Jacek Saryusz-Wolski: Poparcie Tuska jak pocałunek śmierci. Liczę na ten efekt - zdjęcie
03.03.20, 09:40Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

Jacek Saryusz-Wolski: Poparcie Tuska jak pocałunek śmierci. Liczę na ten efekt

26

Twarz byłego szefa Rady Europejskiej widoczna jest spoza tych trzech kandydatur. Można powiedzieć, że Donald Tusk ma trzech kandydatów w zbliżających się wyborach: Małgorzatę Kidawę-Błońską, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona Hołownię” - powiedział europoseł Jacek Saryiusz-Wolski.

Jak dodał w rozmowie na antenie Polskiego Radia 24:

Liczę tutaj na efekt tzw. pocałunku śmierci, gdyż Tusk bardziej szkodzi, niż pomaga. Patrząc też na kampanię, chociażby kandydatki PO, można stwierdzić, że sama sobie wystarczająco przeszkadza”.

W rozmowie poruszony został także temat sytuacji politycznej w Europie. Mowiąc o coraz bliższej współpracy Francji, Niemiec oraz Rosji Saryiusz-Wolski stwierdził, że projekt tego typu osi rozsadza Europę, jest czynnikiem destabilizującym.

Polityk podkreślił, że pomysł takiego porozumienia daje Rosji instrument do dzielenia Europy i:

[…] wbija klin między Europejczyków a Stany Zjednoczone. Dramatycznie złym jest to, że istnieje próba wyłuskania Unii Europejskiej ze ścisłego sojuszu transatlantyckiego z USA. Bez Stanów UE jest bezbronna wobec rosyjskich zakusów”.

dam/polskieradio24.pl,Fronda.pl

Komentarze (26):

