Gmyz: po decyzji TSUE referendum nad zniesieniem immunitetu sędziowskiego - zdjęcie
16.07.21, 06:24Fot. screenshot YouTube (Telewizja Republika)

Gmyz: po decyzji TSUE referendum nad zniesieniem immunitetu sędziowskiego

109

Wczoraj TSUE zastosował wobec Polski środek tymczasowy w postaci nakazania natychmiastowego zawieszenia przepisów krajowych w tym zwłaszcza tych odnoszących się do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Instytucje Unii Europejskiej, w tym Trybunał Sprawiedliwości UE nie posiadają kompetencji do decydowania w jaki sposób jest skonstruowany system sądowniczy w Polsce - skomentował decyzję TSUE wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk w kontekście środowych decyzji TSUE i Trybunału Konstytucyjnego.

Polski TK stwierdził zaś, że przepisy traktatów unijnych w zakresie, w jakim uprawniają TSUE do wydawania środków tymczasowych odnoszących się do polskich sądów są niezgodne z polską Konstytucją.

Zdaniem TK przepisy traktatowy "w zakresie w jakim TSUE nakłada ultra vires zobowiązania na RP jako państwo członkowskie UE wydając środki tymczasowe odnoszące się do ustroju i właściwości polskich sądów oraz trybu postępowania przed polskimi sądami jest niezgodny" z konstytucją RP.

"Po decyzji TSUE krótka piłka - referendum konstytucyjne nad zniesieniem immunitetu sędziowskiego a co za tym idzie prokuratorskiego. Wtedy izba dyscyplinarna rzeczywiście nie będzie potrzebna bo będzie jak w Niemczech gdzie immunitet sędziowski jest rzeczą nieznaną. I pozmiatane" - stwierdził z kolei Cezary Gmyz, korespondent TVP w Niemczech.

jkg/pap, twitter

Komentarze (109):

Anonim2021.07.19 21:03
Ciekawą inicjatywą społeczną jest Ustawa Zakrzewskich. Interesujący artykuł w tym temacie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/550552-prof-karski-o-edukacji-domowej-i-ustawie-zakrzewskich
Marek2021.07.16 13:58
Trotyl tak na trzeźwo?
Ja jetem za utrzymaniem immunitetu2021.07.16 13:44
...ale RADYKALNIE OGRANICZONEGO. Np. czas na rozpatrzenie - maks. 48 godz. i JEDYNE, co powinno być badane przy ZNOSZENIU immunitetu, to czy jest możliwe w oparciu o fakty, że dana osoba dopuściła się zarzucanego czynu. Jeśli tak, to już dalej jak z każdym NORMALNYM obywatelem.
Bardzo dobry pomysł2021.07.16 13:36
Dodatkowo powinien być zakaz posiadania INNEGO obywatelstwa niż POLSKIE na WSZYSTKICH KIEROWNICZYCH stanowiskach w całej administracji rządowej, samorządowej, w sądach, sejmie, itp. Inaczej jest bardzo łatwo o konflikt interesów.
man.of.Stagira2021.07.16 13:01
T S U E -Trybunał Sprawiedliwości UE oraz ETPCz -Europejski Trybunał Praw C. ŁAMIĄ Konstytucję RP! // Won za Don! // Sędziowie w stanie spoczynku którzy ŁAMIĄ Konstytucję RP WY*****ALAĆ!: Stanisław Biernat, Teresa Dębowska – Romanowska, Kazimierz Działocha, Lech Garlicki, Mirosław Granat, Wojciech Hermeliński, Adam Jamróz, Stefan Jaworski, Biruta Lewaszkiewicz-Petrykowska, Wojciech Łączkowski, Ewa Łętowska, Marek Mazurkiewicz, Andrzej Mączyński, Janusz Niemcewicz, Małgorzata Pyziak-Szafnicka, Stanisław Rymar, Ferdynand Rymarz, Andrzej Rzepliński, Jerzy Stępień, Piotr Tuleja, Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz, Mirosław Wyrzykowski, Bohdan Zdziennicki, Andrzej Zoll, Marek Zubik.
janton2021.07.16 11:07
ale swoich nie ruszamy taka ta pisia reforma
pytanie do Premiera i do Prezesa2021.07.16 10:58
Ile % sędziów i prokuratorów posiada podwójne obywatelstwo np. polskie i Izraelskie, rosyjskie, niemieckie, USA itp. ????????????
