Jak wygonić pogaństwo - zdjęcie
12.08.13, 08:25Święta Klara z Asyżu (fot. Wikipedia)

Jak wygonić pogaństwo

23

Skupieni na żywotach św. Franciszka, niekiedy nie pamiętamy o tym, że po jego śmierci Klara żyła jeszcze 27 lat. Za jej życia jej wspólnota naprawdę się rozrastała i prowadziła bogate życie modlitwy, szczególnie przed Najświętszym Sakramentem. Niestety, kościół św. Damiana, który położony był poza miastem, nie był bezpiecznym miejscem, zwłaszcza podczas wojny.

We wrześniu 1240 r. za panowania cesarza Fryderyka, w okolicy jej klasztoru stacjonowały najemne wojska, zarówno te cesarskie, jak i Saracenów. Saracenami w średniowieczu nazywano wszelkich wojowników przybyłych ze wschodu, także piratów muzułmańskich, którzy niekiedy zapuszczali się w głąb lądu, aby grabić miasta. Chyba właśnie taki oddział wtargnął na dziedziniec św. Damiana, na teren klasztoru, powodując wielkie przerażenie Sióstr.

Ich matka Klara jednak nie przestraszyła się. Była już wówczas w bardzo zaawansowanym wieku i schorowana. Siostry pomogły jej jakoś dostać się do drzwi klasztoru, gdzie Święta zaczęła się modlić trzymając w ręku puszkę z Najświętszym Sakramentem. Zaczęła mówić do Chrystusa:

- "Czyżby to była Twoja wola, Panie, wydać w ręce pogan bezbronne Twe służebnice, które wykarmiłam z miłości ku Tobie? Strzeż, Panie, te Twoje służebnice, błagam Cię o to, ponieważ w obecnej godzinie ja sama nie jestem zdolna ich uratować". Wówczas usłyszała z naczynia głos Chrystusa, podobny do głosu dziecka

- "Będę was zawsze strzegł".

Następnie Klara powiedziała:
- "Panie, jeśli jest takie Twoje upodobanie, ocal również to miasto, które z Twej łaski dostarcza nam środków do życia".

- "Będzie musiało wiele wycierpieć, ale przyjdę mu z pomocą i obroną". - odpowiedział jej Chrystus.

- Klara do Sióstr: "Zaprawdę powiadam wam, nie spotka was żadne zło, moje córki, ufajcie tylko Chrystusowi!" (w tym momencie Saraceni nie wiadomo z jakiego powodu uciekli). Na co Klara zawołała do Sióstr: "Moje drogie córki, dopóki będę żyła, wystrzegajcie się opowiadania komukolwiek o tym głosie".

na podstawie Żywotu św. Klary autorstwa Tomasza z Celano.

Maria Patynowska

Komentarze (23):

