Internet - wbrew pokładanym nadziejom - niszczy wolność słowa i demokrację - zdjęcie
10.06.21, 12:10fot. pixabay.com

Internet - wbrew pokładanym nadziejom - niszczy wolność słowa i demokrację

22

Internet obecnie coraz częściej jest fałszywie przedstawiany jako kwintesencja wolności słowa. Rzeczywistość - wbrew powszechnym przekonaniom - jest niestety bardzo często zgoła odmienna. Jak można się dowiedzieć z artykułu zamieszczonego w 36 numerze czasopisma „Rzeczy Wspólne” autorstwa doktora Michała Kuzia, internet doprowadził „do większej niż kiedykolwiek przedtem w historii ludzkości koncentracji kontroli nad obiegiem informacji”.

Tak jak w komunistycznej tyrani o możliwości uczestnictwa w debacie publicznej decydował urząd cenzury na podstawie wytycznych partii, tak dziś o możliwości udziału w debacie publicznej decydują działy cenzury reprezentujące sektor prywatny. Przykładem tego jest odebranie prawa do udziału w debacie publicznej prezydentowi Trumpowi przez platformy społecznościowe i decyzja firmy Amazon, która odmówiła z przyczyn politycznych świadczenia usług technicznych niezależnej platformie społecznościowej.

Ograniczenie wolności słowa wynikające z internetu widoczne jest szczególnie na tle prasy drukowanej, która była bardzo demokratyczna. Zdaniem doktora Kuzia „prasa drukowana była […] od początku medium niezwykle demokratycznym. Prosta w obsłudze i tania dawała wolność wypowiedzi nie tylko wielkim i wpływowym, lecz właściwie każdej grupie zdolnej zorganizować odpowiednią liczbę aktywistów do sprawnej produkcji i kolportażu”. Tę demokratyczną naturę prasy drukowanej komuniści zlikwidowali, przejmując środki produkcji, czyli własność drukarni (tak by nikt nie mógł drukować bez ich zgody) i wprowadzając cenzurę.

Regres wolności słowa wynikający z internetu jest skutkiem tego, że o tym, co widzimy w internecie, decydują w mediach społecznościowych, programy komputerowe, inni użytkownicy i odgrywający rolę cenzorów weryfikatorzy. Dziś cały ruch internetowy, odmiennie od początków internetu, ma miejsce na portalach społecznościowych (dających złudne przekonanie o swobodnej dyskusji).

Dziś debatę publiczną na całym prawie świecie kontroluje kilka firm – 22 platform społecznościowych, którzy właściciele mają poglądy lewicowe i realnie „kontrolują większość globalnego przepływu informacji”. Taka sytuacja spowodowana jest tym, że ludzie sami nie szukają informacji (wchodząc na strony internetowe), tylko całą swoją internetową aktywność spędzają na portalach społecznościowych.

Władza właścicieli platform społecznościowych jest totalna, bo dziś „nie da się bez głównych mediów społecznościowych zrobić” czegokolwiek „w przestrzeni publicznej”. Tak jak przed wiekami prasa drukowana doprowadziła do demokratyzacji, tak dziś internet prowadzi do likwidacji demokracji.

Wpływy właścicieli platform społecznościowych są tak wielkie, że ich wszechwładzy zaczęli się obawiać nawet politycy Unii Europejskiej – również ci lewicowi tak jak właściciele amerykańskich internetowych gigantów. Choć Trump uznawany był przez europejskich polityków za wroga, to to, że monopolizujący obieg informacji sektor prywatny z USA, ordynarnie wspierał Bidena i zwalczał Trumpa, uświadomił europejskim politykom, że i oni w każdej chwili mogą zostać ofiarami takiej dyskryminacji.

Ta patologiczna sytuacja raczej na pewno się nie zmieni — władze USA na pewno nie zdecydują się na ograniczenie wszechwładzy właścicieli platform społecznościowych. Internetowi potentaci stali się sojusznikami rządzącej w USA Partii Demokratycznej. Bieden nie ograniczy więc tyrani internetowych gigantów, bo to jego sojusznicy, którym zawdzięcza władze.

Ważne jest też to, że USA będą broniły interesów internetowych gigantów, bo są oni doskonałym narzędziem polityki międzynarodowej Stanów Zjednoczonych – narzędziem zbieżnym ideowo z nową amerykańską lewicową administracją. Amerykańskie portale społecznościowe nie mają bowiem w Europie realnej konkurencji, a Europejczycy są od nich uzależnieni, bo są one niezbędne do życia społecznego i pracy.

Warto przypomnieć, że internetowi giganci zaakceptowali narzuconą przez Unię Europejską ochronę danych osobowych RODO, bo decyzja Brukseli zapewniła im monopol na dostęp do cennych danych. Dzięki decyzji UE dostęp do takich cennych straciły mniejsze firmy i większe firmy odzyskały monopol.

