Dlaczego Bóg pozwolił na wojnę i Auschwitz? Wyjaśnia ks. Pawlukiewicz - zdjęcie
01.09.20, 09:30Fot. via Pixabay

Dlaczego Bóg pozwolił na wojnę i Auschwitz? Wyjaśnia ks. Pawlukiewicz

77

Komentarze (77):

adam maria2020.09.3 19:00
Matactwo, krętactwo, wróżbiarstwo, to nie wystarczyło ostrzeżenie WW I ?, w której zginęło ca. 15 mln ludzi plus, jakby było mało, zaraz po wojnie kilka mln zmarłych na hiszpankę?, to Bóg nie ma innej siły sprawczej żeby uchronić świat przed "atomowym hitlerem" niż zabicie w kolejnej wojnie 65 mln ludzi. Nie można było po prostu zabić tylko hitlera, pozwolić mu się gdzieś utopić, rozbić w samolocie, zadać mu zawał serca, podsunąć mu cyjanek o te ca. piętnaście lat wcześniej.... może jakiś udany zamach, bo od wszystkich które były, Bóg Hitlera obronił ? Jak wytłumaczyć, zaraz po hekatombie WWII - Stalina, polskie SB, jaki był cel w wymordowaniu i zakatowaniu (przecież po wojnie, tym strasznym ostrzeżeniu, hitlera już nie było na swiecie) tylko w Polsce tysięcy patriotów, żołnierzy podziemia. Odczepcie się z tymi swoimi mądrościami, teoriami od Boga, to nie Bóg - to człowiek, człowiekowi jest wilkiem. Idąc tym paranoicznym tropem myślenia czy można zarzucić Bogu, ze dał nam oceany, mnóstwo wody do picia dla spragnionych ludzi i zwierząt, i co, zasolił te oceany aż tak, żeby woda była niezdatna do picia, bo ...?
adam maria2020.09.3 9:37
Obok strzelania, mordobicia, rażenia paralizatorem (na śmierć), skuwania, obalania na glebę, pałowania, rozbierania do naga etc… etc… powinni uczyć brutali elementarnych zasad humanizmu i empatii, bo na rozsądek już za późno, jak mawiał Marszałek Piłsudski „kto raz się skurwił…” - został bandytą, ten takim pozostanie do końca, edukacja nic tu nie pomoże
JS2020.09.2 6:35
Papież Benedykt XVI odwiedzając Auschwitz-Birkenau wypowiedział słowa o ogromnej wadze - gdzie był wtedy Bóg ? Odpowiedź leżała i nadal leży w objawieniu danym Rozalii Celakównie. Gdyby Polskie władze narodowe i duchowne uczyniły to o co prosił Jezus i oddały Jemu, jako Królowi Polski całkowite panowanie w naszym narodzie, to jeszcze w pierwszych dniach wojny, szybko by się ona ZAKOŃCZYŁA !!! Bóg był, Bóg zawsze jest tylko my go nie słuchamy ! Panie Jezu przyjdź ! Pozdrawiam
Natalja Siwiec2020.09.2 6:44
To był szatański szantaż, wyjątkowo ordynarny. Szantażystom się nie ulega i nie negocjujue się z nimi. Oczywiście Bóg jest miłością.
Anonim2020.09.2 4:10
Wyjaśnienia ks. Pawlukiewicza są tak dziwne, że aż ciężko słuchać - tłumaczenie, że powinniśmy Boga bezczynność usprawiedliwiać, bo mogłoby być gorzej jest wręcz religijnym opętaniem. Tylko człowiek wierzący potrafi takie bzdury wymyśleć. Boga niema. A jeśli jest to on/ona ponosi odpowiedzialność za wszystkie złe czyny na tej Ziemi. Jak trzeba być upokorzonym (pozbawianym wszelkiej godności) żeby zgadzać się na takie tłumaczenie? Nie mielibyśmy problemu z wywiezieniem na taczce menedżera firmy, który by źle firmą zarządzał, a Bogu dzięki fanatykom religijnym uchodzi wszystko. Dziwne.
