Do czego wzywa nas Matka Boża w czasach koronawirusa? - zdjęcie
12.03.20, 11:47

Do czego wzywa nas Matka Boża w czasach koronawirusa?

59

W ostatnim czasie słynne stało się przesłanie Matki Bożej z Trevignano Romano, w którym Piękna Pani mówi wprost o tym, iż wirus to dopiero początek dramatu, wobec jakiego niebawem stanie ludzkość. Dotarliśmy do tekstów objawień Maryjnych z tej włoskiej miejscowości, które już wkrótce ukażą się w Polsce. Wizje są wstrząsające, a wiele z nich dotyczy samych Włoch.

„Dzieci moje, dlaczego czekacie aż stanie się coś strasznego, żeby zbliżyć się do Boga, a kiedy wszystko jest dobrze nie znacie swojego Zbawiciela? Dzieci moje, to nie będzie ostatni wirus, który przyjdzie z ziemi, ale spodziewajcie się innych rzeczy, trzęsienia ziemi i zarazy, świat jest tego pełny, a wielu, mimo tego wszystkiego, już oddało duszę diabłu. Dzieci, to jest czas nawrócenia, módlcie się i wierzcie w Ewangelię, ja obiecuję wam ochronę” – powiedziała Madonna z Trevingano Romano 29 lutego tego roku. Jej słowa podczas objawień, do których dochodzi tam każdego miesiąca, zanotowała włoska mistyczka, Gisella Cardo.  

Nie były to jedyne słowa Matki Bożej, wskazujące na Koniec Czasu. Podczas objawień sprzed kilku lat Maryja przepowiedziała, że nadejście Chrystusa poprzedzą straszliwe znaki, trzęsienia ziemi i wreszcie wojna. Włochy z kolei ma dotknąć wyjątkowa tragedia. Czy to wszystko dzieje się już na naszych oczach? Wiele na to wskazuje. W tym kontekście zaskakuje najbardziej reakcja włoskich pasterzy, którzy zamykają świątynie przed wiernymi uniemożliwiając im w ten sposób korzystanie z sakramentów.

Trzęsienia ziemia i tragedia Włoch

Podczas objawień w Trevignano Romano, Matka Boża wiele mówiła o klęskach naturalnych. 16 września 2017 roku Gisella zanotowała Jej słowa: „(…) ziemia będzie ruszać się coraz mocniej, morza będą coraz bardziej wzburzone, a wulkany są już gotowe i dojdzie do potężnych erupcji”. Maryja mówiła też o swoim wielkim cierpieniu z powodu tego, co nas czeka. „Przepowiedziałam już trzęsienia ziemi i powodzie oraz apostazje” – czytamy.

Maryja wskazuje też na trzecią wojnę światową, jako wydarzenie, która stanie się największą tragedią ludzkości. „Módlcie się o pokój na świecie, ponieważ trwają przygotowania do wojny, w którą zaangażowana będzie Rosja, Chiny i Stany Zjednoczone” – powiedziała Matka Boża w Trevignano Romano 24 stycznia 2017 roku. To, co dzieje się obecnie w relacjach między Syrią a Turcją wskazuje, że wojna faktycznie jest bliska. I to wojna, która wciągnie niemal bezpośrednio Stany Zjednoczone oraz Rosją, a w konsekwencji także Chiny.

Matka Boża w tym kontekście mówi o niszczycielskiej „wojne nuklearnej” i wzywa do modlitwy za Europę oraz Stany Zjednoczone. Zaznacza także, iż konfilkt będzie konsekwencją niewypełnienia jej prośby z Fatimy. „Wszystko, czego doświadcza teraz ludzkość, jest

również spowodowane brakiem poświęcenia Rosji, o co prosiłam już w Fatimie, właśnie po to, aby nie rozpoczęły się wojny, które nadciągają” – mówi Maryja.

