Gen. Milley: Agresja Rosji na Ukrainę dotykałaby bezpieczeństwa USA i NATO - zdjęcie
03.12.21, 08:28Fot: kremlinrucc40, volganet.ru cc30

Gen. Milley: Agresja Rosji na Ukrainę dotykałaby bezpieczeństwa USA i NATO

3

„Stany Zjednoczone mają wystarczająco wiele sygnałów, by uznawać aktywność wojskową Rosji wokół Ukrainy za bardzo niepokojącą; suwerenność Ukrainy jest ważna dla USA i sojuszników z NATO” - oświadczył w czwartek przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów generał Mark Milley.

„Jeżeli doszłoby do jawnych, agresywnych działań militarnych Rosji wobec niepodległego od 1991 roku państwa, byłaby to kwestia istotnie dotykająca bezpieczeństwa narodowego USA i członków NATO” - zaznaczył najwyższy rangą amerykański wojskowy.

Milley odmówił jednak spekulacji dotyczących konkretnych środków, których zastosowanie USA mogłyby rozważyć w wypadku inwazji Rosji na Ukrainę. Generał nie przekazał także swoich szacunków dotyczących liczby rosyjskich żołnierzy w pobliżu ukraińskiej granicy, ale zasugerował, że jego obawy wykraczają poza samą liczebność wojsk.

 „Nie powiem wam dokładnie, co mówią niepokojące z punktu wywiadowczego dane i co dokładnie śledzimy, ale wszystko monitorujemy” - powiedział dziennikarzom Milley.

Generał nie odpowiedział również bezpośrednio na sugestie, że prezydent Rosji Władimir Putin mógł zostać ośmielony do swoich działań przez wycofanie się sił USA z Afganistanu w sierpniu br.

 „Byłoby błędem, gdyby jakikolwiek kraj wyciągał daleko idące strategiczne wnioski opierając się na wycofaniu się USA z Afganistanu i automatycznie przekładał to wydarzenie na inne sytuacje” - zaznaczył Milley. Przytoczył również historyczne przykłady działań amerykańskich prezydentów, którzy wycofywali jednostki z niektórych regionów świata, decydując jednocześnie o podjęciu działań zbrojnych w innych.

 

ren/PAP

Komentarze (3):

Ewiak Ryszard2021.12.3 13:53
Gruzja i Ukraina to niezwykle niebezpieczne punkty zapalne. Czym zakończy się ta walka o wpływy na dawnym obszarze ZSRR? Przypomnę tu fragment niezwykle cennej wizji. "I obaj ci królowie [Wielka Brytania i Rosja. W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I] serca swoje skierują ku wyrządzaniu szkody i przy stole jednym kłamstwo mówić będą, lecz nie uda się [zrealizować ich niecnych planów]. Zaiste pozostał jeszcze kres do czasu wyznaczonego [i dopiero wtedy dojdzie do konfrontacji]. I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [w ZSRR wprowadzono wówczas ateizm państwowy i wierzących represjonowano], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpada się ZSRR i Układ Warszawski. Wojska z radzieckich baz militarnych powracają do swej ziemi]. W czasie wyznaczonym powróci [to oznacza tu także rozpad UE i NATO. Wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i powróci do sojuszu militarnego z Moskwą]. I wkroczy na południe [powodem będzie konflikt etniczny na południe od granic Rosji (Mateusza 24:7)], ale nie będzie jak wcześniej [Gruzja - 2008], lub jak później [Ukraina], ponieważ ruszą przeciwko niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [odległy Zachód, a dokładniej mówiąc Amerykanie] i załamie się [psychicznie] i zawróci" (Daniela 11:27-30a). Uczniowie Jezusa zadali niezwykle istotne pytanie: "Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy to się dziać zacznie?" (Łukasza 21:7, Biblia Tysiąclecia V). Uczniów interesowało: Kiedy to (zniszczenie Jerozolimy wraz ze świątynią) nastąpi? I jaki znak, gdy to wszystko (co dotyczy zakończenia epoki i paruzji Jezusa) zacznie się spełniać? Znakiem tym nie miała być wojna, która zaczęłaby się atakiem jakiegoś państwa na inne. Będąca znakiem, globalna wojna jądrowa zacznie się inaczej, niż wszystkie inne poprzednie wielkie wojny, także te z XIX i XX wieku. Wojna ta będzie zapoczątkowana konfliktem etnicznym. "Powstanie bowiem naród przeciw narodowi", stwierdził Jezus.
ku RNA wirus2021.12.3 8:56
Dziewictwo w tym zakresie już zostało stracone bo Rosja czy się to komu podobało czy nie odebrała Tatarski Krym z rąk Ukraińców który to Krym w pijanym widzie Chruszczow podarował swoim ziomalom.
Po 11 ...2021.12.3 8:48
"dotykałaby bezpieczeństwa USA i NATO". Tak to straszne takie dotknięcie. Następne oświadczenie będzie jeszcze bardziej kategoryczne: "Agresja Rosji na Ukrainę zepsuje nam humor przy śniadaniu .... albo kolacji, bo w końcu nie wiemy kiedy się o tym dowiemy."