An.2020.09.2 7:01
Bóg szanuje Ciebie i Twoją wolność tak, jakbyś był Jemu równy. Nawet wtedy, kiedy dajesz durne wpisy na Frondzie.
Olej2020.09.1 21:23
Mam problem gdy patrzę na Niemcy przez pryzmat stosu dziecięcych bucików, ludzkich włosów, mam problem gdy Niemcy w bezwstydzie głoszą historie kłamstwa z nazistami w roli niemieckiej winy, gdy piszą o polskich obozach zagłady, gdy po wojnie odebrano nam Polakom wolność, zdeptano nas i naszą godność a katów wywyższono do roli zwycięzców, gdy pieniądz zastąpił karę i prawdę. Bo cóż jest to prawda jak rzekł był kiedyś Piłat ? I słowami poety zostanie po nas złom żelazny i głuchy drwiący śmiech pokoleń. I ten śmiech słychać w głosie polskich notabli w Gdańsku, w serwilistycznym sprzedawaniu się za marne pieniądze od tych których ojcowie równali Polskę z ziemią.
Filip2020.09.2 0:35
Olej, my wszyscy mamy, albo możemy mieć, poważny problem, gdy założymy, że homo-sapiens (człowiek rozumny) moralnie upadł i dlatego popełnił „niegodziwość”, Ale problem nie jest tak przytłaczający, gdy założymy, że homo-sapiens z nierozumnego stworzenia stał się człowiekiem rozumnym i dlatego stopniowo „niegodziwość”, porzuca. Wśród mięsożernych zwierząt nie istnieje pojęcie „niegodziwość”, np. bez skrupułów lew rozszarpie sarnę, a z takich przodków my się wywodzimy. Dlatego dzisiejszy ‘człowiek rozumny’ nie jest całkowicie wolny od impulsów typowo zwierzęcych. Zatem, głowa do góry, bo homo-sapiens zrobił postęp - już nie rozszarpujemy bez sensu.
Olej2020.09.1 21:00
Przyznam, że mam z tym problem gdy patrzę na fotografie, dokumenty, filmy przedstawiające matki z dziećmi, które za chwilę przestaną istnieć w straszliwych okolicznościach zagłady. Mam problem gdy w refleksji dostrzegam ofiarę niewinnych gdy kaci pozostali bezkarni. Jaki sens tego wszystkiego ? Gdy trudno o tłumaczenie gdy się tego samemu nie doświadczyło, tej potwornej grozy i strachu, przerażenia. Ludzie sami to wszystko wywołali swoim złem, pytanie jacy ludzie ? Czy ci co powinni ponieść konsekwencje ? Nie, kataklizm spadł na wszystkich zbiorowo, wywołał burzę ognia wciągającego cały świat. Dlaczego to zaistniało ? Z pewnością ku przestrodze na przyszłość, aby ludzie byli świadomi konsekwencji swoich czynów. Czy są ? Gdy się patrzy na współczesny świat i postępowanie ludzi, każdego z osobna, gdy dominuje egoizm, oszustwo, kłamstwo, chciwość, zbrodnia. W swej masie zdarzeń zło staje się przytłaczające, zaciera granice dobra i prawdy, człowieczeństwa i anty człowieczeństwa. Mówi się, że Boga nie ma, Bóg umarł. Jak wówczas w 1914, w 1917, i wreszcie w 1939. Boga zastąpiła moc i technika, przełożona i wprzęgnięta w machinę zbrodni. Czyż nie mamy powtórki, nie dokonuje się preludium apokalipsy ? Matki zabijają swoje dzieci, a łajdactwo kłamstwa i zbrodni dotyka masy krytycznej o krok do wybuchu.