anonim2013.08.12 8:44
Walka z pogaństwem trwa nadal, obecnie tylko zamienili mundury na garnitury, aktualne zostało wezwanie UFAJCIE CHRYSTUSOWI a będzie Was strzegł!
anonim2013.08.12 9:41
Artur db No jasne dynastia Piastów narodowości chrześcijańskiej wytępiła Polan narodowości pogańskiej.... Genialny zaiste masz ogląd rzeczywistości, nawet nieświętej pamięci piogal, nie powstydziłby sie takich durnotek jakie Ty nam tutaj wypisujesz. :D
anonim2013.08.12 9:43
petras CK, sam Chrystus powiedział, że przynosi miecz na ziemię, to właśnie ten "miecz", który wdziera się między "dzieci, a rodziców", pogan i ochrzczonych.
anonim2013.08.12 10:42
Artur.db No jasne: dynastia Piastów narodowości chrześcijańskiej deportowała na Syberię wszystkich Polan narodowości pogańskiej. Teraz, po tysiącu latach jawnej niesprawiedliwości, trzeba naprawić krzywdy. Ńaleźy z powrotem przywieźć z Syberii plemię Polan narodowości pogańskiej i na nowo zaprowadzić sprawiedliwość dziejową. Jak chcesz, to ufundujemy Ci specjalny bilet na Syberię z odpowiednim pelnomocnictwem. Jedż chlopie na Syberię i bez Polan narodowości pogańskiej do Polski nawet nie wracaj. :D :D :D
anonim2013.08.12 10:52
Redhot Jasne! Pod Grunwaldem rycerstwo polskie śpiewało Bogurodzcę w wyniku szantażu. Gdyby śpiewało jakąś pieśń pogańską papieź osobiście przyjechałby do Krakowa i spaliłby natychmiast Jagiełłę na stosie. :D :D :D
anonim2013.08.12 11:28
Artur.db No właśnie mówię: zdradzieccy Piastowie zniszczyli tysiącletnią kulturę szlachetnych Polan i poddali ich wspaniałą, kwitnącą cywilizację destrukcyjnemu wplywowi greków,rzymian, niemców i przede wszystkim watykańczyków. To jest jasne jak słońce na Sacharze w samo poludnie. Ale dziecko, nie trać wiary! "Naukowcy" właśnie odkryli że w syberyjskich ostępach zachowały się jeszcze resztki szlachetnych polańskich pogan. Dlatego masz do spelnienia misję dziejową: przywrócić Polskę jej prawowitym właścicielom! :D :D :D
anonim2013.08.12 11:43
Artur.db No i zapomniałem o najwaźniejszym. Piastowie oprócz tego ze byli podlymi zdrajcami i zastraszonymi tchórzami to byli przede wszystkim strasznymi złodziejami. Oni po nocach włamywali się do świetnie zabezpieczonych kas pancernych, strzeżonych przez szlachetnych starożytnych i pogańskich oczywiście Polan, aby wykradać najcenniejsze polańskie święta pogańskie. Okropne to było. Ale Ty teraz to wszystko naprawisz! Dlatego mówię Ci chłopie: nie trać czasu i od razu ruszaj na Syberię! Jeżeli Ty nie naprawisz tej strasznej niesprawiedliwości dziejowej, to nikt tego nie dokona! :D :D :D
anonim2013.08.12 11:52
Redhot Jak masz pytanie do Matki Bożej, po czyjej Ona była stronie to zapytaj Jej sam. Ja zapytałem. Zrobilem to korespondencyjnie i dostałem odpowiedż. Ale niestety, nie mogę Ci zdradzić jej treści. Tajemnica korespondencji mnie obowiązuje. :D :D :D
anonim2013.08.12 12:27
Stop katofobii, Takim ludziom jak Redhot o żadną poważną odpowiedź nie chodzi. Im chodzi tylko i wyłącznie o drwiny i to właśnie ode mnie otrzymują. Cały "dowcip" polega na tym, ze oni chcą drwić z mojej wiary a wychodzi na to że to ja wystawiam na pośmiwisko ich głupotę. Pozdrawiam. :)
anonim2013.08.12 13:19
@petrasCK A kto powiedział, że konieczne trzeba być tolerancyjnym? Kto ci wmówił, że to ma być jakaś naczelna cnota? My katolicy nie mamy być tolerancyjni, my mamy być dobrzy i roztropni, a to z tolerancją niekoniecznie musi mieć coś wspólnego.
anonim2013.08.12 13:23
@Fascination GW publikuje to już od ponad 20 lat, gratuluję refleksu...
anonim2013.08.12 13:26
@Artur.db7 Chłopie! Dowaliłeś jak chory w kibel! Faktycznie, służba demonom to piękna historia i tradycja!
anonim2013.08.12 13:28
@Artur.db7 Chłopie! Dowaliłeś jak chory w kibel! Faktycznie, służba demonom to piękna historia i tradycja!
anonim2013.08.12 14:17
@trzeci_blizniak musisz kolego nieźle się szprycować, skoro wszystko ci się z narkotykami kojarzy...
anonim2013.08.12 15:31
