Czy księża odmówili Mszy św. uczestnikom Marszu Niepodległości? Jest OŚWIADCZENIE - zdjęcie
08.11.19, 21:44RoodyAlien [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

Czy księża odmówili Mszy św. uczestnikom Marszu Niepodległości? Jest OŚWIADCZENIE

50

"W przestrzeni medialnej pojawiły się informacje, jakoby Parafia odmawiała wiernym Mszy świętej. Jest to sformułowanie dla nas bardzo krzywdzące. Każdego dnia kapłani naszej Parafii sprawują osiem Mszy świętych o różnych porach dnia, ponadto przez prawie siedem godzin sprawują sakrament spowiedzi"-podkreślają księża z kościoła Najświętszego Zbawiciela w Warszawie w oświadczeniu nadesłanym do Katolickiej Agencji Informacyjnej. 

Proboszcz i duszpasterze parafii odnoszą się w ten sposób do informacji podawanych w mediach przez organizatorów Marszu Niepodległości. Księża podkreślają w oświadczeniu dla KAI, że że zamawiając liturgię w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego organizatorzy Marszu Niepodległości nie podali pełnych informacji co do okoliczności Mszy, co było przyczyną rewizji wstępnej zgody na celebrację. Kapłani zaprzeczają informacjom podawanym w mediach przez Roberta Bąkiewicza, prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, jakoby do decyzji miał przyczynić się rzekomy sprzeciw kard. Kazimierza Nycza lub Kurii Metropolitalnej.

"Prawdą jest, że pojawiła się inicjatywa zorganizowania dodatkowej Mszy świętej w rycie nadzwyczajnym w dniu 11 listopada br. Msza została wstępnie zarezerwowana. Nie byliśmy jednak poinformowani, że będzie to Msza święta rozpoczynająca Marsz Niepodległości"-wskazują autorzy oświadczenia, dodając, że na stronach Marszu taka informacja się pojawiła i to właśnie z internetu, a nie z rozmowy przy dokonywaniu rezerwacji księża dowiedzieli się o dodatkowych informacjach, przez co poczuli się wprowadzeni w błąd. 

"Dopiero po odwołaniu przez nas rezerwacji pojawił się telefoniczny kontakt ze strony organizatorów wydarzenia. Rewizja decyzji była podyktowana brakiem pewności, czy nie zostaniemy zaskoczeni kolejnymi ustaleniami, o których dowiemy się post factum, a nie była wynikiem interwencji Kurii Metropolitalnej, ani samego Arcybiskupa Warszawskiego"-czytamy w oświadczeniu. 

"W przestrzeni medialnej pojawiły się informacje, jakoby Parafia odmawiała wiernym Mszy świętej. Jest to sformułowanie dla nas bardzo krzywdzące. Każdego dnia kapłani naszej Parafii sprawują osiem Mszy świętych o różnych porach dnia, ponadto przez prawie siedem godzin sprawują sakrament spowiedzi"-wskazują ksęża, dodając, że udostępniają także kościół na całodzienną modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu, zaś wieczorem odbywają się spotkania kilkudziesięciu wspólnot parafialnych. 

"Niemniej wychodząc naprzeciw prośbom ludzi wierzących informujemy, że w dniu 11 listopada oprócz Mszy świętych o 6.30, 7.00, 7.30, 8.00, 9.00, 15.00, 17.00 i 18.30 odprawimy dodatkową Mszę świętą w intencji o Boże błogosławieństwo i pomyślność dla naszej Ojczyzny o godzinie 10.00, na którą zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, którym los Rzeczypospolitej jest drogi. Ojczyznę będziemy polecać Bogu przez orędownictwo Matki Zbawiciela – patronki naszego Sanktuarium, przed którą przed blisko stu laty modlił się gen. Józef Haller, przygotowując się do Bitwy Warszawskiej. Wyrażamy nadzieję, że i tym razem Matka Boża wyjedna nam cud – cud pojednania w trosce o sprawy najważniejsze dla Polski i Kościoła"-podkreślają proboszcz i duszpasterze stołecznej Parafii Najświętszego Zbawiciela.