Zgłaszam akces do pracy2021.07.16 10:55
przy TYM referendum. Koniec ze świętymi wieprzami.
Anonim2021.07.16 10:11
Cezary Gzyms Trotyl
Hhahahha2021.07.16 10:03
Teraz Fronda wspiera luteranów? Bo Gmyz katolikiem nie jest:)))))
Anonim2021.07.16 10:36
Sam pamiętam co tu się na frondzie wypisywało o Lutrze i luteranach.
Krzysztof2021.07.16 9:56
A może referendum nad zniesieniem religii w szkołach? Co? Nie? Bo 67 % społeczeństw jest przeciwko religii w szkole a państwo POLSKIE zaoszczędzi 3 miliardy?
Donek2021.07.16 9:56
Korona wirus, wirus korona cała PO wirusem nienawiści zarażona. Współczesna targowica.
Darek2021.07.16 8:59
To nie immunitet sędziowski jest problemem, bo może go znieść każdy sąd w kilka dni w danej sprawie. Problemem jest immunitet poselski, bo daje on całkowitą bezkarność wszystkim posłom większości sejmowej. Teraz przepis mówi tak: "Poseł nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za swoją działalność wchodzącą w zakres sprawowania mandatu poselskiego ani w czasie jego trwania, ani po jego wygaśnięciu. Za taką działalność poseł odpowiada wyłącznie przed Sejmem, a w przypadku naruszenia praw osób trzecich może być pociągnięty do odpowiedzialności sądowej tylko za zgodą Sejmu." To są dopiero święte krowy!
Jarek2021.07.16 8:48
Koniec świętych krów!!!
True2021.07.16 8:42
Najpierw referendum konstytucyjne nad zniesieniem immunitetu poselskiego.
Ix Ypsilon2021.07.16 8:40
Należy w kraju znieść wszystkie immunitety. Immunitet powinien przysługiwać tylko pracownikom polskich placówek zagranicznych, ale nie w stosunku do polskiego prawa. Koniec paradowania świętych krów pod parasolami.
jle_ffm2021.07.16 8:33
Karać, upokarzać, napominać i brać sędziów pod but aby służyli władzy - ot co proponują na pisowcy w temacie tzw. 'reformy sądownictwa'. Podajcie mi choć jeden przykłąd usprawnienia pracy sądów, odciązenia, czasu rozpraw? NIe ma , ani jednego takowego.
ja2021.07.16 8:41
a Ty nie widzisz ze to kasta nie wiesz ile maja urlopow jak umawiaja sie w sprawie wyrokow to nie sa przrdwojenne elity ze jak dal slowo to go dotrzymal obecna elita to ze sloma w butach
jle_ffm2021.07.16 8:50
Nie wyjeżdzaj tutaj z pisowską propagandą o kaście, tylko podaj konkretnie co Ziobro przez te 6 lat zrobił aby zmienić ten zły stan rzeczy, tzn. aby usprawnić pracę sądów i sprawić że cały wymiar spraw.będzie działał sprawnie?
ZEK2021.07.16 9:41
Przecież sami sędziowie mówili o sobie że są CYTAT - ABSOLUTNIE NADZWYCZAJNĄ KASTĄ, i ty tu nie wciskaj ciemnoty o Pis propagandzie. Ziobro jest jednym z najlepszych mninistrów , w przeciwieństwie do PATAŁACHÓW za czasów POwszechnej kolaboracji z niemcami i brukselą karierowiczów z opozycji.
Japa2021.07.16 9:54
Coraz bardziej sie utwierdzam ,że "jle-ffm " zasiada do kompa na bani . Kto nazwał sitwę wierchuszki sędziowską KASTĄ ? Wierchuszkę , bo nie wszyscy sędziowie identyfikują się z tą KASTĄ. Ja bym ich raczej zakwalifikował inaczej Większość z nich to tchórze . Plują po nich ich koledzy a oni nic jak by deszcz padał . Pokażcie mi jednego Polaka ( oprócz Jle-ffm ) , ktory byłby zadowolony z Sądów . No ... Chyba jeszcze pokroju panów Kramka i Nowaka .
zek2021.07.16 9:59
... lista jest wieksza - Sławomir Neumann ....