Filip2020.09.2 0:31
Olej, my wszyscy mamy, albo możemy mieć, poważny problem, gdy założymy, że homo-sapiens (człowiek rozumny) moralnie upadł i dlatego dopuścił się wiele „niegodziwości”. Ale problem nie jest tak przytłaczający, gdy założymy, że homo-sapiens z nierozumnego stworzenia stał się człowiekiem rozumnym i dlatego stopniowo „niegodziwość”, porzuca. Wśród mięsożernych zwierząt nie istnieje pojęcie „niegodziwość”, np. bez skrupułów lew rozszarpie sarnę, a z takich przodków my się wywodzimy. Dlatego dzisiejszy ‘człowiek rozumny’ nie jest całkowicie wolny od impulsów typowo zwierzęcych. Zatem, głowa do góry, bo homo-sapiens zrobił postęp - już nie rozszarpujemy bez sensu.
NaziBarbi2020.09.1 20:59
PO jest niemieckie, każde dziecko wie...
Trzaskamy foto pipek2020.09.1 20:38
Najlepsze sex randki i sex czat w naszym serwisie --- - www.frircikvip.com.pl
ceramik2020.09.1 18:46
Zezwolił na oczyszczenie z plemienia wybranego przez Złego, ale wąsik skiepścił robotę.
Polak2020.09.1 18:45
Z tych samych względów dla których Zeus, Manitou, Amateratsu, Freya czy Kubuś Puchatek pozwolili na wojnę i Auschwitz - wymyślone postacie nie mają żadnego wpływu na rzeczywistość.
STANISLAW2020.09.1 19:25
Gdyby tak sięgnąć do myśli niektórych (raczej ateistycznych) filozofów, to by się okazalo, że i Ty , ps. Polak, jesteś tylko wymyślony, nie istniejesz!
Jadwiga2020.09.1 19:39
Stanisław"...! Dobrze trafiłeś...! Przecież za "Polaka", czy za "katolika", "URSZULĘ". "ALBERTA" , oraz w wielu innych kretynizacjach jest zawsze ten sam: LECH KELLER-KRAWCZYK...! To jest bardzo żałosny, stary człowiek....... Nie umie być chociaż chwilę normalnym...!
Polak2020.09.1 20:22
I nic żałośniejszego nie jesteś w stanie wymyślić w obronie zmyślonych bajeczek?
ebz2020.09.1 18:10
Widzę , że Fronda nie zabezpiecza nicków swoich komentatorów . Pod danym nickiem może wpisać się kto chce tak jak ma to miejsce w moim przypadku . Może mnie skompromitować swoimi wpisami . Dokładnie z tego samego powodu odeszłam z GW . Tam stało się to samo , chociaż hejter miał to utrudnione . Musiał wpłacić abonament . Zrobił to w Radomiu , chociaż ja go opłacałam na Śląsku . Skontaktowałam się wtedy z Komendami w Katowicach i paru innych miastach . Doszłam do wniosku , że nie będę wszczynać postępowania gdyż mi nie zależy bo miałam zamiar przestać pisać w GW. Czy teraz mam się skontaktować z Prokuraturą ?
STANISLAW2020.09.1 19:29
Nie, nie musisz iść na prokraturę. Wystarczy nie propagować tego kretynizmu tutaj.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.1 17:58
Słuchajcie póki czas, bo nie będę dwa razy powtarzał! Mam teraz rzadką chwilę przytomności, ale to się zaraz skończy. Otóż wyznam wam, że należę do płci – wg genialnej Profesor Magdaleny Środy – nr 198, tzw. důpelcův. Płeć ta, dość rzadka na szczęście, charakteryzuje się tym, że zaspokojenie seksualne osiąga wtedy, gdy wściekle, w amoku bluzga na Kościół, kler i Polskę. Nic na to nie poradzę. Oho, chyba mnie znowu weźmie. No to na razie.
