Fidura opuszcza Fundację św. Józefa. ,,Nie jestem w stanie firmować działań KEP'' - zdjęcie
18.02.21, 09:55Screenshot Youtube - Zranieni

Fidura opuszcza Fundację św. Józefa. ,,Nie jestem w stanie firmować działań KEP''

85

Robert Fidura złożył rezygnację z członkostwa w Radzie Fundacji Świętego Józefa. Jak stwierdził, nie jest w stanie „[…] w zgodzie z moim sumieniem firmować działań KEP, w której zasiadają tacy ludzie jak wspomniani Dzięga i Głódź, jak Janiak, Dziuba i dziesiątki innych”.

Decyzję Fidura podjął po najnowszym reportażu TVN24 pt. „Najdłuższy proces Kościoła”, dotyczącym przestępstw seksualnych ks. Andrzeja Dymera oraz faktu, że jego ofiara od ćwierć wieku nie doczekała się sprawiedliwości.

W mailu przesłanym abp. Wojciechowi Polakowi pisze między innymi:

Okazuje się, że zarówno Dzięga, jak i emeryt Głódź, ale także ponad 90% biskupów, skoncentrowali swoją działalność na dyskredytację nieumarłych, na torpedowanie pomocy”.

Stwierdził, że nie może w zgodzie z własnym sumieniem firmować działań Konferencji Episkopatu Polski, w której zasiadają „tacy ludzie jak wspomniani Dzięga i Głódź, jak Janiak, Dziuba”.

W wydanym przez siebie oświadczeniu prymas Wojciech Polak w odpowiedzi na wspomniany reportaż napisał między innymi:

W związku z informacjami, które usłyszałem podczas spotkania z osobami pokrzywdzonymi, a upublicznionymi w tekstach red. Zbigniewa Nosowskiego oraz reportażu <<Najdłuższy proces Kościoła>>, uważam, że niesłychana przewlekłość kościelnych procedur w sprawie ks. Andrzeja Dymera oraz brak odpowiedniego traktowania osób skrzywdzonych na wielu etapach tego postępowania, nie mają żadnego usprawiedliwienia”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (85):

Figura uderza w KEP2021.02.18 22:42
ale nie w tych co trzeba. I te "listy rezygnacyjne".... w PRL też takie pisali, np "literaci" i "księża patrioci"
Aldona2021.02.18 19:11
Pan Robert Figura jest ZA DUŻĄ FIGURA jak na taką organizację. Nikt nikogo nie skazał ,wyroków brak a on chce Sądy zastępować i szuka winnych czegoś co żaden Sąd nie stwierdził. To moim zdaniem jako kobiety jest lekkim zawirowaniem w niezrozumieniu Prawa. Kto oskarża MUSI PRZEDSTAWIĆ DOWODY PRZED SĄDEM. Nie ma człowieka nie ma sprawy!!!!!! Na tym polega walka z wszelkimi przestępstwami .Trzeba do sądu sprawę skierować ale bez dowodów się nie da . Wtedy pomawiacz powinien na terapię się udać na wniosek Sądu.
kaka2021.02.18 19:30
Jak to nie ma dowodow.Aten ostatni dewiant-ktory przez 25 lat -nawet to ze mial wyrok zostalo zatajone.Jakie chcesz sady jak biskup mianuje sklady sedziowskie-to oni go skaza? TU POTRZEBNE CIEZKIE WYROKI I ODSUNIECIE OD LUDZI--ale jak to ma zrobic gadecki jak jest szatanista? Jak to ma zrobic Dziwisz -jak przjmuje nagrody od masonow-jak on ma zrobic jesli Isakowicz zalewski pisal ksiazke KSIEZA WOBEC BEZPIEKI-to dziwisz mu przykazal ze MOZE PISAC O WSPOLPRACY Z UB ALE NIE O SKANDALACH OBYCZAJOWYCH!-czyli zataja prawde zyje W CIAGLYM GRZECHU CIEZKIM---KTO TO MA ZROBIC??????KTO?
kaka2021.02.18 18:57
Trzeba powoli sobie uswiadomic-ze KEP--to ludzie ktorzy nie przejmuja sie krzywda ludzi. Ale gorsza jest krzywda tych ktorzy przyjmowali od tych ksiezy w stanie grzechu--sakramenty.Okazuje sie ze oni sie tym nie przejmuja--okradanie nas z laski Bozej.