yenn/eKAI, Fronda.pl

Komentarze (50):

max2019.11.9 22:44
To organizatorzy Marszu Niepodległości 2019 nie mogą zamówić Mszy Św. w intencji Ojczyzny, bo... no właśnie, bo co? Że msza jest przed wyruszeniem Marszu? To jest jakiś problem?
Agnieszka2019.11.9 19:34
Tchórze a nie kapłani i do tego załgani.
Agnieszka2019.11.9 19:37
Odprawcie sobie Mszę dziękczynną za wejście waszych homosiów i lewaków do parlamentu. Była dziękczynna za zniszczenia w czasie rządów lewaków typu Komorowski i Waltz, to tu mogliby wcześniej a może cośby zawczasu zyskali jak lubią.
Andrzej Grundland bz. CR2019.11.9 19:11
Po odprawieniu mszy świętej gloryfkującej poczynania pani Hanny Gronkiewicz-Waltz nie mam złudzeń co do niegodziwego postępowania biskupa stolicy... Księża nie mają prawa odmówić Mszy Świętej. Mogą nie przyjąć intencji jeśli była by ona sprzeczna z wiarą i przykazaniami, tak jak winien postąpić ich pasterz dopuszczając się ww. występku i poniżenia swoich wiernych... Mają być Pasterzami a nie pastuchami mamony...
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.11.9 18:28
Je.bać marsz niepodległości.
Reytan2019.11.9 17:11
Protestant Bakiewicz chce prowokator zrobic z katolicyzmu religie partyjna. To jest typowa chucpa zydowska..
23wr232019.11.9 18:32
ale marsz nie jest partyjny jest nawet zakaz agitacji partyjnej
Mari2019.11.11 10:50
Nie kłam! Bąkiewiecz jest katolikiem. Msza Trydencka jest Mszą św. w tradycyjnym rycie rzymskim czyli Msza św. prawdziwa po łacinie jak było od wieków. Protestanci nie mają Mszy.
TatuowaneŁyseRyjeDoRyciaMarsz!2019.11.9 14:57
Zamiast mszy - rycie. Gdyby wszystkie te, maszerujące z wrzaskiem modlitewnym łby golone na tatuowanych karczychach, zapędzić do wspólnego rycia wielkich dziur w ziemi pod wielkie Centralnie Narodowe Budowy PiSocjalizmu- byłby dla Ojczyzny pożytek. Dużo większy, niż szwendanie się w kłębach dymów z tkaninami na patykach.
Ja2019.11.9 14:43
Biurokracja i kasa w kościele. Jak się mają do tego nauki Pana Jezusa???!!! Jeśli odmówili Marszowi Niepodległości odprawienia mszy świętej, to SPADLI NA DNO. Zresztą co do kościoła, to dawno zdjęłam różowe okulary. Na szczęście są wyjątki.
Reytan2019.11.9 17:08
Endecja to cwaniactwo,fanatyzm i dywersja protestancka.
klaus2019.11.9 12:39
Narodowcy muszą sobie uświadomić że Kosciół nie jest instytucją niezależną, nim rządzi Michnik i TVN,, i nie wiem jakby ci narodowcy się starali to nic niewskórają, po pierwsze są biedni jak mysz kościelna, pozbawieni są wpływów, i co z takich ma kosciół a no nic, jakby się tylko zgodzili na mszę to by się musieli tłumaczyć przed Michnikiem i TVNem.
Reytan2019.11.9 17:05
Masz raka mozgu ?
Jasiek2019.11.9 10:27
