USA: Trump reaguje na przemoc w Chicago - zdjęcie
23.07.20, 09:12screenshot youtube- Washington Post

USA: Trump reaguje na przemoc w Chicago

14

Wczoraj Prezydent USA zapowiedział, że wyśle do Chicago funkcjonariuszy federalnych służb. Chicago ma wielki problem, bowiem ma tam miejsce eskalacja przemocy z użyciem broni palnej. Ameryka jest w szoku po fali przemocy.

W środę Prezydent USA ogłosił podczas konferencji prasowej, że nastąpi  zwiększenie liczby federalnych służb bezpieczeństwa w amerykańskich miastach, które są nękane brutalną przestępczością. Głowa Państwa dodała, że nie ma innego wyboru. Prezydent musi dbać o bezpieczeństwo obywateli.

Prokurator generalny William Barr dodał, że do Chicago zostanie wysłanych ok. 200 agentów federalnych, a do Nowego Meksyku ponad 35.

Wcześniej służby bezpieczeństwa rozlokowano w stanie Missouri czy Oregon.   Do ich zadań należy ochrona budynków federalnych w tym mieście, w tym gmachu sądu. Wysyłanie agentów federalnych do pomocy miejscowym władzom nie jest  już rzadkością jak kiedyś to miało miejsce.

W najgorszej sytuacji jest Chicago. Tam śmiertelnie postrzelono w tym roku ponad 400 osób.  W tym tygodniu 15 osób zostało postrzelonych przed domem pogrzebowym. Strzelanina była związana z działalnością gangów.

Decyzji Donalda Trumpa sprzeciwia się burmistrz Chicago Lori Lightfoot.

"W żadnych okolicznościach nie pozwolę, by oddziały Donalda Trumpa przyjechały do Chicago i terroryzowały naszych obywateli" - napisała w środę na Twitterze.

Wcześniej, reprezentująca Demokatyczną partie burmistrz, wyjaśniała, że miejskie władze są otwarte na współpracę. 

,,Nie chcemy dyktatury. Nie chcemy autorytaryzmu i nie chcemy sprzecznych z konstytucją zatrzymań i aresztowań naszych mieszkańców. Tego nie będę tolerowała” – powiedziała burmistrz Chicago.

rr, rmf24.pl

 

Komentarze (14):

Jan Radziszewski2020.08.15 11:30
Pan i Król Polski + 19 VI 2020 Klątwa Boża rzucona na prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Donalda Trumpa Piątek, 19 czerwca Zapisz dziecko Możesz to uczynić, Ja Ci tu daję władzę, realną władzę, którą w tym wypadku wykroczy poza Polskę. + Niezależnie od tego, że prezydent Duda nie posłuchał głosu z Nieba, choć nie ze złej woli, jak wielu biskupów, to reprezentuje majestat Rzeczpospolitej. Takie wzywanie tuż przed wyborami do USA przez prezydenta + Trumpa szarga ten majestat, szkodzi też samemu Dudzie w wyborach, choć na to sobie zasłużył. + D. Trump coraz bardziej szkodzi Polsce, bardziej niż Obama, Busch, Clinton – ten ostatni mimo jego liberalnych poglądów szkodził najmniej. Zatem dojrzał czas do klątwy na prezydenta światowego mocarstwa. Nie jest to klątwa na Amerykę i jej społeczeństwo, ale na Donalda Trumpa. Zatem rzuć ją synu w imię Boże. Amen, Amen mój synu. Amen Ja, niegodny i nieudany sługa Chrystusa Króla, Króla Polski na szczególnych zasadach z Woli Boga Ojca Intronizowanego 20 lutego 2020 roku, przeklinam prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa za szkodzenie Polsce i jej upokarzanie, teraz konkretnie przez poniżające wezwanie prezydenta Polski Andrzeja Dudy jak pachołka ostatniego państwa wasalnego do USA. + Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! prezydencie Stanów Zjednoczonych Ameryki Donaldzie Trumpie. Przeklina Cię Bóg! Amen! Klątwa została rzucona z woli Jezusa Chrystusa Pana Panów i Króla Królów, Króla Polski i z potwierdzeniem realnej władzy, którą dał Jezus Chrystus iż klątwa ta wychodzi poza Polskę, dotyczy kogoś kto nie jest w jej granicach.
hrabia Potocki2020.07.23 13:08
Ona nie pozwoli mozna sie usmiac, a kto ja sie bedzie pytac, absolutnie nie radzi sobie w tym miescie ,lewacka burmistrz
towariszcz jewrej2020.07.23 13:28
po polskiemu piszcie
Klapaucjusz2020.07.23 11:38
"Prezydent musi dbać o bezpieczeństwo obywateli." No proszę! Gdy ludzie umierali na COVID-19 w Nowym Yorku, Michigan, New Jersey itd. a teraz w Arizonie, Teksasie czy na Florydzie i gubernatorzy proszą o pomoc federalną, to Trump się obraża, bo on się "chińskim wirusem" nie zajmuje i niech każdy stan sam daje sobie radę. Ale gdy tylko jest okazja do użycia siły, to Trump pierwszy wyciąga rękę z "bratnią pomocą" federalną, nawet jeśli gubernatorzy o nią nie proszą, bo mają do tego własne Gwardie Narodowe. 100, 93, 86, 79.... ciągle czekam.
Co ty robaczku wiesz o USA?2020.07.23 12:12
Na co ty czekasz? Nawet ze strachu na wybory nie poszedłeś. Get into your jew head - USA is NOT your country, therefore it's NOT your fuckin' problem, you slimy jew motherfucker! Got that?! What a piece of dog shit!
Olej2020.07.23 11:24
Idiotka którą ofiary powinny podać do sądu i domagać się ogromnych odszkodowań, wtedy być może w jej łbie by zaświtała myśl.
Przeciw kretynom2020.07.23 10:10
Wyobrazmy sobie! W Warszarazie chordy uzbrojone mordują się nawzajem a cieć miasta nie panując nad sytuacją w ramach lewackiej poprawności wydaje rozporządzenia o nieinterwencji policji. Rząd i Prezydent próbuje zaradzić sytuacji i rozprawia się z bandziorami aresztując ich . Wtedy cieć miasta obrażony rzuca się jak wesz na grzebieniu. Oto sytuacja z Chicago ale przy obecnych władzach w niektórych polskich miastach byłoby tak samo.
taro2020.07.23 14:22
wariat w stolicy, podczas takich starc stworzylby na szybka parade dla zboczencow.
robaczek *.*2020.07.23 9:30
jaki naród taki prezeydent i sojusznik ;] żałosne to wszystko jest
harry2020.07.23 9:36
Co jest żałosne, przygłupie? To, że Trump przeciwstawia się lewacko-tęczowemu demolowaniu świata normalnych ludzi? Czy może już uznajecie, że dotychczas normalni ludzie to tylko patologia a normalnością jest tylko tęczowe lewactwo?
harry2020.07.23 9:24
Traump da radę.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.23 9:24
rudy wiewiór może pożegnać się z reelekcją! i PADofila tylko szkoda bo z kim se będzie fotki cykał...
ole2020.07.23 9:34
Jeśli szatan przez pysk opętanego kellera bluzga na wiadomych dwóch przywódców, to jesteśmy , panie i panowie, na dobrej drodze.
marc2020.07.23 17:40
To ty mendo lewacka przeżyłeś wybory !