,,Diabeł przeniknie do Kościoła”. Czy synod amazoński to wypełnienie Akity? - zdjęcie
28.10.19, 14:00(fot. pixabay/screen)

,,Diabeł przeniknie do Kościoła”. Czy synod amazoński to wypełnienie Akity?

73

Akita – miasto w Japonii, w którym doszło do jednych z najbardziej wstrząsających objawień w historii. Maryja objawiła się tam siostrze Agnieszce Sasagawie. Objawieniom tym towarzyszyły nie tylko niezwykłe okoliczności. Padły też słowa o głębokim podziale w Kościele. Czy ten podział możemy obserwować właśnie dzisiaj?

Objawienia w Akicie, podobnie jak chociażby objawienia fatimskie, poprzedziły wizje Chrystusa w tabernakulum oraz anioła, który poprzedzał przyjście Maryi. Doświadczyła ich siostra Agnieszka Sasagawa, nawrócona na chrześcijaństwo dziewczyna członkini Zgromadzenia Służebnic Eucharystii.

Najbardziej poruszające wydawały się podczas objawień towarzyszące im znaki, w tym stygmaty pojawiające się na wizerunku Matki Bożej – figurce, ustawionej w kaplicy.

Diabeł w Kościele

Akita dzisiaj szczególnie wydaje się nam niezwykła i ważna. Dlaczego? Ponieważ padły tam słowa, które okazują się prorocze. Przytoczmy jedne z najbardziej wstrząsających, wypowiedzianych przez Maryję:

„Działanie diabła będzie przenikało także do Kościoła w taki sposób, że będzie się zdarzało, iż kardynałowie będą przeciwko kardynałom, biskupi przeciwko biskupom. Kapłani, którzy mnie czczą, będą pogardzani i będą natrafiali na przeszkody ze strony swoich współbraci […]. Kościoły i ołtarze będą plądrowane; Kościół będzie pełen tych, którzy pójdą na kompromisy i diabeł będzie skłaniał wielu kapłanów i wiele dusz konsekrowanych do porzucenia służby Panu. Szatan będzie szczególnie zaciekły przeciwko duszom poświęconym Bogu. Powodem mojego smutku jest myśl o utracie tak wielu dusz. Jeżeli grzechy będą się mnożyły oraz stawały się coraz cięższe, nie będzie dla nich przebaczenia”.

To bardzo mocne słowa, jednak czy nie wydaje się szczególnie prawdziwe we współczesnych nam czasach? Choć spory pomiędzy biskupami toczą się od dawna, można odnieść wrażenie, że nigdy dotąd nie były tak wyraźne, tak głośne, jak obecnie.

Dubia przekazywane przez grupę kardynałów papieżowi Franciszkowi, wskazywanie błędów teologicznych a wręcz herezji w Instrumentum laboris (dokumencie roboczym) synodu amazońskiego czy heretyckie stwierdzenia kard. Waltera Kaspera o Komunii Świętej dla osób po rozwodzie, żyjących w ponownych związkach – to wszystko układa się w pewną całość. Wydaje się, że dotąd w Kościele nie było sytuacji, w której najwyżsi hierarchowie Kościoła w tak jawny sposób ścieraliby się wokół spraw fundamentalnych. Przedmiotem sporu nie są bowiem kwestie duszpasterskie dotyczące metod ewangelizacyjnych, lecz kwestie zasadniczne dotyczące domatów.

Czy w tym kontekście nie wydają się przerażające słowa kard. Muellera, który mówi, iż wierni „nie muszą być posłuszni heretyckim biskupom”? To niby stwierdzenie ogólne, ale przecież odnosi się do konkretnej rzeczywistości. I jest niezwykle surowe w treści.

Synod amazoński – wypełnienie Akity?

Najbardziej wstrząsającym postulatem trwającego w Watykanie synodu amazońskiego jest ten, dotyczące „wzbogacenia” liturgii lokalnymi rytuałami czy obyczajami. Do czego miałoby to prowadzić? W prostej drodze do wykrzywienia Eucharystii tak, by jej elementem stały się szamańskie rytuały. Ale to w Amazonii, a co miałoby wydarzyć się w Europie? Jak wynika z oczekiwań wielu duchownych, szczególnie tych, którzy posługują w krajach, gdzie silne pozostają wpływy protestanckie, liturgia mogłaby ulec zmianie tak, by możliwe stało się wspólne odprawienie Mszy ze wspólnotami chrześcijańskimi. Jak miałoby ono wyglądać? Ważną częścią tej zmiany byłaby oczywiście profanacja Najświętszego Sakramentu. Wspólna Msza Święta zakłada bowiem także udział w konsekracji. W jaki sposób miałby wyglądać ten najważniejszy moment Mszy z udziałem protestantów, niewierzących w transsubstancjację?

Aby to się jednak dokonało należałoby zatem przebudować moment Przeistoczenia tak, by odpowiadał on wizji protestanckiej, zgodnie z którą na ołtarzu nie dokonuje się przemiana chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa, lecz pamiątka pierwszej mszy odprawionej w Wieczerniku przez Jezusa.

Warto też zaznaczyć, że postanowienia synodu amazońskiego to nie tylko kwestia zmiany w liturgii Mszy Świętej, ale również postulat wyświęcania na kapłanów żonatych mężczyzn, dopuszczanie do posługi diakona stałego kobiet (postulat, któremu tak przeciwny był św. Jan Paweł II!) czy tzw. herezja ekologiczna, związana z traktowaniem natury nie jako stworzenia Bożego, ale bóstwa.

