Czy polski Kościół przetrwa? Ks. Kobyliński, Terlikowski - zdjęcie
06.03.20, 20:00

Czy polski Kościół przetrwa? Ks. Kobyliński, Terlikowski

59

 

Komentarze (59):

ridado2020.03.8 20:38
Kosciol m wszystko prztrwa chyba ze kasa straci wartosc
Moshe Cvel2020.03.8 12:33
Kościól Katolicki w Polsce nie tylko przetrwa ale jeszcze się wzmocnił. Należy oddzielić plewy od ziarna. LGBTQ++++ to plewy bo z nich żadnego owocu nie będzie. LGBTQ+++++ to osoby z poważnymi zaburzeniami osobowości od dawna zwracali na to uwagę psychiatrzy i seksuolodz w tym prof dr hab seksuolog naukmedycznych Kazimierz ImielińskiDoctor Honoris Causa ponad 25 uniwersytetów amerykanskich i zachodnio-europejskich. Niektórzy muszą z Naszego Kościoła odejść tak jak pederasta słynny z Mexico,który jako hieraracha Kościoła Katolickiego na łożu śmierci powiedział ,ze w Boga nie wierzy i spowiedziprzedśmiercią nie odbędzie!!!!. Po co w Kościele Katolickim takie Belzebuby. Im szybciej odejdą tym dla nas lepiej bo ludzi ci nie mają żadnego kontaktu z Bogiem zgodnie z doktryną kto żyje w grzechu cie zkim utracił kontakt z Bogiem. Zatem nie wyznaje naszych wspólnych wartości i nie jest naszym bliźnim. Nie ,ma dla takich ludzi miejsca w Kościele Katolickim i NIE MOGĄ BYĆ NASZYMI BLIŹNIMI. BÓG ICH OSĄDZI ALEMY NIE MUSIMY Z NIUMI BYĆ NA BLISKI DYSTANS. TACY KTÓRZY NIE WIERZĄ W JEZUSA Z NAZARETU I JEGO MĘKĘ NIE SĄ NASZYMI BLIŹNIMI I NIE BĘDĄ. SYJONIŚCI Z TYCH WZGLĘDÓW NIE SĄ I NIE BĘDA NASZYMI BLIŹNIMI.
R2020.03.8 0:47
Bóg likwiduje popularność watykańskiej katolickiej korporacji religijnej ale zakompleksieni ludzie mają opory aby ją porzucić - mimo że katolicyzm to fałszywa religia, bez proroków i uzdrowicieli od Boga, bez nauczycieli zmieniających serca ludzi wg Ducha Bożego, religia obrzędów, emocji i rytuałów, która doprowadziła do przelewu krwi (wojny religijne), popularna i potrzebna władzą państw, nie zgodna z Biblią
Moshe Cvel2020.03.8 9:37
Z jaką Biblią ? Przez kogo wydaną?
Moshe Cvel2020.03.8 13:59
A co ty do tego Boga mieszasz. To sprawy ludzi i od ludzi zależne.
Ma\\305\\202gorzata2020.03.7 18:58
Należy potwierdzić mamy "INNY KOŚCIÓŁ " z jakąś inną nauką i "innymi" księżmi . Zatem jesteśmy przymuszeni odnaleźć i wspierać TYLKO JEDEN PRAWDZIWY , NIEZMIENNY , ŚWIĘTY , KOŚCIÓŁ KATOLICKI i prawdziwych PASTERZY KATOLICKICH. Odnosi sie wrażenie, że red. Terlikowski pod wpływem prof. A.Kobylińskiego nie widzi PROBLEMU w słowie "inny" a nawet uważa , że to ten sam Kościół. Warto zauważyć , że słowo PRZYZWYCZAJENIE nie ma nic wspólnego z WIARĄ Katolików i użyte w stosunku do ludzi wierzących jest OBRAŹLIWE. Tak to jest jak pracuje się w mediach i używa zakłamanego języka w celu manipulacji - można się właśnie do tego "przyzwyczaić". Nadto, jeśli red. Terlikowski wydaje "nowe" książki [ co napełnia trzos ] to należałoby najpierw zapoznać się z innymi lekturami o tzw. "NOWYM" np. Romano Amerio : STAT VERITAS c.d. "IOTA UNUM" aby być wiarygodnym i nie wprowadzać innych ludzi w błąd co do SYTUACJI. Jak uczy Słowo Boże nie mamy zasiadać w gronie szyderców i grzeszników / -kłamców.
