Die Welt: Niemcy na "europejskiej ścieżce" Bismarcka i Hitlera - zdjęcie
15.11.20, 10:44fot. Wikipedia Commons, domena publiczna/flickr.com

Die Welt: Niemcy na "europejskiej ścieżce" Bismarcka i Hitlera

28

- Niemcy udają prymusa multilateralizmu i wygłaszają peany na cześć Europy, ale w rzeczywistości rząd w Berlinie, tak jak prezydent USA Trump, kieruje się przesłankami narodowymi – czytamy w tekście Jacquesa Schustera na łamach „Die Welt”.

Jak zauważa Schuster, już do tradycji w Niemczech weszło krytykowanie prezydenta USA Donalda Trumpa i przedstawianie go jako niszczyciela Zachodu. Całkowicie pomijany jest przy tym fakt, że Trump podejmuje swoje działania wyłącznie w interesie swoich wyborców.

Postawę Niemiec w takim podejściu do polityki Schuster określa jako „samooszukiwanie się”, a kanclerz Angeli Merkel zarzuca „pouczający ton”, który jest „charakterystyczny dla przedszkolanek, kaznodziei i agentów ubezpieczeniowych”. Stało się pewną oczywistością, że prawie wszyscy Niemcy za pewnik przyjmują, że to właśnie ich kraj myśli o całym zachodnim świecie i działa w imieniu Europy.

Takie podejście autor komentuje następująco:

- W rzeczywistości poczucie odpowiedzialności za całość zanika natychmiast, gdy chodzi o własne potrzeby, a więc wtedy, gdy trzeba spełnić obietnicę zwiększenia budżetu na obronność, w walce o gazociąg Nord Stream 2 czy w sporach z Londynem i Paryżem o wspólne projekty wojskowe.

Całkowicie inaczej ma się sprawa uchodźców, gdzie Niemcy narzucają innym krajom współudział w swoich błędach w polityce migracyjnej, co Schuster określa jako „niemiecki nacjonalizm”, który wyziera „zza maski moralnej wielkości”.

Autor ostro krytykuje także podejście Niemiec do NATO oraz zaniedbywanie płacenia składek w wysokości 2 proc. PKB, do czego Niemcy zobowiązały się czasie szczytu NATO w Walii. Obecnie w Niemczech mówi się o 1.5 proc. PKB, ale i to nie jest do końca pewne, ponieważ może to zejść nawet do 1.35 proc. niemieckiego PKB.

 

mp/die welt

Komentarze (28):