Wiele wskazuje na to, że właśnie przed tym wszystkim przestrzegała Matka Boża siostrę Agnieszkę. Niczym pocieszenie w tym kontekście brzmią jednak słowa z innego momentu objawień. „Dużo módl się modlitwą różańca. Tylko ja mogę was jeszcze ocalić od nieszczęść, które się zbliżają. Ci, którzy będą mieli do mnie zaufanie, zostaną ocalenia” – mówi siostrze Agnieszce Maryja.

Rozważanie tamtych objawień i żarliwa modlitwa to droga, którą powinniśmy dzisiaj podążać. W ten sposób uda nam się być może odczytać drogę, jaką poprowadzi swój Kościół Chrystus.

Poznaj objawienia Matki Bożej w Akicie. Oto książka, którą poleca ks. Dominik Chmielewski

źródło: twojawalkaduchowa.pl

Komentarze (73):

Rdest2019.11.3 4:51
Na Swiatowych Dniach Mlodziezy w Polsce, udal sie Franciszek wraz z grupa mlodziezy na Jasna Gore. Wiemy, ze upadl w drzwiach na ziemie jak razony piorunem. Dzis rozumiemy dlaczego. Grzesznicy nie maja wstepu do Jasnogorskiej Swiatyni, szkoda, ze Bergolio tego nie zrozumial.
rebeliant2019.11.1 20:27
"Najbardziej wstrząsającym postulatem trwającego w Watykanie synodu amazońskiego jest ten, dotyczące „wzbogacenia” liturgii lokalnymi rytuałami czy obyczajami" - czy to nie jest owoc faryzejskiego nastręczania do zbawiania całego świata ? Przecież to jest właśnie wykwit tej pokusy - w imię zbawiania świata pochylamy się i opuszczamy spodnie, w imię zbawiania świata zajeżdżamy naszych rodaków w pracy, aby Hindus, Arab, czy Cygan pluł Polakowi w twarz. Tak więc drogi Episkopacie Polski to jest ostatni gwizdek, aby z całych sił wspierać państwo narodowe i spójne etnicznie, w którym rządzi prawo tępiące bandytyzm.
ada2019.10.31 12:45
A zapomnieliscie o prymacie Papieza.-Roma locuta-causa finita?A Ecclesia semper reformanda?Ten artykul przypomina mi bredzenie sekciarza...
Anne Shirley2019.10.30 19:10
Poczytałam, co tu piszecie i powiem tak: Pan Jezus powiedział do świetego Piotra, że Jego Kościoła nawet bramy piekielne nie przemożą więc co tu dyskutować, była już schizma, reformacja, lepsi lub gorsi papieże, wyprawy krzyżowe, Rewolucja Francuska, Napoleon, masoneria itp. i wiele innych co wróżyli koniec Kościołowi a Kościół dalej istnieje, bo go założył sam Chrystus i w nim jest Obecny po dziś dzień, a Maryja tylko nas ostrzega jak każda dobra Matka co troszczy się o swoje dzieci byśmy nie utracili wiary i mogli być Zbawieni. takie mamy czasy na jakie zasługujemy i jak się modlimy n niech każdy zacznie od siebie ze swoją belka co mu przesłania prawdziwy obraz Chrystusowego Kościoła a potem wytyka innym drzazgi w ich oku. Pozdrwaiam i Szczęść Boże. :)
Ara2019.10.29 21:43
A gryzcie się, szybciej się to rozleci.
gość2019.10.29 14:35
O tym mówią Orędzia z ostrzeżenia na ostateczne.Dostępne w internecie,jest ich ponad 1300
ws2019.10.30 16:16
OSTRZEŻENIE przed „orędziami” Marii z Irlandii - szczegółowe wyjaśnienie: https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/ostrzezenie-ks-adam-skwarczynski-ostrzega-przed-satanistycznym-podlozem-oredzi-marii-z-irlandii/
Akolita z tybetańskiej misy w połowie napełnionej 2019.10.29 9:44
Niezmiernie się raduję, że za mojego życia następuje rozpad Kościoła.
katolik2019.10.29 12:22
czy doczekasz,trudno powiedzieć.Obejrzyj się...
Urszula2019.10.29 8:07
fraza głosisz herezje. Przeczytaj i przemyśl wersety z Ewangelii Jana 5:19-47 - Jezus wyjaśnia swą zależność od Ojca Bóg to Bóg, a Jezus to Syn Boży posłany przez Boga. Nie wiem czemu tak boicie się imienia Jahwe. Na wielu katolickich ołtarzach jest imię boże JHWH. Nie byłoby zamieszania gdybyście nazywali po imieniu i Boga Ojca i Syna. Jezus jest zależny od Ojca, a więc nie może być mu równym. Został stworzony przez Boga jako pierwszy i dlatego nazywany jest pierworodnym lub pierworodzonym.
fraza2019.10.30 15:37
@Urszula – na szczęście żaden katolik nie boi się Imienia Bożego Jahwe - JESTEM KTÓRY JESTEM. Codziennie we wszystkich kościołach świata śpiewamy ALLELUJA - czyli Hallelujah - co jest w istocie wychwalaniem Boga JHWH. Jest zasadnicza różnica między słowem „stworzony” a „zrodzony” - i Jezus Chrystus, Słowo Boga, został ZRODZONY („wypowiedziany” jako Słowo) - przed wszystkimi wiekami przez Ojca. co zapisał Św.Jan w prologu do swojej Ewangelii: "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało." (J1,1-3). Urszulo wszyscy chrześcijanie wierzą i wiedzą z Pisma Św., że Jezus jest Bogiem i Stwórcą - „PIERWORODNYM wobec każdego stworzenia, bo w Nim zostało wszystko stworzone: (…) Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. (Kol 1,15-16). Pierworodny w Biblii to dziedzic, to ten, który dziedziczy po ojcu wszystko. Jezus jest więc dziedzicem wobec każdego stworzenia – „Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat. Ten [Syn], który jest odblaskiem Jego chwały i odbiciem Jego istoty, podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi…."