Japa2021.07.16 10:11
HO HOHO ... I to ile dłuższa .
jle_ffm2021.07.16 10:35
To że jakaś jedna kobieta tak bezmyślnie powiedziła o sędziach a co potem zostało przez pisowską propagandę podchwycone i wtłoczone do głów swoim akolitom, to jeszcze nie znaczy że wszyscy sędziowie tacy są. Owszem część tak może o sobie i myśli ale czy to odosobniony przypadek w naszym kraju? A jak zachowują się dzisiaj rządzący? Oni są dopiero prawdziwą KASTĄ nie do ruszenia, prawdziwe święte krowy. Ale w calej tej "reformie" nie chodzi o reformę tylko o kadry i wzięcie pod but trzeciej władzy w kraju (bo sądy taką są) tak aby działały posłusznie pod dyktando władzy. Tyle napisaliście dziwnych komentarzy oraz inwektyw ale nikt nie podał ani JEDNEGO przykładu zmiany na lepsze (po 6 latach pisowskich rządów). Co ten najlepszy wg was pisowców minister takiego zrobił oprócz mieszania, skłócania/ konfliktowania tego środowiska, zwalniania sędziów bez podania przyczyny albo ścigania za wyrok który jest nie po myśli władzy. Albo powtarzania tego samego przykładu o tym że jakiś jeden sędzia ukradł części od wiertarki a inny za coś nie zapłacił w sklepie? I tylko tyle mają im do zarzucenia?
zek2021.07.16 10:59
no proszę jaki wyważony, ale wnioskuję prawdziwe zainteresowanie tematem ... domagasz się jednego przykładu - dostaniesz. Ale jak znam mentalność takich fanatyków jak ty - bedzie to jedynie wstęp do ironii i próba zdyskredytowania - że ohoh i że tylko tyle. Pamiętaj prosiłeś 1 przykład dostałeś 2. Wystarczy że sam poszukasz - znajdziesz więcej, ale trzeba najpierw trochę chcieć. Coś na co uczciwy człowiek reagował za waszych czasów obużeniem - odbieranie dzieci z kochających się rodzin gdzie jedynym powodem była bieda. Zmiana systemu polegająca na losowaniu spraw karnych przydzielanych sędziom która ma za zadanie wyeliminowanie patologii przydzielania spraw sędziom wedłóg klucza przekonań i powiązań.
jle_ffm2021.07.16 11:13
I znowu chybiony przykład - temat odbierania dzieci rodziców (skądinąd oburzający i dobrze że to naprawiono) nie dot. reformy sądownictwa ale zmiany przepisów prawa. Jeśli chodzi o 2gi temat , losowania (algorytm jest tajny), to wybacz ale to tylko tak na papierze, bo okazuję się w dalszym ciągu to prezesi sądów (ci nominowani przez najlepszego z ministów) decydują albo i czesto sam Ziobro w wielu sprawach które są dla włądzy istotne albo dot.ich samych lub ich popleczników. Przykład? Sprawę, w której Ziobro jest pozwanym, dostał do prowadzenia sędzia, który wydawał wyroki korzystne dla K. Pawłowicz. Oczywiście sędzia został wybrany losowo przez tajny algorytm :). O inne przykłądy 'reformy' sądownictwa nie pytam bo takie po prosty nie istnieją.
zek2021.07.16 11:47
A tak na marginesie zapytam - a jakie to działania oprócz skutecznego donoszenia do instytucji unijnych , oraz ciągłego przeszkadzania i wtykania kija w szprychy - incjatywy zmiany patologicznego systemu poczyniła opozycja ? Nie widzisz że oni bronią jak mogą wszelkimi sposobami patologicznego stanu angarzując agędy zagraniczne byle było tak jak było. Nie uczciwe jest w tej sytuacji , przy braku własnych incjatyw , przeszkadzać tym co chcą coś zrobić (tym bardziej że system jest patologiczny i wymaga gruntownych zmian ) by na końcu z satysfakcją zapytać I CO UDAŁO SIĘ WAM ZROBIĆ. Najłatwiej jest krytykować.System losowania spraw jak każdy nie jest doskonały , dlatego np.redaktorzy tvn pomimo braku ubezpiedczenia komunikacyjnego,prawa jazdy pod wpływem alkocholu po potraceniu 70 letniej staruszki na pasach dla pieszych można wypuścić na wolność.Zapewne to Ziobro osobiście wybierał skład sędziowski. Widzisz losowo - oznacza losowo. Raz będzie tak , raz inaczej.