Redhot Geniuszu intelektu tudzież Mistrzu Logiki. Pytasz mnie z całą powagą własnej niepowagi po czyjej stronie była Maryja w czasie bitwy pod Grunwaldem. Nie wiem czy nauczono Cię w szkole tego że ta bitwa odbyła się prawie pietnaście wieków po tym jak wedlugnCiebie Matka Chrystusa o ile w ogóle isrniała musiała definitywnie umrzeć. Zatem jeżeli Twoim celem nie są drwiny z tego czego sam nie znasz, nie doświadczasz i nie rozumiesz to pozostaje już tylko jedna możliwość: Twoim celem jest robienie durnia z samego siebie. Zadanie to wykonujesz z tym większą swadą im bardziej wydaje Ci się źe Twoje durnoware, pseudonaukowe a nawet pseudointelektualne argumenciki zrobią na średnio wykształconym katoliku jakieś wraźenie. Owszem one robią na nas kolosalne wrażenie: pokazują nam wszystkim bezmiar Twojej ignorancji, niewiedzy i głupoty. Takich durnowatych wpisów jak Twoje, artura.db czy pietrasa w całym internecie nikt chyba by nie znalazl. Na frondzie możemy "my wszyscy" podziwiać tę Waszą durnotę w całej okazałości. Pozdrawiam z niegasnącym "podziwem" oraz uczuciami szczerej wdzięczności.
anonim2013.08.12 15:38
Redhot Wybacz, zapomniałem jeszcze o jednym: :D :D :D A co mi tam, pójdę na całego: Buha ha ha !!!
anonim2013.08.12 16:14
Doprawdy jaki jest sens w niszczeniu i odbieraniu ludziom ich tradycji i wierzeń. "Wyganianie pogaństwa" jest jedną z najgorszych rzeczy jakie uczynił i wciąż czyni kościół.
anonim2013.08.12 16:49
Red Masz rację. Nie potrafię znieśc tego w jak koncertowy sposób robisz z siebie durnia. I dlatego dosłownie i w przenośni zwijam sie i pękam ze śmiechu. Ty chcesz pajacu jeden rozmawiać ze mną i walczyć na argumenty?! Chlopie! Ty trzech zdań z sensem sklecić nie umiesz, z katolicyzmu czy z chrześcijaństwa rozumiesz tyle co ptasi móżdżek potrafi zrozumieć z rachunku różniczkowego i Ty chcesz żebym ja z Toba powaźnie na argumenty rozmawiał? Pajacu jeden! Z takich jak Ty to ja mam zwykle najpierw niezły ubaw a potem pozwalam im spokojnie splynąć z wartkim strumieniem wody w muszli klozetowej. O przepraszam śmieci to ja do muszli klozetowej nie wrzucam. Klozet sluży do poważniejszych celow. Takie śmieci jak Ty to ja sobie segreguję a potem oddaję do utylizacji firmom zajmującym się oczyszczaniem miasta. Jeny! Znowu mam atak! Ja mam z jakimiś Redem na argumenty rozmawiać !!! Buha ha ha !!!
anonim2013.08.12 16:58
Hed Jasne! Najgorsze w Kościele to jest niszczenie pogaństwa. To jest tak okropne prawie jak pedofilia i ludoźerstwo jakiego Kościół dopuszcza sie codziennie. Masz rację. Nie ma nic gorszego na świecie niź ten Kościół, zwlaszcza katolicki a Ty Tę nieznaną nikomu prawdę z naraźeniem własnego źycia wytrwale głosisz nie zwaźając na to źe kat Terlikowski juź drugie pudełko zapałek kupił aby niechybnie spalić Cie na jakimś stosie. Buh ha ha ha!!!
anonim2013.08.12 18:46
Co do pogaństwa w sensie islamu, to jest na nich też inny 'hak': W Trójcy Świętej islamu nie ma Chrystusa, jest Mahomet, ale 3cią osobą tej Trójcy jest ... Maryja. Wielu już pisało na ten temat (że min. Polska paradoksalnie ma szansę się uratować przed islamizacją właśnie dzięki kultowi maryjnemu). Jakby ktoś był zainteresowany czym Islam NIE jest (mianowicie NIE jest religią w potocznym rozumieniu tego słowa), odsyłam: http://www.fronda.pl/blogi/frontem-do-przodu/islam-chrzescijanstwo,34628.html lub do mądrzejszych ode mnie znawców Koranu: http://www.fronda.pl/blogi/de-profundis-clamavi-ad-te-domine/islam-przegrywa-z-rozumem,30257.html @ Gandalf - stary druh widzę nadal aktywny - cieszy oko każdy Twój komentarz, z Bogiem bracie :)
anonim2013.08.12 20:14
Red, Nienawiść? Z mojej strony? Jakaż ninawiść? Czy ja Ci kości łamię kołem? Gotuję Twoje źywe ciało w oleju? Albo chociażby standardowo palę Cię na stosie? Ależ skąd! Ja cały czas daję Ci do zrozumienia że ja Ciebie wręcz uwielbiam i kocham z całego serca! A Ty w zamian, nawet nie wiedząc o tym, sprawiasz mi ból cierpienie wręcz nie do wytrzymania. Każdy Twój wpis powoduje tak ostry skręt kiszek (które samoczynnie skręcają się pod wpływem paroksyzmów śmiechu) że ja, zdeklarowany katolik na poważnie rozważam możliwość eutanazji. Ale nie! Z miłości do Ciebie i Twoich przecudnych wpisów jestem w stanie znieść stokroć cięższe katusze! Zatem żyj chłopcze w pokoju i niech Cię "wena" twórcza nie opuszcza! Buha ... ! Ha...! Ha...!
anonim2013.08.12 20:17
Dirhavel Redowi podziękuj to Jego zasluga jest! Mało kto na Frondzie jest w stanie tak mnie "uaktywnić". :)
anonim2013.08.27 14:53
Katolicy chcą wygonić pogaństwo? Ależ to oznacza utratę jakichś 90 jak nie więcej procent obrzędowości kościelnej. Wszak katolicyzm jest nasączony pogaństwem niczym gąbka.