(Hbr 1, 2-3) A zatem my jesteśmy stworzeniami, natomiast Jezus został ZRODZONY, a zrodzonym Synem Boga jest Bóg: „Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył” (J 1, 18). I może jeszcze mój ulubiony fragment z Listu do Filipian: To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie. On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca”. (Fl 2, 5-11) Nie wiem czy przeczytałaś cały mój wpis w rozmowie powyżej? Starałam się wyjaśnić Kim jest Jezus i dlaczego wierzę w Trójcę Świętą. To niezwykły temat i szkoda, że tak mało miejsca w tej formule. Jeżeli można, to poniżej wkleję to co poprzednio napisałam… Pozdrawiam
fraza2019.10.30 15:38
@Urszula - Czy Trójca Święta może być wymyślona przez ludzi? Żaden człowiek niczego podobnego nie wymyślił, nie potrafiłby wymyśleć, ani nawet tego nie przeczuwał, ponieważ atrybuty Pana Boga są tak niezmierzone, że naszym małym rozumkiem ledwie dotykamy tego Bożego Oceanu. To jest trudne do zrozumienia i do przyjęcia, ale właśnie te trudności są dowodem na to, że mamy do czynienia nie z Kim innym jak tylko z Bogiem, bo jak wspomniałam nikt z nas by tego nie wymyślił. To Pan Bóg objawił nam tę prawdę o Sobie, że jest Miłością w samym wewnętrznym życiu Jedynego (co do Natury) Bóstwa i ta Miłość objawia się jako niewysłowiona Komunia Osób – Ojca, Syna i Ducha Świętego. Odpowiedź dotycząca Trójcy Świętej kryje się w zdaniu: „Bóg jest Miłością” (1J 4,16) i jako katolik wierzę w Trójcę Świętą - Boga, który jest Miłością. Nie chodzi tutaj tylko o relację miłości Boga do człowieka. Bóg jest doskonałą Miłością od zawsze, od wieczności – nigdy nie było Boga, który nie byłby Miłością. Bóg jest miłością w sobie samym. Odwieczny Bóg nie potrzebował stwarzać świata, aby móc kochać kogoś innego i być Miłością. Zadaj sobie pytanie, czy Bóg mógłby być samotny w wieczności i być jednocześnie Miłością? Tam gdzie jest miłość musi być przecież relacja do jakiejś osoby, więź z kimś innym. Nie może istnieć miłość sama w sobie, ponieważ nie ma wtedy kogo kochać. Wobec tego nie mogło być takiego „układu”, że jest Bóg, nie ma nikogo poza Nim i On jest Miłością. Autentycznej miłości nie da się przyjmować i okazywać jedynie dla siebie samego. Nie można np. powiedzieć, że ja jestem miłością, ale z nikim nie mam relacji – to jest niemożliwe! Gdyby Bóg był wiecznym samotnikiem, nie mógłby być Miłością, która stwarza zdolne do otrzymania Jego miłości stworzenia. Byłaby to sprzeczność! Doskonała Miłość jaką jest Bóg może zatem zaistnieć tylko między równymi sobie Osobami. Ciekawe, że Stary Testament mówiąc o Bogu używa przeważnie hebrajskiego słowa 'Elohim' znaczącego dokładnie „Bogowie”. W odniesieniu do Boga używane jest także słowo 'echad' znaczące jedność różnorodną. Żydzi żyjący przed narodzeniem Jezusa byli tego w pełni świadomi. Dopiero gdy powstał Kościół i odczytano w objawieniu fakt współistnienia Trzech Najświętszych Osób Boskich, Żydzi – żeby się odciąć i chcąc zachować odrębność od "nowej judaistycznej sekty", zaczęli, w odniesieniu do Boga, używać słowa 'jachad', oznaczającego monolityczną jedność Boga. W ST Pan Bóg wielokrotnie wypowiada się w liczbie MNOGIEJ, przygotowując jakby grunt do „odsłonięcia” się człowiekowi, żeby człowiek mógł zobaczyć Go jako Komunię Osób: • (Rdz 1, 26) «UCZYŃMY człowieka na Nasz obraz, podobnego NAM.” • (Rdz 3: 22) "Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki". • (Rdz 11,6.7) I rzekł Pan: (...)Przeto ZSTĄPMY tam (...) i pomieszajmy tam ich język, aby jeden nie rozumiał drugiego!
fraza2019.10.30 15:38
@Urszula - Tutaj też są kolejne fragmenty mówiące o tym, Kim jest Jezus: • Ja i Ojciec jedno jesteśmy (Jana 10,30) • „Odpowiedział im Jezus: «Ukazałem wam wiele dobrych czynów pochodzących od Ojca. Za który z tych czynów chcecie Mnie ukamienować?» Odpowiedzieli Mu Żydzi: «Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za BOGA» (Jana 10,32-33) • Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?" Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła! (Jana 14, 9-11) • „Kiedym Go ujrzał, do stóp Jego upadłem jak martwy, a On położył na mnie prawą rękę, mówiąc: «Przestań się lękać! Jam jest Pierwszy i Ostatni i żyjący. Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków i mam klucze śmierci i Otchłani”.(Apokalipsa 1,17) • (Izajasza 44,6) Tak mówi Pan, Król Izraela i Odkupiciel jego, Pan Zastępów: Ja jestem pierwszy i Ja ostatni; i nie ma poza Mną boga. Chwała niech będzie Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu - Bogu, który jest i który był, i który przychodzi!!! (Ap 1,8)