 

Jan Bodakowski

Komentarze (22):

Monika2021.06.10 17:57
Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika
MaxFiend czyli żydowska ratyzacja Polski!2021.06.10 16:24
Nazywam sie Hertrich-Woleński, nie jestem taki se zwykły "szczur"... Mam tytuły naukowe i byłem przez towarzysza rabina sierpem obrzezany, a rodzinny dr. Frojd stwierdził u mnie niezwykłą patologię, roboczo nazwana "iudaeus excrementum", tj. wypróżnianie się tak gdzie stoję.
MaxFiend2021.06.10 16:18
"niszczy wolność słowa i demokrację" - tylko w społecznościach niewykształconych przygłupów :-D
Ewiak Ryszard2021.06.10 16:14
Internetowi potentaci walczą też z prawdą. Obecnie usuwane są komentarze biblijne, nawet te sprzed wielu lat. Premier Morawiecki słusznie pół roku temu stwierdził: "O tym, które poglądy są słuszne, a które nie, nie mogą decydować za nas algorytmy czy właściciele korporacyjnych gigantów". "Dyskusja polega na wymianie poglądów, a nie kneblowaniu ust. Nie musimy zgadzać się z tym, co piszą nasi przeciwnicy – ale nie możemy nikomu zabraniać głoszenia poglądów, które są zgodne z prawem". Niestety, od tego czasu z wolnością słowa jest coraz gorzej. I nie będzie lepiej. Po globalnej wojnie jądrowej pojawi się rząd światowy (Objawienie 13:1,2,7). Głoszący prawdę będą więzieni i mordowani (Daniela 11:33).
Skrzypek jebie nieletniego zydka na dachu2021.06.10 15:26
synagogi a rabin ojciec zydka bije brawo !
Skrzypek na dachu2021.06.10 13:33
Fejkbuk wmawia kazdemu ze umyslowo chory menszczyzner w sukience to baba .
Skrzypek na dachu2021.06.10 15:26
Asi ty podly zydzie Hertrich-Woleński !
Skrzypek na dachu2021.06.10 13:30
Brawo eMisjatv bo nikt inny wam nie powie prawdy .
Mężczyzna z macicą2021.06.10 13:30
Jestem stuprocentowym mężczyzną i powiłem bliźniaki jednojądrowe. Jak mi ktoś nie wierzy, to niech sobie sprawdzi na mega wiarygodnej stronie internetowej burak z kozaka, czy jakoś tak. Może też to potwierdzić Joanna Scheuring-Wielgus, Sylwia Spurek i Robert Biedroń wraz z Krzysztofem Śmiszkiem oraz cała redakcja Gazety Wymiotnej.
Skrzypek na dachu2021.06.10 13:24
Pan Prezydent Donald Trump wygral wybory w USA w 2016 i 2020 ale demonkraci oszukali przy liczeniu glosow dlatego falszywy uzurpator kandydat Joe zombi Biden to hologram nie moze byc nic innym niz pretendentem bo kazdy juz sie ze Trump dostal ponad 100mln glosow a pedzio Joe mniej niz 60mln , takie bylo klamstwo antydemokratyczne odstawione przez bezboznych globalistow miedzynarodowych banksterow .
Skrzypek na dachu .2021.06.10 13:26
......bo kazdy juz wie......
Mężczyzna z macicą2021.06.10 12:46
Jestem stuprocentowym mężczyzną i powiłem bliźniaki jednojądrowe. Jak mi ktoś nie wieży, to niech sobie sprawdzi na mega wiarygodnej stronie internetowej burak z kozaka, czy jakoś tak. Może też to potwierdzić Joanna Scheuring-Wielgus, Sylwia Spurek i Robert Biedroń wraz z Krzysztofem Śmiszkiem oraz cała redakcja Gazety Wymiotnej.
Skrzypek na dachu2021.06.10 12:44
Unia Europejska klamie dla waszego dobra . PiS klamie dla waszego dobra . Fejkbuk klamie dla waszego dobra . Bezbozne pazerne globalisci obrzydliwe banksterzy miedzynarodowe bezspadkowe rozszczeniowce tez klamie dla waszego dobra .
Dziennikarz TVP2021.06.10 12:42
Red. Holecka złamała nogę. Całe wakacje będzie w gipsie.
gips na nodze Holeckiej2021.06.10 12:41
Panie Bodakowski, patrzy Pan TVPiS?
mateuszjegliński2021.06.10 12:32
Narodowe, totalne i lewackie trolle w akcji. Anonim widziałeś dobrą baletnicę tańczącą w kajdanach? Robaczek, co by nie mówić na portalu pro pisim możesz się na pisie wyżywać do woli i nie boisz się, że jak do antykomora, służby wejdą do twego domu o godzinie 6,00 rano. Może lepiej coś Polakom zaproponować konkretnego, a nie tylko krytykować, bo sama krytyką nikt nigdy niczego nie zbudował i nie zbuduje, ani nie zwycięży w wyborach.
Skąd bezrobotni mają pieniądze2021.06.10 12:32
na opłacenie dostępu do Internetu?
Albert2021.06.10 23:43
Jeśli są z PIS, to mają. Zgadnij skąd.
Dziennikarz TVN2021.06.10 12:28
demokracja tvnu to prawdziwa demokracja
Skrzypek na dachu .2021.06.10 13:10
Manipulacje medialne i cenzury odcina od publicznosci niepoprawnych ktorzy nie pasuje do schematu lewicy postempowej unijnych biurokratow globalistow i miedzynarodowych banksterow . Trudno znalezc takie strony jak eMisjatv aby zobaczyc film " Dokad Zmierzamy . Prawdziwi antysemici mieszkaja w Izraelu . " TVN to czysty agitprop stronniczej dominacji germanskiej narracji antypolskiej .
Anonim2021.06.10 12:24
Dobrej baletnicy to i kajdany u nóg nie przeszkadzają. Za to PiSdzielcom - ciągle coś nie tak, taka nieudaczna banda.
robaczek2021.06.10 12:12
I WY MOWICIE O WOLNOSCI ? ................................... oj pisiureczki łobuziaki ;]