Prymas Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego, mówił: „Działajcie w duchu zdrowego nacjonalizmu. Nie szowinizmu, ale właśnie zdrowego nacjonalizmu, to jest umiłowania Narodu i służby jemu” („Kardynał Wyszyński. Biografia”, Ewa Czaczkowska, Znak 2013, s. 378). Prymas Wyszyński zwracał również uwagę na właściwe pojmowanie i wcielanie w życie zasady miłości bliźniego. „Ład w miłowaniu – ordo caritatis wymaga, aby człowiek, który staje na czele jakiejś grupy społecznej i przyjmuje na siebie odpowiedzialność za nią, pamiętał najpierw o obowiązkach wobec dzieci swego narodu, a dopiero w miarę zaspokajania i nasycania najpilniejszych, podstawowych potrzeb własnych obywateli, rozszerzał dążenie do niesienia pomocy na inne ludy i narody, na całą rodzinę ludzką” („Homo oeconomicus”, II kazanie świętokrzyskie).
Reytan2019.11.9 17:03
Nacjonalizm katolicki jest calkowicie sprzeczny z Endecja,ktora idzie zawsze na skroty wedlug moralnosci protestanckiej,i jest to cwaniactwo antypowstancze.
Jasiek2019.11.9 10:25
Roman Dmowski, w pracy p.t. „Kościół, naród i państwo” zawarł m.in. te słowa: „Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, zabarwieniem jej na pewien sposób, ale tkwi w jej istocie, w znacznej mierze stanowi jej istotę. Usiłowanie oddzielenia u nas katolicyzmu od polskości, oderwania narodu od religii i od Kościoła, jest niszczeniem samej istoty narodu.” Cóż jeszcze można do tego dodać, jedynie tylko, Amen. Tym wszystkim, co prowadzą otwartą wojnę z polskimi narodowcami wcale nie chodzi o to, aby Polska była Polską. Oni płyną głównym ściekiem rządu światowego (NWO).
Reytan2019.11.9 16:55
Bakiewicz celowo organizuje burdy i szczuje przeciwjo Kosciolowi. Dmowski tez klamal, Endecy zawsze byli dywersja protestancka przeciwko katolicyzmowi. Ich kolaboracja z Rosja ,walka zawsze z panstwem polskim. Moralnosc protestancka nieliczaca sie z ludzmi, Polityka kolaboracji i zdrady,i zwalczanie powstan narodowych. Narodowcy zawsze przeciw narodowi
kacpi2019.11.9 10:24
No i obowiazkowo musi byc byc obecna Pachamama...
Andy2019.11.9 9:45
To Nycz zablokował, jak wiele innych rzeczy, ks. Małkowskiego zesłał na cmentarz komunalny i zabronił mu wygłaszania kazań. Dlaczego? Czy ma to coś wspólnego ze śmiercią bł. Jerzego Popiełuszki skoro odsyła w nie byt i ucisza jego przyjaciela? Dlaczego opóźniany jest dalszy proces uznania świętym, bł. J. Popiełuszki - bo trzeba byłoby wyjaśnić przyczyny jego zamordowania a tu niektórzy hierarchowie kościelni są umoczeni, wtedy byli zwykłymi księżmi, byli kolegami Popiełuszki, teraz to biskupi a nawet wyżej. Kariery by się posypały? Więc, kim oni są? Komu służą? Jedyne co pociesza to Sprawiedliwość Boża, prędzej czy później, na tym czy innym świecie będą rozliczeni i odpowiedzą za swoje czyny. To kwestia niedługiego czasu.
Rusek2019.11.9 8:24
jak nie narodowcom to komu homosiom? słuchać ich tylko gdy stuła na ramionach często niemiecka podświadomość dominuje zbyt bardzo by było po Bożemu
Reytan2019.11.9 16:40
Endecja to kryptoprotestantyzm i jego moralnosc.
ceramik2019.11.9 7:59
''cud pojednania''? Przykro mi to PO wiedzieć, ale z obecną Targowicą jest to nie realne. Niemcy i ruskie, czyli żydzi płacą i żądają.
Janek2019.11.9 7:10