W odniesieniu do wydarzeń, które dzieją się „tu i teraz” – zagrożenie pandemią koronawirusa – można odczytywać wstrząsające przepowiednie dla Włoch, jakie Matka Boża przekazywała wielokrotnie Giselli. Zacytujmy kilka z nich. 29 października 2016: „Drogie dzieci, wkrótce Rzym runie, nastąpi silne trzęsienie ziemi, a ołtarz ojczyzny zostanie zniszczony”; 23 sierpnia 2016: „Módlcie się za Włochy, szczególnie za Rzym, ponieważ to, co tam nadejdzie, nie jest dobre”; 17 listopada 2018: „Wkrótce silne trzęsienie ziemi dotknie Włochy, nastąpi klęska żywiołowa”.

To zaskakujące, ale w przepowiedniach Matki Bożej z Trevignano Romano Włochy odgrywają szczególną rolę – to tam ma dojść do wielu dramatycznych zdarzeń, które z kolei stanowić będą ostrzeżenie dla świata. Czy mamy z nimi do czynienia właśnie teraz?

Będziecie zbawieni

Matka Boża w Trevignano Romano zaznacza jednak, że nikt, kto „wierzy w Syna” nie powinien się obawiać nadchodzących znaków. Ci bowiem „zostaną zbawieni”. Wzywa też wierzących do modlitwy, pokuty i czuwania.

„Moja córko, nadchodzą trzy dni ciemności. (…) W ciągu trzech dni ciemności weźcie błogosławione świece, a ci, którzy będą je mieć zapalone, nie zostaną skrzywdzeni przez demony” (2 maja 2016 i 21 czerwca 2016). Matka Boża przestrzega przed nadchodzącym mrokiem, ale nie dlatego, by nas przestraszyć, ale uprzedzić, byśmy nie przestraszyli się tego, co się wydarzy. 10 lipca 2018 roku zaznaczyła wyraźnie: „Umiłowani moi, wkrótce zobaczycie, jak ciemność zstępuje na was, jednak nie lękajcie się, ale módlcie się i zapalajcie błogosławione świece”.

Czy faktycznie czuwamy dzisiaj w oczekiwaniu na Chrystusa? Czy raczej w obawie o własne życie chowamy się domach, zaniedbując modlitwę i sakramenty? Groźba zarazy przestraszyła wielu z nas, w tym także kapłanów. Z Włoch dochodzą wstrząsające wieści o „nielegalnych” Mszach Świętych, zakazach, które objęły niemal cały kraj i grupce księży, odprawiających Msze w ukryciu. W Polsce również w niektórych kościołach brakuje już wody święconej a jedna z kurii – nie dbając o właściwie przygotowanie wiernych – dopuściła przyjmowanie Komunii Świętej na rękę.

W tym kontekście głos Matki Bożej z Trevignano Romano brzmi wyjątkowo dramatycznie. Warto wsłuchać się w Jej słowa i zastanowić się nad tym, do czego Bóg powołuje nas w czasach koronawirusa.

Komentarze (59):

