Francja ostrzega przed możliwym atakiem Rosji. Czy Zachód zastosuje ,,opcję atomową''? - zdjęcie
07.12.21, 07:35Fot. Kremlin.ru CC 4.0

Francja ostrzega przed możliwym atakiem Rosji. Czy Zachód zastosuje ,,opcję atomową''?

23

Rosja przygotowuje operację wojskową pomimo zaplanowanych rozmów z USA – ostrzegają francuskie dzienniki. Ich zdaniem nie ma mowy o blefie jeśli chodzi o koncentrację rosyjskich wojsk u granicy Ukrainy.

Le Monde” pisze o ograniczonych możliwościach Stanów Zjednoczonych jeśli chodzi o możliwości odpowiedzi na manewry Rosji. Wskazano, że obecnie Joe Biden ma w ręku tylko groźbę sankcji gospodarczych.

Podobny komentarz znalazł się na łamach „Le Figaro”. Jego autorem jest politolog Florent Parmentier z Ośrodka Studiów Politycznych w Paryżu. Ekspert jest zdania, że manewry Rosji trudno potępiać, jednak istotne są tu intencje Rosji. Ocenił, że celem Moskwy jest obecnie testowanie sytuacji geopolitycznej i chce ona zrobić wszystko, aby nie dopuścić do zbliżenia Ukrainy z NATO.

Le Monde” wskazuje też na „ostateczną formę sankcji”, którą mogłoby być wyrzucenie Rosji z systemu informacji finansowych SWIFT. Były wysłannik USA na Ukrainę Kurt Volker nazywa ją „opcją jądrową”. To jednak zaszkodziłoby także europejskim firmom.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (23):