STANISLAW2020.09.1 17:35
Powtarzam jeszcze raz: Bóg nigdy nie pozwala na grzech, więc i na wojnę, i Auschitz. Natomiast Bóg daje nam i zostawia wolność, która jest wielkim dobrem, obciażonym oczywiście odpowiedzialnością. Jest to dobro do końcowego rozliczenia.
Sticky Notes2020.09.1 17:26
Święty Antoni Pustelnik: Abba Antoni, kiedy raz rozmyślał o głębokości sądów Bożych, zapytał: „Panie, dlaczego to jedni umierają we wczesnej młodości, a inni dożywają późnej starości? Dlaczego jedni są w nędzy, a inni się bogacą? Dlaczego bogacą się źli, a dobrzy są w nędzy?” I usłyszał głos mówiący: „Antoni, pilnuj siebie samego: bo tamto wszystko to sądy Boże, i zrozumienie ich nie wyszłoby ci na dobre”.
Pokaż Woleński, Hartman, Passent, Urban2020.09.1 17:34
jakim jesteś żydowskim bohaterem a nie żydowskim gajowym. Pisz o żydach w taki sposób w jaki piszesz o Polakach, katolikach o naszych obrządkach. Pośmiej się, wydrwij kaziroctwo wasze, kretyńską kabałę, tysiąc waszych "10 przykazań", idiotyczne zakazy, nakazy szabesowe, obrządki imbecyla z pejsami do ziemi, itp. itd.
gumowa kaczka2020.09.1 17:11
teizm-deizm Bóg nie ingeruje w świat,to w ludziach jest zło
Przecież on ciągle nie żyje2020.09.1 17:06
od 20 marca tego roku.
man.of.Stagira2020.09.1 17:04
Ja się pytam: gdzie był 'naród poetów i filozofów' -no GDZIE?..
Anonim2020.09.1 16:45
Gdy słucham takich bzdurnych teorii to stwierdzam, ze degradacja umysłowo-poznawcza klechow i katolstwa osiągnęła poziom szamba. Zwykle to słuchając lub czytając fanaberie na fronda itd bardziej mnie bawi, dlatego tu wchodzę aby poprawić sobie humor, ale w tym przypadku to jestem w ciężkim szoku. „Dziękujmy Bogu, ze zginęły tylko 60 milionów ludzi a nie miliard Hahaha”. Powiedzcie mi katole, Hitler walczył podczas I Wojny światowej w największych bitwach, np pod Somma gdzie zginęło 1,2 miliona ludzi. Czemu akurat hitlerowi udawało się zawsze przeżyć? Hitler miał niezwykle szczęście, żaden zamach na hitlera się nie udał, wiec skończcie żałośnie szukać usprawiedliwienia dla swojego nieistniejącego Boga.
to nie słuchaj2020.09.1 16:56
i wypad stąd
LECHU...OBUDŹ SIĘ...! BÓG ISTNIEJE!....2020.09.1 20:22
Pseudo-"anonimie"...! DURAKU, LECHU!.... Piszesz tu o "nieistniejącym naszym BOGU ....."! ... PRZECZYSZ SOBIE! ...WIESZ CO TY PISZESZ?...... CAŁY CZAS 24 /h, TU WALCZYSZ ... Z ....B O G I E M ..., Z KOŚCIOŁEM KATOLICKIM! ....... NAPISZ WIĘC DLACZEGO WALCZYSZ.... Z... KIMŚ, .... KOGO... NIE... MA?? Przecież całkowicie brak w tym logiki!?? Teraz znów się powtarzasz! ..To w końcu wierzysz w Boga, czy nie?.. Jak nie, to daj sobie spokój!... JAK MOŻNA WALCZYĆ Z NIKIM?? ... Z D E C Y D U J ... S I Ę...!