jle_ffm2021.07.16 11:58
Klasyka - kiedy brakuje argumentów to przechodzi się do ataku na zasadzie ' a u was biją Murzynów'. NIe jesteś w stanie podać konkretnych i pozytywnych przykłądów reformy tego najlepszego z ministrów...bo takowe nie istnieją. A argument o tym że system losowania działa tak a raz inaczej...pfff, hehe... bardziej się wysil.
zek2021.07.16 12:14
Pytałem o przykłady opozycji zmiany patologicznej sytuacji w sądownictwie - wszak chyba coś robią oprócz przeszkadszania. W końcu po to tam siedzą. Przykład proszę. Czekam na przykłady incjatyw i pracy na rzecz uzdrowienia sytuacji...proszę się trochę wysilić.Tak jak napisałem najłatwiej jest krytykować. Popatrzmy zatem co robi opozycja - w końcu możesz się rozpisać. Proszę sobie nie żałować.
jle_ffm2021.07.16 12:25
Opozycja aktualnie nie rządzi a nawet gdyby składała jakieś projekty ustaw to pisowcy mają i tak je głęboko w ... (tak jak olewali konkretne pomysły opozycji dot.walki z covid). Poza tym nastały czasy 'dobrej zmiany' więc gdzie ta zmiana?
zek2021.07.16 12:22
chiałeś jeden przykład - dostałeś .Tak jak przewidziałem - poszła krytyka i próba deprecjacji. Pisałem że wystarczy trochę wysiłku i dobrej chęci - a przedewszystkim własnego zaangażowania , przykłady się znajdą. Nie wykonałeś żadnej pracy w tm kierunku , jedynie krytykujesz, a na końcu piszesz że jest to dowodem braku argunentów. Słabe to. Mocno naciągane. Mało wiarygodne. Manipulatorskie.
jle_ffm2021.07.16 12:35
No tak, gdyby było więcej przykłądów to sypałbyś je jak z rękawa, a że ich nie ma więc dorabiasz teorię o 'własnym zaangażowaniu' . Słabe to :)
Cool2021.07.16 15:45
To prawda! ... ani Ziobro ani duda nie popisali sie w walce z komuszą kastą nietykalnych!
><2021.07.16 8:43
Jest jeden Sędzia to Pan Bóg, a reszta to uzurpatorzy myślący, że dana jest im władz na wsze czasy. Pora to natychmiast przerwać.
Anonim2021.07.16 8:47
Spoko, jak ktoś cię dźgnie nożem na ulicy to też nie pójdziesz do sądu, tylko poczekasz na boski wyrok? Niezła logika.
Japa2021.07.16 10:22
Jąk dla kogo , Anonimku , jak dla kogo . Pan Bóg popełnił błąd w swej dobroci . Zostawił ludziom WOLNĄ WOLĘ . I wyszlo jak wyszło . Mordedców w tej "wolne woli " zamyakmy i żywimy przez całe ich życie , a do aborcji nie mamy zastrzeżeń ( nie wszyscy)
Japa2021.07.16 9:40
Szanowny "jle-ffm " przeczytał co napisał i zestawił to z tym co tu piszą .? Wątpię ..
Anonim2021.07.16 10:45
Karać, upokarzać, napominać i brać sędziów pod but aby nie służyli sami sobie.
Filip2021.07.16 8:18
Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności z konstytucją zapisów traktatów dających TSUE możliwość narzucania na Polskę zobowiązań w zakresie sądownictwa. Na reakcję z Unii nie trzeba było długo czekać. KE wyraziła "głębokie zaniepokojenie" orzeczeniem TK. Jakie skutki polityczne i prawne może mieć wspomniany wyrok? O tym w programie "Newsroom WP" mówił europoseł Radosław Sikorski. - To tak, jakby sąd okręgowy stwierdził, że będzie się słuchał i szedł zgodnie z linią wykładniczą Sądu Najwyższego wtedy, gdy ten będzie się z nim zgadzał - skomentował były minister spraw zagranicznych. W opinii Sikorskiego Jarosław Kaczyński nie zdaje sobie sprawy z poparcia dla obecności Polski w UE wśród rodaków. - Jest nacjonalistą i uważa, że "wolnoć Tomku w swoim domu", że na tym polega suwerenność (…). Traktat Lizboński ratyfikował prezydent Lech Kaczyński i on przewiduje łączenie aspektów suwerenności. To co? Teraz dla PiS Lech Kaczyński jest zdrajcą? - zaznaczył Radosław Sikorski. Jak dodał, przez orzeczenie TK na Polskę mogą zostać nałożone olbrzymie kary. Zagrożone są też środki z Funduszu Odbudowy.