jan2021.02.19 12:14
z Łaski Bożej, jeśli już, a poza tym gdybyś był "kupo" (bo tak się chyba tłumaczy słowo "kaka") katolikiem, to byś wiedział, że oni sami odpowiedzą za swoje grzechy (i należy im współczuć i się za nich modlić, a sakramenty są (tak mi się zdaje na 99%) i tak ważne.
ar.2021.02.18 16:34
Wzburzony zachowaniem i sodomią ulicy oraz innych środowisk zapewne nie jest i nigdy nic w tvn-ie krytycznego i prawdy o nich nie powiedział , a spadajdo swoich..... moralisto dialektyczny....
ZERRO2021.02.18 15:32
Episkopat to Sodoma i Gomora.
kastolicka deratyzacja Polski2021.02.18 15:19
Ohydna zarosnieta snieta morda krypto=masona.
katolicka deratyzacja Polski2021.02.18 15:08
Nie ma co sie zachwycac obecnym Episkopatem. Ale masoneria mobilizuje wszystkie swoje aktywa,takie jak ten Fidura,zeby wymierzyc ostateczny smiertelny cios w ogole Kosciolowi i katolicyzmowi w Polsce. Soros jest juz gora,a katolicy zdezorientowani propaganda antykoscielna SPIA.
ULA2021.02.18 14:54
I bardzo dobrze. Nie ma co udawać.
Beno2021.02.18 14:07
Sprawiedliwość dla wszystkich jednakowa - tak powinno być. To teraz zacznijmy szukać pedofilów wśród innych, bo można mieś wrażenie, że pedofile to tylko księża, a przecież jest ich o wiele wiele więcej i to przede wszystkim w innych środowiskach. Czyżby zmowa, "poprawność polityczna", że o innych się raczej nie mówi, unika tematu....
Jarek2021.02.18 14:19
Beno, proszę Cię nie zachowuj się jak aparatczyk z ZSRR, który mówił Amerykanom "ale u Was biją murzynów" Zgoda, że pedofilia powinna być karana bezwzględnie i wszystkich. Tylko tak się składa, że największe mataczenie w tej sprawie czyni KK i jego zwolennicy. Zachowują się tak jakby Boga nie było.
NEOS com pl2021.02.18 15:05
Jaro ...jestes trolem...absurd ... mataczeniem zajmuja sie zawsze ci sami bo to wszedzie jedna klika ... a pedofilia w KK stanowi 0.3 % wszystkich spraw ... a 90 % tych w KK to ... przebierancy z SB ... specjalnie wyszukani do takiej .... "roboty" dywersyjnej w KK. Czy zajmowaniem sie tego rodzaju ...kruszyna a nie gorami skalistymi jest w porzadku ... czy propaganda ???? Kazdy jeden przypadek jest jeden za duzo , wiec dlaczego wszyscy pedofile nie sa rowno traktowani w .... programie ... Cela ++++ .... Osobna sprawa na caly rok pisania o kindnaperstwie , pedofili , sutenerstwie ... jest sprawa ... bydlaka prezydentow .... jeffrey epsteina ..... https://polskatimes.pl/imperium-seksu-dla-bogaczy-jeffrey-epstein-popelnil-samobojstwo/ar/c1-14342733
Jarek2021.02.18 15:13
Mataczenie? Porównaj sobie, ile artykułów ukazuje się w gazetach o pedofili w Kościele, a ile o innych pedofilach? To samo dotyczy programów telewizyjnych. Jak wyciszono aferę o zatoce "sztuki". Więc toi ty się zachowujesz i tobie podobni jak za czasów jedynej słusznej partii PZPR. Ich członkowie byli nietykalni, a innych to można było zgnoić. Każda afera w kościele to zło, ale nie może być tak, że są równi i równiejsi. A jeśli ta sprawa konkretna ciągła się 25 lat i to również przed sądem świeckim, więc o jakie mataczenie chodzi? Po prostu nie było na tyle dowodów, lub były niewiarygodne, że nie można było księdza skazać, ba nawet zastosować tymczasowy areszt.
Beno2021.02.18 15:16
Sorry, błąd, że wyszedł mi twój nick "Jaro" .