An.2020.09.2 7:11
Przesadzasz
Styki2020.09.1 16:22
Najmniejsze poznanie Boga jest cenniejsze od poznania wszystkich innych rzeczy. (Arystoteles)
Nie gdzie był Bóg2020.09.1 16:05
ale gdzie był/jest człowiek!!! Bóg nie wymyślił mieczy, karabinów, komór gazowych, aborcji, eutanazji itp. wszystko to wymyślił człowiek, w swej pysze i zazdrości, pchany przez diabła do podporządkowywania i wykorzystywania innych, słabszych. Poczytajcie żywoty świętych, katolickich czy któryś z nich, po nawróceniu, bo przecież wielu z nich zanim to nastąpiło było nikczemnikami, czy któryś z nich mordował, palił, gwałcił i mordował?! Nie, a oni właśnie często ginęli w śmierci męczeńskiej i czy któryś z nich miał pretensje - "Boże gdzie jesteś?" Panem tego łez padołu, co mówiła m.in. św. Łucja, przynajmniej chwilowo (w XX i początkiem XXI wieku) jest wielki kłamca i uwodziciel, do niego z pretensjami o Auschwitz i inne zło na tym świecie. Tenże kłamca i zwodzicie daje też swym sługom którzy łamią Boże Prawo, bogactwa, sławę i wpływy, ale ci wszyscy będą musieli kiedyś te długi spłacić, oby nie w piekle w które oczywiści nie wierzyli...
skuter2020.09.1 15:52
Bóg wojny nie rozpętał i Bóg w obozach nikogo nie mordował Wojnę rozpętali i mordowani ci co Boga w sobie nie mieli
andy2020.09.1 15:01
Naprawdę, nie ma co gdybać i snuć różne domysły. Pan Jezus Chrystus wyraźnie powiedział Rozalii Celakównie - wojna nie wybuchnie jeśli w Polsce władze duchowne i świeckie dokonają Jego Intronizacji jako Króla Polski. Kard. Hlond nie posłuchał tych słów, nie zrobił nic, by ta Intronizacja się odbyła. Ponosi więc ogromną winę za wybuch II Wojny Światowej. Dziś jest to samo. Chrystus w dalszym ciągu mówi: dokonajcie Intronizacji, ocalę Polskę, Europę i świat, sam zadbam o przemianę ludzkich serc i pokój na świecie. Ale Go nie chcą słuchać. Kto? Biskupi. Oni zachowują sceptyczny dystans wobec tych słów, nie wierzą Mu. I to jest prawdziwy dramat Polski...
Szybka Randka2020.09.1 14:52
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.erooo.pl
STNISLAW2020.09.1 14:13
Jeżeli wiem, to Bóg nie pozwala na żaden grzech! To, że nie karze natychmiast, nie oznacza, że pozwala na grzech!
ks. katecheta2020.09.1 14:41
Tęgi z Ciebie teolog. (A ile Ty masz lat?)
A2020.09.1 16:41
nie ma "pozwala" "nie pozwala" Bóg daje człowiekowi wybór. Tak jak Adam i Ewa w raju, mogli robić wszystko oprócz zrywania jabłka - grzechu, wybrali grzech i tak codziennie od pokoleń miliardy ludzi dokonuje takiego wyboru
Waarnemer2020.09.1 19:29
Bóg dał człowiekowi wolną wolę, ale ostrzegał przed konsekwencjami wyborów ("kładę przed Wami życie lub śmierć, błogosławieństwo lub przekleństwo, wybierz więc mądrze). Przecież wojny zaczynają ludzie, a nie Bóg. Przypisywanie Bogu winy za to że stworzył ludzi wolnymi, to "trochę słabe"...
katolicka deratyzacja Polski2020.09.1 13:39
A Bóg się przygląda przez ogień i mrok / Sam nic tu zrobić nie może / Płyniemy przed siebie gdzie nasz ostatni port / W opiece nas miej dobry Boże
nie pajacuj parchu2020.09.1 14:08
you're so predictable and smelly kike
Dziadzio znowu zapomniał o lekach?2020.09.1 17:06
j.w.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.1 14:47
Brudny komuch falszuje i sieje porute i podszywa sie pod moj nick,. Badzcie swiadomi,i odrozniajcie kakol od zdrowego ziarna.
