14 września zakończy się francuska faza procedury uznania cudu wymodlonego za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki – pisze Milena Kindziuk w tygodniku „Niedziela”.

14 września to trzecia rocznica tego nadzwyczajnego uzdrowienia (nastąpiło ono w 2012 r.) oraz rocznica urodzin ks. Jerzego. To także urodziny ks. Bernarda, który modlił się nad umierającym chorym, wzywając pomocy ks. Jerzego, którego uznaje za swego brata bliźniaka. Na czym polegało zdarzenie, które może zostać uznane za cud? 59-letni François Audelan został uzdrowiony ze śmiertelnego nowotworu. Stało się to w miejscowości Créteil we Francji i dlatego to tam sprawa jest badana. Diecezjalny proces o uznanie domniemanego cudu toczył się przez rok (od 20 września ub.r.). Aby sprawa została uznana za cud, badacze muszą mieć pewność, że choroba została uleczona w sposób nadprzyrodzony. Trzeba też stwierdzić, że Boża interwencja nastąpiła wskutek wstawiennictwa akurat ks. Jerzego.

Ks. Jerzy Popiełuszko od 6 czerwca 2010 roku jest oficjalnie błogosławionym, wtedy bowiem w Warszawie odbyła się jego beatyfikacja. Od 1984 r. kiedy został zamordowany, różne osoby twierdziły, że doznają łask za jego pośrednictwem. Ks. Popiełuszko był beatyfikowany jako męczennik, więc w procesie nie trzeba było udowadniać tego, że za jego pośrednictwem wymodlono cud. Do kanonizacji takie zdarzenie będzie jednak potrzebne.

KJ/Niedziela.pl

<<< MUSISZ TO PRZECZYTAĆ! JAK BÓG SZUKA CZŁOWIEKA i PO CO? >>>


<<< KONIECZNIE PRZECZYTAJ! O DUSZACH ZMARŁYCH KTÓRE SIĘ Z NAMI SPOTYKAJĄ! PO CO? >>>