Kil.2020.03.4 2:19
Tusk do czego sie dotknął w PE, to zepsuł ! Ma do tego smykałkę ! Za Tuska był Brexit i za Tuska sprowadzenie imigrantów do Europy !
ee2020.03.4 10:19
trolus.. slabe. premii nie bedzie ; ]
Ludwik2020.03.3 19:24
Sprzedawczyk poucza ! Brawo Fronda za wwyszykiwanie autorytetów.Promujcie jeszcze Judasza wszak działał w interesie legalnej władzy.
2020.03.3 16:37
Idealnie opisał rządy PiS... kradzieże i destrukcja na każdym polu.
Adv2020.03.3 16:34
Kolejne brednie
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze 2020.03.3 16:13
Nie wyszedł numer z "filmami online" to teraz próbują Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji i jakieś mendy polsko-języczne wpuścić frajera w maliny inaczej. NIE DAJ SIĘ WROBIĆ W TE "ZARABIANIE". JEDYNI CO ZAROBIĄ TO ONI, A CIEBIE WYSZYKUJĄ NA DOBRE.
Poznaj tajniki jak Zarabiaja gwiazdy2020.03.3 16:10
Praca Zdalna - Nowy biznes online, Zarobki ponad 10.000zł miesięcznie, hit roku 2020, wysokie i stałe dochody, praca zdalna wystarczy smartfon lub laptop, teraz każdy może tak zarabiać, obecnie można zapisać się bezpłatnie i nauczyć inwestowania na stronie: -- -- https://inwestcrypto.com.pl
Saki Faki2020.03.3 13:25
Duda z UW, Gowin z platformy, Morawiecki doradca Tuska,przejęli wam ten cały PiS, przygotujcie się pomału na krytykę błędów i wypaczeń kaczyzmu:-)
katolik2020.03.3 12:57
dno popslsldwiosnamowoczesnahołow ulegną samozagładzie, bo zaciągnęli kare samoprzekleństwa za grzech społeczny Polaków
anonim2020.03.3 11:43
Ale kilka "piesków" na smyczy jeszcze prowadzi.
DEUS VULT2020.03.3 10:51
Saryusz-Wolski ex-członek PZPR, obecnie PIS
Przejechany na Pasach Ciężarny Gej2020.03.3 11:41
Z braku argumentów grzeb dalej w przeszłości. Cóż ci zostało? Może nawet natrafisz na znajomego kościelnego Saryusza-Wolskiego, który kradł forsę z tacy i kogoś, kto pokazał język jakiemuś rabinowi...
Dam2020.03.3 12:06
Jak partia ma w swoich hasłach wyborczych "dekomunizację" a sama ma wśród ważnych działaczy starych komuchów, to chyba kiepsko to wygląda? No chyba, że jesteś jednym z tych, co uważają, że "Piotrowicz miał piękną przeszłość".
jula2020.03.3 10:47
Śmietnik historii ten sam na którym Marcinkiewicz. Ten ostatni to bez szkoleń, pozer i erotoman, dlatego skutki dla kraju mniej bolesne. Tusk, szkolony przez zagraniczne partie uwierzył w swoje sprawstwo, nie był przypadkowym wyborem, postokrągłostołowy sprytny,wyzuty z wyższych wartości człowiek na miarę potrzeb jego mentorów.
Przejechany na Pasach Ciężarny Gej2020.03.3 10:19
20 i kilka procent poparcia dla Kidawy to przecież nie dla jej programu (bo go nie ma), intelektu (hi hi hi), tylko na złość dla PISu. PIS dał m. in. 500+, jest konsekwentny, wiarygodny itd. Wymieniać można długo. Ale cwaniacy stracili milion+ z wyłudzanego VATU, są zagrożeni na swych sędziowskich komunistycznych stołkach, szemrane interesy wychodzą na jaw, dawne układy pękają itp. Drą gębę o konstytucji, obronie demokracji, skarżą do Brukseli. A w rzeczywistości to fajdają w gacie ze strachu. Więc, z braku laku, wystawili na prezydenta taki manekin z kartką i popierają.
Adv2020.03.3 16:36
Ludzie prymitywni wszystko kupią... dobitnie widać to na Twoim przykładzie.
Przejechany na Pasach Ciężarny Gej2020.03.3 18:21
Porażająca siła Twojej argumentacji. Przy moim prymitywizmie musiałem ten wpis przeczytać 4 razy i dalej nic nie rozumiem.
bogdanus2020.03.3 10:04
To prawda, Tusk czego się nie dotknie to spieprzy.
Lewak2020.03.3 10:04