przemyśl-72020.11.16 17:41
Realizacja projektu IV Rzeszy trwa. Dla zmyłki nazywa się go Unia.
KATON STARSZY2020.11.15 20:39
To nie Anonim,to Katon Starszy o teutońskiej zarazie.
Anonim2020.11.15 20:35
Ich nienawiść do Polski trwa od początków państwa polskiego.Przecież całe wschodnie niemcy z Berlinem ,Lubeką na północy,po czskie Sudety na południu,to ziemie słowiańskie.Czują pismo nosem,że w wypadku wzmocnienia Państwa Polskiego ich ekspansja terytolialna stała by pod znakiem zapytania.
Anonim2020.11.15 19:24
https://movgotv.com/movie/german-concentration-camps-factual-survey/watching/
Anonim2020.11.15 19:19
Ghttps://movgotv.com/movie/german-concentration-camps-factual-survey/watching/ Gdyby mieli do nas jakieś pretensje, to tu szukać!
KOSTEK2020.11.15 17:53
Obalenie muru berlińskiego i częściowe zjednoczenie Niemiec to największa katastrofa geopolityczna od czasów II wojny światowej. Częściowe, gdyż zbieranie ziem pruskich jeszcze się nie zakończyło. Niemcy nie spoczną, póki tego dzieła zjednoczenia nie skończą. W wersji optymistycznej zatrzymają się na granicy Niemiec z 1937 roku, czyli z Wrocławiem, Szczecinem, Olsztynem i Królewcem. W wersji all inclusive będzie to granica Rzeszy wraz z Generalną Gubernią z czerwca 1941 roku. A potem, oczywiście, jak zwykle, kolejna katastrofa.
linus2020.11.15 20:00
Im szybciej zapomną o Wrocławiu, Szczecinie, Olsztynie i Królewcu tym lepiej dla nich i dla wszystkich. Drugiej okupacji Śląska i drugich Prus Wschodnich nie będzie. Niemcy tanio się wykpili z odpowiedzialności za II wojnę, więc niech się cieszą, że mają teren między Odrą i Renem, bo i na to ludobójcy nie zasługują. Lepiej niech się nie ważą na następną taką imprezę, bo dosłownie nie zostanie z nich kamień na kamieniu i znikną..
GERMANIA IST DIE WELT!2020.11.15 17:49
ANGELA MERKEL TO WSPANIAŁA KOBIETA. ALLES GUTE MEINE LIEBE!
Szybki Lopez2020.11.16 0:41
A jak kwiczy jak daje! Ole, Ole, polnisches Pferd!
Niemcy ponad wsio.2020.11.15 15:00
Bez Niemiec świat się zawali. Rosja się zawali. Klop się zawali. Rzeszę niemiecką Bóg rozwali.
hrabia Potocki2020.11.15 14:58
Jak zawsze Niemcy popelniaja historyczne bledy najpierw wojna z Francja w 1870 roku i strata ziem, potem spowodowanie wybuchu 1 wojny swiatowej, sponsorowanie i finansowanie rewolucji pazdziernikowej w 1917 roku , ukrywanie Lenina, potem druga wojna swiatowa , holocaust i totalna grabiez tych pobitych krajow, potem naplyw nielegalnych emigrantow, powolne rozbijanie i podporzadkowanie sobie calej UE co dalej to mozna tylko sie domyslac, czas pokaze , pozdrawiam wszystkich wolnomyslacych
Überheblich, überlegen, Übernehmen, übergeben2020.11.15 14:50
Überraschen, überfallen, Deutschland, Deutschland über allen !!!
Anonim2020.11.15 14:32
No coz! Jesli chce sie chwalic SWOJ narodowy duch, to czemu gani sie cudzy? Czyzby nacjonalizm/patriotyzm byl tylko dobry jesli jest u Polakow? A kasa niemeicka nei smierdzi? To tez interwencja, tak jak fabryki niemeickie dajace robote Polakom i zyski Niemcom.
HRABIA POTOCKI2020.11.15 13:48
Z histori wiemy ze niemcom nigdy nie mozna wierzyc , ta prawda zawsze sie obroni, ewidetnie to widac w obecnych czasach, wcale sie nie dziwie ze Anglia wyszla z tego eurokolchozu, jak powiedzial Kohl ojciec zjednoczenia Niemiec ,,moim najwiekszym bledem zyciowym bylo mianowanie Merkel na kandydata jako kanclerz tej pani,, i tu sie zgadzam
Anonim2020.11.15 13:12
Rozpieprzyliśmy kacapską rzesze sowiecką, rozpieprzymy i niemiecką
Józia2020.11.15 12:28
Komunistka Merkel buduje IV Rzeszę niemiecką i wciąga to państwa i narody Europy! Niemcy hitlerowskie, nazistowskie - DO SZEREGU!!! Schnel!
jakie cele2020.11.15 12:03
Nie posądzał bym Merkel , ze chce pójść w slady Hitlera. Oczywiście ona chce mieć wpływ na kierowanie Unią. Natomiast zarówna Ona jak i Macron no i oczywiście ten Biden reprezentują interesy swiatowej finansiery,wielkich korporacji. globalistów. Oni dąża do likwidacji Państw Narodowych popierają wszelkiej maści lewactwo, sprowadzają imigrantów w myśl zasady im gorzej tym lepiej im ludzie są bardziej podzieleni a nawet walczą tym lepiej dla nich i tym bliżej do ustanowienia rządu światowego. Takie są faktycznie ich cele . Oczywiście ich poparcie dla skrajnego lewactwa też ma swoje granice to jest raczej sposób na przejęcie penej kontroli niż żeby oni chcieli oddać faktycznie władze temu oszołomstwu.Taka Merkel wcale nie kieruje się interesem narodowym Niemiec ściągając nielegalnych imigrantów to już prędzej AFD stawia na ten interes.Tamci chcą jednego państwa, jednej władzy, jednej waluty zamiast walut narodowych a najlepiej to karty albo mikroczipa powszechnej kontroli nad całą populacją.