Jarek2021.02.18 16:56
No problem Beno. Zatoka sztuki. Odpowiedz mi proszę - dlaczego ich nie skazano? Prawy ZZ jest szefem wszystkich prokuratorów, rządzi prokuraturą od ilu lat? Dlaczego przez tyle lat nikogo nie wsadzono? Ktoś ich ochrania? Kto? Pis obsadził swoimi wszystko. Ja do zatoki sztuki nie chodziłem, do kościoła owszem. Aktor z zatoki sztuki nie głosił mi rekolekcji, ksiądz owszem. Nie spowiadałem się u aktorów, a u księży. Możemy się tak licytować bez końca. Ja sądziłem przez ponad 50 lat życia, że księża wierzą w Boga i nie krzywdzą a pomagają. Teraz nie wierzę i nie chcę być w takiej obłudnej wspólnocie.
Beno2021.02.18 17:55
Jarek, NEOS dał ci odpowiedź. Jestem trochę starszy od ciebie i nie odchodzą z kościoła. Znam inny Kościół z wcześniejszych moich lat. Spotkałem w życiu wspaniałych kapłanów, którzy również i mi pomogli. Brałem udział w "oazach" i nigdy nie spotkałem kapłana, ktśry komuś wyrządził krzywdę, a znam ich wielu. Może miałem to szczęście takich kapłanów spotkać. w tamtych czasach PRL-u każda afera, skandal jakiegoś księdza byłby nagłaśniany, nikomu by nie podarowano, a nawet Urban ze swoim "NIE" nie pisał o takich sprawach. Pedofilia w kościele jest, ale nie uogólniajmy jak to inni robią, bo to margines pedofilii w całym społeczeństwie. Ilu pedofilii wykryli bracia Sekielscy? Na palcach dwóch rąk można policzyć, a z jaką determinacją to robili, nagłaśniali i co? Wykryli tych, o których już było wiadomo. Nic nowego w tej sprawie nie wykryli i nie zrobili. Inna sprawa mam wiele wątpliwości, co do ofiar, co to po wielu latach się zgłaszają? jedni chcą dowalić kościołowi, inni szukają pieniędzy - nie udało się na "wnuczka" to może na "ofiarę pedofila", ale księdza, bo inne grupy społeczne nie płacą. Wystarczy, choć mógłbym w tej sprawie jeszcze dużo napisać.
Jarek2021.02.18 19:14
Nawet jeden przypadek pedofilii u księży nie jest usprawiedliwieniem tego jednego przypadku - bo w innej grupie zawodowej jest więcej. To co Ty piszesz i ten troll NEOS, to jest skrajnie pokrętna logika, która broni przestępcę!!! Nieważne kim jest z zawodu. Jeśli dla Was jest OK, że wśród księży jest tylko 0,3% pedofilów, to nie mamy już o czym rozmawiać. Zacytuję klasyka jako komentarz na takie Wasze postrzeganie rzeczywistości: " W słowniku ludzi kulturalnych nie ma na tyle obraźliwych słów, aby to skomentować"
Anonim2021.02.18 13:42
A kto to jest ten Fidura. Jedno jest pewne że wychowania to on nie ma. Dzięga i Głódź to są ks. biskupi. I taki Fidura powinien o tym wiedzieć i potrafić się zwracać. Niech rezygnuje. Niezła ta fundacja jak takich ma członków jak ten Fidura.
Jarek2021.02.18 14:20
A kto Ty jesteś Anonim? Normalny? Chyba nie!
Marian2021.02.18 13:30
Ja jestem sprawiedliwym wśród narodów świata i będę bronił fałszywie oskarżanych przez sługusów szatana księży.
Kazz2021.02.18 13:29
Co to za kloszard na zdjęciu?
Bystry.2021.02.18 13:05
Lecz kto by stał się powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie temu byłoby lepiej kamień młynski zawiesić u szyi i utopić w głębi morza.
Beno2021.02.18 14:05
Masz rację, popieram. Sprawiedliwość dla wszystkich jednakowa. To teraz zacznijmy szukać pedofilów wśród innych, bo można mieś wrażenie, że pedofile to tylko księża, a przecież jest ich o wiele wiele więcej i to przede wszystkim w innych środowiskach. Czyżby zmowa, "poprawność polityczna", że o innych się raczej nie mówi, unika tematu....