Balicki2020.03.7 17:25
Kościół przetrwa jeśli księża przestaną jeździć za darmo do Niemiec i Wiednia po nauki albo na studia
Czesc2020.03.7 14:15
Szukam miłego i kulturalnego faceta na miłe spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, Moje kontakt do mnie telefon tu - http://fllirt.com.pl Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
Andy Dooda2020.03.7 18:47
Jestem gotowy
anonim2020.03.7 11:23
Kościół dobrze się ustawił ekonomicznie, czyli zadbał o to, o co zawsze najbardziej dbał, jak uczy historia. Zatem kościół ma podstawy, aby przetrwać jeszcze długi czas, prowadząc swoją działalność. Kolejna sprawa pozytywna dla kościoła to serwilizm obecnej "ekipy", że tak powiem, sprawującej władzę. Kościół z tego korzysta pełnymi garściami, ale jest to korzyść niepewna - identyfikacja z jedną tylko opcją, jedynie słuszną, może zrazić część niezależnie myślącego, katolickiego elektoratu i krytycznie nastawić do hierarchów, szczególnie tych butnych i bezczelnych. Nie wszyscy katolicy to przygłupy. Dodatkowo młodzież się odsuwa od kościoła na masową skalę, klesza gaducha robi już coraz mniejsze wrażenie na młodych, mogą w internecie i polskim i anglojęzycznym poczytać o wielu "trupach w szafie" skrzętnie ukrywanych przez kościół, tych z przeszłości i z czasów obecnych. Mistyfikacje o opętaniach i cudach zostaną dla najwierniejszej klienteli, tej już z wypranymi mózgami a więc nieprzemakalanej, większość się na to wypnie. Wszystko zależy więc od postawy młodzieży, czy da się ogłupić kościołowi, instytucji przeżartej złem i fundowanej na fałszu.
Roman2020.03.7 10:14
Jest napisane Mk 13.14: "A gdy ujrzycie ohydę spustoszenia, zalegającą tam, gdzie być nie powinna (czyt. być nie powinna w Watykanie) - kto czyta, niech rozumie - wtedy ci, którzy będą w Judei (czyt. w Polsce), niech uciekają w góry. Kto będzie na dachu, niech nie schodzi i nie wchodzi do domu, żeby coś zabrać. A kto będzie na polu, niech nie wraca, żeby wziąć swój płaszcz. Biada zaś brzemiennym i karmiącym w owe dni. A módlcie się, żeby to nie przypadło w zimie. Albowiem dni owe będą czasem ucisku, jakiego nie było od początku stworzenia Bożego aż dotąd i nigdy nie będzie. I gdyby Pan nie skrócił owych dni, nikt by nie ocalał. Ale skróci te dni z powodu wybranych, których sobie obrał (czyt. z powodu Polaków - narodu wybranego). A kiedy to będzie? To już miało być w roku 2018! - gdyby Tusk i PO rządzili zamiast Dudy i PIS. Wybór PO w tym roku! - klęska tuż, tuż. Nawet nie zdąży się zejść z dachu, żeby coś zabrać. To według czasu Boga, gdzie jeden dzień jest jak tysiąc lat. A Niemcy? Ezechiel Ez 29.6 mówi: "Byłeś bowiem oparciem z trzciny dla domu Izraela (czyt. domu Polskiego). Gdy się chwytali ciebie ręką, ty się łamałeś i rozrywałeś in całą rękę. A gdy chcieli się na tobie oprzeć, tyś się kruszył i sprawiał, że się chwiały wszystkie ich biodra. Dlatego tak mówi Pan Bóg: oto sprowadzę na ciebie miecz i wytrzebię z ciebie ludzi i zwierzęta, ziemia egipska (czyt. ziemia niemiecka) stanie się pustynią. Nie będzie zamieszkała przez czterdzieści lat.Przy końcu owych lat zbiorę Egipcjan (czyt. zbiorę Niemców) spośród narodów między którymi zostali oni rozproszeni. Odmienię los Egiptu (czyt. los Niemiec), zgromadzę ich w kraju ich pochodzenia, i będą tam tworzyć królestwo bez znaczenia." Koniec cytatu. To będzie około roku 2050.