ja2021.07.16 8:46
przypomnij sobie jakie wyjscie mial L,Kaczynski podpisal traktat pod naciskiem tych niby zgodnych z napisem OTUA i jako prawie lub ostatni z krajow macie krotka i wybiorcza pamiec
Donna2021.07.16 8:47
Przestań głupcze te swoje wpisy umieszczać
Japa2021.07.16 10:08
JAK się słucha i ogląda wyłączni TVN , WYŁĄCZNIE , to się tak pisze jak pan "Filip" . Radził bym być bezstronny w ocenie tych spraw , bo nietrudno wtedy wyskoczyć jak Filip z konopi . Dla Pana Radusia Unia,, po zbrojnej interwencji na Polkę ,ma już stanowisko :Minister Obrony przed tymi co to nie zapomnieli o znaczeniu słowa PATIOTYZM .ze szczególną uwagą na pisiorów .
Szlomo2021.07.16 8:11
Chcecie nam odebrać sądy!!!!!!!!!!
Maciej Piwowar2021.07.16 8:07
Po raz PIERWSZY się ZGADZAM z red.C.Gmyz. PORA ZLIKWIDOWAĆ WSZELKIE IMMUNITETY SĘDZIOWSKIE---Prokuratorskie. Popełnił przestępstwo do CIURMY .
prosty2021.07.16 8:40
... i parlamentarzystom, krajowym i tym euro-. Co najwyżej ściśle z wykonywaną funkcją, tak jak za pracownika odpowiada pracodawca.
ateusz2021.07.16 8:05
Proponuję referendum: 1. Czy jesteś za zniesieniem immunitetu sędziowskiego? 2. Czy jesteś za zniesieniem immunitetu poselskiego? 3. Czy jesteś za zniesieniem zakazu aborcji? 4. Czy jesteś za likwidacją nauczania religii w szkołach?
Palestyna2021.07.16 8:08
U siebie w squocie zrób to referendum
Maciej Piwowar2021.07.16 8:12
@ ateusz CZY Zamilkną LEWACKIE Odpady,gdy Suweren odpowie: Religia w Szkołach=TAK.ZAKAZ ABORCJI=TAK,ZNIEŚĆ IMMUNITET : Sędziowski ,Prokuratorski, Poselski=TAK.CZY LEWICOWE BAGNO ZAMILKNIE???????????????
ateusz2021.07.16 8:21
Dopóki Suwerena nie zapytamy, to nie dowiemy się jak odpowie. Jak już odpowie, to wolę narodu trzeba uszanować. To kiedy referendum w sprawie aborcji?
Anonim2021.07.16 8:03
Przetrzeźwiał na tyle, że go do telewizora wpuścili?
ojciec maslaczek2021.07.16 8:00
jak to powiedział morawiecki - proszę o bardziej wiarygodne źródło informacji
sylwe2021.07.16 7:59
i tak należy zrobić, by tą rozbrykaną szumowinę sędziowską uziemić ,niech wezmą się za prawdziwą robotę
rychu2021.07.16 7:53
Zadziwia mnie duża obecnosc gudłajow w dyskusji o sądach czy to sa ich żywotne interesy?
Anonim2021.07.16 7:55
Życzę ci abyś po tych wszystkich reformach miał jakiś zatarg sądowy z pisowskim radnym albo członkiem jego rodziny :)
granatowy na gebie z rozpaczy2021.07.16 8:51
Anonim Ty i tak powiesz ze Tusk to kobieta jak on sobie tego zazyczy
Sąd ostateczny2021.07.16 7:51
Ostatnio tzw sąd zadecydował ze został obrażony nazwaniem go obcą agenturą i wydał wyrok dożywocia
Anonim2021.07.16 7:48
Po co jest immunitet sędziowski? Po to, żeby rządzący nie mogli wpływać na sędziów. PiSdzielce chcą wpływać na sędziów, żeby zapewnić sobie bezkarność. Chodzi więc o bezkarnośc dla Pisdzielców, a nie dla sędziów.
WOŹNY SĄDOWY2021.07.16 7:55
przecież ten sędzia z Gdańska miał immunitet a był "na telefon". No to jak to jest?
Anonim2021.07.16 8:06
No to teraz wszyscy będą tacy. I się nie wyda, bo dziennikarze też nie będą fikać.
Anonim2021.07.16 8:11
Nie będzie żadnych sędziów na telefon, bo zostawi się tylko takich co będą orzekać zgodnie z linią Partii.
