,,GW'': Abp Głódź zostanie odwołany? Dwa tysiące osób podpisało list do papieża - zdjęcie
29.11.19, 18:47

,,GW'': Abp Głódź zostanie odwołany? Dwa tysiące osób podpisało list do papieża

79

Ponad dwa tysiące osób podpisało się pod apelem skierowanym do papieża Franciszka. Autorzy listu domagają się ustąpienia z  urzędu arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia i proszą Ojca Świętego o przyjęcie tej rezygnacji. O sprawie informuje "Gazeta Wyborcza".


– List powstał w trosce o Kościół lokalny, bowiem w ocenie części wiernych arcybiskup Leszek Sławoj Głódź stracił moralną wiarygodność, niezbędną do pełnienia posługi biskupa diecezjalnego, i jest dla wielu wiernych przyczyną zgorszenia – wyjaśnia Małgorzata Rybicka, współautorka listu. 

– Zawarto w nim konkretne przykłady wskazujące, że arcybiskup nie może w sposób właściwy wypełniać swojego urzędu. - dodaje

Jak możemy przeczytać w liście opublikowanym przez "Wyborczą", „arcybiskup przez wiele lat ewidentnie działał na rzecz oskarżonych o pedofilię duchownych, co do których winy nie ma wątpliwości. Między innymi chronił ks. Mirosława Bużana, skazanego za molestowanie 15-letniej dziewczynki, awansował go, a o wyroku nie zawiadamiał odpowiednich władz w Watykanie. Nie reagował na doniesienia o czynach pedofilskich księdza Franciszka Cybuli, byłego kapelana Lecha Wałęsy, a także w sprawie dowodów na molestowanie dzieci przez księdza Henryka Jankowskiego. Po upublicznieniu tych przypadków w filmie »Tylko nie mów nikomu«, dokumentującym problem pedofilii w Kościele w Polsce, w tym jego udział w chronieniu sprawców tych przestępstw, nie okazał żalu, ani skruchy, a wręcz przeciwnie, stwierdził publicznie »nie oglądam byle czego«. Wywołało to wielkie oburzenie wiernych”.

Jak wskazują autorzy listy cytowani w Wyborczej, "abp Głódź angażuje autorytet Kościoła do popierania jednej partii politycznej, propaguje jej program podczas wystąpień publicznych i homilii, wypowiada się w sposób dyskryminujący osoby nieheteroseksualne, a także gorszy wiernych wystawnym trybem życia oraz zamiłowaniem do przepychu."

„Ma do swojej dyspozycji dwa pałace – letnią rezydencję na terenie 20-hektarowej posiadłości we wsi Bobrówka oraz stałą rezydencję w zabytkowym pałacu w Gdańsku” – czytamy

Medium Michnika podkreśla, że inicjatorami napisania listu byli: Agnieszka Chamienia, Andrzej Chamienia, Bożena Grzywaczewska, Maciej Grzywaczewski, Agnieszka Kasprzyk-Mączyńska, Adriana Kulas, Zofia Lisiecka, Anna Łoboda, Sławomir Łoboda, Daria Majewska, Józef Majewski, Maria Meissner, Jan Meissner, Anna Olszewska, Krzysztof Olszewski, Małgorzata Rybicka, Alicja Stolarczyk, Łukasz Stolarczyk, Anna Strzałkowska, Weronika Uziak.

Abp Głódź jest kontrowersyjną postacią, jednak list cytowany przez "Wyborczą" również wydaje się być dość jednostronny...

 

bz/wyborcza.pl

Komentarze (79):