Najwyższa pora aby Państwo Polskie wzięło się za pseudo narodowców i ich zdelegalizowało, gdyż szkodzą oni Naszej Ojczyźnie. Kościół już zaczyna dostrzegać szkodliwość ich postrzegania patriotyzmu i fanatyzm religijny i zaczyna się odcinać, za co chwała Panu i mądrej władzy kościelnej.
ukta2019.11.9 7:46
Co to znaczy wzięło. W wolnej Polsce patriotyzm i religia nagle jest czymś gorszym,niepotrzebnym. Widać manipulowanie prawdą i umysłami weszła na nowy poziom.
Janek2019.11.9 8:35
A co oznacza obecnie patriotyzm? Bo chyba nie jawna przemoc Polak przeciw Polakowi? Szeregowi narodowcy to prości ludzie, którymi łatwo manipulować, za pomocą emocji, co jest skutecznie wykorzystywane przez tych którym zależy na destabilizacji polskiej państwowości dla własnych interesów.
Gladiator2019.11.9 19:11
Te a co tak chcesz powiedzieć???bo nic nie rozumiem z twojego bełkotu
58/92019.11.9 10:27
biedny jestes albo kk wroci to liturgi przedsoborowej albo zostanie ich do 20 proc , czy ty przezyjec oszczyczenie POLSKI I POLAKOW z brudow to twoi wybor
Reytan2019.11.9 17:00
Mowisz ICH,a wiec jestes protestancko=endeckim wrogiem katolicyzmu i Polski !!!
Ela2019.11.9 6:48
Bardzo dobrze !
58/92019.11.9 10:24
nie masz pojecia o konsekwecjach odmowienia mszy tryydenskiej . Tej ktora jest uwielbiana przez BOGA , jako katoliczka kosciolka posoborowego ,pojdziec tam gdzie ida kk judasze
ada2019.11.9 2:38
To nie ksieza odmowili, tylko kard. Nycz ( znany kumpel Komorowskiego.A tak nota bene Nycza. Gazeta Polska z Sakiewiczem na czele w 2007 walnie sie przyczynila do wyboru tego niegodnego hierarchy).Zreszta chyba juz poraz trzeci .
Janek2019.11.9 7:01
Nie tobie na szczęście decydować kto nie godny, a kto nie. Nie podoba się obecny sytem władzy w Kościele, załóż własny, droga wolna!
MirekT2019.11.9 7:44
Janek z Ciebie to Moralny i Intelektualny mocarz, w seminarium Ci nie wyszło, bo już drugiej nocy odbyt Ci przepchnęli bardzo bolało to uciekłeś i nigdy nie wróciłeś.Kariera klechy pedofila legła w gruzach.
Janek2019.11.9 8:27
Fajnie masz te wspomnienia, z parad równości ni jak mają się one jednak do seminaryjne rzeczywistość, bo jeżeli ty lubisz od tylu z kolegą na ulicy, to nie znaczy że wszędzie tak jest.
Jasiek2019.11.9 1:12
Papież Jan Paweł II, jakby widział 200 tys. Polek i Polaków na Marszu Niepodległości z ręką owiniętą różańcem, modlących się różańcem, wznoszących okrzyki Bóg, Honor i Ojczyzna, to by płakał jak bóbr z radości serca. Widać różnicę, pomiędzy JPII, kardynałem Wyszyńskim, a obecnymi maluczkimi w Duchu Św. pastuszkami KK. Nie da się nie zauważyć, że Marsz Niepodległości nie leży na sercu hierarchicznego Kościoła, co wynika z zauważalnego braku czynnego uczestnictwa w nim posługujących wiernym księżny i biskupów KK. Skoro Marsz Niepodległości jest cykliczną imprezą, i ściągają na Marsz rodziny z całej Polski, to kapłani Kościoła Katolickiego nie mogą sobie pozwolić na czekanie na zaproszenia w głoszeniu słowa Bożego, szczególnie, że coroczne hasło Marszu związane jest Panem Bogiem. Jezus Chrystus nie czekał, ale wychodził naprzeciw i nauczał. Niezrozumiałe jest oczekiwanie na propozycje tam, gdzie ich nie powinno być, gdzie wiadomym jest, że w przestrzeni publicznej zbiera się w jednym miejscu uzbrojonych w różance 200 tys. Polaków i Polek i ich dzieci wiernych Jezusowi Chrystusowi i naszej Matce Boskiej Królowej Polski.