Józef2021.07.16 7:44
Na Frondzie same autorytety, sami specjaliści od konstytucji i sądów, pomocnicy piekarza, perukarze teraz Gmyz.
Bożena2021.07.16 7:49
Widać nie sami, bo niejaki Józef, ustawił się ponad pospólstwem i usiłuję podporządkować sobie "samowolnie" możliwość wypowiedzi - tych, których wymienił;-)
Anonim2021.07.16 7:52
Zawsze to i tak lepsze od ekspertów Telewizji Polskiej, takich jak Marcin Najman, Jarek Jakimowicz czy Jan Pietrzak.
Mariusz2021.07.16 7:41
Oczywiście trzeba usunąć immunitet. Dla uczciwych nic się nie zmieni
Anonim2021.07.16 7:42
*uczciwych którzy nie narazili się Partii.
Bożena2021.07.16 7:37
Walczą by nie odciąć jednej z ostatnich smoczych głów ziejących nienawiścią do Polski Ta wojna bez czołgów, samolotów i broni palnej usiłuje doprowadzić nas do uległości a tzw kastę i wszystkich pachołków kondominium rosyjsko niemieckiego do intratnych stanowisk. Po to by było jak było...... Jedni do roboty za marne pieniądze - drudzy "wybrani" do rządzenia i sądzenia. Judaszowe stanowiska kończą się przeważnie tak samo - kompromitacją, przegraną i sznurem - jak nie samobójczym, to katowskim;-)
Anonim2021.07.16 7:38
Ale to TVP wam te łby pierze
Bożena2021.07.16 7:46
Walczysz ;-) smoczy Anonimie. Uważaj na głowę. Co do TVP jeśli Ci nie odpowiada, to co prezentują, to w jakim celu się katujesz patrząc i słuchając? Mniej odwagę słuchaj i oglądaj wszystko, ze zrozumieniem i refleksją. Stań odważnie na nogi i podnieś głowę - przestaniesz być anonimem;-) Tego Ci życzę.
Anonim2021.07.16 7:48
Nie obrażaj mnie poprzez sugestię, że mógłbym oglądać ten partyjny ściek. Niestety, jak każdy obywatel płacący podatki, muszę się do niego dorzucać.
Bożena2021.07.16 7:51
Jeśli nie oglądasz, to skąd wiesz, że to ściek - powiedzieli Ci, czy coś tam sobie mamroczesz, bo taki masz kaprys;-)
Anonim2021.07.16 7:54
Dokładnie w takim samym stopniu jak pisowcy narzekający na kłamstwa w TVN.
zek2021.07.16 9:53
Szkoda mi cię... ale zawsze się możesz trochę porzucać i popuskować na forum.
Alojzy Cedzidło2021.07.16 10:39
Pani "Bożeno " mam podobne zdanie, tyle tyko ,że ja zdaję sobie sprawę z naiwności tych naszych marzeń. To nie ten poziom " sapiensu " . Tego typu " pisarze" wyrastają na Cybów , albo piszą to za co im Szef Burak płaci.
rychu2021.07.16 7:24
Zadziwia mnie duża obecnosc gudłajow w dyskusji o sądach czy to sa ich żywotne interesy?
Anonim2021.07.16 7:28
To są żywotne interesy wszystkich obywateli, w tym także twoje.
Tomek2021.07.16 7:40
Obywatelem to ty możesz być w kibucu a tu jest Polska i sanhedryn nie jest nam potrzebny
Anonim2021.07.16 7:41
xD
Po 11 ...2021.07.16 7:31
Jakość sądów jest bardzo istotna. Nie rozumiesz dlaczego? Zapytaj Tomka. Bo np. Tomasz Komenda coś o tym wie.
Palestyna2021.07.16 7:21
Co z tego ze zniosa immunitet jak sady sa kontrolowane przez mossad i WSIurow
ateusz2021.07.16 7:19
"będzie jak w Niemczech" Fajnie, będą w końcu małżeństwa osób tej samej płci? W Niemczech są, więc według logiki pana Gmyza powinny być też w Polsce, nie?
Po 11 ...2021.07.16 7:27
Po angielsku to się nazywa "cherry-picking". Po polsku to chyba będzie "PiSdowanie"?
Anonim2021.07.16 7:44
Apropos: na szczęście Rafał jest nowoczesny - finansuje "Teraz Poliż"
Anonim2021.07.16 7:36
W sprawie "małżeństw" osób tej samej płci (ale tylko jednej z 50 płci), też można zrobić referendum.