toscana2020.03.25 0:46
dlaczego tak mało są nagłośnione przepowiednie Matki Bożej, o tym trzeba mówić, również przez Radio Maryja, to WAŻNE
prorok2020.04.5 18:19
Sprawiedliwość Boża nadeszła, to wszystko dlatego,że nie było reakcji na wszelkie profanacje, począwszy od Krzyża pod Pałacem prezydenckim. Taki obrońca wiary jak Kardynał Wyszyński zdarza się raz na tysiąc lat. Nawracajmy się póki jeszcze jesteśmy w drodze.
anonim2020.03.19 17:56
Maryjo Matko Boska Niepokalana , miej Nas w Swojej opiece!
Stefan2020.03.13 21:52
Trzeba zrozumieć , ze po Soborze Watykańskim II -Watykan według dyrektyw masonerii zaczął odchodzić od prawdziwej Nauki KK-go i Ewangelii wprowadzając fałszywy ekumenizm -judo -protestancki przy pomocy posoborowych faryzeuszy " wilków w owczych skórach " a skutki dzisiaj widzi każdy wierzący katolik .Prawdziwy KK-cki pozostał w Tradycji ze Mszami Świętymi w rycie rzymskim ( łacińskim ) a najdoskonalej u Bractwa Św.Piusa X-go .
grajek2020.03.13 10:57
O tym wszystkim przepowiednie już dawno mówiły więc zaskoczenia być nie powinno.Pytanie czy to wszystko co się już wydarza i jeszcze ma być jest zsyłane przez Boga czy dzieje się z innych przyczyn. Trochę śmieszne, że jakieś demony mają się przestraszyć "błogosławionej świecy", (chyba święconej miało być) a i koniecznie zapalonej. Ci co wierzą w Jezusa mają się nie bać bo zostaną zbawieni, czyli też zginą bo zmarli mają być zbawieni a nie ci którzy przeżyją a przynajmniej nie od razu. Jakiś to bełkot bez składu, ładu i logiki. Tak można było mówić do ludzi 100 lat temu bo większość to byli ludzie niepiśmienni. No ale jak widać obecnie większość jest nie myślących.
kropka2020.03.13 10:17
Rosja już została poświęcona Maryi w 1982 r. Wg.siostry Łucji jest to wersja,której życzyła sobie Matka Boża.
Jacek2020.03.26 19:54
W 1984 jeśli już. To prawda, Łucja powiedziała że ojciec święty zrobił co było możliwe i poświęcenie to zostało przyjęte przez "Niebo". Wg Łucji dzięki poświęceniu uniknęliśmy wojny nuklearnej która miała wybuchnąć w 1985 roku. Wkrótce po poświęceniu nastąpił też upadek komunizmu.
mir2020.03.13 8:23
to jest zemsta niebieska za ruchających kapłanów
mir2020.03.13 8:20
jaka mądra ta piekna panienka ciekawe kiedy dowiedziała sie to tym że wirusy istnieja .
skarb2020.03.13 8:08
BOG NIE STRASZY!!!!!!!! BOG DAJE CZAS I WSKAZOWKI KTORYCH DUZO ZA DUZO LUDZI NAWET KATOLIKOW MA GDZIES CHOCBY PRZYZWALANIE NA ZLO W NASZYM KRAJU,ROZWODY STOSOWANIE PRZESLAN NA MSZY SW I STOSOWANIU W ZYCIU ITD JESTESMY LETNI NIE MODLACY SIE TEMAT WIARY JEST TEMATEM TABU JAK NIGDY WCZESNIEJ MOLDMY SIE JAK PRZODKOWIE Z GLOWAMI KOSCIOLA WLADCAMI ICALYM LUDEM ABY ZMINIMALIZOWAC ZA ZLO UCZYNIONE PRZEZ WIEK
skuter2020.03.13 7:23
Pan Bóg już dłużej nie może patrzeć jak bezkarnie morduje się nienarodzonych
Polak2020.03.13 6:47
Do tego samego co Kubuś Puchatek, Czarodziejka z Księżyca i inne bajkowe postacie :)
Moly2020.03.13 1:19
Jesli nie namawia do mycia rak to wszystko o d... potluc
edward2020.03.12 23:32
Chcesz się modlić w tych trudnych dniach, módl się na różańcu. Nie wiesz jak? Codziennie o 6.30 rano, na Radio Maryja, możesz pomodlić się na różańcu z rodakami z całego świata.
Antoni2020.03.12 21:09
niby matka a okrutna.
Kazek2020.03.13 0:20