Jan2019.12.5 18:54
Głódz to wcielony diabeł syn samego szatana Rydzyka.
Otto2019.11.30 23:02
Jeszcze wiele flaszek wódki musi upłynąć zanim sławoj lszek odejdzie:)))
Jan Radziszewski2019.11.30 19:54
co uważa teraz się Gówno Wyborcze za święte Pismo Boże NT - diabeł jak widać przejął obecnie redagowanie art. prasowych w GW red Adasia Michnika żyda Chazara z Ukrainy naturalnego od samego początku dziejów wroga KK
aaa_kotki_dwa2019.11.30 16:52
Jezu, oby nie. Im dłużej ta zachlana morda siedzi na stolcu arcybiskupim tym piekniejsze kościół daje świadectwo i wiernym i niewiernym. Powinno mu się dać spokojnie zachlać się na śmierć w szatach arcypastucha.
Polka2019.11.30 11:28
Abp.Głódż sprofanował świątynię p. Adamowiczem. Tak nie można postępować! Człowiek który miał poważne zarzuty dotyczące oświadczeń majątkowych, prokuratura skierowała sprawę do sądu, a abp. Głódż robi mu pochówek bazylice. Już za same bezczelne wypowiedzi pana Adamowicza i "kręcenie lodów" z OLT-EXPRES itp. nie powinien wygłaszać mów nad " wspaniałością" tego człowieka, bo to jest zgorszenie dla wiernych kościoła.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.11.30 14:01
nie denerwój się pedale i zboku --jelito ci się grzeje ---
zz2019.11.30 9:54
Proponuję zebrać 200 tyś. podpisów żeby wy****ć z Polski Czarzastego i innych POstsowietów
abrakadabra2019.11.30 9:01
Żałosny stary alkoholi, pasożyt żerujący na naiwności ludzkiej tylko po to,żeby przez całe życie nic nie robić i opływać w luksusach. Taka ikona kościoła w tym kraju.
Polka2019.11.30 8:12
Ludzie opamiętajcie się. Człowiek jest tylko człowiekiem i każdy ma jakieś wady Kto z was jest bez grzechu żeby pluć na drugiego człowieka i nie dać mu przejść spokojnie na zasłużoną emeryturę a jeszcze jeżeli robią to księża i zamiast wybaczyć sieja zgorszenie to już bardzo zle o nich świadczy. Może zamiast donosić zaczęli by studiować i stosować naukę Pana Jezusa
ela pawlowska2019.11.30 8:22
On jest już na emeryturze. Sponsorujesz mu z podatków kilkanaście tysięcy emerytury, bo Kwaśniewski załatwił mu posadę generała. Dodatkowo zachachmęcił z emeryturą i bierze dodatki, które mu się nie należą. Wystarczy mieć odpowiednie znajomości.
ela pawlowska2019.11.30 8:09
W sumie już się nakradł, podatnicy sponsorują mu emeryturę w wysokości kilkunastu tysięcy, obruchał się i opił. Teraz może odpocząć.
celnik2019.11.30 7:36
Jakimi prawem starozakonni cadycy i atesityczne lewactwo , być może koderaści i zboczeńcy z lgbtq uzurpują sobie prawo ingerencji w sprawy Kościoła w Polsce? Czy nie świadczy to nie tylko o ich chamstwie, ale również o braku podstawowych zasad kultury?
Zdziwiony2019.11.30 6:59
Za wszystko odpowie przed Bogiem co zrobil w zyciu I pamietajcie wy wszyscy ktorzy tu piszecie tez za te swoje slowa bedziecie odpowiadac czy sie wam to podoba czy nie Ja kometuje fakt ktorego nie moge zrozumiec czemu Adamowicza pochowano w katedrze Byl zwyklym czlowiekiem jak kazdy grzesznym i slabym jak kazdy to ze byl prezydentem Gdanska nie upowaznia nikogo aby chowac go w katedrze Nie oceniam go bo zrobil juz to Bog Dla mnie katolika zeby byc pochowanym w katedrze trzeba miec jakies zaslugi dla kosciola lub ojczyzny a tutaj takich nie widze
BiegunkaProrocza2019.11.30 0:40
Trzeba mu dać dwie flachy na drogę i pampersa.
andrzejhahn32019.11.29 23:55
glodz ...ty szmaciarzu........................SRAM TOBIE DO RYJA
tyle2019.11.29 22:20
