16.06.19, 12:11

Idźcie drogą wiary, nadziei i miłości

Ojciec Święty zawierzył mieszkańców terenów zniszczonych trzęsieniem ziemi Matce Bożej, którą w tym regionie przyzywają, jako Najświętszą Maryję w Drodze. Zaapelował też, by szli drogą wiary, nadziei i miłości.

Papież Franciszek mówił o tym w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański. Dziękując za serdeczne przyjęcie w Camerino, przekazał też specjalne pozdrowienie i wsparcie dla mieszkańców San Severino Marche, których, jak wyznał, pozdrowi z wysoka przelatując śmigłowcem nad ich miastem w drodze powrotnej do Rzymu.

Papież - idźcie drogą wiary, nadziei i miłości

“ Drodzy bracia i siostry, obyście szli razem drogą wiary, nadziei i miłości, wierni wielu świadectwom świętości, w które bogata jest wasza ziemia. Myślę, m.in. o św. Wenancjuszu, św. Sewerynie, św. Ansowinie, św. Mikołaju z Tolentino, św. Pacyfiku i bł. Kamili Baptyście Varano – mówił Papież. – Myślę też o licznych postaciach «świętych z sąsiedztwa, nie beatyfikowanych ani kanonizowanych, które jednak wspierały i przekształcały rodziny oraz wspólnoty mocą swojego życia chrześcijańskiego. ”

Franciszek przypomniał też o sobotniej beatyfikacji na Sardynii Edwige Carboni. Nazwał ją „prostą kobietą z ludu, która w skromnym życiu codziennym przyjęła krzyż, dając świadectwo wiary i miłości”. Papież zachęcił do dziękczynienia za tę wierną uczennicę Chrystusa, która całe swoje życie poświęciła na służbę Bogu i bliźnim.

Źródło: VaticanNews.va

Komentarze

wszystkie ordery prałata2019.06.16 12:47
Mieszkance Chicago i jej córce postawiono zarzuty morderstwa ciężarnej nastolatki, której dziecko zostało wycięte z brzucha nożem rzeźnickim. Partnerowi 46-latki, Polakowi Piotrowi B. postawiono zarzut ukrywania zbrodni.
Tp2019.06.16 13:31
Napisało tu trolli i tak jak ty piszą aby tylko zaistnieć, nieważne że jak w przysłowiu "nie w pięć w dziesięć". Ciężko przeczytać że zrozumieniem tekst artykułu?
anonim2019.06.16 12:16
Gdzie była ta Matka Boża jak pedofile w koloratkach gwałciły dzieci? gdzie jest jak dzieci w afryce konają w męczarniach z głodu i pragnienia! no gdzie!!!
Tp2019.06.16 13:21
Bóg nie stworzył nas na hedonistyczne wiecznie szczęśliwe marionetki. To my mamy obowiązek zmieniać świat tak aby to o czym piszesz nie zaistniało.