MYLISZ SIĘ, LECHU...../Antoni/ To jest Najlepsza, Najukochańsza Matka na Swiecie i Niebie! A okrutne są dzieci, niestety! Matka nas upomina, bo chce, abyśmy sie nawrócili i wszyscy byli w Niebie! A twoja Matka, która cie urodziła, to nigdy za nic cię nie skarciła!? Czy chwaliła cię za twoje złe uczynki? Nie wiesz ile razy pokryjomu płakała przez ciebie! Przypomnij sobie! Na swoją matkę rodzoną, też powiesz, że okrutna?? Czy mimo wszystko ją kochasz? No, chyba, że była wyrodną matką, albo miała wręcz wyrodnego syna !??
daro2020.03.12 20:44
Czytam i nie wierzę.Jesteście mentalnie w średniowieczu .Ludzie mamy XXI wiek a wy takie bzdury i bzdety wypisujecie.Jestem w szoku.
Kazek2020.03.13 0:11
daro, mnie nie obchodzi, co myślisz! Ja też żyję w tym samym wieku, co ty! NIE PRZESZKADZA MI TO W MOIM WYZNANIU BOGA! NIE WSTYDZĘ SIĘ, WRĘCZ ODWROTNIE! To twoja "broszka", czy wierzysz czy nie! Każdy bedzie rozliczony, zobaczymy, kto będzie się śmiał, a kto będzie wył wilczym głosem! To proste co Pan Jezus powiedział: ..." Ktokolwiek zaprze się mnie przed ludźmi, tego ja się jego zaprę przed moim Bogiem Ojcem, który jest w Niebie.."! A wtedy będzie: "... idź precz w ogien piekielny....."
zych.. 2020.03.12 19:52
Matka Boża do niczego nas nie wzywa bo od 2000 lat nie żyje.Z prochu powstała i w proch się obróciła/Za nią mówią pasterze KK.AMEN.
Kazek2020.03.13 0:00
zych.... ! ZNÓW BLUŹNISZ? KTO CI W TO UWIERZY??? CHŁOPIE, WYLUZUJ, TY NAPRAWDĘ NIE WSTYDZISZ SIĘ TEGO PISAĆ? AŻ TAK JESTES OGRANICZONY, CZY UDAJESZ?? Słyszałeś o Modlitwie Różańca Sw.? Myślę, że tak! Więc IV Tajemnica Chwalebna Różańca, to : "Wniebowzięcie Najśw. Maryi Panny!", a Tajemn. V Chwalebna to- " Ukoronowanie Najśw. Maryi Panny na Królową Nieba i Ziemi". Cytuję ci: "...Potem wielki znak sie ukazał na Niebie: Niewiasta obleczona w Słońce i Księżyc pod Jej stopami, a na Jej Głowie WIENIEC z Gwiazd Dwunastu...."/ Ap 12,1/. Maryja została wzięta do Nieba z Duszą i z Ciałem. Dla Boga, bowiem nie ma rzeczy niemożliwych!. Poczytaj sobie i nie obrażaj Boga i Maryi!
Katolicka Kretynizacja Polski 2020.03.12 19:49
Odwołać wszystkie pedofilskie wiece propagandowe w kościołach tzw. msze! Propagandę pedofilską można uskuteczniać w kabinach wc, bo tam zmieszczą się 2-3 osoby i poszkodowanych będzie mniej.
Krakus2020.03.12 19:30
Mogę prosić nagranie, film, albo przynajmniej numer telefony do tej Madonny z Trevingano Romano z 29 lutego tego roku? Bo ja też mogę bredzić jak ta MISTYCZNA (bo nie do odnalezienia) "mistyczka" Gisella Cardo. Może za dużo wypiła świetnego włoskiego wina, a może pizza z ananasem jej zaszkodziła? Bo ja bym sie nie odważył tak bredzić i jako dziennikarz powielać tych bredni, a jako redaktor za edytowanie tych bzdur bym w normalnych mediach wyleciał z pracy.
Kazek2020.03.12 22:48
ZNÓW BREDZISZ? Lechu, / nie dumny g..../ PRZECIEŻ NIKT NIE JEST WIĘKSZYM GŁUPKIEM NIŻ TY! UWAZASZ, ŻE NIE WIEMY LECHU KELLER, ŻE TO TY PISZESZ? MASZ DEMENCJĘ STARCZĄ! ZAPOMNIAŁEŚ, ŻE CHWALIŁEŚ SIĘ TYM NICKIEM ! WIĘC SŁUCHAJ ! NA GŁUPIE PYTANIE NIE MA ODPOWIEDZ ! A Twoje pytanie było Dnem Dna! Rozumiesz skamielino stalinowska!
marek2020.03.19 16:20
o szczekaj szczekaj kundlu
Ogladaj hity online2020.03.12 19:12
www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
3 dni ciemności 2020.03.12 19:06