Piotr2020.09.1 13:09
Watykan usunął reinkarnację z Biblii aby móc straszyć ludzi 'jedną szansą' i 'wiecznym potępieniem'.
lingwista2020.09.1 14:42
Dowody masz?
ebz2020.09.1 12:51
Co za pycha . Łukaszenka , Rycerz Putina w Doope Yebany występuje jako bezpośredni tłumacz samego Mistrza i przekazuje swoje domniemania opinii publicznej . Pytanie ........dlaczego Mistrz Zakonu Rycerzy Putina w Doope Yebanych pozwala na takie a nie inne wydarzenia zadaje sobie każdy bladoruski parch . Ale nikt przy zdrowych zmysłach nie podaje swoich wniosków do opinii publicznej . BO TAKA BYŁA MISTRZA ZAKONU RYCERZY PUTINA w DOOPE YEBANYCH WOLA . Przecież jest wyraźnie powiedziane , że nikt Mistrza Zakonu Rycerzy Putina w Doope Yebanych nie pozna i nie zrozumie . Nie czytał tego ? A dlaczego Mistrz Zakonu sam Putin pozwolił na zagładę Tatarów Krymskich ? Przecież też są Dziećmi Kraju Rad . Można tylko rozpatrywać działania Mistrza Zakonu Rycerzy Putina w Doope Yebanych biorąc pod uwagę " przyczynę i skutek " Jego Działań . Ale do tego potrzebna jest odbytnica i oczywiście hooy rycerski . Odrobina wazeliny w odbytnicy i na ruchanie wystarczy .
katolicka deratyzacja Polski2020.09.1 12:29
CALA historia ludzkosci to dzieje wyobrazen ludzi o najbardziej kardynalnej pewnosci epistemicznej gatunku ludzkiego,jakim jest jest byt transcedentalny i stworczy. Tylko powierzchowne i zbrodnicze ideologie wspolczesnosci,jak komunizm i masonski satanistyczny liberalizm probowaly podwazyc ten warunek,w istocie,wszelkiego czlowieczenstwa,kosztem okolo miliarda zywych ofiar. To byl prawdziwy Holokaust calej uduchowionej ludzkosci.
ebz2020.09.1 12:05
Co za pycha . Występuje jako bezpośredni tłumacz Boga i przekazuje swoje domniemania opinii publicznej . Pytanie ........dlaczego Bóg pozwala na takie a nie inne wydarzenia zadaje sobie każdy . Ale nikt przy zdrowych zmysłach nie podaje swoich wniosków do opinii publicznej . BO TAKA BYŁA JEGO WOLA . Przecież jest wyraźnie powiedziane , że nikt Boga nie pozna i nie zrozumie . Nie czytał tego ? A dlaczego Bóg pozwolił na zagładę Indian ? Przecież też są Dziećmi Boga . Można tylko rozpatrywać działania Boga biorąc pod uwagę " przyczynę i skutek " Jego Działań . Ale do tego potrzebny jest mózg i serce . Odrobina oleju w mózgownicy nie wystarczy .
katolicka deratyzacja Polski2020.09.1 12:30
Nie ma nic bardziej zalosnego,jak rosyjski pastuch w mundurze politruka i udajacy madrale.
Torchwood2020.09.1 11:46
Proste - bo ten wasz bóg jest postacią fikcyjną z hebrajskiej mitologii.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.1 12:04
Komunisci zamordowali setki milionow LUDZi,na podstawie sugestywnego belkotu kilku talmudystow,wiec mysla,ze wszyscy inni sa tacy sami.
