20.08.19, 09:55screenshot Youtube - Telewizja Republika

Dr Jerzy Targalski: Grozi nam inwazja rosyjskiej mafii

- Pytanie, co ze strefą Schengen po zapowiedzi wprowadzenia przez Angelę Merkel ruchu bezwizowego z Rosją? - pytał w PR24 doktor Jerzy Targalski, historyk i publicysta. - Do Niemiec napłyną setki tysięcy Rosjan, w tym mafia rosyjska – dodał.

Statek organizacji pozarządowej Open Arms (ze 107 imigrantami na pokładzie - red.), który od tygodni oczekuje na wpuszczenie do włoskiego portu na Lampedusie, może zostać przyjęty w porcie Algeciras w hiszpańskiej Andaluzji - ogłosił w niedzielę premier Hiszpanii Pedro Sanchez. Tamtejsi politycy i media i politycy nie szędzą słów krytyki pod adresem hiszpańskiego rządu.

Kolejna kwestia, która rozpala w ostatnich dniach europejskich komentatorów, to wakacyjne wyjazdy imigrantów z Niemiec do Syrii. Przedstawiciele niemieckich władz już zapowiedzieli, że będą cofali im status imigrantów.

Doktor Jerzy Targalski nie widzi w tym niczego dziwnego. - Od samego początku było wiadomo, że ci pseudoimgiranci jadą po socjal i po inne apanaże - mówił na antenie Polskiego Radia 24.

Gość PR24 zwracał uwagę na zapowiedź Angeli Merkel o wprowadzeniu ruchu bezwizowego z Rosją. - To oznacza, że do Niemiec napłyną setki tysięcy, jak nie więcej, Rosjan - wskazywał.

- W tym mafia rosyjska - podkreślał historyk.

Rozmówca Doroty Kanii martwił się konsekwencjami tej decyzji. - Jeżeli Rosja będzie miała ruch bezwizowy z Niemcami, to pytanie co ze strefą Schengen. Terytorium strefy Schengen to nie tylko Niemcy, ale wiele innych krajów - zastanawiał się dr Jerzy Targalski.

Całej rozmowy warto wysłuchać tutaj

Polskieradio24.pl

Komentarze

obiektywny2019.08.21 20:50
chciałem zapisać ten tydzień do nudnych i nie wartych zapamiętania aż tu nagle mój ulubieniec, ekspert Akademii Sztuki Wojennej , już jest wesoło, wiara w ludzi pozostała tylko,dalej ta Kania, która autorytatywnie zabroniła zapraszać Jakubiaka to tv republika tak jak komunistka i wielka PISiowianka Ogórek nie zaprasza już do studia polska Bartyzela, rozkazy Jarka, Jacka wykonują sumiennie, o tym kto jest Polakiem decyduje Jarosław, nawet TW Wolfgang doznał osobistej łaski naczelnika państwa
Franek2019.08.20 11:19
Ten gość to chyba z własnym kotem na głowy się zamienił
Valentynka2019.08.20 21:55
A wy kto? Franek dzielnicowy?
kalinka2019.08.21 20:53
zwracasz się do pojedynczej osoby w liczbie mnogiej? tak uczono w kibucach
Agnieszka2019.08.20 11:12
To te matoły nie zabezpieczyły Europy umowami nieuniemożliwiającymi jednemu państwu ze strefy Schengen na narzucenie pozostałym ruchu bezwizowego z państwami o wzmożonym terroryzmie? No to wprowadzić wizy dla wszystkich wyjeżdżających z Niemiec do pozostałych państw strefy. Niech Niemiachy stoją w kolejkach do ambasady polskiej i innych państw europejskich jak chcą ze swojego kraju wyjechać i do tego ostre kontrole na granicach z Niemcami. Makabra z tym koniem trojańskim w Europie. Zawsze szwaby chciały Europę zniszczyć i do dziś im nie przeszło. jakby cała ich polityka na tym była skoncentrowana jak zniszczyć najmocniej.
kalinka2019.08.21 20:55
jak szwaby wycofają swoje inwestycje z Polski to będziesz tynk żreć ze ściany, "rząd wyżywi się sam"
OZ2019.08.20 10:59
Panie Targalski, a to ta mafia ruska to w ogóle w 89 zniknęła !!!~!????
Valentynka2019.08.20 21:54
Pewnie gdzieś tam jest w uśpieniu. Ale teraz nie będą aktywni bo PiS rządzi. Jak chłopcy od rudej małpy przejma władzę to zobaczysz.
kalinka2019.08.21 20:51
jakieś dowody na poparcie swojej tezy możesz przedstawić czy mam ci uwierzyć na słowo?
Czarek2019.08.20 10:14
Niestety PO już jest w Polsce. Co prawda lewica już prawie na wykończeniu po kompromitacji lgbt i gender ale ruscy mogą jeszcze próbować. Założę się że marsze równości są sponsorowane przez Putina.
Agnieszka2019.08.20 11:18
Mogą próbować? A kiedy oni przestali się u nas świetnie mieć i rozwijać? Wtedy jak po 89 założyli najróżniejsze spółki z o.o. z koniecznie angielsko brzmiącymi nazwami? Toż Sumliński pisał jak rosyjscy oficerowie z protekcji polskich władz mogli bez ograniczeń włazić do wszelkich miejsc na Wojskowej Akademii Technicznej i brać, co im się podobało, włącznie z środkami finansowymi przeznaczonymi na badania innowacyjne dla polskiego wojska.
targalski otwiera lodowkę a tam ruska onuca...2019.08.20 10:06
Rolnicy to tez ruskie onuce: https://wrealu24.tv/film/uwaga-czy-polacy-sa-truci-poprzez-niestosowanie-norm-unijnych-zwiazek-rolnikow-rp-u-roli