pocalujcie mnie w d...2019.10.29 6:56
Diabel jest w kosciele od niepamietnych czasow. Najwiecej sie panoszyl, gdy papiezem byl Jan Pawel 2 a jego kamerdynerem obecny Stanislaw, och jak ja kocham pieniadze, kardynal Dziwisz.
Olej2019.10.28 23:04
Teraz już wiemy dlaczego abdykacja papieża Benedykta XVI była błędem. Papież Benedykt powinien był zostawić po sobie, przygotować kościół doborem kardynałów niezłomnych, takich, którzy uniemożliwiliby przenikanie zła do wnętrza kościoła. Biskupów afrykańskich, z krajów gdzie kościół jest prześladowany, tylko tacy ludzie-kapłani sprawdzeni w walce mogliby powstrzymać zło.
Olej2019.10.28 22:59
Teraz już wiemy dlaczego abdykacja papieża Benedykta XVI była błedem.
Proofreader2019.10.28 22:29
Chciałbym zwrócić się z prośbą o czytanie swoich twórczości przez autorów zamieszczanych artykułów. Jak może czytelnik uznać artykuł za przekaz prawdy i starannego dziennikarstwa, skoro nie dokonano w nim korekty błędów?
JONASIK2019.10.28 22:04
Biadolicie i biadolicie, ale jaj nie macie aby założyć "Polski Narodowy Kościół Katolickopodobny". Rozkapryszone z was baby, nie osoby z kręgosłupem moralnym. Żallll
B. Be.2019.10.28 23:40
Masz z tym jakiś problem? Ganiaj na stadion i próbuj przekonać katolików, a nie wymądrzać się na Frondzie! Nie podoba ci się? Działaj, a nie krytykuj jak stary dziad, co dawno utracił zęby i jaja i dogaduje innym popuszczając w gacie. Cyt.: Żallll
katolik2019.10.28 21:55
To koniec papiestwa. Papież zdecydował,ze będzie głowa sekt ,które stworzy,ale polscy katolicy w jego szatańskim przedstawieniu nie będą uczestniczyć i jego widzami nie beda
katolik2019.10.28 20:48
Kosciól katolicki w Polsce musi odłączyć się od Papieza,to jedyna droga.i oczywiście Episkopat niech poważnie potraktuje wezwanie do powszechnego Różanca,bo stanie sie tak zaslepiony jak papiez
Richi2019.10.31 14:44
buaahahahaha odłączyć od papieża? to Ty żaden katolik jesteś tylko jakiś nowy protestant!
andrzejhahn32019.10.28 19:19
UWAGA ...............wystrzegajcie sie ciemnoty i zacofania poganskiej sekty katolickiej
Rob2019.10.28 17:19
Myślę, że większym problemem jest lobby homoseksualne i pedofilskie w Kościele, zwłaszcza reakcje niektórych biskupów, które są fatalnym zgorszeniem
zbg.2019.10.28 17:04
Diabeł nie musi przenikać do Kościoła,on tam siedzi od 2000 lat.Obecnie nasilił swą działalność wśród pasterzy KK.
bogdanus2019.10.28 16:57
Papież który pada na kolana i oddaje cześć bogini traci godność Głowy KK. Czy ktoś słyszał by Papież Franciszek pozdrowił kogokolwiek słowami "Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus". Papierzowi Franciszkowi nie przechodzi przez gardło chwalenie Jezusa. Wita się w sposób świecki a wszyscy myślą o jaki on jest równy, wspaniały, przystępny, mimo wielkiej władzy.
olo2019.10.28 19:45
ale dla lewaków życzenia smacznego obiadu w niedziele to miód dla slugawionej duszy!!!
Gabriela M. Jankun2019.11.21 19:00
To ogóle jest cechą zakonu jezuickiego.
Realista2019.10.28 16:07
Synod amAonski daleko a nasz ancychryst w Toruniu miesza ogonem i z katolokow kretynow robi
Bog2019.10.28 15:24
To ze w cos wierzysz nie jest dowodem na istnienie tegoz. To tylko dowod na to ze uwierzyles w cos, w co pewna grupa ludzi, chciala zebys uwierzyl.
matematyk2019.10.28 17:41
Poza bezpośrednim doświadczeniem wszystko jest swego rodzaju wiarą. Nauka, którą próbuje się stawiać ponad wiarą, też jest wiarą - wiarą w autorytet naukowca, tudzież konsylium naukowego. A w dzisiejszych czasach zależność naukowców od tzw. financial support jest tak duża, że nierzadko nauka przestaje być nauką.
Janek2019.10.28 15:21
Zaczyna się strach przed zmianami, a one i tak nadejdą bo taka jest wola Boża. Kościół i jego pasterze, odszedł od Boga, a ten w Polsce jeszcze z Matki Bożej wstawieniczki, zrobił sobie boginię-matkę, widać to szczególnie wśród osób starszych, trzeba nam pokutować i wrócić do prawdziwej Rzymsko-katolickiej wiary.
lady chapel2019.10.28 15:18
To proroctwo jezeli juz - dotyczy polskiego kosciola - nie przyszlo wam to do glowy? Tzw. "ojciec" Rydzyk, chlor Slawoj,Jjedraszewski, mamona i wladza - to diabel w kosciele. Polskim kosciele.
B. Be.2019.10.28 23:32