Filip2021.12.7 15:13
Tusk w "Onet Opinie": Kaczyński jest zdrajcą polskiego interesu narodowego. – Wybory mogą być nie tylko nieuczciwe, ale także sfałszowane. Trzeba mieć własny, legalny system kontroli wyborów – stwierdził Donald Tusk w programie "Onet Opinie". W jego ocenie Jarosław Kaczyński jest "zdrajcą polskiego interesu narodowego", organizując w Warszawie spotkanie polityków "jawnie antyukraińskich i prorosyjskich".
i co wy na to pisowskie zera2021.12.7 14:29
A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
i co wy na to pisowskie zera2021.12.7 13:54
Biden rozmawiał o Ukrainie i sytuacji na granicy z Rosja z prezydentem Francji i kanclerzem Niemiec, tradycyjne w rozmowach nie brał udziału długoPIS marki Duda, pisowski kłamca Pinokio i żoliborski śpioszek do 12, wypędzono ich jak zwykłych zawszonych kundli i nakazali stać pod budą i ujadać, z zerami się nie rozmawia
[email protected]2021.12.7 13:33
Jak postępowali starożytni Rzymianie w okresie świetności imperium? Z chwilą zdiagnozowania problemu nie dawali mu urosnąć. A co robi zidiociała Zachodnia Europa?? Przez dziesięciolecia hoduje smoka, karmi go i pozwala urosnąć, smoka o którym wszyscy wiedzą, że chce pożreć ich samych! Europa Zachodnia to miękkie podbrzusze cywilizacji łacińskiej. Ona się na naszych oczach ROZKŁADA! To trup! To Europa Środkowa musi przejąć odpowiedzialność za całość Europy!
...2021.12.7 13:16
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27884885,pis-kaze-bronic-marine-le-pen-jak-bijac-w-kolegow-tuska.html#s=BoxOpMT
Jan2021.12.7 12:00
Pokuta dla Isakovicza Zaleskiego bo opętały Go demony. Wara od Polskich Biskupów szmato i VON do Lewackiej Armernii. Anty chryście, jesteś przeklęta zdradiecka morda. Paszoł VON!!!!!!!
ksiódz2021.12.7 13:55
po drugiej czy trzeciej dawce szprycy kowidowej ci odj***bało?
pytanko2021.12.7 10:11
Dlaczego frondowscy antypisowcy są zarazem proputinowscy ? Ktoś zgadnie ?
Maciej Piwowar2021.12.7 11:06
@ pytanko PRO SŁOWIAŃSCY.
Grizzly2021.12.7 9:55
Ile Niemcy płacą Rosji za pozorowanie ataku i zagrożenia na wschodzie? Takie pytania przychodzą na myśl ponieważ widoczny jest timing działań Brukseli (Berlina) ws. kar dla Polski (wyssanych z palucha) i nacisku na federalizację Europy a wydarzeniami na polskiej granicy i wokół Ukrainy! W podobnym kontekście rysuje się również sprawa Smoleńska! Stan zagrożenia miałby wpłynąć na przyśpieszenie federalizacji Europy a faktycznie budowy IV Rzeszy!
ducan2021.12.7 9:39
szkoda, że wy pisowcy jesteście tylko w swoich gębach tacy mocni, pośmiewisko świata
gracz2021.12.7 8:41
Oczywiście, francuska Emanuela puści bąka.
rezerwa 862021.12.7 8:45
oczywiście ty bohaterski pisowiec będziesz z dala od frontu walczył przy klawiaturze bo do okopu już nie pójdziesz, okop ci nie pasuje, stare powiedzenie mówi "im dalej od frontu tym więcej bohaterów (pisowców)
co za pisowski syf2021.12.7 8:38
dzisiaj pisowcy chodzą od rana z pianą na pyskach, ich amerykański PAN Biden będzie rozmawiał z Putinem, jak on tak może, jaki on głupi, trzeba brać przykład z przygłupów pisowskich, oni z nikim nie rozmawiają, oni tylko wykonują rozkazy żydowskiej loży masońskiej Chabad Lubawicz i pod przewodnictwem Dudy obchodzą swoje ulubione święto Chanuki i są gotowi bronić żydowskich oligarchów na Ukrainie do ostatniego Polaka (goja)
olej putina2021.12.7 9:13
za niezwykle mądry komentarz wygrałeś w nagrodę olej putina , cały litr
co za pisowski syf2021.12.7 9:37
lepsze to od koszernego gooowna tępego pisowca
wiadomo że olewanie putina2021.12.7 10:13
jest lepsze
Jan2021.12.7 12:04
Ty zdradziecka lewacka mordo, na śmietnik historii, antychryście. Wara ci szmato zdradziecka od PISU. Szmasto wrmachtska!!!!!
Anonim2021.12.7 8:35
Rosja jest jak ci lewacy w warszawskich squatach - czystych majtek nie ma, ale koktajle mołotowa są.
Detonator2021.12.7 8:33
Mistrz Michalkiewicz dał taki scenariusz- niedawno Józio Bajden dwa razy gadał z Putinem i się dogadali. Postraszą, a później dzięki dyplomacji ogłosi się pokój, z tym, że Ukraina zostanie okrojona tak jak sobie zaplanowali.
gdyniebędzie SWIFT2021.12.7 8:26
już widzę te wagony pieniędzy jakie jadą z zapłatą za gaz, ropę węgiel, już widzę te tabuny wykrzywionych pisowskich ryjów jak z walizami pieniędzy jadą do Putina, jakie to byłoby upodlenie dla pisowskiej zarazy
Anonim2021.12.7 8:42
Jeśli Rosja chce pieniędzy to niech sama zasuwa z wagonami.
kałmuk2021.12.7 8:18
we Francji też czytają niemiecką prasę i stąd dowiedzieli się o tajnym planie Putina, dobrze, że Putin zna niemiecki i też się dowiedział i przegapiłby dzień , w którym zaatakować ma Ukrainę i mógłby tego dnia spać do 12 jak to w dniu ogłoszenia stanu wojennego spał sobie nasz śpioszek Jarosław