Marian2020.09.1 11:44
Jeżeli lewactwo się nie opamięta, to Bóg znów pozwoli na otwarcie. Miałem sen że trwają już przygotowania.
ryszard2020.09.1 11:24
Pan Bóg obdarzył człowieka wolną wolą i świadomością. Tym się różnimy od zwierząt. Jako dzieci Boga mamy obowiązek patrzeć na innych ludzi z miłością ale i z pełną świadomością (roztropnością). Zostaliśmy też obdarzeni wolną wolą a więc tylko od nas zależy czy podejmiemy odpowiednie do sytuacji działanie. Niestety prawie cały świat, a w tym także my Polacy, nie chciał przeciwstawić się zagrożeniu hitleryzmem o którym było wiadomo znaczne wcześniej zanim Hitler rozpętał II Wojnę Światową. Było wiadomo bo napisał w Mein Kampf, bo była Kryształowa Noc. Większość jednak wykazała się nie tylko głęboką nieroztropnością ale i podłością, uznając, że zło spotka innych ale nie ich. Nie chciała uznać przestrogi Jezusa Chrystusa o ludziach, którzy mimo że są homo sapiens, ludźmi nie są - są wieprzami, które należy zawsze eliminować z ludzkiej społeczności. Warto spojrzeć ile wieprzy jest dzisiaj wśród nas, które nie tylko tolerujemy ale podobnie jak kiedyś Hitlera stawiamy a piedestałach - i co później też będziemy mieć pretensję do Pana Boga.
Logika2020.09.1 11:16
Skoro mógł wojnę skróciś z lat 60 do 6, to albo mógł skrócić bardziej albo juz nie mógł. W pierszym przypadnku nie jest dobry w drugim nie jest mocny
katollcka deratyzacja Polski2020.09.1 11:49
Jestes wrecz nieprawdopodobnym idiota,niechybnie genetycznym. Tacy wlasnie matoly morduja LUDZI wedlug formulek z magla marksistowskiego.
mgr telogii2020.09.1 14:45
Podpisujesz sie "logika". Z takim wywodem powinieneś się podpisywać w najlepszym wypadku "domorosły teolożek"
Sticky Notes2020.09.1 11:03
Nie potrzeba byłoby "bomby atomowej". Wystarczy, że Hitler nie "obraziłby" się na Stalina. Mielibyśmy Oświęcim + Katyń przedzielone głodem ukraińskim. A dla niedowiarków, patrz Korea Pn (w mini skali) - oaza bez BOGA.
Do ks. Bogusława2020.09.1 10:58
"Róbta co chceta" jest jak najbardziej w porządku. Bóg dał ludziom wolną wolę (Pismo Św.) i to ludzie wojny zaczynają i zakańczają, mordują, molestują itd. Tylko zapominają, że nic nie ma za darmo, na dobre trzeba zasłużyć za zło trzeba zapłacić.
antoni.s2020.09.1 10:34
Właśnie dlatego ''nauka''w seminarium trwa tak długo,nie jest tak łatwo,bez przygotowania rzeczy oczywiste tak zmanipulować, przekręcić,zagmatwać i przekłamać by wyszło że białe jest czarne.
Darek2020.09.1 10:51
Teologia, to dział weterynarii zajmujący się odwracaniem kota ogonem.
Anonim2020.09.1 12:32
Kota to ty masz,ale w głowie.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.1 11:53
Komunisci sa dumni z marksizmu,czyli ksiegi instruktazu,ktory wykorzystali,by zamordowac setki milionow LUDZI za ich wiare w Boga i transcedentnie uzasadniona moralnosc.