Bądźcie ciągle w stanie łaski uświęcającej, bo Dzień Pański jest bliski... https://www.youtube.com/watch?v=P-3BeWT-5jA
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.03.12 17:13
Nie znasz internetowej - NIE OTWIERAJ!!! Wiesz o tym że są FAKE NEWS ... Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! Robione na zamówienie Kremla. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW! A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS!
adam2020.03.12 17:02
Raz piszecie że z Polski wyjdzie iskra,teraz straszycie zarazą,jutro będzie jakowaś paruzja...! Uzgodnijcie z Natankiem bo nikt jak On właśnie nie potrafi straszyć bardziej dosadnie .
Kazek2020.03.12 22:38
adam ! Nie udawaj "greka"? Zapytaj Go, lub poczytaj ! Jak chciałem, to się dowiedziałem!
anonim2020.03.12 16:13
Profesor Francis Boyle ogłosił, że rząd federalny Stanów Zjednoczonych, jest "hostis humani generis"(łac.), czyli wrogiem całej ludzkości! Dla dobra całej ludzkości Trybunał musi potępić i odrzucić Rząd Federalny Stanów Zjednoczonych Ameryki i jego groteskową wizję Nowego Porządku Świata(NWO) opartego na wojnie, rozlewie krwi, przemocy, przestępczości , ludobójstwie , rasizmie , kolonializmie , apartheidzie , masowych naruszeniach podstawowych praw człowieka oraz odmawianie międzynarodowego prawa do samostanowienia rdzennym ludom(Indianie) mieszkającym w Ameryce Północnej i innym na całym świecie. Źródło: stan35.neon24.pl/post/153620,profesor-francis-boyle-na-temat-koronawirusa-covid-19
Kazek2020.03.12 22:33
A CO MNIE OBCHODZI JAKIŚ TAM PROFESOR !? ON MOŻE MIEĆ SWOJĄ OPINIĘ, A JA SWOJĄ ? KUMASZ?? On nie jest dla mnie żadną wykładnią! Mnie obchodzi Nasza Wiara, Bóg Wszechmogący i Maryja!
edi2020.03.12 15:43
JEZUS JEST MOIM PANEM PANEM POLSKI I WSZECHŚWIATA - A MARYJA KRÓLOWĄ POLSKI - KRÓLUJ NAM CHRYSTE - MARYJO OCHRANIAJ NAS PRZED WSZELKIM ZŁEM - SURSUM CORDA !!
nie ślepy2020.03.12 15:27
Te wszystkie cwaniaczki plujące jadem przeciw Bogu, będą miały najwięcej w gaciach...!
df2020.03.13 9:23
Zaawansowane wiekiem dewocjonalia raczej mają zmniejszone szanse by to zobaczyć.
Zygfryd2020.03.12 15:19
Grzechy ludzkie i obojetność na miłosć Bożą profanacje świętych miejsc głód na świecie wojny człowiek sam sobie funduje odwracając sie od Boga sugerując że go wogóle nie ma ,chyba natchodzi czas słusznej kary i sprawiedliwośći za straszne grzechy świata.
Alicja2020.03.12 14:41
Głęboko wierzę w prawdziwość tego przesłania. Nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię. .Króluj nam Chryste i Ty Niepokalana nasza Mateczko Boża!!!
Edek2020.03.12 12:51
To nie czas na drwiny.
Andrzej 2020.03.12 12:51
Piszę do osób, które kpią z osoby Pana Boga, Matki Boskiej. Żeby to nie był śmiech przez wasze łzy. Teraz jesteście butni i bezczelni , ale przyjdzie moment w waszych rodzinach, kiedy będziecie błagać o litość i przepraszać za zniewagi Kościoła.
frądelek z ogąkiem2020.03.12 14:09
Nie strasz, nie strasz bo się zersasz. Kościół to czarna zaraza. Nigdy nie będę żałował opluwania tej zbrodniczej instytucji (mafii).
sct2020.03.12 21:49
Będziesz, będziesz, smrodzie chodzący!
Kazek2020.03.12 22:24