Od kiedy zydzi z GW stali się autorytetami w sprawach kościoła katolickiego? Piszą listy do papieża? Koniec świata!!!! GW wyrokuje "stracił moralną wiarygodność". To GW z jej nadczłowiekiem redaktorem od dawna nie ma nie tylko wiarygodności, ale i ludzkiej przyzwoitości.
Agnieszka2019.11.29 22:00
Za pochowanie Adamowicza w katedrze, to faktycznie powinien być dawno odwołany.
Zenon2019.11.29 21:52
A napisały już cuchnące marksizmem sowieckie onuce do Moskwy o odwołanie polskiego rządu? Jeszcze nie? To piszcie! :D
zuzia2019.11.29 21:21
Znamy takie listy dawniej inspirowane przez Trybunę Ludu a teraz przez Wyborczą. Liczą na to że papież się złapie na te oszczerstwa.
Polak Ateista Dumny Gej2019.11.29 21:16
Żadne listy nie pomogą. Głódź zostanie na stanowisku jak cała sitwa z czarnej zarazy. Polaczkowy kościółek ma w głeboko w pupie Franciszka.
Beno2019.11.29 20:53
Wystarczy wpisać do google - Małgorzata Rybicka i już wszystko wiadomo, co to za ludzie. Niestety żydo-komuna to wrogowie Kościoła.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.11.29 20:52
Stoi przed państwem biskup polowy, Ciężki, ogromny, znany z twardej głowy Biskup trunkowy ... Stoi i sapie, dyszy i dmucha, Gorzała strasznie od niego bucha: Buch - "aqua vitae"! Uch - "aqua vitae"! Puff - "aqua vitae"! Uff - "aqua vitae"! Już ledwo sapie, już ledwo zipie, - a jeszcze wypić musi na stypie. Wszyscy do niego dziś przypijali Sam biedak nie wie, ile obalił. (I pełno ludzi, każdy w ukłonie, Całują szaty, całują dłonie, I generalskie liżą lampasy, Na takie gesty biskup jest łasy) Najpierw wychylił likier z bananów Piątkę lub szóstkę ruskich szampanów, I znowu flaszka, O! Jaka wielka! Potem 'popływał' znowu w bąbelkach Wjechała w beczce Polska Dębowa Leszek z zachwytu nie wyrzekł słowa "Flaszka" przegryzał między flaszkami Zjadł staropolski bigos z grzybkami Tych porcji chyba zżarł ze czterdzieści, Sam nie wiem, gdzie się w nim wszystko mieści. I choćby przyszło tysiąc kleryków I każdy przyniósłby po "sznapsiku" Na końcu świata by je schowali, On je wywącha, potem "obali". Nagle - bee! Nagle - łee! Wzdął się brzuch! Biskup w ruch! Najpierw tak smutno z goryczą i z żalem Rzekł nasz duchowny "Apage"! gorzale. Podniósł swe cielsko i ciągnie z mozołem, Raz obok stołu, to znowu pod stołem I biegu przyspiesza, i gna jak szalony (stał koniak na drodze, został wysuszony) A dokąd? A dokąd? Dokąd? Do WC! (w jelitach, w żołądku, w przełyku go rżnie) Po schodach, przez bufet, korytarz, przez hol (a w głowie "jawohl, ich liebe alkohol") Do taktu wciąż beka i charczy jak żul W żołądku burczenie i głośne bul,bul I gładko tak, lekko tak toczy się w dal, Jak kleszka, gdy z tacą wyrusza po szmal Nie ciężki duchowny zziajany,zdyszany Lecz kleryk przez Paetza nagiego ścigany. A skądże to, jakże to, czemu tak gna? Staropolski bigos "Flaszeczkę"tak pcha Kapusty i grzybków nie mieści już brzuch Te zaś "aqua vitae" wprawiła w ten ruch, To wódka z żołądka ten bigos do góry Przesyła przełykiem, który ma kształt rury I wyżej, wciąż wyżej, i biskup się toczy, A wóda te grzybki, kapustę wciąż tłoczy, I słychać już tylko - "Od złego mnie zbaw" To paw to, to paw to. to paw.. Autor wiersza pozostaje nieznany.
tyle2019.11.29 22:48
O flaszeczce i bigosie - to rzecz jasna - o Brunku prezydencie, tylko Twoja inwencja twórcza ograniczyła się do zamiany Bronka na biskupa.
AA2019.11.29 20:36