Przecież jesteś niewierząca, co Ci do katolików, ich wiary i biskupów? Idź sobie spokojnie swoją drogą i po prostu NIE WTRĄCAJ SIĘ w to, czego nie rozumiesz kompletnie, jak spory teologiczne. A jeżeli już masz bezwzględny przymus upuszczenia luźnego potoku swojej świadomości w postaci komentarza, to proszę, uszanuj tych, do których mówisz. To nie jest Jędraszewski, ale biskup Jędraszewski, nie "chlor" Sławoj a biskup Sławoj itd. Osobom konsekrowanym -jacy by nie byli jako ludzie- należy się szacunek, Właśnie dlatego, że nie jest to jakiś Franek czy Rydzyk, ale szacunek dla tej małej literki "x" przed nazwiskiem.
soch2019.10.30 10:20
@B. Be - Bóg zapłać za ten komentarz!
lady chapel2019.10.28 15:12
Żadne objawienia prywatne, także te, które zostały uznane przez Kościół katolicki za autentyczne, „nie należą do depozytu wiary” (KKK 67). Katolik nie ma więc obowiązku w nie wierzyć. Żyjący w XVI stuleciu św. Jan od Krzyża – w jednym ze swych najważniejszych dzieł, zatytułowanym „Droga na Górę Karmel” – zauważył, że skoro przez swego Syna Bóg powiedział nam wszystko naraz i nie ma już nic więcej do powiedzenia, to: „Jeśli dzisiaj ktoś chciałby Go jeszcze o coś pytać lub prosić o jakąś wizję albo objawienie, nie tylko postępowałby nieroztropnie, lecz także obrażałby Boga, nie mając oczu utkwionych jedynie w Chrystusa, bądź szukając poza Nim innej rzeczy albo nowości”.
cde2019.10.28 16:00
W Katechizmie KK nr 67 czytamy o objawieniach prywatnych: Ich rolą nie jest "ulepszanie" czy "uzupełnianie" ostatecznego Objawienia Chrystusa, lecz pomoc w pełniejszym przeżywaniu go w jakiejś epoce historycznej. Na temat proroctw wyraźnie pisze w Biblii: • „Ducha nie gaście, PROROCTWA nie lekceważcie! Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie” (1 Tes 5,19-20) • „W ostatnich dniach - mówi Bóg - wyleję Ducha mojego na wszelkie ciało, i będą prorokowali synowie wasi i córki wasze, młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, a starcy - sny. Nawet na niewolników i niewolnice moje wyleję w owych dniach Ducha mego, i będą PROROKOWALI”. (Dz2,17-18) • „Strzeżcie się, abyście nie stawiali oporu Temu, który do was przemawia. Jeśli bowiem tamci nie uniknęli kary, ponieważ odwrócili się od Tego, który na ziemi mówił, o ileż bardziej my, jeśli odwrócimy się od Tego, który z nieba przemawia. Głos Jego wstrząsnął wówczas ziemią, a teraz obiecuje mówiąc: Jeszcze raz wstrząsnę nie tylko ziemią, ale i niebem”. (Hbr 12,25-26) • „Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie”.(1 J 4,1) • „Któż może wystąpić z oskarżeniem przeciw tym, których Bóg wybrał? Czyż Bóg, który usprawiedliwia”. (Rz8,33)
lady chapel2019.10.28 19:38
„nie należą do depozytu wiary”. Katolik nie ma więc obowiązku w nie wierzyć.
cde2019.10.28 20:32
Ks. prof. Edward O’Connor pisze o prywatnych objawieniach m.innymi: „Jednakże, żyją wśród nas ludzie, którzy odcinają się od jednych z najbardziej „delikatnych” łask Ducha Świętego, który nie ogranicza swojej działalności do ram określonych przez akty formalnie zaaprobowane przez Kościół. Duch Święty jest obecny, pozostaje z nami w ciągłym kontakcie i nieustannie uczestniczy w naszym życiu. On ma wiele ważnych i naglących spraw do przekazania. Czasami dokonuje tego poprzez wewnętrzne natchnienie, inspiracje. Niekiedy za pomocą proroczych orędzi lub wykorzystując niezwykłe znaki, ale także poprzez objawienia Jezusa, Maryi oraz świętych. Nawet proroctwa Pisma Świętego w momencie ich pojawienia się, nie były zatwierdzane przez władze religijne. Gdy Mojżesz usłyszał głos Pana mówiącego z płonącego krzaka lub kiedy Izajasz i Ezechiel otrzymali swoje wizje albo kiedy Archanioł Gabriel przemawiał do Maryi lub Jezus do Pawła w drodze do Damaszku... odbiorcy tych przesłań musieli natychmiast ocenić, czy to co się dzieje pochodzi od Boga, czy nie. Gdyby oni powstrzymali się, odwlekali swoją odpowiedź do momentu, aż stosowny hierarcha wyda zgodę na rozpowszechnianie (imprimatur), łaski związane z tymi przesłaniami mogłyby zostać bezpowrotnie utracone. Matka Boska bardzo często zachęca ludzi do czytania Pisma Świętego, podczas gdy mnóstwo ludzi, którzy twierdzą, że Pismo Święte im w zupełności wystarczy - rzadko lub wcale go nie czytają”.
lady chapel2019.10.29 6:49
Czytaj Pismo a nie dzieła napisane tu i teraz. Przyznaj - choć raz w życiu przeczytałeś Stary i Nowy Testament, czytasz Pismo na codzień? Pismo jest testamentem. Ostateczną pozostałością dla wierzących.
cde2019.10.29 13:42
