Gigantyczne inwestycje Niemców w Rosji - mimo sankcji - zdjęcie
23.04.19, 09:10

Gigantyczne inwestycje Niemców w Rosji - mimo sankcji

7

Sankcje sankcjami, ale biznes musi się kręcić. Niemcy teoretycznie odcinają się od Rosji i idą w europejskiej awangardzie karania Kremla za aneksję Krymu i wojnę ukraińską. Teoretycznie, bo w praktyce współpraca gospodarcza kwitnie. Sankcje w niczym nie przeszkadzają...

O Nord Stream 2 wszyscy naturalnie wiemy. Gazociąg, który silnie uderza w Ukrainę, a Putinowi zapewnia stabilizację finansowych podstaw swojego reżimu, to dla Niemców projekt wprost kluczowy. Okazuje się jednak, że to tylko jeden z elementów dalece szerszego wachlarza współpracy.

Jak wynika z danych Niemiecko-Rosyjskiej Izby Handlowej, Niemcy w roku 2018 zainwestowały w Rosji... 3,3 mld euro.

Niedawno pod Moskwą otwarto nową fabrykę Mercedesa; w uroczystości inauguracyjnej udział brali sam Władimir Putin, szef Daimlera AG Dieter Zetsche oraz Peter Altmaier, minister gospodarki i energii Niemiec. Inwestycja jest warta 250 mln euro.

A co ciekawe, wkrótce zapewne dojdzie do kolejnej podobnej inwestycji. Niedawno sam Władimir Putin przyjął na Kremlu Herberta Diessa, szefa Volkswagena. Rozmawiano między innymi o nowej fazie inwestycji i rozwoju niemieckiej firmy w Rosji.

bsw/media

Komentarze (7):

NieLokujeSięKapitałuWDomuWariatów2019.04.23 10:20
Dlaczego mieliby inwestować w Polsce, gdzie prezydentem jest marionetka w rękach zdziecinniałego starca z Żoliborza, premierem kukła poruszana przez rządzących krajem położonym w Palestynie a wypchany sianem żydek porusza episkopat i ministrów? W taki cyrk jak Polska, inwestują tylko USA. Żeby sprzedawać tu swoje jabłka i przywozić statkami wodę do picia. Tanio, bo jako offset za rakiety i samoloty.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 9:31
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
polak2019.04.23 12:51
bydle pedał
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 9:31
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️10950zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
polak2019.04.23 12:52
wieprz pedał
Gnostyk 2019.04.23 9:26
Sankcje sankcjami, ale biznes musi się kręcić.!! Zapamiętajcie sobie!
Max Fiend2019.04.23 12:32
No jasne. A z kim mają ten biznes robić skoro Ruscy są "za miedzą" a przyjaciel Trump wprowadza cła, podatki od produkcji na terenie USA i limity na wymianę gospodarczą?