Jeśli inicjuje taki list wyborcza, to odmówiłbym podpisu. Te środowisko odwdzięcza się za pochowanie Adamowicza w katedrze. Jednej opcji więc Abp nie popiera, chowając tam Adamowicza.
,jhkhtr2019.11.29 20:35
Jego Nietrzeźwość biskup Flaszka... Nie do ruszenia...
Beno2019.11.29 20:31
Co za głupoty. Bp. Głódź nie był biskupem Gdańska za czasów Jankowskiego ani Cybuli. To, że powiedział, że nie ogląda byłe czego w odniesieniu do reportażu "Tylko nie mów nikomu" to ma całkowitą rację. Paszkwili się nie ogląda, to nie był rzetelny reportaż. Autorzy reportaży nie zajęli się pedofilią jako taką, tylko chcieli dowalić Kościołowi. Ci co podpisali ten list to są chyba katolikami tylko z metryki. Mam nadzieje, że takimi papież nie będzie się zajmował, szkoda czasu. Banda lewacka i liberalna nie da Kościołowi spokoju. Tak jak za komuny.
tyle2019.11.29 22:44
Przecież to są potomkowie komuny, dlatego wydaje się, jak za komuny. Czym skorupka w rodzinnym czerwonym gniazdku nasiąknie....
KATON STARSZY2019.11.29 20:25
W Gdańsku zostało dużo kacapów o żydowskich nazwiskach,które po wojne zmieniono na polskie.A że zyd ikacap nienawidzi polski to będzie poważny problem.
Urszula2019.11.29 20:15
GW pisze do papieża o odwołanie Głódzia? Niebywałe czego te pismatoly nie wymyślą.
gosc2019.11.29 20:03
Dzisiaj okazuje sie że kapłanowi mozna zarzucić wszystko, co tylko ślina na język przyniesie, a zwlaszcza tym ludziom ktorzy nie są w Kościele. Oni wszystko wiedzą najlepiej co i jak powinno być w Kościele. To naprawdę juz koniec czasów zapowiadanych w Apokalipsie. Kto z nich pomodlił sie za jakiegoś księdza... kto, choc raz, ale przeciez oni sa ideałami, więc mają uzurpowane prawo wydawać wyroki wg własnych osądów. Myślę jednak że papież ma natchnienie Ducha św. i wie co ma czynić, uwazam że na wniosek osób niewierzących nie bedzie reagował nieprzemyślanymi decyzjami. Pozdrawiam poprawnie myślących
syc2019.11.29 19:57
"O sprawie informuje "Gazeta Wyborcza". Sprawdza się przysłowie" Ubrał się diabeł w ornat i na msze ogonem dzwoni".
Cezary2019.11.29 19:46
Do kosciola nie chodza, religie maja w nosie, a decyduja tym ktorego biskupa odwolac, a ktorego zostawic? Zgroza!!!!
abrakadabra2019.11.29 19:43
Przesyłam Głódziowi staropolskie pozdrowienia "wy.pier.dal.aj"
ŻywyGłódźToProblemMartwyWydaPlonObfity2019.11.29 19:41
Wiadomo, że episkopat w Polsce liczy, że truchło Głódzia nie będzie się rozkładać ze względu na nasączenie spirytusem. Kato-ciemnota w to uwierzy, nie ma obaw. Zrobią wewnętrzny przetarg, kto da więcej. Rydzyk może chcieć wystawiać Głódzia w swoim sanktuaryjnym parku dewocyjnej rozrywki. Ale jest też Licheń, gdzie świeże atrakcje są równie potrzebne. Trzecia opcja jest taka, ze mając truposza Głódzia, episkopat zainwestuje w budowę nowego sanktuarium. Poukładają tam na półeczkach samych biskupów. Żadnych szeregowych zakonnic czy kleruchów z plebanii. No i na szybko ekshumowany Paetz. Oskrobany, odrobaczony, podmalowany tak jak lubił. I na półeczkę. Ale to wątpliwe, bo z budżetu państwa episkopat musiałby wyłudzić ze 2 miliardy na start budowy tego nowego sanktuarium. A tu Matełe Morawicker zaczyna odbierać telefony od amerykańskich żydków już w wucecie. Chcą ziemi, lasów, minerałów, wód. Tysiącletnie dobrosąsiedztwo zobowiązuje...
tyle2019.11.29 22:41
Może pomyślisz o sobie. Co Ciebie czeka? Kto Ciebie oskrobie?
Hanna2019.11.29 19:37
A ja się pytam kto zna te osoby? Czy to są KOD-ziarze i im podobni. Gdańsk się kompromituje w oczach całej Polski. Co tam się dzieje? Co za kotłowanina! Wstyd i żenada