Anna2021.02.18 13:02
Kto wierzy w księdza, to ma problem, kto w Boga nie.
katolicka deratyzacja Polski2021.02.18 15:12
Typowa wypowiedz komucha,albo innego zydo-protestanta,ale tez wroga Polski.
ladychapel2021.02.18 11:19
Szczecin. Pełen tajemnic szpital ks. Dymera. Pustki i trudności w rejestracji na badania. Szpital miejski w centrum Szczecina, którym do niedawna kierował ks. Dymer trafił do Kościoła ponad dekadę temu. W 2010 roku kompleks budynków wyceniany był na około 20 milionów złotych, jednak archidiecezja szczecińsko-kamieńska nabyła go z 99,9-procentowym rabatem za jedynie niecałe 20 tys. zł. Tęczowa flaga obraża uczucia religijne, ale taki rozbój w biały dzień - a gdzieżby!
leszczyna2021.02.18 11:50
Wiesz, które przepisy złamano? Zgłoś sprawę do prokuratury, niech się wezmą za władze Szczecina i za kurię jako działających w zmowie i złej wierze.
Jarek2021.02.18 13:01
leszczyna, Ty tak poważnie? Przecież tu na frondzie, co chwile są artykuły z rzeczywistymi pomówieniami. Śpiewaka skazanego za pomówienia ułaskawiał nasz samodzielny prezydencik. Przecież to szwindle kleru i PISu - pies, psu ogona nie odgryzie. ZZ prokuratura nawet nie wszcznie śledztwa.
leszczyna2021.02.18 13:30
To będzie dowód na nieprawidłową odmowę wszczęcia, i rzecz się nie będzie przedawniać. Po upadku PiSu ktoś by się tym zajął. Może nie tylko ta ekipa tak robi, jak widać z faktu, że majątek miejski poszedł do kurii za PO-PSL. Oni rządzili w 2010 roku, taki rok przekrętu podaje @ladychapel.
katolicka deratyzacja Polski2021.02.18 15:14
Konfederacja niszczy panstwo,bo dazy do POwrotu KOmuny.
kaka2021.02.18 11:18
Mam mocne przeświadczenie, że prymas Wojciech Polak to niemal „jedyny sprawiedliwy”. Robi, co może, to, na co mu pozwala kościelne prawo, na przekór wręcz, czasem wbrew innym członkom KEP Robert Fidura Jesli tak jest jak mowi fidura to znaczy ze loza watykanska pII-wziela episkopat na postronek i wbrew prymasowi NISZCZY KOSCIOL BEZ MILOSIERDZIA- Ale prymas to nie maskotka powinien podporzadkowac te cholote i wprowadzic aby --biskupi raz wmiesiacu sprzatali koscioly----tej cholocie potrzeba pokory--
Grizzly2021.02.18 11:15
Jestem bezrobotnym debilem bez choćby szczątkowego życia, i cały dzień przeglądam frondę czy nikt się pode mnie nie podszywa xD
Grizzly2021.02.18 14:46
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Masz dobry ogląd własnej głupoty! ... co ty mendo robisz, cały dzień tu wyjesz, hieno!
Odejdż do piekła2021.02.18 11:13
pseudo księżę
XYZ2021.02.18 11:12
Każdy kto ma odrobinę przyzwoitości postąpi podobnie.Za chwilę kościół będzie się kojarzył z grzechem.Ale oni nawzajem się rozgrzeszą.
WinnychKleruchówDoWięzieńResztaDoRynsztoków2021.02.18 11:11
Kleruchy powinni bytować w kanałach ściekowych i rynsztokach. W ciemnym chłodzie. Bez prawa opuszczania burego nurtu. Kto zechce ku nim zejść, żeby posłuchać, jak bulgocą, plują i parskają, ten nie może mieć później pretensji, że cuchnie odchodami i zgnilizną.
deratyzacja katolicka Polski2021.02.18 15:10
Komunisci zamordowali setki milionow ludzi za ich wiare w Boga.
ladychapel2021.02.18 11:08
Teczowa Maryja - to nie były tylko wlepki z Matką Boską w tęczowej aureoli. – To także publikacja długiej listy nazwisk wysokich funkcjonariuszy Kościoła Katolickiego, który przez lata kryli przestępstwa związane z czynami pedofilnymi. Strona przeciwna tego z premedytacją nie widzi i jakoś jej to bardzo szybko znika z pamięci
Brawo!2021.02.18 11:03
Łódź: ponad połowa uczniów wypisała się z lekcji religii. W ciągu 3 lat zrezygnowało ich blisko 26 tys. Dziennik Łódzki podał dziś zaskakujące dane, z których wynika, że na 60,8 tys. uczniów w Łodzi 33,6 tys. nie uczęszcza na religię. W ciągu ostatnich 3 lat dwukrotnie wzrosła liczba młodych, którzy wypisali się z tego przedmiotu. Danych udzielił Dziennikowi Łódzkiemu Urząd Miasta i dotyczą one jedynie szkół samorządowych, które stanowią większość.