Jeden z reporterów pyta Sketynę, aby wymienił 3 - 4 największe sukcesy PO i co ta partia zrobiła dobrego dla Polski i Polaków w czasie ich 8 lat rządów ? Sketyna zamilkł, a potem ze spuszczoną głową długo się zastanawiał, ale nic nie wymyślił ! Obok stojący członkowie PO mieli miny sra-jącego kota na pustyni. A przecież to takie łatwe panie Sketyna: - podwyższenie wieku emerytalnego wszystkim do 67 lat, -tylko w ciągu 3 dni ukradliśmy Polakom 153 MLD zł z OFE beszczeszcząc Konstytucję, - pozwoliliśmy mafiom watowskim wykraść 260 MLD zł z budżetu państwa, - ok. 42 afery korupcyjne i złodziejskie na wiele MLD zł. Podnoszenie podatków, wyrzucanie Polaków z mieszkań (złodziejska reprywatyzacja), ograbianie Polaków z ich oszczędności (Amber Gold, GetBack), itd, itp, itd. https://dorzeczy.pl/kraj/62353/Schetyna-uslyszal-pytanie-o-sukcesy-rzadow-PO-i-zaniemowil-To-nagranie-podbija-siec.html
JONASIK2020.03.3 10:03
Przyznam, że jeszcze się nigdy tak nie cieszyłem tym co zrobił Tusk ! Tym, że wygrał wybory na szefa europejskiej partii szmatławców EPL . Walka była bardzo zacięta. Kilkoro europejskich tchórzy podkuliło ogony i paszło w las, a na polu walki pozostał ON - król Europy - polski tchórz, który wygrał bezkonkurencyjnie w wys. 93% oddanych głosów ! Ja pie-rd-olę, ależ lewacka pato-logia !!! Jestem taki szczęśliwy jak nigdy dotąd, że ten Niemiec, który wykrzykiwał, że Polskość to nienormalność, który ma krew na rękach 96 zamordowanych pod Smoleńskiem, który żółwikami dziękował Putinowi za "załatwienie sprawy", który udu-pił tysiące Polaków wiedząc, że Amber Gold to lipa, który kradł lub pozwalał kraść 156 MLD zł z OFE i ponad 240 MLD zł z WAT, który jest odpowiedzialny za mafie reprywatyzacyjne hulające po dużych polskich miastach i za dziesiątki afer korupcyjnych - i mógłbym tu wymieniać jeszcze długo ........., już NIGDY nie wróci do Polski, że już nigdy nie będę musiał oglądać jego fałszywej, faszy-stowskiej, paralitycznej gęby !!! Wzywamy Orbana do jak najszybszego opuszczenia tej lewackiej organizacji - bo wstyd !!!
Kil.2020.03.4 2:25
Niech wraca do Kraju , ale do Celi+
Elektor2020.03.3 10:01
Tak właśnie postępuje tchórz !!! Tusk wyjechał za granicę i po 2 kadencjach króla Europy miał super okazję wrócić na białym koniu i wźiąć udział w wyborach prezydenckich, ale ?! S T C H ó R Z Y Ł !!!................. , bo wystraszył się Andrzeja Dudy – obecnego prezydenta ! A przy tym zdradził wszystkich PO-paprańców, zdradził całą kastę nadzwyczajną, zdradził Putina i Merkel, zdradził byłych funkcjonariuszy milicji i SB, byłych członków PZPR, celebrytów, aktorów, urządników w dużych miastach, itd, itp, itd. I co teraz ?! Teraz siedzi w EPL jak pies w budzie i co jakiś czas wychyla łeb i wyje, i nawołuje zdradzonych do protestów, do ulicy i zagranicy. Po prostu – z nienawiści pragnie zemsty !!!
Leszek2020.03.3 10:01
Brexit to unijna klęska Tuska i całej rady europejskiej. Największe jednak zasługi ma Tusk, którego brytyjska prasa nazwała brudnym szczurem. Dla Polaków to tchórz, niemiec, dla którego Polskość to nienormalność. To zdrajca i typ, która ma krew na rękach tragedii smoleńskiej. Ten zajob planował wysprzedać wszystko co możliwe w kraju, a przeszkodziło mu w tym wezwanie Merkel do UE. Afera na cały świat: https://wlocie.pl/wiadomosci/bedzie-afera-na-caly-swiat-tusk-jako-premier-byl-sterowany-przez/
Stefa2020.03.3 10:00
Wiecie co mówi Tusk ?! „Jak PIS zreformuje sądy, to pójdziemy siedzieć szybciej niż nam się to wydaje !!!
Reytan2020.03.3 9:59
