Prezydent Federacji Rosyjskiej podpisał dekret o celach rozwoju Rosji do 2030 r. Dekret kładzie główny nacisk na to, aby życie obywateli Rosji było poprawione. Zakłada to poprawę warunków mieszkaniowych  dla wielu milionów rodzin oraz kosztowne inwestycje budowlane.

Władimir Putin prowadzi politykę, która przez zdecydowaną większość uznawana jest za złą i autorytarną. Jak na rządy Putina patrzą zwykli Rosjanie? Plany rosyjskie są ambitne, ale bardzo często mówi się o tym jak kiepsko żyje się obywatelom rosyjskim, zwłaszcza patrząc na fakt jak ten kraj jest bogaty np. w surowce.

Do polskich mediów bardzo rzadko docierają informację o tym jak w Rosji żyję się zwykłym obywatelom i rosyjskim rodzinom, a także o tym jak w kraju rządzonym przez Putina funkcjonuje polityka socjalna. Prezydent Putin chce zmniejszyć w swoim kraju poziom ubóstwa, a także za cel stawiają sobie Rosjanie wydłużenie średniej długości życia do 78 lat.

Rosjanie od dłuższego czasu zmagają się z złą polityką demograficzną prowadzoną przez wiele poprzednich lat. Rosja chce za kilka lat w czołówce krajów na świecie pod względem edukacji. Plany są ambitne, ale Rosja zmaga się obecnie z głębokim kryzysem spowodowanym pandemią. Putin robi co może, by utrzymać się u władzy.

Rr,radiomayak