Krakus2021.02.18 11:37
I to bedzie postępować w ciągu geometrycznym - to będzie jak śnieżna kula. Przez dotychczasowe postępowanie KK, ich obłudę i zaklamanie. Przez takich jak Głódź, Jędraszewski, Dziwisz młodzi masowo odchodzą i odchodzić będą.
prosty2021.02.18 10:51
Ważne uzupełnienie informacji: https://deon.pl/kosciol/robert-fidura-przelala-sie-czara-goryczy-biskupi-maja-trupy-w-szafach,1144891
Kato2021.02.18 10:32
Do Kaka: konstruktywna krytyka to cytat z Gomułki. Pasuje doskonale do teraźniejszości. Poza tym warto uczyć się ortografii.
kaka2021.02.18 10:35
Nie wazne kto to powiedzial ale chodzi o to (bo cie nie znam) czy po to piszesz ,aby zniszczyc?czy tez aby naprawic?---chodzi o intencje te sa wazniejsze niz ORTOGRAFIA. Jesli ktos chcial by cie dzgnac nozem -ale wyslalby ci list PIKNIE ORTOGRAFICZNIE napisany to co jest wazniejsze?Zycze zdrowia psychicznego.
Krakus2021.02.18 10:30
Paweł Szefernaker z PiS, od 2018 roku sekretarz stanu w MSWiA organizował front obrony ks.pedofila Dymera w Szczecinie. Obajtek, przyszły premier, wspomagał z Orlenu fundację tego zboka, podobnie jak była premier Beata Szydło, która przelała mu 2 000 000 zł. A o upodobaniach seksualnych Dymera wiadomo powszechnie od minimum 20 lat. Nawet niejaki Jarosław Gowin, od lat wiedział o zboczeńcu od wielu lat i nie zrobił NIC. Biskup Polak jedyne, co umiał zrobić to... przeprosić PO ŚMIERCI tego zboka. Fajne to, nie? :)
BieS2021.02.18 11:24
Zaszczuliście człowieka, wy lewacy i zboczeńcy mimo, że nikt go nie osądził. A mieliście okazję bo jak mówicie było powszechnie wiadomo od ponad 20 lat. Wiele rządów wszelkiej maści , od lewizny poczynając nie wytoczyli nawet oskarżeń lecz dopiero teraz czerwona zaraza rozpoczęła swoje harce nie mając żadnych konkretów lecz tylko insynuacje i medialne poczucie bezkarności. Was też ktoś dopadnie!
Krakus2021.02.18 11:35
"poczucie bezkarności" dotyczy wyłącznie facetów w czarnych sukienkach, których kryją świetnie ich wyżsi rangą koledzy po fachu, ci w śmiesznych pierogach na głowie. Pokazali to doskonale Sekielscy w swoim filmie "Tylko nie mów nikomu". To nie był film o pedofiliii. To był film o doskonale funkjonującej maszynie zwanej KK, które tuszuje wszystkie zbrodnie kleru, zamiata pod dywan i daje własnie "poczucie bezkarności" tym zboczeńcom.
Waldek2021.02.18 10:28
Jakie rodziny tacy księża! Jaki naród taki ksiądz. Gendery, LGBT to i mamy. A potem krzyki! on ma być święty a niby skąd? a niby jak?
kaka2021.02.18 10:32
100/100!
fred2021.02.18 11:35
Spokojnie Walduś, jak chcesz być księdzem, to idziesz do seminarium. Tam jesteś edukowany i kształtowany na księdza, pozbywasz się złych, rodzinnych nawyków, wyniesionych z domu. Więcej się modlisz. To nie tak, że wstajesz od rodzinnego obiadku po jakiejś awanturze i zostajesz księdzem, to proces, droga. Tylko nie pisz ty, czy kaka, że seminarium to siedlisko zła, bo wtedy zrozumiem, ze macie złe intencje w tym temacie.