Anonim2021.07.16 7:44
To dlaczego w sprawie aborcji nie zrobiono?
Anonim2021.07.16 7:48
Poczekamy i zobaczymy jakie dobroczynne skutki społeczne przyniesie aborcja w "nowoczesnych" państwach.
Po 11 ...2021.07.16 7:44
Małżeństwa osób tej samej płci są prawnie zawierane i uznawane w 29 krajach. Np. Argentynie, Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Kostaryce, Danii, Ekwadorze, Finlandii, Francji, Kanadzie, Kolumbii, Niemczech, Islandii, Irlandii, Luksemburgu, na Malcie, w Meksyku, Holandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Portugalii, RPA, Hiszpanii, Szwecji, na Tajwanie, w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych. Na mapie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82%C5%BCe%C5%84stwo_os%C3%B3b_tej_samej_p%C5%82ci#/media/Plik:World_marriage-equality_laws_(up_to_date).svg wyraźnie widać gdzie jest cywilizacja, a gdzie pisowska dzicz.
Anonim2021.07.16 7:46
Kolumbijczyków można zrozumieć.
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.16 7:18
19-ty dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Archidiecezji Poznańskiej z udziałem wiernych. Cała Polska w łączności z biskupami, a zwłaszcza z Episkopatem na czele z jego przewodniczącym Abp Gądeckim odmawia Nowennę Pompejańską w intencji: Aby przez nawrócenie ludzi, upały masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Nawrócenie na drodze sakramentu pokuty. Zalejmy Kościoły naszym nawróceniem, a stanie się cud przemiany zła w dobro i upadnie szatański plan depopulacji i zniewolenia ludzkości!! Nawrócenie, masowe przystępowanie do spowiedzi niech będzie zadośćuczynieniem za zdradę Episkopatu, Abp Gądeckiego.
ateusz2021.07.16 7:21
"Cała Polska w łączności z biskupami, a zwłaszcza z Episkopatem" Tak, a przede wszystkim w łączności z tymi odsuniętymi przez Watykan za tuszowanie pedofilii wśród kleru. A może nowenna w intencji pedofilów w sutannach, żeby się opamiętali i nie grzeszyli więcej?
Po 11 ...2021.07.16 7:12
Proponuję takie pytania do referendum: 1. Czy jesteś za zniesieniem immunitetu sędziowskiego? 2.Czy chcesz utrwalenia w przyszłej Konstytucji ustroju gospodarczego, zaprowadzonego przez reformę rolną i unarodowienie podstawowych gałęzi gospodarki krajowej, z zachowaniem ustawowych uprawnień inicjatywy prywatnej? 3. Czy chcesz utrwalenia zachodnich granic Państwa Polskiego na Bałtyku, Odrze i Nysie Łużyckiej?
Anonim2021.07.16 7:15
Wystarczy tylko 1 punkt. Niemieccy sędziowie nie mają immunitetu, to po co on polskim sędziom?
Anonim2021.07.16 7:16
Mocno wybiórcze jest to wasze wzorowanie się na Niemcach.
Po 11 ...2021.07.16 7:24
Po pierwsze, jak zwykle tutaj, brak wykształcenia owocuje niezrozumieniem mojego wpisu. Polecam powtórkę z 1946 roku. Po drugie immunitet sędziowski nie jest potrzebny w krajach praworządnych. W krajach gdzie władza łamie prawo, gdzie rządzą struktury mafijne, taki immunitet jest bardzo potrzebny.