Ogladaj hity online2020.03.7 9:56
www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
KleromafiaZajmieSięBiznesemIWyłudzeniamiZBudżetu2020.03.7 9:32
Przekształci się w paramafijny biznes i przetrwa jeszcze wiele lat, bo ma ogromny majątek w nieruchomościach, dziełach sztuki, precjozach i złocie zgromadzonym w kościołach. Z obrotu tym bogactwem mogą żyć w luksusie tysiące kleruchaczy. Do tego trzeba dołożyć miliardy z szantażowania słabego państwa rządzonego przez pozero-dewotów. Ci są najczęściej miernotami bez wiedzy i doświadczenia , które z awansu partyjnego osiadły na fotelach władzy. Takich kler bezwzględnie wykorzystuje do uzyskiwania gigantycznych korzyści z państwowego majątku i skarbu państwa ,w zamian za obietnicę głośnego poparcia przedwyborczego. To jest prawdziwie "betonowy" układ, który spycha Polskę na margines. Ten beton skruszy tylko wprowadzenie podatku kościelnego, jako jedynego i wyłącznego źródła utrzymania kleruchów, z jednoczesnym bezwzględnym zakazem ich finansowania ze środków samorządowych i centralnych. To zmusi kleruchów do przejadania zgromadzonego majątku, który nie będzie się odtwarzał za pomocą zastrzyków kapitału od państwa. Po 10 latach istnienia podatku kościelnego, na rynku nieruchomości w Polsce będą wisiały oferty sprzedaży co najmniej 1000 kościołów z przyległościami. Potem ruszy lawina. I zatrzyma się dopiero w katakumbach. Tam wykluje się jakaś maleńka sekta, która wylezie na powierzchnię boso, żeby głosić Słowo Boże za jedzenie. Oczywiście - będą dążyć do pobudowania sobie złotych pałaców, ale znowu zajmie im to wieki.
Hoddi2020.03.7 12:55
Nie przejmuj się , dewiancie !
Moshe Cvel2020.03.9 8:33
Frajda się urwałejś chulaj ,biegaj ' skacz.
Długo wierni na to będą pozwalać?2020.03.7 8:11
Autor Weronika Szatkowska - 6 Marca 2020 wtv.plKategorieSpołeczeństwoKsiądz z Podhala wykorzystał dziewięcioro małych dzieci. Nosi sutannę i czuje się bezkarny Ksiądz z Podhala wykorzystał dziewięcioro małych dzieci. Nosi sutannę i czuje się bezkarny Ksiądz z Podhala molestował dziewięć malutkich dziewczynek ze swojej scholi. Choć przyznał się do swoich czynów, wciąż pozostaje bezkarny. Kuria nie podjęła żadnych kroków, a oprawca nadal nosi sutannę.
west..2020.03.7 22:30
No dobrze, pochwaliłeś się! A TERAZ NAPISZ, GDZIE TE MĄDROŚCI WYCZYTAŁEŚ! Napisz źródło, bo jak mamy ci wierzyć!Ale konkretne! Chcę to sprawdzić! OK !
Jurek O.2020.03.7 6:22
dureń
Jurek O.2020.03.7 6:16
koronowirus to świrus
Jurek O.2020.03.7 6:13
koronwirus to świrus
STANISLAW2020.03.7 6:13
Czy Fronda i jej forum to już calkiem antykatolickie/antykościelne DNO?
anonim2020.03.7 1:28
Jezus Chrystus uczy wyraźnie: aby poradzić sobie z takim złym duchem potrzebny jest post i modlitwa. Tylko postem i modlitwą może wierzący zwyciężać, szczególnie w obecnych czasach...
jokR2020.03.7 0:20
Red. Terlikowski wygłasza, czy Kościół przetrwa... Fascynujące. A może jakieś łatwiejsze pytania do nowego proroka - czy Polska zakwalifikuje się do mistrzostw piłki nożnej. Albo - jaki będzie kurs EUR/PLN w przyszłym roku?
