Dlaczego mam w życiu tak ciężko?! MOCNE kazanie - zdjęcie
01.02.19, 10:45

Dlaczego mam w życiu tak ciężko?! MOCNE kazanie

13

Kto z nas nie doświadczył totalnej ciemności życia. Ileż razy czuliśmy. że została nam już tylko bardzo smutna, rozpaczliwa egzystencja. Jak to wszystko pojąć i zrozumieć? Posłuchaj koniecznie.

Komentarze (13):

Mateusz Jegliński2019.02.1 12:33
Andrzej_Krzysztof_Hahn 1.2.19 12:14 nie dotyczy to koscielnych nierobow Ach ta lewacka zazdrość, bo skończyło się utrzymywanie różnych pierwszych sekretarzy i ich świt na koszt państwa. A o nas Katolików podbyt fuhrer herr Hahn nie musi sie martwić poradzimy sobie.
Andrzej_Krzysztof_Hahn2019.02.1 12:14
nie dotyczy to koscielnych nierobow
Mateusz Jegliński2019.02.1 12:13
Oj Witek , Witek, jako ateista mądrości u ciebie za grosz. Skąd np wiesz, że będziesz wolnym w piekle? Wyrywany z kontekstu fragment księgi wyjścia świadczy, tylko o tym, że nic nie rozumiesz. Uczynić serce twardym tzn tyle i tylko tyle, że Pan już okazał Swoją Moc nasyłając na Egipt plagi a faraon w swej pysze uznał się za równego Bogu. Mówił zaś tak do Mojżesza, bo znał zamiary faraona i jego upór. Pan też wiedział, że Egipcjanie nie będą zachwyceni stratą niewolników a faraon będzie bał się żądań ludu i zareaguje. A U Boga jest wolność możesz ale nie musisz i ludzie w swojej głupocie wybierają nie muszę. Ty też nie musisz pracować, codziennie chodzić do pracy, mieszkać w domu. Możesz zawsze w każdej chwili to rzucić i żyć, jak włóczęga. Nie musisz przestrzegać prawa i np jechać samochodem pod prąd, tylko jakie z tego będą konsekwencje. Bóg to nie przymus, to reguły gry, które zawsze możesz złamać, ale już sam będziesz za to łamanie reguł płacić. A "wolność" diabła. Np palacz papierosów. Gdy zaczynał palić, to palacza mdliło, miał suchość w buzi, wszystko wokół niego śmierdziało dymem papierosowym, nic tylko więcej nie wziąć papierosa do ust. Ale szatan ciągle szeptał mu na ucho jesteś wolny, nikt nie może Ci nakazywać co masz robić. Patrz ilu pali a Ty masz słuchać tych, którzy chcą Tobą kierować. A gdy już wciągnie się w nałóg i zrozumie, że dał się zwieźć, wtedy kłamstwo działa w całej swej sile, bo się okazuje, że organizm przyzwyczaił się do nikotyny i żąda nowych porcji trucizny i jak trudno tego przywiązania do trucizny tobie się pozbyć. Tak właśnie wygląda wolność w piekle, najpierw diabeł ci wmawia, że reguły gry napisane przez Boga są ograniczeniem twojej wolności a jak już zaczniesz tańczyć, jak on zagra, to bez Boga już tego tańca nie przerwiesz.
Witek2019.02.1 13:21
Oj Mateusz , Mateusz , jako wierzący znajomości Pisma u Ciebie nie za dużo . Piekła nie ma . A wolnym człowiekiem już jestem . Izraelici nie byli niewolnikami w Egipcie . Pożyczyli złota i kosztowności ( okradli ) Egipcjan . Prawo ściągnięte ze starych ksiąg i to nieudolnie , przez Izraelitów . Nie czyni ich żadnym narodem wybranym . - Tak pokrótce . Pozdrawiam
Sławek2019.02.1 14:38
Jeśli piekła nie ma, to wszystko wolno. A jeśli jest? Poza tym nawet jeśli człowiek jest wolny, to i tak nie wszystko mu wolno. Nie wszystko ma sens i jest racjonalne. Poza komentarzem Pisma w poście Mateusza jest jeszcze nieco więcej uwag. W sumie to nie jest kwestia mądrości. Jeden wierzy, że Bóg istnieje, drugi wierzy, że go nie ma.
Mateusz Jegliński2019.02.1 21:45
Skąd to Witek wie, że Izraelici nie byli niewolnikami? Z jakich to niby starych ksiąg Izraelici ściągnęli prawo? Wykaż proszę moje braki w znajomości biblii. Piekła nie ma, marzyć każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej.Wybrani, wybrani, Bóg ich wybrał i tyle. Klasyka lewackiej propagandy, same lewackie aksjomaty a lewactwo przecież nazywa siebie racjonalistami. No cóż z lewaków tacy racjonaliści, jak z Hitlera wysoki blondyn o niebieskich oczach.
Faraon2019.02.1 11:45
Oj wicia sam niewiesz,co myslisz i mowisz.
Witek2019.02.1 11:18
Ne zgadzam się . Nie jestem marionetką i nie będę robotem zaprogramowanym przez kogokolwiek . Inaczej wolności niema . Wolę być w piekle wolnym niż ( ŚWIĘTYM ) w niebie , gdzie ktoś wie co myślisz , co zrobisz i co zrobiłeś - Jak komputer . Wieczna inwigilacja . Gdzie tu wolna wola ? Tak jak z faraonem . Bóg wpływa na serce faraona . Potem go karze za twarde serce .
Witek II2019.02.1 11:23
Ja tez jestem Witek ale myślę całkowicie odwrotnie, a to dobre :-)
Witek2019.02.1 11:41
Witku nie myślisz . Wierzysz i czujesz - To jest Twoja droga . Miłość i wiedza - Tym ja się kieruje . Pozdrawiam
Beno2019.02.1 13:34
Bóg ci obdarzył wolnością i rozumem, możesz co chcesz, jedynie kiedyś za swoje czyny i słowa przed Nim odpowiesz czy ci się to podoba czy nie. A w piekle, nie myśl, że będziesz taki wolny jak ci się to wydaje. widzę, że już nie jesteś wolny, że już diablisko odebrało ci rozum i wzięło w swoje posiadanie. Pomyśl o proporcji: 90% w Polsce katolików i 5% Witusiów. Witusiowie najmądrzejsi, a reszta to błazny. A na świecie przynajmniej 80% wyznających jakąś religie i 20% Witusiów-Pitusiów, w tym jeszcze 10% takich którym reżimy narzuciły ateistyczną idologię. Zestawienie mówi samo za siebie.
Witek2019.02.1 15:26
Jeszcze niedawno 99 procent wierzyło , że ziemia jest płaska .
anonim2019.02.2 4:44
Te % pokazują, że ludzie muszą w coś wierzyć i wymyślają sobie stwory w które wierzą i jest im lżej, bo życie nie jest łatwe. 20 % nie ma takiej potrzeby i jest im dobrze.