Cz.2. Tusk był wychowankiem SB. Był człowiekiem przysposobionym przez komunistyczne służby specjalne, szkolony przez funkcjonariusza Szylinga, zaufanego człowieka Kiszczaka. Był przeznaczony do rozmów z Wałęsą w okresie przygotowywania się przez niego do operacji przejmowania władzy po wyborach w 90 r. Donald Tusk pełnił wiodącą rolę w obalaniu rządu Jana Olszewskiego, nie tylko z powodu politycznych przekonań. I to był moment, w którym był bardzo zaangażowany w to, by układ postkomunistyczny utrzymał się przy władzy. Poza tym był agentem służb niemieckich pod pseudonimem „Oskar”. Tusk to strusiowato nielotny fasoniarz, który się wielokrotnie wygłupił i skompromitował, jako niepoważny i szkodliwy premier i nieodpowiedzialny polityk, sprzedajny szkodnik i Judasz , a także skrajnie cyniczny lawi-rant. Jest też coś jeszcze , co przy okazji wyboru Tuska należy sobie jasno uzmysłowić, aby raz na zawsze pozbyć się absolutnie szkodliwych złudzeń. Otóż, tym właśnie wyborem, decydenci poza naszymi granicami, a dość łatwo w tym przypadku wskazać ich adres, ujawnili już zupełnie definitywnie, że ich zaborcze zamiary wobec Polski i Polaków są niezmienne i wieczne, a proces wynaradawiania Polaków i klasyfikowania ich do kategorii niewolników przeszedł właśnie na kolejny, wyższy etap realizacji. Tusk jest bowiem psychopatą (patrz: Encyklopedia Medycyny, dział poświęcony chorobom psychicznym. To człowiek, który został ewakuowany z kraju, w którym padają pod jego adresem coraz poważniejsze zarzuty, od finansów i gospodarki począwszy, na Smoleńsku skończywszy !!! Tuskowi ewidentnie zależało na stanowisku w Unii, bo wiedział, iż jego władza w Polsce się skończyła. W Radzie Europejskiej, nic mu tak dobrze nie wyszło jak Wielka Brytania z Unii Europejskiej ! Anglicy nazwali go brudnym szczurem unijnym. Niestety nie poradził sobie z falą emigracji muzuąmańskiej, a poza tym zamiast integrować, tylko skłócał państwa członkowskie UE. Wszyscy przestali się z nim liczyć i traktowali go jak jakiś śmieć ze śmietnika politycznego, bez znaczenia i bez żadnego wpływu. To pustak, który nawet nic nie robiąc, odpowiadał Merkel i innym z zachodniej Europy. Tak to prawda ! To jest klątwa Tuska ! A klątwa ta podwoi się jak Tusk stanie przed TS. Na koniec: Tusk wychyli czarę goryczy !
Reytan2020.03.3 9:59
Cz.1. Źeby zrozumieć dlaczego Tusk uważa, że Polskość to nienormalność, należy cofnąć się do jego życorysu ! Dziadek Tuska ze strony ojca oraz brat dziadka ze strony matki byli ochotniczo w hitlerowskim wermahcie. Natomiast babka ze strony matki, z domu Liebke, była również rodowitą Niemką. Matka Donalda Tuska wspomina, że jej mama i babcia chciały uciekać po wojnie do Niemiec. To, że w rodzinie Tuska rozmawiało się po niemiecku, nie było tajemnicą. Ojciec Donalda (też Donald) karał go często pasem.Młody Donad miał problemy ze swoją tożsamością narodową i całej jego rodziny. W głębi serca czuł się Niemcem. Miał od dzieciństwa zaszczepioną nienawiść do innych i szczerze nienawidził Polaków, bo był jako dzieciak wyzywany od hitlerowców na podwórku. W podstawowce wolali na niego "rudy szkop", za co będzie sie mścił na Polakach bez końca. Jego wielką traumą jest chorobliwa nienawiść do Polskości, i to ona była na rękę lewackim homosowietikusom, którzy Tuska w pełni poparli w wyborach 2012 roku. Jako polityk pisał: „Polska - to nienormalność”. Jakże smutne jest to że tak dużo polaków wybiera nienormalność. Polacy jako obywatele powinni wiedzieć, kogo wybierają do władzy i jakie jest jego pochodzenie. To jest normalnym prawem każdego narodu wybierającego swoich przywódców w USA, W.Bryt, czy Francji. Dlaczego więc kłamcy i oszustowi powierzono sprawowowanie w Polsce tak wysokiego urzędu ? Dlaczego dopuszczono, żeby wyrządził tyle szkód Polakom i Państwu Polskiemu łącznie z Zamachem Smoleńskim ?