Filip2021.07.16 7:09
Trybunał Konstytucyjny zdecydował ws. środków tymczasowych zastosowanych przez TSUE. Tymczasem w czwartek Trybunał Sprawiedliwości stwierdził niezgodność polskich przepisów o Izbie Dyscyplinarnej z unijnym prawem. - To jest kolejny etap gry, która polega na tym, że do przepychanki pt. "Kto głośniej krzyczy?" włączono coś, co nigdy nie powinno być przedmiotem tej przepychanki. Są to problemy związane z polską konstytucją, suwerennością, pierwszeństwem prawa europejskiego, nadrzędnym miejscem Konstytucji w Polsce. To wszystko to element bardzo niepotrzebnej, bardzo złej gry. Jesteśmy świadkami sytuacji, w której to, jak być powinno i to, jak jest w rzeczywistości, drastycznie nam się rozeszło. Wczoraj polski Trybunał Konstytucyjny w składzie pięcioosobowym powiedział, że sprawy związane ze standardem europejskim, którym powinien odpowiadać sędzia, to nie są sprawy, które należą do kompetencji TSUE, a TSUE powiedziało, że wręcz przeciwnie. I to wynika z Konstytucji. Sprawy standardu europejskiego rozpatrują organy europejskie - komentowała w programie "Newsroom WP" prof. Ewa Łętowska, była Rzeczniczka Praw Obywatelskich, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. - To wczorajsze rozstrzygnięcie TK nie ma znaczenia. Ani polski Trybunał Konstytucyjny nie może orzekać o skuteczności zabezpieczenia udzielonego przez TSUE, ani nie może orzekać o standardach europejskich. Natomiast to, co TK wczoraj powiedział, że Traktat o UE nie może być sprzeczny z Konstytucją, to już było powiedziane. I to jest oczywiste - dodała prawniczka. Prowadzący Mateusz Ratajczak dopytywał, jakie skutki może mieć wczorajsza decyzja TK. - Zrobiliśmy krok w kierunku prawnego polexitu. Nie na poziomie konstytucyjnym, ale na poziomie aplikacyjnym, wykonawczym. Supremacja prawa europejskiego jest zafiksowana w polskiej Konstytucji. (...) Traktat o UE i Konstytucja nie są ze sobą sprzeczne, to już dawno zostało wyjaśnione. Tylko interpretacja, którą usiłuje się w tej chwili nadać, rzeczywiście taką sprzeczność wykazuje. To wszystko jest podlane sosem obrony polskiej suwerenności, która akurat w tym wypadku nie ma naprawdę nic do rzeczy. (...) Ten skład TK celowo zasiał chaos w tym wszystkim - skonkludowała prof. Łętowska.
Donna2021.07.16 7:06
No prosze tylko w Polsce komuchy zrobiły kaste sedziowska !!!Niezatapialny Żurek Juszczyszyn Morawiec i reszta tej mafii
MaxFiend2021.07.16 7:36
"Niezatapialni" bo nie naruszyli prawa a PiS chce im dokopać? :-D
Donna2021.07.16 8:51
Najchetnie to ja bym tobie dokopała ale to nic by nie pomogło bo wyborcy poplatfy są odporni na wiedze
O tym nie dowiesz się z Frondy2021.07.16 7:02
W wyniku działań podjętych przez KPRM, kanały na których publikowano treści pozyskane w wyniku włamań na skrzynki min. Dworczyka, zostały zablokowane. Procedura trwała około miesiąca, wymagała analizy prawnej i technologicznej. Początkowo zdejmowane były poszczególne wiadomości, na przykład te ze zdjęciami dowodu osobistego ministra, a ostatecznie Telegram podjął decyzję o zablokowaniu całego kanału i dziś został zablokowany.
Donna2021.07.16 7:04
A mnie gooowno to obchodzi!!!
Anonim2021.07.16 7:06
Pewnie dlatego, że jesteś pisowską biomasą, dla której jedyny cel w życiu to się nażreć i rozmnożyć.
Donna2021.07.16 8:52
Mówisz o sobie bezmózgowcu z poplatfy
Anonim2021.07.16 7:13
I dobrze - powinni zablokować całą Rosję, bo po co komuś dostęp do rosyjskiego internetu?
Anonim2021.07.16 7:16
W ogóle powinni zablokować dostęp do internetu i zostawić jeden - Narodowy Internet im. Jana Pawła II. Oczywiście prowadzony przez Sakiewicza i Karnowskich.
Anonim2021.07.16 6:40
Gdyby miało być takie referendum, to przecież pisowska szczujnia TVP nie nadążyłaby z produkowaniem materiałów oczerniających sędziów. Dopiero co redaktorki waliły nadgodziny pisząc paszkwile na Tuska. Dajcie im odpocząć!
Anonim2021.07.16 6:46
Sędziowie sami nie nadążąją z produkowaniem materiałów oczerniających sędziów. Dodatkowe materiały produkują sędziowie, którzy ich uniewinniają.
Anonim2021.07.16 6:48
No tak, jeden ukradł 50 złotych, a drugi jechał po pijaku.
Anonim2021.07.16 7:00
Każdy może sobie wygooglać czy to są już wszystkie przestępstwa.
XP2021.07.16 6:48
Ten "Anonim" to jakiś volsdeutsch michnikoid!