Teolog 2020.03.6 23:01
Nazwisko Kobyliński i już wiem, że nawet tego nie otworzę. Facet nie ma nic do powiedzenia, nic nie mówi, a to co mówi to brednie.
andy2020.03.6 22:52
Z całą pewnością Kobyliński nie rozumie jednej rzeczy (wiele innych też zresztą). W Kościele katolickim nie może być wiele różnych doktryn jednocześnie, bo przesłanie Boga (Objawienie) jest jedno i Bóg, który je przekazał, jest jeden. Ponadto, Bóg w swojej Prawdzie jest NIEZMIENNY. Kobyliński faktycznie jest poganinem, który wierzy w wielobóstwo (mógłby być kapłanem w starożytnym Egipcie). Jeżeli biskupi niemieccy odchodzą coraz bardziej od ortodoksji, to znaczy, że świadomie i dobrowolnie stają się heretykami. Jako heretycy buntują się przeciw Bogu i tym samym występują z Kościoła. Są w gruncie rzeczy apostatami, fundamentalnymi zatwardziałymi grzesznikami. Każdy może sobie odpowiedzieć co takich biskupów czeka po śmierci. Na pewno nie niebo. W każdym razie nie wolno z nimi przestawać ani tym bardziej ich słuchać.
ryszard2020.03.7 19:20
Dlatego każdy chrześcijanin powinien sam czytać i starać się zrozumieć Pismo Święte. Gdyby nie mogło być równolegle nigdy różnych doktryn, to nie mogło by być żadnych doktryn, bo przecież zawsze kiedyś każda była nowa i pojawiła się obok poprzedniej. Człowiek został stworzony m. innymi po to aby krok po kroku zbliżać się do prawdy, zbliżając się w ten sposób do Boga.
*82020.03.6 22:43
albo sie nawroci natychmiast albo przestanie istniec . kaplani wracajcie do BOGA bo tylko ta droga ocalicie siebie i ten zdychajacy posoborowy kk .
fronda.pl2020.03.6 22:48
Popracuj nad interpunkcją.
*82020.03.6 22:50
odwal sie ,
Nina2020.03.6 21:50
Bramy piekielne koscioła katolickiego nie zmoga.
bunia 2020.03.6 22:50
O co chodzi z tymi bramami? Kościół ma zejść do piekła?
anonim2020.03.6 21:43
Światełko w tunelu to ci herosi intelektu, ćwiczący swe umysły i serca Tomaszem z Akwinu, Augustynem, Ojcami Kościoła, aby lepiej i głębiej rozumieć Ewangelie. A przetrwa tylko Kościół wierny Chrystusowi, inne upadną.
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.6 21:23
Moje marzenia! Zapłacę ostatnią kopiejkę za takiego! ..... ▄▄ ▄▄ ......▄▌▒▒▀▒▒▐▄ .... ▐▒▒▒▒▒▒▒▒▒▌ ... ▐▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▌ ....▐▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▌ ....▐▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ...▄█▓░░░░░░░░░▓█▄ ..▄▀░░░░░░░░░░░░░ ▀▄ .▐░░░░░░░▀▄▒▄▀░░░░░░▌ ▐░░░░░░░▒▒▐▒▒░░░░░░░▌ ▐▒░░░░░▒▒▒▐▒▒▒░░░░░▒▌ .▀▄▒▒▒▒▒▄▀▒▀▄▒▒▒▒▒▄▀ .. ▀▀▀▀▀ ▀▀▀▀▀ Zamiast tego .. to może choć to w odbytnice ...................../´¯¯/) ...................,/¯.../ .................../..../ .............../´¯/'..'/´¯¯`·¸ .........../'/.../..../....../¨¯\ ..........('(....´...´... ¯~/'..') ...........\..............'...../ ............\....\.........._.·´ .............\..............( ..............\..............\
ryszard2020.03.6 21:12
Mądrość Boga jest nieograniczona, a Ewangelia jest matematycznie ścisłą wykładnią tej mądrości i relacji Bóg-człowiek.(wypowiedzianą obrazowym, i właściwym dla tamtych czasów, językiem przypowieści). Nie jest możliwe aby w jakimkolwiek momencie w Polsce zabrakło ludzi inteligentnych potrafiących myśleć ściśle, a więc jak może kościół nie przetrwać.Oczywiście istnieje prawdopodobieństwo że najgłupsi odejdą.
Hej2020.03.6 21:08
Praca Zdalna - Nowy biznes online, Zarobki ponad 5.000zł miesięcznie, hit roku 2020, wysokie i stałe dochody, praca zdalna wystarczy smartfon lub laptop, teraz każdy może tak zarabiać, obecnie można zapisać się bezpłatnie i nauczyć inwestowania na stronie: https://inwestcrypto.com.pl
anonim2020.03.6 21:05
A czy ma wybór?