lady chapel sama / sam sobie przeczysz, bo cytujesz słowa św. Jana od Krzyża, a mi nakazujesz, że mam nie czytać tego co "napisane tu i teraz". Owszem czytam Pismo Święte codziennie. To dla mnie wielka łaska! I czytam też to, co mówią i piszą współcześni apostołowie i prorocy. Oni to wyjaśniają Pisma i oni zostali do tego powołani przez Jezusa: „Kto was słucha, Mnie słucha; a kto wami gardzi, Mną gardzi” - Łk 10:16. Co to wg ciebie znaczy, że ktoś przeczytał całą Biblię? Czy jest na świecie choć jedna osoba, która przeczytała Słowo Boże i wszystko jest dla niej jasne? Orędzia współczesne nie dodają nic nowego do Pisma Świętego i wszystko co jest w tych orędziach, jest w Biblii. Jednak ludzie nie rozumieją w pełni tego, co jest napisane w Piśmie Świętym. Na szczęście Jezus zapewnił nas, że ześle Pocieszyciela Ducha Świętego, aby był na zawsze z nami oraz w tych, którzy oddali się Bogu, aby nas pouczyć. I to Duch Boży jest naszym Doradcą i Nauczycielem. Bez Niego nawet Apostołowie nigdy w pełni nie zrozumieliby Jezusa ani Jego pouczeń.
TwojaStara2019.10.28 14:57
A czemu daliście foto płaczącej Paczamamy?
Wyklęty, powstań ludu ziemi!2019.10.28 14:55
𝐉𝐨𝐧𝐚𝐬𝐢𝐤 menda odświeżona żyd i CEO and founder "Shit on Polishness". Nie twój Kosciol, nie twoja religia! Twój papież jest na Kremlu.
Arkalion2019.10.28 14:50
Dlaczego nikt nie ma odwagi napisać wprost kim naprawdę jest Papież Franciszek?Wystarczyłby 1 prawdziwy głos któregokolwiek z polskich biskupów żeby prawda wyszła na jaw.A wszyscy udają tylko jakim cudownym papieżem jest Franciszek.
tretka2019.10.28 15:01
Bo ci, którzy powinni mówić będą milczeć - objawienia maryjne ks. Gobbi.
Malgozata2019.10.28 15:53
Franek jest masonem
Jarek2019.10.28 16:01
I co to da? Sprzeciw papieżowi = odejście, jak to zrobił Luter Biskupi sami sobie ukręcili bat, naprodukowali dogmatów, często w sprzeczności z Biblią, a teraz biadolą. Co chcecie osiągnąć przez to ujadanie, przywoływanie jakiś tam objawień nie wiadomo kogo. W Biblii jest cała masa objawień i jakoś macie to gdzieś. Moim zdaniem - sami nie wiecie czego chcecie. Jedyne czego chcecie, to sensacja. @ tretka - pogłodź się trochę, tak ponad 30 dni, pij tylko wodę i też będziesz mieć "objawienia" Stado domorosłych teologów = banda jełopów.
MILENA2019.10.28 18:33
Jarek, bądź łaskaw powiedzieć kim sam jesteś ? Jakimś "nadczłowiekiem", że śmiesz nas obrażać? Wyzywać od jełopów ! To że ty czegoś nie rozumiesz, lub nie doczytałeś, nie znaczy że masz rację ! Od kiedy to nie-katolik, będzie pouczał Katolików w ich wierze! Ty bądź w swojej, a my w swojej i "strzałka", koleś, rozumiesz? Czy ja lub ktoś inny śmieje się z twojej wiary lub nie-wiary !? PISZE W PIŚMIE ŚW. :" CO DLA ZMYSŁÓW NIE POJĘTE, NIECH DOPEŁNI WIARA W TO.... ! lub "...BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY NIE WIDZIELI, A UWIERZYLI..." !
Katolik2019.10.28 14:47
Jestm osobą wierzącą. Ale teksty na Frondzie pokazuą Kościół Katolicki i Watykan tylko w czarnych kolorach. Czyżby katolicy i Watykan nie robili nic dobrego? Dzień w dzień czarne wiadomości o Watykanie.Ciekawy jestem kto za tym stoi. Bo powinno się ukazań dwie strony medalu. Będąc katolikiem uciekam na inne portale, bo Szatan wkradł się do Frondy, ubrał sie w ornat i ogonem na mszę dzwoni!!!!
tretka2019.10.28 15:00
Kościół już rozpadł się na fałszywy i prawdziwy - jest o tym mowa w Apokalipsie i w wielu objawieniach maryjnych. A Franciszek to fałszywy prorok i wiedzą juz o tym nawet stare baby na wsi...
Martusia2019.10.29 9:42
objawianie maryjne podyktował sam Szatan. One mogą się wydawać prawdziwe, ale sieją tylko zamęt.
Reytan2019.10.28 14:41
I nie bedzie dla nich przebaczenia,mowi Maryja...
Michał Pasierb 2019.10.28 14:18
A ten polski biskup powracający z synodu jest zadowolony.... wywiad z nim w linku poniżej.... "R.K.: Wiemy, że istnieją takie osoby, czy kręgi, które, mówiąc dosadnie, czepiają się szczegółów i te szczegóły wyolbrzymiają " https://ekai.pl/bp-romuald-kujawski-dla-kai-wracam-z-synodu-umocniony/
Michał Pasierb 2019.10.28 14:36
A tu o synodzie zgoła inaczej https://www.pch24.pl/amerykanski-ksiadz-na-temat-posynodalnej-adhortacji--modlmy-sie-o-cud,71757,i.html
januszowiec2019.10.28 14:45
PCH24 to katotalibowie, którzy sąbardziej papiescy od wszystkich papieży. Nie traktowałbym ich poważnie
2019.10.28 14:12
Objawienia to wytwory schizofreników.
stop lewactwu2019.10.28 14:15
Tak sadzisz , paranoiku ?
Bog2019.10.28 15:22
