Elbanowska: Przedszkola zostały sprowadzone do roli przechowalni - zdjęcie
14.10.13, 16:02fot. Archiwum Frondy

Elbanowska: Przedszkola zostały sprowadzone do roli przechowalni

1

Karolina Elbanowska, inicjatorka referendum w sprawie wprowadzenia obowiązku szkolnego dla sześciolatków, dodaje: - Jeśli dojdzie do skrzywdzenia setek tysięcy dzieci, to ich rodzice tego rządowi nie darują.

- Przedszkola zostały sprowadzone do roli przechowalni. To nie ma nic wspólnego z wyrównywaniem szans. Tu chodzi o wypchnięcie dzieci do szkół. Jeśli bowiem rodzice zobaczą, że w przedszkolu nie ma żadnej edukacji, chętniej poślą dziecko do pierwszej klasy. Nowa podstawa programowa wyeliminowała z nich naukę czytania i pisania. W niektórych zerówkach dyrektorzy zdejmują ze ścian tablice z literkami w obawie przed kontrolą - opowiada Elbanowska. I przekonuje, że w praktyce oznacza to tzw. intelektualny regres całego pokolenia dzieci, których pozbawiono prawa do edukacji zgodnego z ich etapem rozwoju.

Więcej w nowym numerze "Do Rzeczy".

sm/Do Rzeczy

Komentarze (1):

anonim2013.10.15 11:58
Speaker A zdejmują! Nie wiesz, że przedszkolanka, nie może już uczyć literek ?!! W niektórych przedszkolach były tajne komplety, bo rodzice też chcieli (nie podam ci adresów placówek, bo narobię kłopotów dyrekcji).