrodniarzami byli etniczni Polacy czy obywatele polscy pochodzenia np. białoruskiego, litewskiego czy nawet może zaplątał się jakiś "fokstrot" czyli volksdeutsche.
Aryjczyk2020.03.23 17:23
Oczywiście niemieckie Einsatzgruppen. Teraz widać, że szkoda niestety, że to nie my.
jaje2020.03.23 16:42
tzw dr leszczyński od przekręcania i modyfikowania faktów
bezlitosny internauta2020.03.23 16:01
Polacy i tyle.
Michał Jan2020.03.23 19:29
Ciekawe zatem, dlaczego właściciele stodoły nie domagali się odszkodowania za jej spalenie?
pyrkawa2020.03.23 15:52
Wiadomo kto zabił Polaków w stole w Bardeleben !!
MaxFiend2020.03.23 15:37
IPN już to ponad wszelką wątpliwość ustalił.
Michał Jan2020.03.23 19:27
Jak widać, nie ponad wszelką.
MaxFiend2020.03.23 22:27
Fakt, płaskoziemców też nic nie przekonuje :-D
Reytan2020.03.23 19:58
Max Fiend to stary prowokator komunistyczny,i zwykla swinia.
MaxFiend2020.03.24 8:25
Powiedział arcywieprz Reytan :-D
nienawiść z powietrza się nie bierze2020.03.23 15:10
Kto zabił Żydów? To samo i ci sami co wszędzie, zgodnie z powiedzeniem: "What goes around comes around" albo "Be nice to people on your way up. You’ll meet them on your way down." Żydzi porodzeni w USA po wojnie zrozumieli to. Nie spotkasz pomiędzy nimi szmondaków typu Woleński, Hartman, Gross, Grabowski ... Tak, tak .. obojetność, arogancja, nielojalność, itp. kosztuje.
Adrian2020.03.23 17:51
Polakow z Wolynia tez to dotyczy?
nie przestawaj w wysilkach2020.03.23 18:15
Jestes "Piotrus" na dobrej drodze byc imbecylem tego forum na miare takich "asow" jak "Leszek" Keller, Stachu, Albert, Nowak, itp.
ceramik2020.03.23 15:04
''Kto zabił Żydów?'' Jak to? Ktoś zabił wszystkich żydów? O Adolfie.
man.of.Stagira2020.03.23 15:04
NIE t y l k o… NKWD . „DIAMENT znaleziony w popiele” – Warszawa 1995 - Copyright by Krzysztof Kąkolewski (Dokument o najszlachetniejszym bohaterze powieści Jerzego Andrzejewskiego „Popiół i diament” (postać Szczuki) a właściwie o jego pierwowzorze historycznym oraz o prawdziwym Maćku Chełmickim – który ...przeżył.) fragment nr 02 Cytat Wiedział o przygotowaniach do pogromu Żydów w Kielcach 4 lipca 1946 roku lub osobiście tymi przygotowaniami kierował. Trudno zarzucić mu dowodzenie atakiem na dom żydowski przy Plantach w Kielcach, ponieważ kwestia dowodzenia nie została rozwikłana. Do akcji różne pododdziały wchodziły oddzielnie – nie zrobił jednak nic, by je powstrzymać przed zbrodniami i rabunkiem, a przebiegowi walki (Żydzi także strzelali) przyglądał się przez lornetkę. Po krótkim uwięzieniu, uniewinniony, awansował. Historia udziału Władysława S. i innych wyższych oficerów z resortu MBP w przygotowaniu i nadzorowaniu przebiegu pogromu to osobna sprawa. Władysław S. był oddany partii jak może nikt z polskich komunistów średniego szczebla, przepojony nienawiścią klasową do inteligencji, właścicieli ziemskich, burżuazji, Kościoła, księży i Żydów (jako student więzienny Marksa nadawał Żydom automatycznie tzw. treść klasową uznając ich za wyzyskiwaczy). Był –w odróżnieniu od inteligenckich szczytów KPP –plebejuszem. Wyczuwał, gdy doszło do sojuszu niemiecko-sowieckiego, że hitlerowcy w swojej masie są plebsem, nosicielami populistycznej, zrównującej, niwelującej społeczeństwo idei. Bez jego zgody byli członkowie KPP nie mogliby się zbierać w siedzibie Gestapo w stolicy dystryktu radomskiego (obejmującego dawne województwo kieleckie) w roku 1940 i pobierać zapomogi w wysokości 20 Deutsche Mark. Ciąży na nim zarzut przekazywania list oficerów WP którzy ukrywali się przed niewolą, a potem nazwisk członków ZWZ AK do Gestapo. Cała grupa komunistów w dystrykcie radomskim otrzymała od Władysława S. rozkaz współpracy z Gestapo, nawet po wybuchu wojny niemiecko-sowieckiej, w celu demaskowania ZWZ-AK przed Gestapo.” Koniec cytatu (ciąg dalszy nastąpi) .