A jakie masz inne wytlumaczenie? To sa opowiesci z 1000 i jednej nocy. Nie majace nic wspolnego z rzeczywistoscia. KK to sekta, ktora ma krew niewinnych na rekach. A reszta to wymysly. Zacznijcie zyc, a nie ciagle liczyc ze ktos wam da, ktos wam zgotuje wspaniale zycie. Sami i tylko sami mozecie sobie to zapewnic. Nikt tu ani "tam" wam tego nie zapewni.
Ewa B.2019.10.29 6:43
A czemu tak się interesujesz w co wierzymy, czym się zajmujemy ? Coś cię niepokoi ? Mówisz - nie wierzysz ? Przekonaj się. Poproś aby Pan Bóg sam ci to wytłumaczył. Zrobi to. Bóg cię kocha, stworzył cię, bo pragnie twojego szczęścia, czeka na ciebie. Jaki kiedyś staniesz przed nim ?
JONASIK2019.10.28 14:11
"Objawienia" miały miejsce w 1973 roku. Czyli 46 lat temu. Było więc trochę czasu na przygotowanie się. I co? Znowu zaspaliście?
Andrzej 2019.10.28 14:08
Boże to jest prawdziwa ale przerażająca wizja. Jeszcze Ojciec Pio powiedział że "piekło będzie wybrukowane głowami kapłanów". Kościół musi się opamiętać, a w szczególności oddawać hołd Panu Jezusowi w przenajświętszym sakramencie.
Polak2019.10.28 14:27
No racja, rydzol, jedraszak, gódzka... połowa piekielnej posadzki będzie made in Poland.
Jarek2019.10.28 15:53
Wyprzedziłeś mnie :-)
Inka2019.10.28 18:26
Nie wiem czy zauważyłeś,że to słowa skierowane do Kościoła,a więc nie do Ciebie.Jakim prawem się wypowiadasz?
Jarek2019.10.28 18:04
Ludzie muszą oddawać cześć/hołd Bogu! Jezus nie nauczał aby modlić się do Niego, czy też oddawać mu hołd. Jezus przyszedł na Ziemię jako Syn Boży, aby spełnić ostatnie przymierze z ludźmi. Jedyną modlitwę jaką nam zostawił to: Ojcze nasz! <„Zaprawdę powiadam wam: Wszystkie grzechy będą odpuszczone synom ludzkim, nawet bluźnierstwa, ilekroć by je wypowiedzieli. Kto by jednak zbluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, nie dostąpi odpuszczenia na wieki, ale będzie winien grzechu wiekuistego" (Mar. 3:28-29) oraz „Każdemu, kto powie słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie odpuszczone; lecz kto by bluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, temu nie będzie odpuszczone" (Łuk. 12:10)>
leszczyna2019.10.28 18:07
Jezus nie jest Bogiem?
MILENA2019.10.28 18:23
leszczyna ! Jarkowi się chyba trochę pomyliło. Pan Jezus jest Synem Bożym! Pewnie wiesz , że ,Bóg jest Trój-Jedyny! BÓG OJCIEC+SYN BOŻY+DUCH ŚWIĘTY, STANOWIĄ TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ! Czyli to jest Boska Trójca Swięta!
Jarek2019.10.28 18:31
MIlenko, czytaj uważniej Napisałem - Jezus przyszedł na Ziemię jako Syn Boży, ...
Jarek2019.10.28 18:29
Jezus powiedział coś takiego: „Zaprawdę powiadam wam: Wszystkie grzechy będą odpuszczone synom ludzkim, nawet bluźnierstwa, ilekroć by je wypowiedzieli. Kto by jednak zbluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, nie dostąpi odpuszczenia na wieki, ale będzie winien grzechu wiekuistego" (Mar. 3:28-29) oraz „Każdemu, kto powie słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie odpuszczone; lecz kto by bluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, temu nie będzie odpuszczone" (Łuk. 12:10) Jezus jest Synem Bożym 325 rok– I Sobór Nicejski wprowadza dogmat o Trójcy Świętej, który twierdzi, iż Jezus jest współistotny Ojcu. W Biblii nie znajdziesz zapisu, że Jezus jest Bogiem. To wymyślili ludzie. Pokaż mi w Ewangelii zapis, że Jezus jest Bogiem. Jezus nie stawiał się na równi z Bogiem, Jego Ojcem. Główne prawdy wiary 1. jest jeden Bóg!
fraza2019.10.28 20:25
Jarek głosisz HEREZJE! Jeśli Jezus nie jest Bogiem, to Bóg nie istnieje!!! Chrystus Pan, nasz Zbawiciel jest BOGIEM! Całe Pismo Święte o tym mówi! „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i BOGIEM było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.” (J 1,1-5) „To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie. On, istniejąc w postaci BOŻEJ, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca.” (Filipian 2,5-11) Zadaj sobie proste pytanie: za co właściwie Jezus został skazany przez Żydów na śmierć? A no za to, że zapytany przez arcykapłana: „Czy ty jesteś Mesjaszem, Synem Błogosławionego?” Jezus odpowiedział, przywołując słowa z Księgi Daniela (7,13-14): „Ja jestem. Ujrzycie Syna Człowieczego, siedzącego po prawicy Wszechmocnego i nadchodzącego z obłokami niebieskimi” – co było jednoznaczne dla Kajfasza, bo JA JESTEM – to Imię Boga, a Księgę Daniela faryzeusze znali na pamięć i doskonale rozumieli, że mówi o Sobie jak o Bogu. I co na te słowa Jezusa się dzieje? Arcykapłan rozdarł swoje szaty. „Na cóż nam jeszcze potrzeba świadków? Słyszeliście bluźnierstwo. Cóż wam się zdaje? Oni zaś wszyscy wydali wyrok, że winien jest śmierci” (Mk 14:61--64). Krótko mówiąc, Żydzi skazali Jezusa za to, że powiedział o sobie, że jest BOGIEM!