AB2019.11.29 19:37
Według GW arcybiskupa należy odwołać, a po najdłuższym życiu pochować pod płotem. Jego miejsce pochówku w katedrze zajął już nowy święty: zwolennik LGBT, mający zarzuty prokuratorskie o korupcję Paweł Adamowicz. Adamowicz nie miał przecież zamiłowania do przepychu i pieniędzy, jak biskup; LGBT obdarzał licznymi przywilejami i popierał tzw marsze równości, a arcybiskup Głódź ich nie popiera.
Jan Radziszewski2019.11.29 19:29
Pycha żydowska nie zna granic!! i dlatego zbiorą oni w końcu z niej odpowiednie owoce tzn wylądują w głębinach Jeziora Ognia i siarki /Ap 20,15) i to nie dalej jak za 8 lat zabrani z tego świata przez diabły swojego cezara tj Lucyfera /Iz 14,12-15 J. 19,15) zw czerwonym Smokiem /Ap 12,3 nn) nawet jakby ukryli się w podziemnych bunkrach, schronach przeciw atomowych .czeka ich bowiem wielce sprawiedliwy sąd Syna Bożego Jezusa Chrystusa, który ukarze ich winy nie tylko w stosunku Siebie ale również Ojca i Ducha św. i NMP którą obrzucali kalumniami
ridado2019.11.29 19:27
Kosciol katolicki to korporacja finansowa a opowiadajaca ludziom idyotyzmy. Wystarczy popatrzec na tych tak zwanych biskupow jak Glodz. To wielka zabawa
PePe2019.11.29 19:27
Zastanawiam się dlaczego ateiści i śmierdzące lewactwo tak chętnie zajmują się Kościołem ? Przecież nie wierząc w Boga, nie chodząc do kościoła, nie ucząc się religii – nie mają zielonego pojęcia co to jest wiara – a mimo to dyskutują jak najęci. Skoro ja, katolik nie jestem islamistą czy buddystą, to nie dyskutuję na ten temat, bo się na tym nie znam. Nie dyskutuję także na temat Lenina czy Hitlera – przywódców ateistów, bo mnie to nie obchodzi ! Zwierzęta będąc ateistami też nie dyskutują o wierze – to dlaczego ateiści Homo sapiens to robią, a właściwie nie dyskutują tylko wymyślają głupoty i bluzgają jadem ?! To niekończąca się nienawiść – nienawiść prowadząca do profanacji symboli religijnych i nienawiść do tych, którzy wierzą w Boga. Ponieważ nikt tych osobników nie namawia do wiary, nie woła do kościoła, nie zmusza do nauki religii – no to dlaczego cierpią w takiej zajadłej nienawiści ?! Wyjaśnieniem tego zjawiska może być to, że ci ludzie nie należą do Homo sapiens – bo ta łacińska nazwa znaczy „człowiek myślący”. Ateiści natomiast należą do Homo insipiens, gdzie jednym z podgatunków jest Homo sovieticus, a ten rodzaj ludzki „rozumuje” tak, że wszystko co inne należy zniszczyć, zabić – czyli kompletny debilizm. Wszystko jasne !
Urszula2019.11.29 20:04
A w Ameryce biją murzynów :D
anonim2019.11.29 20:14
Niestety widać żeś PePe. Taki sobie PePe, myślący że jest robaczkiem świętojańskim oświecającym, błądzącym drogę życiową. Hahahahahahaha
antek.b2019.11.29 22:27
Pepe to, chyba normalne że garbaty zajmuje się swoim garbem ,nie uważasz?o chorobie trzeba rozmawiać ,wymieniać poglądy jak ją zwalczać,podnosić w ludziach świadomość ,wskazywać przykłady tych którzy chorobę pokonali i teraz oddychają pełną piersią i chodzą wyprostowani.
tyle2019.11.29 22:36
Chyba proste - to jest walka z Kościołem, wszelkimi sposobami. Ośmieszyć, opluć, znieważyć, , kłamać, kłamać i kłamać, aż uwierzą w ich kłamstwa. To są ludzie na usługach szatana. Szatan jest ojcem kłamstwa i nienawiści. To jego synowie i córki.
Marian2019.11.30 6:59
Dokladnie tak samo to widze.
antek.b2019.12.1 9:20
To ojcem jędraszewskiego jest szatan?o la boga,to teraz wszystko jasne.