Elektor2020.03.23 15:01
No cóż. Przypomnijmy kto wstrzymał prace ekshumacyjne w Jedwabnem kiedy na jaw zaczęły wychodzić niewygodne dla Żydów fakty. Taaaaa, właśnie on. Nieżyjący niestety już Lech Kaczyński ratował żydom pośladki i zabronił dalszych prac. Nieprzypadkowo żydzi ciepło o nim zawsze mówili, trzymał z nimi a nie z Polakami. Wiemy o tym, wszak to on też złożył uroczyście podpis pod Traktatem Lizbońskim. Zapewne pisowcy odkręcą kota ogonem mówiąc że owszem podpisał ale się nie cieszył, ale to tak jakby powiedzieli że owszem wódkę pił z Kiszczakiem ale nie zakąszał:)
Krysia 2020.03.23 16:32
sugeruje poczytac co sie dzialo jak Sp. Lech Kaczynski odmowil w pierwszej wersji podpisania Traktatu Lizbonskiego ...takiej nagonki i skowytu "wybiurczej" etc . nie pamietam ! Cala "elyta" wyla jak to ! dlaczego?! nie podpisuje ! A co do wstrzymania prac ekshumacyjnych w Jedwabnem to pelna zgoda ! - tutaj nie rozumiem jak mozna bylo wierzyc Zydom ! Sp. Prezydent L. Kaczynski dal sie ograc jak male dziecko ! Wierzyl na slowo Rabinowi ze nagonka na Polakow nie bedzie miala miejsca etc . A co dzisiaj mamy ? jaka wersje ? - zydowska ! Polacy strzelali i spalili stodole z Zydami w srodku ...
Elektor2020.03.23 20:29
Szanowna Pani Krysiu, nie muszę czytać bo doskonale to pamiętam! Tak było. Tyle że śp. L.K. stroił się w piórka obrońcy suwerenności, więc podpisywać nie powinien! Co do ogrania przy stodole w Jedwabnem tez się nie zgadzam, uważam, że normalnie krył swoich żydowskich funfli. Pozdrawiam.
stan2020.03.23 17:58
Zapomniałeś, kto nadzorował pracę archeologów? Właśnie ten kłamca Schudrich (obecnie rabin Polski), Wówczas obywatel USA. Rządy sprawowały komuchy z SLD, a Kaczyński naciskany przez rząd, jako minister sprawiedliwości - wydał taką decyzję, niestety.Nie wiem kto tu ponosi największą winę - międzynarodowe żydostwo z Schudrichem , jako ich reprezentantem, rząd SLD, prezydent Kwaśniewski czy Kaczyński. Może TY wiesz?
Elektor2020.03.23 20:13
Można spodziewać się takich właśnie odpowiedzi. Typowo pisowskie odwracanie kota ogonem. Inni kolaborowali, pisowcy owszem brali udział ale nie fraternizowali się. Inni zdradzali, pisowcy może owszem, byli tam, ale niechętnie, byli bo musieli. Inni owszem chlali wódę z Kiszczakiem, śp. Lechu może i owszem wychylił jednego czy dwa, ale niechętnie, nie zakąszał, nie popijał i w ogóle mu nie smakowało, najchętniej by nie pił, no ale go zmusili. Wyście są udani. Otóż jestem przekonany, a wynika to z wieloletnich obserwacji, że obecni pisowcy to aktywni współpracownicy układu PO+SLD+PSL+ PiS. To jedna banda żerująca na Polakach. W zamian za utrzymanie swoich miejsc przy korycie gotowa do kolaboracji z każdym kto im w tym pomoże. A że najmniej pomagają Polacy to i niezbyt się nami przejmują.