Lechu ...z "ogąkiem" JESTEŚ BARDZO ŻAŁOSNY! Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo będziesz chciał żałować! Tylko nie wiadomo, czy za życia zdążysz!? Nie znamy dnia, ani godziny! A ty masz już 70+ ! Po śmierci już nie można żałować,tylko jak się nie żyje! Możesz potem całą wieczność tego żałować, jak będziesz w piekle niewyobrażanie cierpiał! JEST TYLKO TAKI WYBÓR: ALBO BÓG, ALBO SZATAN ! NIE MA INNEJ OPCJI! Nie powiesz, że nie wiedziałeś?Tyle ci o tym piszemy!
Ateista2020.03.12 19:40
jedyne co tfu polak-sratolik może powiedzieć do racjonalnie myślącego człowieka: "kiedyś przyjdzie moment że uwierzysz i będziesz przepraszał boga"
sct2020.03.12 21:52
"Racjonalnie myślący człowiek" Hahaha! "kiedyś przyjdzie moment że uwierzysz i będziesz przepraszał boga" Bo to Prawda.A tak na boku:"Bóg" pisze się z dużej litery, ateistyczna zarazo ziemi.W realu jesteś g.wnem, mniej niż zero
El\305\274bieta Kogotowska2020.03.12 12:26
Maryja? Koronawirus? To może Koronką w wirusa?
Kazek2020.03.12 22:10
NIE BLUŻNIJ, LEWAKU! A może Modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego w tej intencji! Sama "koronka", to nie zabawka!!
df2020.03.13 9:22
koronka nie zabawka, a godzinki nie rozrywka.
jozef2020.03.12 12:11
Co oni palą w tym królestwie?
bogdanus2020.03.12 12:06
W tradycji KK w takich sytuacjach trzeba tym bardziej zbliżyć się do Jezusa. Co nam proponuje się, zamykanie kościołów.
.2020.03.12 13:49
Na pewno dzięki mszom wielu ludzi zbliży się do Jezusa, permanentnie w niebie.
Kazek2020.03.12 22:06
bodganus! KŁAMIESZ ! W POLSCE NIKT NIKOMU NIE PROPONUJE ZAMYKAĆ KOŚCIOŁÓW! WRĘCZ ODWROTNIE ! POWIEDZIELI, ŻE BĘDZIE WIĘCEJ MSZY ŚW.PO TO, ABY WIERNI ROZPROSZYLI SIE NA WIELU MSZACH, A WÓWCZAS BĘDZIE MNIEJ WIERNYCH NA POSZCZEGÓLNYCH MSZACH! Łatwo ci było znów obgadać, prawda? Nie wytrzymałeś? Nie chciało ci się sprawdzić?
Pedro2020.03.15 10:17
Biskup Gliwicki zakazał odprawiania Mszy Św.
anonim2020.03.12 11:58
tak, to dzieje się na naszych oczach, pytanie, kiedy wreszcie przeprowadzimy Intronizację Jezusa Chrystusa na Króla Polski? Objawienia Rozalii Celakówny: Nie spłyną krwią państwa co mają Mnie za Króla fronda.pl/a/objawienia-rozalii-celakowny-nie-splyna-krwia-panstwa-co-maja-mnie-za-krola-3,130937.html
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.12 12:16
A co trzeba zrobić z tą intronizacją? Ja w sobotę przed południem mam wolny czas, mogę pomóc, potrzymać koronę albo zrobić co będzie trzeba.
Zbyszek2020.03.13 7:12
była intronizacja w klasztorze częstochowskim . Był też odprawiony egzorcyzm nad Polską aż szatan zawył z nienawiści .
Stefan2020.03.13 21:56
Nie było żadnej Intronizacji .Wszystkie co sie odbyły (łącznie z ta w Łagiewnikach ) to tylko połowiczny teatr posoborowych " wilków w owczych skórach " .Prawdziwa Intronizacja ma polegać na ( ponownym i dobrowolnym ) UZNANIU Chrystusa za Króla przez rząd i Episkopat .
Prawda2020.03.16 3:18
Pisze Pan coś, czego w ogóle nie rozumie. Panu Jezusowi nie chodziło o zostanie Królem Polski, bo Nim jest - i od tego Królem Świata oraz Wszechświata. Chodziło Mu o to, aby stał się Królem ludzkich serc tych narodów, które zechcą Go przyjąć.
Atheisten sind dumm - besagt Einstein.2020.03.12 11:52
> W Polsce również w niektórych kościołach brakuje już wody święconej Właśnie sprawdziłem, u mnie jest. Zimna, ciepła również. Zupełnie jak za rządów Tuska.
anonim2020.03.12 19:26
człowieku, daj już spokój z tymi "żartami"
ja2020.03.14 15:55
Brak ci tylko wiary , sakramentów i święconej wody. Czyli wszystkiego .