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.6 20:40
Zgłosiłem kanał na YT, na którym zamieszczone są powyższe wywiady. Miejmy nadzieję, że tak jak inny prawacki kanał, również ten będzie pozbawiony monetyzacji na serwisie YT, a w razie konieczności zbanowany. Sygnatura czasowa: https://www.youtube.com/watch?v=a-Yjo64Awz8&feature=youtu.be&t=410 Skarga skierowana do YouTube: "propagowanie homofobii, dezinformacja i szerzenie wrogości, dyskryminacji wobec osób LGBT" Zachęcam do zgłaszania wszystkich trzeźwo myślących ludzi dobrej woli!
zdenek burczymucha2020.03.7 12:52
Tak powiadasz , dewiancie ?
MementoMori2020.03.8 16:17
Walka którą toczą środowiska LGBT polega na tym że wszystkich którzy się z nimi nie zgadzają , (nie zgadzają na zboczenia do czego mają prawo gdyż mają nie tylko wolną wolę , ale podstawowym prawem człowieka jest prawo do obrony przed złem ) nazywają homofobami , nazistami , głoszą kłamstwa że nie mają praw a prawa mają większe (choćby biorąc pod uwagę że na marszach wyszydza się , obraża religie innych , popełnia się bluźnierstwa , mało tego broni tego kordon policji prawie tysiąc ) a ty chłopie wyjeżdzasz że nie macie praw . W kinach i teatrach bluźnierstwa , najczęściej bluźnicie Bogu i z katolików . a ty mówisz że nie masz praw i walczysz z dyskryminacją . Przeczytaj sobie cały rozdział Pwt 28 , to co nazywasz walką z tą rzekomą i w Twojej wyobraźni dyskryminacją , jest de fakto walką z gniewem Bożym który ciąży nad wszelkimi grzesznikami i bluźniercami . z Bogiem nikt nie wygrał i nie wygra ! Walcząc z Bogiem , oddajesz się pod władzę szatana który jest przegrany od początku na wieki odkąd się odwrócił od Boga , a jego podrygi i czcze obietnice którymi was mami prowadzi szeroką drogą na zatracenie , a cena tego jest większa niż życie , bo kosztuje utratą życia wiecznego , więc się opamiętaj , bo gdyby mi był obojętny Twój los , to był powiedział sobie "a niech idzie na zatracenie , jego sprawa , niech robi co chce ja będe udawał ślepego" Polecam świadectwo-pamietnik -audiobook pt "Nie krocz za mną" są to losy pewnej polki która wychowywała się w rodzinie gdzie 3 pokolenia zajmowały się spirytyzmem , a ona " odziedziczyła i dostała " w spadku pewne obciążenie .
Wela2020.03.8 21:35
Ej, dumny gejku! To niby ty jesteś ten trzeźwo myślący?? hahaha ! Można się śmiać???/
skuter2020.03.6 20:28
oby wiara przetrwała dla dobra narodu Wszędzie gdzie się wiary wyrzekli narody giną Tylko głupcy tego nie widzą No i przed nami prosty rachunek kogo w Polsce będzie więcej głupich czy mądrych
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.6 20:38
Połączenie wiary i mądrości to oksymoron, skoooterku.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.6 20:27
Czy polski Kościół przetrwa? No jasne. Polska wiara pogańska też się broniła przez dziesięciolecia. Ta żydowska, też jest okopana i będzie jeszcze długo dogorywać, może nawet kilka lat :)
*82020.03.6 22:49
glupoty piszec poganstwo polan by nie uratowala nas ,lepiej bylo podzielic los prusow wedlug ciebie .
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.6 23:10
Albo się szanuję własną kulturę, tradycję, wiarę, albo jest się polityczną koorwą. Ogarniasz?
Religia w Polsce przestanie istnieć i dobrze 2020.03.6 20:27
W dziejach ludzkości każda religia w końcu przemijała. Tak tez będzie w tym przypadku. Katolicyzm w Polsce upadnie prędzej czy pózniej, bo ludzie maja ciekawsze rzeczy do roboty niż klepanie przed dziadami w sukienkach, wysłuchiwanie durnych Kazań oraz przepraszanie, ze żyją. Religia tylko zniewala ludzi i narzuca im wydumane dogmaty a ludzie chcą być wolni i moc cieszyć się życiem w taki sposób jaki im się podoba, do czego zreszta każdy ma PELNE PRAWO.