Jarek2021.02.18 11:36
Waldek - g.. prawda. Ile lat księża studiują w seminarium? To co napisałeś, to zrzucenie vdpowiedzialniości z profesorów seminaryjnych, wychowawców. Tak się składa, że ponad 80% alumnów w seminariach pochodzi z "głęboko wierzących" rodzin katolickich - przykład, były ksiądz Tymek Szydło.
kaka2021.02.18 18:06
Ty to zauwazam ze jak nie uchlasz Kosciola to jestes chory..Co ty masz za fiksacje? Jesli krytykujesz aby dowalic--TO NIEMA SENSU---niszczyc kazdy moze -do budowy niewielu!
ZafundowaćKleruchomDożywotnieWczasyNaKołymie2021.02.18 10:25
Ta Fundacja Świętego Józefa zajmuje się fundowaniem kleruchom pedofilskich wycieczek seksturystycznych i zwiedzania szlaków gejowskich klubów, wynajmem kleryków do posługi w jacuzzi i organizacją orgii kleruchów z prawackimi dewotami?
o ...2021.02.18 12:37
... zgadzam się ... ale pod warunkiem, że określenie kleruch zostanie zamienione na komuch ...
Anonim2021.02.18 10:23
Na starość tak się czasem dzieje że człowiek nie wie co robi, a potem szukają go po całym kraju
kaka2021.02.18 10:26
za ten wpis masz u mnie piwo!
kaka2021.02.18 10:29
Sluchaj dobrze zrobisz jak ten wpis bedziesz uzywal jako nik----no usmialem sie przez 5 minut.The best of the world.
Kato2021.02.18 10:21
Co wspólnego z Bogiem i wiarą mają biskupi - biznesmeni, alkoholicy, cynicy kryjący pedofilnych przestępców w koloratkach ? A co księża zamykający przed zmarłymi cmentarze, nakazujący ogromne zapłaty za swoje usługi (nie sakramenty, te są bezpłatne), nawołujący z ambon do głosowania na jedną partię polityczną pod groźbą grzechu ? Takich biskupów jest u nas zdecydowana większość, nie żaden margines.
kaka2021.02.18 10:24
zaluzmy ze twoje opowiadanie jest w 60% prawdziwe.Co proponujesz -abym uznal ze kierujesz sie dobrem i twoja krytyka nie jest destrukcyjna -lecz konstruktywna.?
katolicka deratyzacja Polski2021.02.18 15:15
Komuna to tylko trzy rzeczy,.mordowanie rabowanie i klamstwo !
Teresa2021.02.18 10:19
TVN to gebelsowska szczujnia i fabryka kłamstw i prowokacji na usłuchach komuchów i masonów! Kto wierzy TVNowi ten powinien leczyć się w Kobierzynie
Ryszard2021.02.18 10:22
...jakoś Tobie nie pomogło..!
Jarek2021.02.18 11:39
Teresa, a Ty trollu dalej swoje. Ty się lecz. Kolejna krakuska, ofiara z syndromem sztokholmskim.
wieśniak2021.02.18 10:12
Proponuję aby jakiś konsekrowany błazen rzucił klątwę na TVN 24. Dość tego węszenia po parafiach,klasztorach i seminariach..!.."że ksiądz zgrzeszył..? No zgrzeszył..! A kto nie ma pokus..! Czyli ***** TVN 24..
Kaka2021.02.18 10:22
jescze niewiem co ale czuje tu siarke!!!!!
Anonim2021.02.18 10:03
Nawet w KK na stu zakłamanych kleruchów jeden porządny się zdarzy.
Vi2021.02.18 9:58
Ooo, prymas ostro skarcił :) "Żeby mi się moje błędy w moim urzędowaniu więcej nie powtarzały, zrozumiano?!"
KlerToBandaPasożytniczychDewiantów2021.02.18 9:53
Na każdym z 10.000 (DZIESIĘĆ TYSIĘCY) kościołów w Polsce powinien zawisnąć ten szyld PAMIĘTAJ, ŻE KLER TO CH... Ostrzegawczo duży, czytelny z daleka, po zmroku obowiązkowo doświetlany.
kaka2021.02.18 10:01
To nie kler ale jakas czesc najwyzszych biskupow--jak ich tak w czambul potepiasz to JA JUZ JESTEM PEWIEN ZE -TY ZROBILBYS DOKLADNIE TO SAMO.Tak bylo z lutrem ze widzac niewielkie uchybienia w Koscile doprowadzil do schizmy i przedarcia Kosciola--a on ostatecznie izenil sie z zakonnica -i wyrywal kartki z OPIsma Swietego---KANALIA! DO KWADRATU.
kaka2021.02.18 10:06
To juz Jezus powiedzial 2000 lattemu-----STRZEZCIE SIE UCZONYCH W PISMIE---nie czytales?