Jarek2019.10.29 7:49
@ fraza Przeczytaj, to co napisałeś, akurat potwierdzasz, to co ja napisałem. Mt 26 63: Lecz Jezus milczał. A najwyższy kapłan rzekł do Niego: Poprzysięgam Cię na Boga żywego, powiedz nam: Czy Ty jesteś Mesjasz, Syn Boży? 64: Jezus mu odpowiedział: Tak, Ja Nim jestem. Ale powiadam wam: Odtąd ujrzycie Syna Człowieczego, siedzącego po prawicy Wszechmocnego, i nadchodzącego na obłokach niebieskich. Jezus potwierdził, że jest SYNEM BOŻYM, a nie BOGIEM. Trójcę wymyślili ludzie! Mt 16 "Jezus zapytał ich: «A wy za kogo Mnie uważacie?» Odpowiedział Szymon Piotr: «Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego». Na to Jezus mu rzekł: «Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew*, lecz Ojciec mój, który jest w niebie."
fraza2019.10.29 12:56
Jarek - piszesz o wymyślonej przez ludzi Trójcy Świętej. Żaden człowiek niczego podobnego nie wymyślił, nie potrafiłby wymyśleć, ani nawet tego nie przeczuwał, ponieważ atrybuty Pana Boga są tak niezmierzone, że naszym małym rozumkiem ledwie dotykamy tego Bożego Oceanu. To Pan Bóg objawił nam tę prawdę o Sobie, że jest Miłością w samym wewnętrznym życiu Jedynego (co do Natury) Bóstwa i ta Miłość objawia się jako niewysłowiona Komunia Osób – Ojca, Syna i Ducha Świętego. Odpowiedź dotycząca Trójcy Świętej kryje się w zdaniu: „Bóg jest Miłością” (1J 4,16) i jako katolik wierzę w Trójcę Świętą - Boga, który jest Miłością. Nie chodzi tutaj tylko o relację miłości Boga do człowieka. Bóg jest doskonałą Miłością od zawsze, od wieczności – nigdy nie było Boga, który nie byłby Miłością. Bóg jest miłością w sobie samym. Odwieczny Bóg nie potrzebował stwarzać świata, aby móc kochać kogoś innego i być Miłością. Zadaj sobie pytanie, czy Bóg mógłby być samotny w wieczności i być jednocześnie Miłością? Tam gdzie jest miłość musi być przecież relacja do jakiejś osoby, więź z kimś innym. Nie może istnieć miłość sama w sobie, ponieważ nie ma wtedy kogo kochać. Wobec tego nie mogło być takiego „układu”, że jest Bóg, nie ma nikogo poza Nim i On jest Miłością. Autentycznej miłości nie da się przyjmować i okazywać jedynie dla siebie samego. Nie można np. powiedzieć, że ja jestem miłością, ale z nikim nie mam relacji – to jest niemożliwe! Gdyby Bóg był wiecznym samotnikiem, nie mógłby być Miłością, która stwarza zdolne do otrzymania Jego miłości stworzenia. Byłaby to sprzeczność! Doskonała Miłość jaką jest Bóg może zatem zaistnieć tylko między równymi sobie Osobami. Ciekawe, że Stary Testament mówiąc o Bogu używa przeważnie hebrajskiego słowa 'Elohim' znaczącego dokładnie „Bogowie”. W odniesieniu do Boga używane jest także słowo 'echad' znaczące jedność różnorodną. Żydzi żyjący przed narodzeniem Jezusa byli tego w pełni świadomi. Dopiero gdy powstał Kościół i odczytano w objawieniu fakt współistnienia Trzech Najświętszych Osób Boskich, Żydzi – żeby się odciąć i chcąc zachować odrębność od "nowej judaistycznej sekty", zaczęli, w odniesieniu do Boga, używać słowa 'jachad', oznaczającego monolityczną jedność Boga. W ST Pan Bóg wielokrotnie wypowiada się w liczbie MNOGIEJ, przygotowując jakby grunt do „odsłonięcia” się człowiekowi, żeby człowiek mógł zobaczyć Go jako Komunię Osób: • (Rdz 1, 26) «UCZYŃMY człowieka na Nasz obraz, podobnego NAM.” • (Rdz 3: 22) "Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki". • (Rdz 11,6.7) I rzekł Pan: (...)Przeto ZSTĄPMY tam (...) i pomieszajmy tam ich język, aby jeden nie rozumiał drugiego!
fraza2019.10.29 12:58
Jarek - Tutaj też są kolejne fragmenty mówiące o tym, Kim jest Jezus: • Ja i Ojciec jedno jesteśmy (Jana 10,30) • „Odpowiedział im Jezus: «Ukazałem wam wiele dobrych czynów pochodzących od Ojca. Za który z tych czynów chcecie Mnie ukamienować?» Odpowiedzieli Mu Żydzi: «Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za BOGA» (Jana 10,32-33) • Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?" Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła! (Jana 14, 9-11) • „Kiedym Go ujrzał, do stóp Jego upadłem jak martwy, a On położył na mnie prawą rękę, mówiąc: «Przestań się lękać! Jam jest Pierwszy i Ostatni i żyjący. Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków i mam klucze śmierci i Otchłani”.(Apokalipsa 1,17) • (Izajasza 44,6) Tak mówi Pan, Król Izraela i Odkupiciel jego, Pan Zastępów: Ja jestem pierwszy i Ja ostatni; i nie ma poza Mną boga. Chwała niech będzie Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu - Bogu, który jest i który był, i który przychodzi!!! (Ap 1,8)