wesołek2019.11.30 11:57
Pięknie napisane Szczególnie podoba mi się Homo Sowieticus to poezja dla moich zmysłów Ale im dosrałeś niech im w pięty wejdzie W sumie to nie maja prawa się obrażać bo napisałeś tylko prawdę
Urszula2019.11.29 19:26
Ateistyczne, śmierdzące lewactwo komentuje sprawy Kościoła. Gdyby moje krowy w oborze, też ateistki, umiały pisać to robiłyby to lepiej od nich. Nie mają zielonego pojęcie o temacie, ale komentują . Czytając te brednie można sobie zarzygać monitor !!! Kiedy te przygłupy zejdą z Blogu i zajmą się tą pracą do której są stworzeni ?!
anonim2019.11.29 20:35
Sama jesteś sra,jąca krowa, tutaj na monitorze, jak te twoje w oborze, oświecona chłopko. Uważaj żebyś się sama nie obs_rała !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lepiej zajmij się robotą do której twój Bóg cię stworzył, z żebra Adama, a nie poć w internecie.
tyle2019.11.29 22:31
Witaj "opozycjonistko w PRLu", obrończyni SB. Przeczytaj czy to UB, czy SB, jednakowa cholera: "Józef Franczak został zastrzelony 21 października 1963 r. o godzinie 15:40. W nocy, o 21:00, ciało „Lalka” przewieziono do Akademii Medycznej w Lublinie. Pochówku bezimiennego, podobnie jak w przypadku jego współtowarzyszy broni, służby dokonały potajemnie, na cmentarzu przy ul. Unickiej. Cztery dni później, w nocy, rodzina wykopała jego nagie, pozbawione głowy ciało i dokonała godnego złożenia zwłok do grobu. O dekapitacji pośmiertnej zadecydowały służby jak wynika z dokumentu podpisanego przez prokuratora powiatowego: Powołując się na pismo prokuratury z dnia 24 października 1963 roku i na ustną rozmowę z dr. Iwaszkiewiczem proszę o zdjęcie głowy ze zwłok Józefa Franczaka".
antek.b2019.11.30 10:25
Bóg zapłać za te bluzgi,w słusznej sprawie każda pomoc się przyda.
Zosia2019.11.29 19:26
Witam komentujących przygłupów z antyPISowskiego psychiatryka ! Ateiści i innego rodzaju śmierdzące lewactwo dyskutuje o Kościele. Boże spuść nogę z nieba i kopnij tych debili, aby się opamiętali !!!
anonim2019.11.30 0:53
Trolololo
abrakadabra2019.11.30 9:04
My, ateiści, mamy z was niezły ubaw jak widzimy kiedy zwracacie się z uwielbieniem do takich pasożytów.
taka prawda2019.11.30 11:43
Jak twoja matka lewaczka mogła urodzić tak zdeformowany płód jak twój
Foster2019.11.29 19:24
Młyny kościelne powoli mielą - dotrwa do wieku emerytalnego i będzie zapomniany ale z honorami. Z drugiej strony obrzydliwe jest jak osoba duchowna przykłada nadmierną wagę do bogacenia się. Nie zasługuje na mój szacunek.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.11.30 11:58
należy zacząć pisać o pedofilu nyczu ---on to chwalił wyżucanie ludzi na bru ,,on to chwalił ""prezydenta ,który niszczył wiarę ,on to niepozwolił mówić o pedałach w warszawskich katolickich pomieszczeniach --mają na niego haka i on musi ----chociaż Honor u niego jest taki sam jak u michnika
KKK2019.11.29 19:24
