Franciszek nosi krzyż księdza ściętego w Iraku. "Teraz ten krzyż należy do Ciebie, Ojcze Święty i ma Cię chronić" - zdjęcie
21.09.15, 08:23(fot. flickr)

Franciszek nosi krzyż księdza ściętego w Iraku. "Teraz ten krzyż należy do Ciebie, Ojcze Święty i ma Cię chronić"

1

Papież Franciszek nosi od niedawna przy sobie krzyż księdza, który został zamordowany w Iraku. "Franciszek ze łzami w oczach ucałował krzyż".

Ojciec Święty podczas czwartkowego spotkania z pięcioma tysiącami zakonnic i zakonników ujawnił, że krzyżyk przekazał mu w Rzymie pielgrzym przybyły z Iraku.

- Gdy go mordowano za to, że nie chciał się wyprzeć się Jezusa Chrystusa, męczennik trzymał w rękach krzyż - powiedział papież.

- Jeszcze nigdy dotąd nie było tak wielu chrześcijańskich męczenników, jak w czasach współczesnych - dodał.

Kardynał Christoph Schönborn był świadkiem przekazania papieżowi krzyżyka męczynnika. Austriacki purpurat powiedział, że pod koniec sierpnia na placu św. Piotra na spotkaniu papieża Franciszka z parlamentarzystami jeden z polityków wręczył Fraciszkowi mały krzyż. Twierdził, że wcześniej należał do księdza zgładzonego przez dżihadystów.

Kardynał opowiadał, że Franciszek ze łzami w oczach ucałował krzyż i chciał go zwrócić, ale papież usłyszał: „Teraz ten krzyż należy do Ciebie, Ojcze Święty i ma Cię chronić”.

KZ/Niedziela.pl

Komentarze (1):

anonim2015.09.21 14:08
Ale on go nosi jako trofeum ? Bo nie tak dawno wraz z Imamem modlil się o islamski "pokoj". Imam zwrocil sie do demona allaha by ten dał mu zwycięstwo nad niewiernymi https://www.youtube.com/watch?t=305&v=HiPNN-830V4 Potem papa zaprasza islamistow (wiedzac ze na 100 jest co najmniej 2ch z ISIS) do Europy - i sugeruje by kazda parafia przyjela co najmniej 2 rodziny.