Janek2019.11.9 6:58
Jezus to by to całe towarzystwo pogonił biczem! Tacy jak ty tylko przeszłością żyją Jan Paweł to, Jan Paweł tam to, by zrobił. Żyjecie dniem wczorajszym a wszak "Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego” z czego jasno wynik, albo idziemy za Kościołem teraźniejszym, albo wysiadka.
JD"A2019.11.9 7:58
JPII naród bez przeszłości nie ma przyszłości , KK nie zmienia się, stoi na skale, fundamentem wiary przykazania tylko ludzie chcą zmiękczyć rozmyć ten fundament głosząc postęp według ich zamysłu bo sumienie nie daje spokoju bo chcą żyć w grzechu.Co się stanie z KK jeśli fundament skałę się naruszy ,budynek runie to o tym przepowiadali święci będą rozbierać KK cegiełka po cegiełce i tylko Matka Boża ze swym Synem może zapobiec temu piekłu a początek żal i pokuta całych narodów .
Jasiek2019.11.9 10:10
„... ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie”. Tę zasadę Pan Jezus dopełnia pouczeniem: „Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim”.
Reytan2019.11.9 16:37
Endecy polaczyli rozaniec z podniesiona piescia,ktora jest symbolem komunistycznym.\ Endecy zawsze prowokowali przeciwko Kosciolowi,teraz robia publiczne awantury,to sa protestanccy bandyci.
MirekT2019.11.9 0:28
Jak to księża odmówili prawdziwym Polakom, Patryjotom z wygolonymi łbami . Bardzo nieładnie.
Reytan2019.11.9 16:32
Endecja zawsze walczyla z katolicyzmem w imieniu moralnosci protestanckiej,aby na skroty moralne.
Andreas2019.11.8 23:30
W każdym razie eucharystie 11. listopada w tej parafii będą tylko w rycie posoborowo-amazońskim.
Piotr2019.11.8 23:28
Teraz dowiadujemy się, że "Msza została wstępnie zarezerwowana", tylko potem nastąpiła "rewizja". Problem polega na tym, że kilka dni wcześniej ta sama parafia zaprzeczała, że jakakolwiek Msza była uzgadniana: http://parafiazbawiciela.org/2019/oswiadczenie-w-sprawie-porzadku-liturgii-11-listopada-2019/ To jak w końcu: Msza była czy nie była uzgadniana? W którym oświadczeniu parafia łże? W dzisiejszym, czy w tym sprzed tygodnia?
Reytan2019.11.9 16:30
Endecy zawsze klamia,i zawsze sa przeciwko Kosciolowi.
592019.11.8 22:46
no pora f rynsztok do szkalowania ,jestesie w tym lepsi niz czerwoni
Reytan2019.11.9 16:29
Bakiewicz to klamca,bo mowi ,ze nie jest Narodowcem. To oszust,i wrog moralnosci kstolickiej,bo caly ruch spoleczny chce opierac o klamstwo.
Michał Jan2019.11.8 22:39
Ta dodatkowa msza, to w jakim rycie?
592019.11.8 22:45
Rzymskim
Michał Jan2019.11.8 22:59
Czyli to zamawiany ryt mógł być powodem odwołania, bo trudno sobie wyobrazić, że proboszcz nie wiedział, kto to Robert Bąkiewicz i po co mszę 11.11 zamawia.
Reytan2019.11.9 16:26
Bakiewicz nie jest osoba znana.