w uzupełnieniu2020.11.15 12:29
Oczywiście w przeszłości finansiera popierała zarówno Hitlera jak i reżim komunistyczny w Rosji bo im chodziło wtedy o zasianie nienawiści miedzy Państwami i ostateczne umicestwienie Państw Narodowych a przynajmnie stworzenie takich wspólnych tworów typu Unia gdzie mogliby spokojnie testować swoje koncepcje kierowania światem, które w wyniku ciągłych konfliktów umiejetnie zresztą podsycanych musiały się pojawić jako panaceum na wszelkie nacjonalizmy.Oni chcieli ludziom pokazać , ze należy tworzyć wspólnotę jak chce się w przyszłości uniknąć wybuchu konfliktów między Państwami i nacjonalizmu oczywiście wspólnotę specyficznie przez nich rozumianą jako ograniczenie praw jednostek i Społeczeństw, rządów narodowych na rzecz wspólnotowego prawa tworzonego przez tak zwanych ,,oświeconych medrców"to znaczy skrajnych materialistów i globalistów. Ten termin ,, oświeconych mędrców" został zaczerpnięty zresztą z religi do , której oni sie często odwoływali. W Unii nie ma obecnie demokracji tu reguły narzucają ci tak zwani oświeceni, którzy miedzy sobą ustalają zasady spotykając się na różnych szczytach formalnych i nieformalnych.Ktoś próbuje mieć w jakimś temacie odrębne zdanie od razu jest mu przyklejana etykietka szowinisty.
takie metody2020.11.15 14:26
Tutaj trzeba zrozumieć , że cele globalistów nie uległy zmianie zmieniły się tylko środki dojścia do celu , metody.Kiedyś zakładano, że ostateczny cel będzie można osiągnąć konfliktując Państwa między sobą i popierając tyranów niszczących inne Państwa co w ostateczności miało prowadzić do odrzucenia ideii Państw Narodowych na rzecz ponadnarodowej wspólnoty. To udało się osiągnąc po części i znalazło to odzwierciedlenie w powstaniu Unii. Tylko , ze to nie był cel ostateczny jakim jest likwidacja wszelkich struktur narodowych żeby to osiagnąc trzeba zastować inne metody bardziej współczesne posługując się masową indoktrynacją przy pomocy nowoczesnych środków komunikacji, przymusem ekonomicznym popieraniem wszelkiego rodzaju wynaturzeń, konsupcjonizmu i bazowaniu na umiejętnym podsycaniu konfliktach międzyludzkich w Społeczeństwach oraz umiejetnym ich rozgrywniu a także tworzeniu nowych pól do konfliktów(imigranci). Oczywiście celem jest przejęcie władzy przez struktury ponadnarodowe i wprowadzenie pełnej kontroli jednostek sięgającej nawet elementarnych praw ludzkich jak prawo do swobodnego przemieszczania się, zarobkowania,swobodnego oddychania a nawet życia.
może być Adolf2020.11.15 11:57
byle nie Strajk Kobit
man.of.Stagira2020.11.15 11:43
cyt. "Całkowicie inaczej ma się sprawa uchodźców, gdzie Niemcy narzucają innym krajom współudział w swoich błędach w polityce migracyjnej, co Schuster określa jako „niemiecki nacjonalizm”, który wyziera „zza maski moralnej wielkości”."
man.of.Stagira2020.11.15 11:39
UNIA Europejska kończy się wraz z nadchodzącym upadkiem strefy euro. Kolejne kraje europejskie staną przed alternatywą wyjścia z UE. DLATEGO prezydencja Niemiec -przed podjęciem decyzji o przywróceniu Deutsche Mark jako waluty narodowej oraz przed przejściem do nowej fazy istnienia organizacji Europy -po upadku UE w obecnym kształcie- próbuje zabezpieczyć sobie tyły i podporządkować sobie Europę Środkową (Mitteleuropa). NIE DAJCIE się mamić p a n i k ą moralną i histerią BIGOTÓW z Brukseli. Nienawidzą Was bo ...NIC innego nie potrafią. RÓBMY SWOJE. TRÓJMORZE! Tyle.
A może by tak poprosić Niemców2020.11.15 11:14
o te separatory osocza?
krystyna2020.11.15 11:13
Albo Niemcy wyrownaja roznice wplat na NATO od 2014 do dzisiaj jako zaleglosci albo pozostale kraje zarzadaja obnizenia swojch wplat do poziomu Niemiec.
Andrzej2020.11.15 11:32
Pomyśl zanim coś napiszesz wg ciebie to może najlepiej zlikwidować armie i poczekać na Putna żebu nas w2yzwolił od nas samych
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.15 11:03
Jan Paweł II miał świadomość ciążących na McCarricu oskarżeń, jednak UWIERZYŁ duchownemu w jego zapewnienia o niewinności. Oto wielka tajemnica wiary... buhaha...
Styki2020.11.15 11:33
Idz na sanki.
Szybka Randka2020.11.15 10:46
= Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: ---- http://exslove.com.pl ---- Wyszukaj mnie po niku: Marikax2 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.