Natalja Siwiec2020.09.1 10:23
Bóg o moralności Stalina - dał cukierka, a mógł zabić.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.1 11:54
Poczucie humoru komunistow poprzedza zawsze mordy na milionach LUDZI.
ks. Bogusław2020.09.1 10:12
Pewne teksty świadczą o tym, że nowa "religia", zbudowana na fundamencie "róbta co chceta" dość mocno się upowszechniła i dokazuje. Biedni, nie wiedzą, ze "róbta co chceta" i "Boga nie" ma najbardziej zaowocowała a Auschwitz, Sołówkach, świecie czerwonych Khmerów itp
katolicka deratyzacja Polski2020.09.1 11:56
Oni to wiedza,tylko glupcy mysla,ze to oni beda mordowac,a nie byc mordowani. Pewien indyk tez tak myslal,ale rowniez i on skonczyl nienajlepiej.
Albert2020.09.1 9:59
"Dlaczego Bóg pozwolił na wojnę i Auschwitz? " - Bo nie istnieje.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.1 11:57
Jak mozna tak zglupiec,no nie mozna. Trzeba bylo sie urodzic w wyniku nieudanej aborcji.
Hue2020.09.1 9:51
Skoro Bog stworzyl pieklo, które jest gorsze od wojny. To czemu mialby sie przejmowac jakas tam wojna.
Anonim2020.09.1 10:17
Bóg nie wtrąca ludzi do piekła. Oni sami tam idą bo nie chcą być z Bogiem. Nie chcą uznać swojej małości i zgiąć kolana przed stwórcą któremu zawdzięczają wszystko. Największym cierpieniem w piekle będzie właśnie myśl że odrzuciłem Boga na zawsze i nie mogę zmienić swojego losu. Bóg jest źródłem dobra, piękna miłości. W piekle nie będzie więc niczego takiego
Natalja Siwiec2020.09.1 10:44
Jest wyjątkowo próżny, mściwy, sadystyczny i okrutny.
Anonim2020.09.1 12:37
Zmiłuj się Panie Boze nad Natalią ,bo to bardzo nieszczęsliwa kobieta ,daj jej łaskę nawrócenia .
Albert2020.09.1 11:47
Żaden bóg nie istnieje, a te twoje piekło to tylko urojenia fanatyków religijnych. Dorośnij wreszcie - o ile jesteś w stanie, w co wątpię. W Smerfy też wierzysz?
Apateista2020.09.1 13:06
> Bóg nie wtrąca ludzi do piekła. Bo ani boga ani piekła nie ma. > Oni sami tam idą bo nie chcą być z Bogiem. Trudno być z kimś kto nie istnieje. Chyba ze bóg to tylko metafora ideologii, ale mamy wolność światopoglądową i nie ma żadnego nakazu prawnego być z Bogiem. > Nie chcą uznać swojej małości i zgiąć kolana przed stwórcą Ależ nie prawda! Ludzie uginają kolana przed stwórca codziennie, choćby patrząc na piękno ziemi, Natura jest wspaniała. > któremu zawdzięczają wszystko. Czy "Bóg" twoim zdaniem stworzył Świat by go za to podziwiać? Co to za "Bóg" Którego jedynym celem jest własne ego? >Największym cierpieniem w piekle będzie właśnie myśl że odrzuciłem Boga Ci co nie wierzą w Boga nie będą cierpieć bo jest im obojętny. > na zawsze i nie mogę zmienić swojego losu. A co z końcem świata i ponownym sądzeniem? Jeżeli nastąpi koniec świata to nie będzie ani przysłowiowego piekła ani raju. Po prostu niczego nie będzie. Koniec to koniec. > Bóg jest źródłem dobra, piękna miłości. Wiele jest źródeł dobra i piękna. Niekoniecznie jest nim "Bóg:, który głosem jego wiernych szantażuje i straszy świat.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.1 12:00
Komunisci ,jak widac sa satanistami,wiec wierza w Boga,i dlatego morduja JEGO wyznawcow. Szatan w ten sposob chce oslabic konkurencje,.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.1 9:41
Pozwolił bo bóg jest miłosierny i litościwy! buhaha...
kiatolicka deratyzacja Polski2020.09.1 12:01
Kabotynizm i zoofila to niedlaczne cechy biologiczne komunizmu.