Jarek2021.02.18 9:42
Widzicie frondowi obrońcy księży pedofilów (szczególnie niejaka TERESA). Tak skuteczne jest w polskim KK tzw upomnienie braterskie. Ktokolwiek ma sumienie w tej mafii - ma dość i odchodzi. Znam wielu księży, którzy zrzucili sutannę właśnie z tego powodu - obłudy w KK. Byli uciszani i prześladowani jeśli chcieli coś naprawić. Mt 18. 15 "Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!" Róbcie tak dalej urzędnicy KK, a kościoły w Polsce opustoszeją szybciej niż miało to miejsce w Irlandii.
KAKA2021.02.18 9:50
POkazujac prawde z pewnego punktu widzenia -nakazujesz rowniesz przestepstwo--jest to klasyczne WYLEWANIE DZIECKA ZKAPIELA.To ze oni zle i tragicznie robia --to co NIE MAMY SLUCHAC PANA BOGA? NIE MAMY PRZYSTEPOWAC DO SAKAMENTOW?--JAK ODEJDZIEMY Z KOSCIOLA TO SAMI SOBIE ZASZKODZIMY-------POPROSTU ZLO NAS ZMIENI--I OTO DJAblu chodzilo.My mamy tym wierniej modlic sie i sluzyc BOgu--A TAMTYCH WON Z KOSCIOLA BO KOSCIUL NIE JEST ICH WLASNOSCIA--ONI POWINNI SLUZYC..Jak pilkarz zle gra to co WSZYSCY MAJA ZEJSC Z BOISKA?????Rozsadku zycze?
Ciemny lud2021.02.18 10:05
Sorki, kaka, ale ten twój kościół nie ma nic wspólnego z Bogiem. Sami sobie ustalacie, wbrew Bogu, swoje zasady, swoich "świętych" i swoje dogmaty. Po pierwsze - Biblia głupcze.
kaka2021.02.18 10:18
Prosta sprawa jesli TY UWAZASZ ZE LEPIEJ ROZUMIESZ--O CO PANU BOGU CHODZILO--musisz wtedy zalozyc swoj kosciol I JESLI BEDZIE LEPSZY -WSZYSCY DO CIEBIE PRZYJDZIEMY----dla ulatwienia powiem---ze nigdy ci sie to nie uda.Jesli jestes wierzacy to sprubuj pomyslec--zydow podczas piedziesiatnicy bylo mnustwo --PIsmo mowi ZE WSZYSTKICH NARODOW POD SLONCEM-czyli judaizm religia panujaca---i wtedy wlasnie zamordowali Jezusa-czyli nawet jak nie widzieli Bostwa powini uszanowac nie winnosc i prawo-ktore mowi ze nie mozna zabic kogokolwiek niewinnego .Zatem jesli ZE WSZYSTKICH NARODOW POD SLONCEM-to dzisiaj powinien byc judaizm na calej ziemi--a co mamy 8 mil niediwiarkow Mojrzeszowych --oraz miljard chrzescijan---TERAZ WALNIJ SIE W GLOWE I POMYSL KOMU PAN BUG BLOGOSLAWI I JAKA WYLACZNIE JEST JEGO WOLA?
Ryszard2021.02.18 10:05
KAKA - serdecznie prosim,zacznij pisać poprawnie ..Albo przynajmniej próbuj..No i te WIELKIE litery.Dodają splendoru..?
kaka2021.02.18 10:09
Ile ty poswieciles-czasu temu wpisowi? Ja mam na to 6 sekund.POzdrawiam
Józef2021.02.18 10:36
Jak masz tak mało czasu to jesteś trollem albo redaktorem Frondy.
kaka2021.02.18 10:45
jestes za krotki abym ci sie tlumaczyl---mam malo czasu -koniec!