TOPEK2020.03.23 14:58
Czy nie prościej powiedzieć że większość Polków z tych miasteczek chętnie mordowało Żydów za przyzwoleniem Niemców i zrzucić z siebie tą haniebną część historii i przeprosić Żydów, ale nie bo PiSdzielce nie mają honoru tak jak wasz zakłamany PREZES który wam wmawia swoje paranoje na temat Smoleńska, Wałęsy, Niemców którzy nas rzekomo wykorzystują, szlachetności wszystkich AKowców, złej Unii która nas prześladuje w sprawie sądów, Tuska który działa na korzyść Niemiec, markety które niszczą małe sklepy przecież ten człowiek jest chory a was ciągnie za sobą
Dell2020.03.23 15:29
"przeprosić Żydów" O ile mnie pamięć nie myli to niejaki Aleksander Kwaśniewski przepraszał za to. Przepraszał choć do dziś dnia nie wiadomo jak było naprawdę. Ekshumacje, które mogły rzucić światło na to co się stało zostały zablokowane. Twierdzono wtedy, że prawo żydowskie nie pozwala na ekshumacje, że miejsce zabójstwa jest jak cmentarz - nienaruszalne. Niedawno ten, który wtedy tak twierdził Schudrich powiedział, że to łgarstwo bo prawo żydowskie nakazuje wydobyć ciało pogrzebane poza cmentarzem tak szybko jak to możliwe i pochować je na cmentarzu... Jeśli wszystko jest jasne i mamy za co przepraszać to po co te krętactwa?
Topek2020.03.23 16:12
Ekshumacje przecież nie udowodnią kto zamordował jedynie mogą pokazać skalę tych mordów, nie wiem czy oglądałeś ten film o ekshumacjach 45 min.
stan2020.03.23 17:52
Właśnie ten Schudrich, amerykański zyd, uzyskał polskie obywatelstwo i nadzorował ekshumację w Jedwabnem, kontaktując się wielokrotnie z żydami i utrudniając pracę archeologom, aż wreszcie, gdy znaleziono łuskę z niemieckiej broni - zadecydował o przerwaniu ekshumacji, twierdząc, że takie jest żydowskie prawo. Z tego, co napisałeś wynika, że to oszust, jakich mało. Niestety, takie mieliśmy wówczas władze - ale mało kto już pamięta o tym - popierają wciąż Lewactwo.
Dell2020.03.23 15:37
Tych Żydów w Jedwabnem, drogi "Topku" zabiła nienawiść. Dokładnie taka jak Twoja. Ta, która wylewa się z twoich "komentarzy" pod adresem jak to ujmujesz "PiSdzielców". Najświętsza Mario Panno zechciej dopomóc temu kto podpisuje się tu "Topek" aby potrafił zrozumieć, że nienawiść, która go przepełnia może dać tylko złe owoce. Pomóż mu zrozumieć, że zło, tak jak dobro, wraca do tego który je czyni. Ochroń "Topka" przed owocami jego własnej nienawiści. Ochroń tych, których nienawidzi "Topek" przed owocami jego nienawiści. Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.
Grizzly2020.03.23 15:39
... bo topek to psi uj UBecki!
Reytan2020.03.23 19:54
Zydokomuna ZAWSZE klamie. Topek prowokator antypolski i zwyczajna swinia.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.23 14:53
Debata jest warta obejrzenia.
Tomek2020.03.23 14:45
Kto zabił Żydów będzie wiadomo po ekshumacjach. Natomiast wiadomo kto zabił Polaków w Nalibokach i Koniuchach.
Vip Randki kamerki pokazy skype!2020.03.23 14:41
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
marek2020.03.23 15:12
troll haker
W.........2020.03.24 4:03
Vip- ie wypchaj się sianem..... sutenerze! Poszedł stąd na swoje fora ! Smierdzi na odległość! Taki miły,jak ty "du.....ge....ju,........lejący nienawiścią?
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.23 14:35
Jedwabne. Kto zabił Żydów? Koronawirus?
Marian2020.03.23 14:40
Trzeba przestrzegać higieny a z tym u żydów najlepiej nie bylo.
A kiedy Marian ze schodów spadł2020.03.23 15:12
Pier­dolisz bzdury.
bezlitosny internauta2020.03.23 16:02
Rozumiem, że argument o nadzwyczajności zaleceń higienicznych ze Starego Testamentu aktualny jest tylko w przypadku dialogów z ateistami?