Do wiadomości moderatora portalu Fronda i policji. W dniu 25.11.2019 komentator portalu Fronda Björn Karlsson zamieścił rasistowski wpis ! My czytelnicy portalu prosimy o ukaranie tego rasisty, jego blokadę na portalu lub zawiadomienie prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Przypominamy, że rasizm jest w Polsce przestępstwem karalnym !! Oto jego rasistowski wpis Björn Karlsson 25.11.19 11:11 Viki Gabor typowo polskie imię i nazwisko! i ta słowiańska uroda... Do tego tańczył chłopak w różowej kamizelce i czarny imigrant jeszcze. A nie, ten czarny to był syn matki tej z Częstochowy, to swój przecie a nie jakiś imigrant co to przenosi choroby i pasożyty. A Ciemny Lud kupił wszystko i pan Kurski jaki dumny ze swojego odkrycia ,prawdziwy sukces PiSu a najbardziej żoliborskiego prezesiny... https://www.fronda.pl/a/matka-kurka-wiocha-nie-zadna-swiatowosc-multikulturowy-chlam-nie-zadna-polskosc,136609.html Do moderatora portalu Frondy: Popatrz sobie człowieku na wpisy, a szczególnie wpis niejakiego Björn Karlsson : Toż to czysty R A S I Z M !!!!!!!!! Czy ty chłopie, mówię do moderatora portalu Franda popierasz rasizm ?!! Jeszcze raz - czekam krótki czas, a potem zawiadamiam prokuraturę ! Tak nie może być dalej !!!
uhm2019.11.29 19:43
Idź od razu do psychiatry, zaoszczędzisz czas.
anonim2019.11.30 0:55
Ból czterech liter wyczuwam
anonim2019.11.29 19:20
Osobiście bym go nie ruszał. To dzięki takim jak on cała ta sekta niebawem upadnie. Im prędzej, tym lepiej ;)
vivi2019.11.29 19:25
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
antek.b2019.11.29 22:13
Słusznie ,tacy jak on dają nadzieję ,że kiedyś w końcu ten kraj zrzuci ten głaz z pleców i odetchnie pełną piersią,a uwolnieni od tego brzemienia polacy, swoją energią zadziwią europę,jak w 89 r,głodziowi życzę aby żył pełną piersią i nie słuchał podszeptów złego
anonim2019.11.29 19:15
Wystarczy popatrzeć na ten przekrwiony od alkoholu ryj by wiedzieć co ten obłudnik reprezentuje! tak że niech wypier.ala jak najdalej z dala! a majątek jaki zgromadził przekazać na ubogich!
WaWa2019.11.29 20:08
A jakie ryje pijane sa w nadzwyczajnej kascie,wsrod artystow i pogrobowcow czerwonej zarazy z OLKIEM tanczacym na czele o tym GW nie napisze...
abrakadabra2019.11.30 9:02
Artykuł nie jest o ryjach artystów tylko o spasionym ryju alkoholika - przedstawiciela kościoła.
tyle2019.11.29 22:24
Jesteś znany aż za dobrze na tym forum i tak przewidywalny, jak dzień i noc. Nie podoba się? Nie patrz i nie czytaj. Ale widocznie cierpisz na kolejne zboczenie - masochizm.
hm2019.11.30 0:27
a ciebie do psychiatryka
BiegunkaProrocza2019.11.30 0:44
Oczywiście. Co więcej, oraz razu widać, że nie myje siusiaka. A dziursko też papieru dawno nie widziało.
alojz2019.11.30 8:37
twoje słowa potwierdzają twoje chrześcijaństwo i pobożność? Ubogim nie dawaj cudze, ale swoje - ile już dałeś ubogim?
Wojtek Polak2019.11.29 19:06
nie jestem bez krytyczny co do abp Głódzia ale czy lewactwo i gejzeta wyborcza mają decydować o abp Głódziu ''bo stracił moralną wiarygodność''. a jaką wy macie moralną wiarygodność moralne zera.
XYZ2019.11.30 6:43
Ni e gazeta tylko papież,gazeta tylko Ciebie informuje o fakcie złożenia takiego apelu przez wiernych.Gdyby nie GW byś o tym nie wiedział.
miki2019.11.29 18:55
Na szczęście nie GW o tym decyduje.
Papiez2019.11.30 11:51
Nie gazeta tylko papież,gazeta tylko Ciebie informuje o fakcie złożenia takiego apelu przez wiernych.Gdyby nie GW byś o tym nie wiedział.
Katalina2019.11.30 22:33
Nie wiernych a wojujacych lewaków.
ZERRO2019.11.29 18:53
Nie może być odwołany bo by nie był pochowany w archikatedrze gdańskiej tylko gdzieś pod płotem na cmentarzu wiejskim.
XXX2019.11.29 19:36
szczerze...? możecie pomarzyć... ha ha ha
tyle2019.11.29 22:21
Za to Adamowicz zasłużył na katedrę. Tak wygląda totalna wdzięczność.
efezjan2019.11.29 22:46
ale z pałacu go chyba nie wyrzucą, to byłaby zbrodnia na tkance Narodu