*82020.03.6 22:46
Psychiczny jestes nic upadnie , odrodzi sie kk bedzie jeszcze potezniejsza bedzie z BOGIEM , patrz gdzie ty bedziec
Kwak2020.03.6 23:10
Mylisz się totalnie To właśnie ateizm jest marginalnym epizodem w dziejach świata
Wela2020.03.8 21:27
" BEZ BOGA NI DO PROGA " ....! Wybij sobie człowieku z głowy, że religia ma nie istnieć w Polsce ! Obudź się, albo wytrzeźwiej ! TAK NIGDY NIE BĘDZIE! Pan Jezus powiedział: " Polskę szczególnie umiłowałem.....". Więc myślisz, że ma być Polska bez Boga? Przecież umiłował Polskę wierzącą, a nie bezbożną! Nikt nam Wiary nie zabierze! Kto cię tu trzyma! Wyjedź i nie narzekaj! Tyle w Unii jest krajów bezbożnych! My nie narzekamy! Nas Religia nie zniewala! Wręcz pomaga żyć! SPOKO! NIE MARTW SIĘ O NAS !
Katolicka Kretynizacja Polski 2020.03.6 20:25
przetrwać przetrwa... ale będzie traktowany marginalnie i straci na znaczeniu! za co trzeba dziękować bogu bo to co kościół zrobił z nauczania Jezusa to jakaś kpina!
*82020.03.6 22:44
Odszedl od BOGA poszedl za kasa i przyjemnosciami tego swiata . Nie patrza jakie konsekwencje beda ponosic
Lewacka Kretynizacja Świata2020.03.7 17:11
Załóż się, że ty nie tylko stracisz na znaczeniu, ale jeszcze robale zdążą cię zeżreć zanim to wszystko zobaczysz hehehehehe
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.6 20:07
Jak tylko widzę Terlika to mi staje.... ..... ▄▄ ▄▄ ......▄▌▒▒▀▒▒▐▄ .... ▐▒▒▒▒▒▒▒▒▒▌ ... ▐▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▌ ....▐▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▌ ....▐▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ...▄█▓░░░░░░░░░▓█▄ ..▄▀░░░░░░░░░░░░░ ▀▄ .▐░░░░░░░▀▄▒▄▀░░░░░░▌ ▐░░░░░░░▒▒▐▒▒░░░░░░░▌ ▐▒░░░░░▒▒▒▐▒▒▒░░░░░▒▌ .▀▄▒▒▒▒▒▄▀▒▀▄▒▒▒▒▒▄▀ .. ▀▀▀▀▀ ▀▀▀▀▀ .... żarcik! :D
Iwona2020.03.6 20:20
Dewianci są równocześnie chorzy psychicznie .
B522020.03.6 21:26
powiem ci kto rysował ptaki u normalnych to dziewczyny u was to ci rąbani
Nina2020.03.6 21:51
Ty debilu z psychiatryka rysujesz, całkiem ci odbiło zachowujesz się jak gówniarz z podstawówki.
fronda.pl2020.03.6 22:46
Ty koło Niny nawet nie stałeś.
Kwak2020.03.6 23:13
Dziecko, odrób lekcje i spać !
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.6 23:29
Nie wtrącaj się PiSdko w męskie zabawy .(...'...........\|.......... ........... .............| ..\...............\:.... ............................F ...\...............L:.............-.-. .. ......... './ ....'...............':............/.). .\ ._.......'..| ......'............. ..'....'....-(-"'')'..).......'....L ........'...............'.__.-'..|..'. .' |. '...........\ ..........'....'.................'!_'. .. |-........:...\ ........ ....'-._..................."'...)::''... .......L ................'-............ ......._.':::'...........J ................J..'-._........_..-'.. .) :'.......... ...L ................F......'-...........-' .) .................| .............. .J..........'.....-'...-')::............ ...J ...............F............'-._.- '._.'.:'...............L ..............J................J"""... .. )'............ ...J .............J..................\..... .. F................L .............F .....:.............\...../...........