Jarek2021.02.18 10:14
Znasz mit o Syzyfie? Diabeł ma swoje sługi w postaci wielu urzędników KK (czytaj: księży, biskupów) Jeśli dobrze będziesz czytał Biblię, to nie znajdziesz tam wymagania przystępowania do sakramentów, chodzenia do kościoła aby być zbawionym. Polecam to: Mt 25. 31 Sąd ostateczny - przeczytaj o odpowiedz mi. Postawę polskiego kleru trafnie opisuje to: Mk 7 "«Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane3: Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi. ... I znosicie słowo Boże przez waszą tradycję, którąście sobie przekazali. Wiele też innych tym podobnych rzeczy czynicie»."
Józef2021.02.18 10:31
Problem jest taki, że tych piłkarzy się nie da zwolnić. Odchodząc z kościoła nie musisz odchodzić od Boga, Te wszystkie sakramenty są właśnie po to, aby tacy ludzie mogli tobą manipulować. Gdyby księża i biskupi wierzyli w Boga to kościoły by były pełne.
Józef2021.02.18 9:39
Polski kościół to teraz takie TV PiS, niby wszystko jest ok, propaganda działa, ale normalnie wszystko się wali. Jak czuje się biskup który publicznie mnie wzywa do pokuty, sam nie potrafi walczyć ze złem, a wręcz je popiera. Wiem zaraz odezwą się głosy, że każdy jest grzeszny, a kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem. Tylko biskup jest tym pierwszym z pierwszych którzy powinni dawać przykład. Jak ksiądz zgrzeszył powinien zostać ukarany, a nie nagradzany. Dzisiaj na kilka dni posypią głowę popiołem, potem parę artykułów w "katolickich" gazetach że jak ksiądz umarł to nie wiadomo jak to było naprawdę, po śmierci nie może się bronić, no więc cisza nad tą trumną. Zaraz babki będą się za niego modlić i po kilku latach trzeba będzie odkopać na relikwie, zrobią z niego męczennika.
katolicja deratyzacja Polski2021.02.18 15:17
Komuna i Knfederacja ZAWSZE klamie.
kaka2021.02.18 9:36
Daje 100% pewnosci ze NIC SIE NIE ZMIENI.Ta banda zwana przez wierzacych nieslusznie episkopatem --NIE RZADZI. Mogliby sami w rok oczyscic Kosciol--ale te bestie z watykanskiej lozy PII maja na nich chaki-gdyz oni nie proponuja do nominacji biskupich nikogo inne go jak tylko ZBOCZENCOW I PRZEKRECIARZY. A majc chaki na nich -ONI NIC W POLSKIM KOSCIELE NIE MOGA OCZYSCIC. Inaczej postepowal PRYMAS TYSIACLECIA -szanujac watykan PODEJMOWAL SAODZIELNE DECYZJE DLA DOBRA KOSCIOLA MIMO NACISKOW KOMUNISTOW--WTEDY BYLO GROZNIE.Kiedy mu kacyk komunistyczny mowil jaka kandydature ma mianowac-on zaraz mowil INACZEJ BEDZIE I ROBIL PO SWOJEMY----CZYLI PO BOZEMU.Obecna banda wysluguje sie masonoemNISZCZY KOSCIOL BEZ MILOSIERDZIA -A CALE WYSILKI IDA NA TO ABY TO UKRYC-----BOJA SIE ZDRAJCY HAKOW----WTYM SZATANISTA GADECKI.
kaka2021.02.18 9:27
Jesli........." W zwiazku z informacjami...............nie maja zadnego usprawiedliwuenia""""" Jesli tak mowi prymas POlski---JESTES GLUPI I CHORY PODAJ SIE DO DYMISJI A NIE ZANIECZYSZCZAJ POWIETRZA W KOSCIELE----NA LITOSC BOSKA KOSCIOL NIE JEST TWOIM FOLWARKIEM---ODDAJ PRZYWODZWO I ZACZNIJ NAPRAWIAC STRUKTURY BISKUPIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! uWAZAM ZE TEN FAUSZYWY CZLOWIEK NIC A NIC NIE ZROBI on slucha szatanistow z watykanu a ci mu mowia -ABY NIC NIEROBIL TO KOSCIOL BEDZIE GNIL A LUDZIE SAMI ODEJDA---HANBA TOBIE I PIEKLO!
jou2021.02.18 9:24
No i co z tego , że ks. Polak wydał takie oświadczenie? Czyny, księże Polak, nie słowa!!!