Doradca Trumpa: Gospodarka Rosji załamie się, jeśli Rosjanie nie opuszczą Krymu - zdjęcie
27.10.18, 10:20Fot. Gage Skidmore via Flickr, CC BY-SA 2.0

Doradca Trumpa: Gospodarka Rosji załamie się, jeśli Rosjanie nie opuszczą Krymu

Rosyjska gospodarka załamie się pod presją nowych sankcji, jeśli Rosjanie nie przestaną ingerować w amerykańskie wybory i nie opuszczą Krym i Donbas, powiedział doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu John Bolton, podczas przemówienia w Tbilisi, w piątek, 26 października – informuje Reuters.

Oczywiście błędem byłoby mówić, że nie jesteśmy gotowi na jeszcze większe sankcje wobec Rosji. Ale zrobimy tylko to, co powinni i co uważamy za konieczne”

powiedział doradca Trumpa i dodał, że Rosja powinna wycofać się z zaanektowanego Krymu i okupowanego Donbasu i przestać ingerować w amerykańskie wybory.

Dobrze będzie, jeśli oni przestaną ingerować w nasze wybory, opuszczą Krym i Donbas na Ukrainie, przestaną używać nielegalnej broni chemicznej do zabijania rosyjskich emigrantów na Zachodzie oraz będą mniej inwazyjne na Bliskim Wschodzie”

podkreślił John Bolton.

Przypomnijmy, w trakcie spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem doradca Trumpa John Bolton powiedział, że Biały Dom nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie wprowadzenia nowych sankcji przeciwko Federacji Rosyjskiej.

Prawdopodobnie w okresie przed spotkaniem Trumpa z Putinem kwestia wprowadzenia nowych sankcji zostanie zawieszona.

dam/Jagiellonia.org